Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   2 / 195
(#) szamóca válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Jó áron vetted.
(#) Sonata90 hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Megfelelőbb fórumot nem találtam, így bátorkodom itt előhozakodni kérdésemmel. Van egy Einhell LE-AS 18 A típusú csavarbehajtóm. A mai nap megfőtt, megállt a kezemben egy félig(miért is nem bírta ki a végéig...) behajtott csavarnál, villamos ismerőssel megnézettem, azt mondta meghalt az aksi. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen áron lenne beszerezhető egy aksi (már ha gyártanak még ilyet egyáltalán...) és hogy van e Debrecenben olyan üzlet ahol a márkára specializálódtak?
(#) szamóca válasza Sonata90 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
06-30-229-2965 felhívod, megkérdezed. Ha nincs, akkor akku szétbont, cellaméret kapacitás típus alapján HQ-nál vagy másutt új cellákat kiválaszt, megrendel, beépít a helyére, és örül.
(#) kameleon2 válasza Sonata90 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Nem éppen Einhell megoldás.... de : Én egy 12V-os noname gépet vettem már jó 14-15 éve. Az első akkucserénél mértem, osztottam és szoroztam, majd jött a próba. 1,2Ah-ás riasztóakkumulátort vettem - mert fektetve éppen belefért. Átlagosan 1-1,5 évig bírja, de legalább veszettül olcsó.
(#) zoly15 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Én nekem is van egy noname behajtóm, 2010-ban tettem bele 5X 18650 1,3Ah-s Li-Ion akkukat, azóta bírja még most is, pedig nagyon sokat van használva, persze cellánként töltöm őket...
(#) velegiistvan hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem szeretnék offolni, egyelőre jobb ötletem nincs az alábbi kérdés helyét illetően:
Ismeri valaki közületek a régi ubd-1 típusú szovjet körfűrészt? Van egy ilyenem, viszont az összeszerelési rajz elveszett az idők során, és a tartozékokat nem igen tudom a helyére tenni. Ez egy kb. 30-40 éves gép, neten nem találtam semmit róla.

Válaszaitokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) Doncso válasza gergo960722 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Egy szkóp, meg egy jó táp azért elkél. A szkóp például nekem sokat segitett megérteni sokmindent, mivel látom mi tőrténik. Ma már javitásra használom. Nagy segitség. Meg egy jó kis weller páka, persze.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
(#) gergo960722 hozzászólása Aug 19, 2014 /
 
Az már egy drágább mulatság sajnos, de szépen lassan ha szükség lesz rá, kénytelen az ember beruházni rá. Az igazságot megvallva, mivel annyira még nem vagyok tapasztalt eddig egyenárammal dolgoztam, például hőmérőt, flip-flop áramkört, és egyéb ilyen kisebb dolgokat csináltam. Most fogok végezni egy DMX vezérlő panellal, amire már csak az AVR-t kellene felprogramozni LTP-n keresztül. Amint az kész van és működőképes akkor pedig jöhet a labortáp
(#) Doncso válasza gergo960722 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Megy az szépen akkor, nincs ott gond. Én most ebay-ről szemezgetek ilyen pc szkóppal, hantek B valami a neve, hangfrekire azt mondják akinek volt, hogy használható, az ára sem vészes, 15-környéke, két csatornás, tárolós, olyan 1MHz-ig használható jelet mond. USB-n csatlakozik. Komolyan elgondolkoztam rajta. Merre felé laksz? Pesti vagy?
(#) gergo960722 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Pest mellett lakom egy kisvárosban kb 30 perc a belváros Egyébként éppen tegnap néztem egy honlapon ezeket a hangkártyát használó PC programmal futó szkópokat, nekem csak maga a PC program nem volt szimpatikus, de egyébként okos kis szerkezet. Mindjárt ránézek az ebay-en én is arra amit mondtál
(#) Doncso válasza gergo960722 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Én erre gondoltam : Bővebben: Link A hangkártyás szkópok nekem nem jöttek be, régebbi 8 bites hangkarik mintavételezési sebessége nagyon lassú, próbáltam komolyabb hangkarival, 16bit-en 44kHz-en, hááát, az se nagy szám, bár a brummot már szépen rajzolta.
(#) gergo960722 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Te jelenleg analóg szkóppal dolgozol?
(#) Doncso válasza gergo960722 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Eddig azzal dolgoztam, kb 7 éve különféle tipusokkal, de nemrég elcsereberéltem a philips analóg tárolós szkópomat, mert nem sokat elektronikáztam, talán 2 hónapja, volt már elég sok tipus nálam, szeretem az analóg szkópokat. De ez a digitális pc-s megoldás most kiváncsivá tett.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
(#) gergo960722 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Lassan minden PC alapú lesz Megvárom hátha megveszed és mivel jobban is értesz hozzá ezért majd a tanácsodat kérem hogy mennyire jó és működőképes kütyük ezek
(#) Doncso válasza gergo960722 hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Volt már egy kis DSO kézi szkópom, én nagyon szerettem, DSO201 ha jól emlékszem. Mindent mért, nagyon tuti kis cucc volt, frekit mért, Feszültséget, meg még egy csomó mindent, csak beleszerettem a philips-be aztán eladtam, na azt speciel megbántam, nagyon jó kis akkus műszer volt, zsebbe elfért, az ára se vészes, és bárhol használható. Jók szerintem a mai pc-s cuccok, azért sokat fejlődtek az első pc szkópok óta.
(#) kissi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Idézet:
„Melleklet letoltese nem engedelyezett”
fogad...
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Csatlakozom az előttem íróhoz!
(#) kissi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Köszi ! Milyen gondok vannak vele ?
(#) kissi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
Hát... ez általános probléma a hálózati műszereknél...
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 19, 2014 /
 
"már csukott szemmel javítom",-én is, mivel szemüveggel sem látnám; tehát mindegy.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2014
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Az ne ne panaszkodjon, akinek 4 csatornás EMG-je vala!
(#) kameleon2 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Szia! Szkóppal kapcsolatban... én is sokat töprengtem, végül egy fórumtárs Atten ADS1102CAL+ szkópja lett a nyerő. Utólag kissé lassúcskának tűnik - viszont pontos. Sok bosszúságtól és 3 év kínlódástól mentett volna meg korábban, mert egy mérnök barátom szkópja - ami világhírű és tényleg szép darab - de rosszul mérte az impulzusidőket - mivel az analógot nehezebb leolvasni. Ez viszont kiírja a mért értéket és nem tévedett eddig. Ráadásul sikerült nagyon kedvező áron hozzájutnom a szinte használatlan, bár mástól vásárolt készülékhez.
(#) Doncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Nem rossz darab, de ez egy digitális szkóp. Fentebb viszont pc szkópról beszélgettünk, teljesen hobbi cálra, inkább audio frekvenciára, szerintem ezt a hantek bőven tudja. A kis DSO az árát tekintve szerintem nagyon jó kis indikátor műszer, elég sokmindent tud. Komolyabb mérésekre persze más kategóriát kell választani, de amatőr viszonylatban szerintem ezek messze kiszolgálják a hobbista igényeit. Persze audio frekiről beszélgetünk. A DSO-m 100kHz-ig értékelhető jelet produkált. A Hantek pc szkóp 1MHz ig elmegy. Ez nekem bőségesen elég. Rádiófrekizni már nem biztos, hogy megfelelő. De nekem nem is célom. Erősitők tápok, miegymás javitására használom, erre tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014
(#) szamóca hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Bővültem pár kézi gyors szorítóval.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Uhh, Szami, robbant valami? Utolsó képen káosz és rettegés és, és félelem uralkodik.
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2014 / 1
 
Nekem voltak hasonlók, erősebb szorításnál azonnal tört a műanyag részük. Gyenge szorítás meg nem kellett soha. Vettem más fajtát, az is. De lehet, hogy fémbetét van a műanyagon belül, akkor jó.
A műhelyképed megnyugtatott engem, most először megállapíthatom, hogy nálam rend van. Mert az asztalodon 15x10 cm üres munkaterületet látok, nálam ez jóval nagyobb, legalább 16x12cm.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
A Műanyag a leírás szerint üvegszál erősítésű, és 120kg-os szorításra képes.
Tuskós szorítóm van ilyenbe, de tudom annak mi a határa szorításban. Ha nagy erő kell, akkor van hagyományos asztalos szorítóm is, ha gyors, egykezes, nem túl nagy rögzítés a cél, akkor ez tökéletes. Azért van ilyen "rend" mert szerelek épp.
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Nekem olyanból van egy pár, mint a második fotódon.
3 éve nyúzom, semmi baja. Ami külön jó, hogy átfordíthatók a pofák, így szétnyomni/kitámasztani is lehet vele.
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Igen az a kettő az easy változat, a másik a pro. Bővebben: Link
(#) brugo hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Szervusztok,

Ajáljatok egy nagyon jó minőségű csípőfogót a befórasztott alkatrészlábak levágására .
Következő: »»   2 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem