Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alaplap kérdések
Lapozás: OK   15 / 18
(#) pauer98 válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Kiveszed, kifújod alatta ha poros, megnézed az érintkezőket. Csavaroknál egyet se felejts, ez hÍvatott testet adni egyes lapokon.
(#) rockersrac hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy win7 alatt hogy tudom rávenni a Creative SB PCI128 hangkártyámat, hogy 5.1-ben szóljon? Nem akar csak stereoban szólni sajnos...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) pauer98 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Felteszed az XP-s vagy Vista-s drivert.
Jobb klikk a telepÍtő exe-re, kompatibilitás fül, ott kiválasztod hogy milyen módban fusson, (értelem szerűen amilyen a driver) és bepipálod hogy futtatás rendszergazdaként. Alkalmaz, Ok, és telepÍtheted. Realtek-nél többször bevált
(#) rockersrac válasza pauer98 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ennek nem is nagyon találtam driverét-sajnos.... -_-
(#) pauer98 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
(#) rockersrac válasza pauer98 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Ezek közül egyik sem windows7-hez való driver... De azért köszi a segítséget...
(#) kadarist válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 19, 2014 / 1
 
Az előbb írta le, hogy hogyan oldd meg.
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Tudom hogy lehet xp kompatibilis módban is futtatni a drivert, de az plusz memóriát vesz igénybe, ami jelenleg nem túl sok amúgy sem...(összesen van mindenre 2gb memória a gépben...
(#) pauer98 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Az bőven elég. Nekem is annyi van W7 alatt, egy COD MW3 is simán fut maxon vele skype mellett.
(#) rockersrac hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Fontos kérdés: mitől lehet az, hogy a gép működés közben gondolt egyet, újraindult, és nem látja azóta a winyót ami rá van dugva... Hol azt írja ki hogy ,,fourth slave disk error! No ide master hdd detected, press F1 to resume, hol pedig hogy ,, a disk read error occured" A szóban forgó wimchester egy samsung 250gb-s winchester, mellette van egy szintén samsung 120gb-s winchester...
(#) pittti válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Idézet:
„fourth slave disk error! No ide master hdd detected”

Szerintem egyértelmű a hibaüzenet - nem, vagy hibásan detektálható a merevlemez.

Nézd meg másik IDE (SATA) kábellel, másik tápcsatlakozóval. Ha nem segít, elgondolkozhatsz egy másik merevlemez beszerzésén...
(#) rockersrac válasza pittti hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Most nagy nehezen el bírtam indíani a windowst, elsőre nem akart működni rendesen, újraindítottam, és most meg egy hibakódot ír: 0xc00000e9 nem várt i/o hiba történt. Ezekszerint meghalt a merevlemezem?
(#) pittti válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Töltsd le a Samsung honlapjáról a „Hutil” nevű programot és teszteld vele.
(meg fogja mondani mi a baj - ez a Samsung gyári tesztprogramja)
(#) rockersrac válasza pittti hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Nagyon köszi a tippet, amint sikerül elindítani a windowsomat, leszedem a progit...
(#) pittti válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Idézet:
„...nem várt i/o hiba történt”

Ez a hibaüzenet a merevlemez kezelésében bekövetkezett hibára utal. Ha nem kontakthiba okozza (ezt kiszűrheted az első válaszomban tanácsoltakkal), akkor nyugodtan kukázható a merevlemez - még annak is nagyon örülhetsz, ha egy másik gépen, működő rendszer alatt le tudod menteni az adataidat.
(#) rockersrac válasza pittti hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Jelen pillanat jó, a windowsos gépről írok, jónak tűnik, a tápkábeleket megmozgattam, meg sata kábelt cseréltem, és most lekopogom, jó. Hd sentinel szerint 100%-os a winyó, s.m.a.r.t adatoknál is elvileg rendben van minden, most keresem a samsung hutil programját, és azzal is átnézetem majd, meg holnap csinálok valamit a tápkábelekkel... Bár inkább gyanakszom a sata kábelre... Köszönöm a segítséget, ha valami van akkor majd még kérdezek!
(#) jdani hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy Asus P5PL2 alaplapom. Rammokat vennék hozzá. Kérdésem hogy jól-e értettem a doksi szerint?:
Egy slotba max 2G ram mehet ( nem összesen 2G tud támogatni)
A kérdés, hány MHzes lehet max? 533, vgy támogatja a nagyobbat is?
(#) rockersrac válasza jdani hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Én úgy láttam hogy slotonként 1GB-t kezel csak...
(#) jdani válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
10. oldal:

Memory : Supports up to 2Gb memory.
Az nem azt jelenti?
(#) rockersrac válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nem. Ez azt jelenti hogy több mint 2GB memóriát támogat. Egyik oldalon(ahol a memória modulokat ábrázolja, hogyan kell berakni a helyére, stb) írja ezt...
(#) jdani válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Akkor szóval szlotonként max 1G rammokat rakhatok bele. )összesen 4et, tehát menne 4x1G rammal?
Függ a ram MHZ-e is?
(#) rockersrac válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
533mhz-s ramokat(nem rammokat) kell beletenni, egyforma méretben(vagy mindbe 512, vagy mindbe egy gb kerüljön)
(#) jdani válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Tehát 4x 1Gb 533MHzes RAMokat kell kerítenem igaz?
Az baj ha felemás márkájú? Mert egy 1G ram van most benne, tehát már csak 3 kell.
(#) minitrue válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a kézikönyv több helyen is utal arra, hogy összesen 2GB RAM-ot kezel a lap.
Először is: "Supports up to 2 GB system memory" azaz ~"legfeljebb 2GB rendszermemóriát támogat", másodszor pedig a "Memory configurations" résznél az 1GB-os moduloknál nem írja, hogy két párt használhatnál belőlük.
(#) jdani válasza minitrue hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Kár.. Úgyis nincs a win8hoz audio drivere, így még zenélni se tudok rajta..
(#) rockersrac válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Az nem baj ha a márkája nem ugyan az, csak az a lényeg, hogy memória méretileg és frekvenciailag egyformák legyenek...
(#) jdani válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
De mindegy ha csak 2Gig lehet nyomni. Így is csökkentett módban gépelek, igy gyors, nade amúgy rendesen a win7nek kevés az az 1G
(#) Csabika1993 hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Sziasztok az lenne a kerdesem,h van egy erosittom es zugnak nagyon a hangfalak mi lehet a baja?,probaltam mas kabellel de ugyanaz.
(#) razide hozzászólása Okt 28, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy Gigabyte GA-8SIML REV 1.0 alaplapom. Elég régről maradt meg. Sajnos az előlapi kivezetések nincsenek már meg. Szeretném rövidre zárni, hogy elinduljon. Az interneten fellelhető leírások nem ehhez a verzióhoz van. A prohardveren volt már egy ugyanilyen kérdés, de ott sem érkezett rá válasz. Onnan szedtem az alábbi képet, ugyanez a helyzet az én alaplapommal is, csak nekem még az a két led kivezetés sincs meg, de az most nem érdekes. Az a lényeg, hogy el tudjam indítani. A kép: http://prohardver.hu/dl/upc/2012-04/321087_img157.thumb.jpg

Csak PW+ van, nincs PW- A földeléssel hiába érintem össze. Az alaplapi led világít. Remélem tud valaki segíteni.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok! Adott egy Asus P5B-E alaplap, amit haveromtól kaptam. Elmondása szerint rossz az alaplap, de tettem egy próbát vele. Jelenleg azt csinálja, hogy bekapcsolásnál venti pörög, de csippanni nem hajlandó, és képet sem ad(videokártya jó). Ha kiveszem a memóriát belőle, akkor viszont ,,nyekereg" hogy nincs benne memória... A memória ami benne volt az is jó. Valakinek tipp esetleg, mi lehet a gond?
Következő: »»   15 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem