Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   132 / 196
(#) neocska válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Nem vitázni akarok de az a mért teljesitmény, ráirva meg 750W volt.
És teljes kivezérlésen 24A vesz fel, a teljes hangrendszer.


Lacq:
8éves aksi, ejjha, szerintem kicsit öreg, de ha még birja lehet használni.

A tranzisztorok alatt csak szilikon lapka van?
Van egy kicsi tranzisztor is ami hűttö bordára van fogatva, azt kellene még elenörizni.
Biztos jok a kondik? Egyik se rövidzárlatos? Netán pici megfolyás (egy folt a kondi alatt)?
Ilyen idös erösitönél, legalábbis a táp szürést cserélni.
Én az enyémben 2 évente cserélem a szürökondikat, ha jok ha rosszak.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) Lacq válasza neocska hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
aksi: ez még nem kálciumos! Minden fél évbe karbantartást kap. Szulfátlanitom, vizet kap ha kell a savval nem volt még gond. Igaz 40% jóindulattal.
Kondikat multiméterrel ellenőriztem, a nagyobb kapacitásúak a táp részben van, kisütéskor szépen szikráznak. De azt a 4+2 kondit cserélni fogom talán itt hibáztam. A hővédelem a panel alján van, illetve egy termisztor van a bordára csavarozva. Ezeket ellenőrzöm, de a védelem jó mert néha letilt. A végfok alatt "szilikon lap" van ami teljesen jó mert cseréltem, többi alatt pedig csillám. Hőpasztát is kapott.

Ge Lee: ez az erősítő még amcsi és tranzisztoros. Én ehez ragaszkodom, jogos hogy régi és javítani is kell. De amit a kocsiba művel kategóriába, hallod

És ha látni akarod így néz ki:
(#) neocska válasza Lacq hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
A képek lemaradtak, jolenne pár kép a belsejéröl, az sokat szokott segiteni.

Le kellene ellenörizni a hangsugárzokat is, talán valameik haldoklik.

Probáltad meleg állapotban mérni az ellenálásokat? (itt azt értem, hogy használod 1-2 orán át, mig felmelegedik az erösitö, s ugy kimérni a dolgokat)
(#) Lacq válasza neocska hozzászólására (») Szept 2, 2014 / 1
 
Kezdésnek kondikat kicserélem, aztán használom kicsit. Meg átforrasztom még egyszer. A hővédelemel foglalkozom kicsit, lehet túl későn tilt! A Hídba használom egy nyomoval, kicsit defektes, egyszer leszakadt a bevezetése meg fizikailag van kicsit oda 4 ohm helyett 3,4 ohm a tekercsét megnéztem. Meg égve nincs. Egy e szériás alpine nyomo 250W + 63L kocka láda, 2x 75 mm átmérőjű.
(#) Lacq válasza neocska hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
szóval ma nekiálltam kondikat cserélni. Az összeset kiszedtem és próbáltam, a szikrája majd kivitte a szemem (szikroszkopos vizsgálat, a multim 200u-ig mér csak). De nem ez a lényeg. Ugye "beszéltük" a hővédelmet. Ugye itt nem a szokásos helyen van. Nézegetem és hozzá sem ért a bordához. Nos szépen helyretettem mindkettőt és hozzá kis hőpaszta. Vicces mert próbáltam őket és tiltottak. De ha nincs rajta a bordán Majd még irok mi lett a végkimenetel. Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) Lacq hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
sajnos nem ért véget a történet. Most valamilyen oknál fogva magától változik a hangerő. Általaban olyan mintha visszavettem volna felére a teljesitményt.Kábelek rendbe, nyomo rendbe. Nem lehet hogy a hővédelem lesz a ludas? Kifogytam az ötletekből
(#) neocska válasza Lacq hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Sokat segitene 2-3 kép, fentröl, oldalról, mint az elöző(mind a negy), s tiszták legyenek, nem elmosodott.
Hogyan változik a hang?
Bemeneti potméterek jok? (nemrég cseréltem, recsegés miatt az én erösitömben)
A feszültség(tápegység elött, után) hogyan változik használatkor?
(#) spgabor válasza Lacq hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Szia!

Nyáron az enyémmel is ilyen jellegű probléma volt. Bekapcsoltam a rádiót, rendesen hallani a mély hangokat. Kikapcsoltam majd újra be, s alig szólt. Én is átnéztem mindent, de nem találtam hibát. Nekem valószínűleg a hídba kapcsolás kapcsolója volt a ludas, mivel azt finoman mozgatva a jelenség megszűnt. Az óta nem jött elő újra, viszont ha legközelebb valamiért szét kell szednem, a kapcsolót mindenképpen kicserélem benne.
A hővédelem amúgy nem kapcsolja le teljesen az erősítőt, ha működésbe lép.

Üdv:
spgabor
(#) Lacq válasza spgabor hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
nálam nincs kapcsoló, 2ch az erősitő hídba kötve. Belenézek a ládába hátha valamelyik kötés okozza a gondot. Aztán szétkapom az erősitőt újra lehet mikor pozicioba raktam a hővédő tranzisztorokat az egyiknel kontakthibat csináltam. A fejegység egy pioneer az meg vagy jó vagy nem azthiszem elviekbe az garanciális még. Rendesen szivat az egész hangcucc
(#) xxxKiller hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Rockford Fosgate 1000.1 bd erősítőm. Illeteve meg akarom venni, csak hibàs. Aztmondja a srác, hogy szól csak nagyon halkan meg valami zajt szed össze. Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a baja? Tudom, hogy látatlanba nehéz, de fillérekért odaadná és ha meg lehetne javítami olcsón, rámennék.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) neocska válasza xxxKiller hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Szervusz!
Elsö hangzásra lehet a hangerö szabályzó potméter, aminek a cseréje tényleg pár fillér.
(#) xxxKiller válasza neocska hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Én is gondoltam erre, aztmondta a srác már cserélték... Valami más ötlet? :/
(#) bihari laci válasza xxxKiller hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Szia ,jo cuc ,elég pikáns belső de lehet hogy nagy jelet tett a bemenetre ,és tönkrement az elöerősitése ami egy marék smd-ből áll ,a neten van kép rola.
De nézd meg hogy, kap tápot a jel előerősités +-15v.
(#) pelyhes hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Üdv Sziasztok sokat kerestem hol tegyem fel a kérdést de talán itt kapok választ
Dupla tekercses hangszóró bekötése autós erősítőre
Hangszóró : Audiobahn Special edition 12" (400W rms)
Erősítő Blaupunkt GTA 450 4ch 640W dupla hídba 2x160w rms-t tud.
Az elméletem képen ábrázolnám
Állítólag az egyik tekercs lehúzza a membránt a másik löki fel ezért nem biztos hogy jó az elméletem.
(#) Inhouse válasza pelyhes hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
A rajzod akár jó is lehet, az állítólag rész viszont nem.
A tekercs egyik polaritással kifelé a másikkal befelé mozdul, mindegy, hogy 1 van belőle vagy 2.
Itt még az a kérdés, hogy hány ohmosak a tekercsek és hány ohmos hangszórót visel el az erősítő. Közben rákerestem, a mélynyomó 2*4ohm, az erősítő pedig 2ohm stabil normál, ill. 4ohm stabil híd módban, ezzel sem kellene gond legyen.
Fontos, hogy azonos fázisban kapja a 2 tekercs a jelet és lehetőleg legyen a 2 oldal összeszintezve.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) pelyhes válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszönöm válaszod

"Fontos, hogy azonos fázisban kapja a 2 tekercs a jelet és lehetőleg legyen a 2 oldal összeszintezve."

Ezt úgy érted hogy egyforma hosszúságú kábel legyen az erősítő és a tekercs között ?
ill. szintezés pedig a szabályzók egyforma állását jelenti ?

in.jpg
    
(#) Inhouse válasza pelyhes hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Idézet:
„Ezt úgy érted hogy egyforma hosszúságú kábel legyen az erősítő és a tekercs között ?”

Nem, ez nem akkora lényeg egy autós bekötésnél, nem lesz közte méter különbség, főleg nem számít rendes keresztmetszetnél. A "+" és a "-" pontok legyenek egyformán bekötve!
A szintezést a szabályzókkal tudod megoldani, de nem biztos, hogy azonosnak látszó állás azonos szintet jelent a tekercseken. Hirtelen az jutott eszembe, hogy generálsz egy audio szerkesztő programmal 50Hz színuszt, és ezt kiírod CD-re, vagy pendrive-ra, amit tud a fejegységed. A tekercseket egyenként külön külön kötöd be és közben méred egy multiméterrel ACV állásban a feszültséget. Így be tudod állítani őket azonosra.
(#) varada hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Üdv mindenkinek !

Van egy First Austria 120 wattos két csatornás autós erősítőm. Bekapcsolás után nagyon kicsi hangerőn lehet vele zenét hallgatni mert amint feljebb hangosítom vagy ráállítok a mélyre egyből nekiállja felváltva löködni a tányérokat . A belsejében látszik hogy mindkét IC (TDA2005) cserélve volt. Mi lehet a probléma illetve hogyan lehetne javítani? A segítséget előre is köszönöm.
(#) neocska válasza varada hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
TDA2005 at 10W ha jolemlékszek. gondolom hidalva van s ugy 20-20W van a kimeneten.
Az lehet a potméter is vagy pár kondi szorakozik, általában a bemeneten.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) varada válasza neocska hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
köszönöm a gyors választ hát méricskélek nézelődök aztán csak megtalálom mi a rossz mert ránézésre nem látok semmi rendellenest
(#) Alkotó válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
A dupla tekercses hangszóróval kapcsolatban nem értem pontosan a lényeget (volt már ilyen a kezemben, brutális kis jószág).
A két független tekercsre -hifi műhely szerint- a két oldal jelét kell kötni (csak a mélyeket). Így a két külön erősítő egyszerre tudja a membránt mozgatni. Tulajdonképpen látok is ebben fantáziát, és egyértelmű számomra, hogy ha a két oldal jele azonos, akkor dupla erővel tudjuk a membránt mozgatni. De ha a két csatorna mélyei eltérőek (ami azért elég ritka), akkor azok nem segítik egymást, hanem akár éppen ellentétes irányban is próbálhatják a mozgást kiváltani, azaz kioltják egymást.
Mi ebben a témában a valóság?
(#) Inhouse válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Jól gondolod. A stúdiókból kijövő hanganyagokban a szubtartomány monó, ezért működhet a sztereó jellel meghajtás. Azonos fázis szükségeltetik hozzá, és nem árt az azonos jelszint sem. 2 külön hangszórónál is kioltódik a mély, csak közben nem akarnak leszakadni a tekercsek a csévéről...
(#) feccus hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy Magnat xcite 560 erősítőm, a gondom az lenne vele hogy feszültségre kötve bemenő jellel nagyon búg és a zene alig hallatszik. A hang pedig nagyon kevés kb mint egy telefon hangereje,ill. az is elég fura mert teljesen lehúzva sem hallgat el akkor is szól,a hangerőt növelve pedig szinte alig erősít egy minimálisat. Külsőre nem láttam benne hibás alkatrészeket. Megmértem a tranyókat és mindegyiken 25,4VDC-t mértem. Mi lehet a gond szerintetek?

111.jpg
    
(#) neocska válasza feccus hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Szervusz!
A jel potmétere mennyire müködö képes? kikellene mérni, cserélni.
Bemenö jel nélkül is bug?
(#) feccus válasza neocska hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Bemenő jel nélkül nem búg,nem nagyon láttam benne potmétert.
(#) neocska válasza feccus hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
LEVEL név alatt van a potméter, állitható ellenálás.
Ha bemenet nélkül nem bug, akkor esélyes hogy a kábelezésed nagyon rossz.
Ha autoban használod, a pozitivat a sofför felöl viszed az erösitödre, a hangjelet meg az anyos ülés felöl, a minuszat(GND) meg valahol a kaszniból kiálló csavarra, vagy lekaparod a festéket és felfogatod oda(minél rövidebb annál jobb).
A hangjelet minöségi kábelel(mikrofon kábel vastagságú) kösd be.
(#) feccus válasza neocska hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
A hangerő tekerőjére gondolsz? Itthon próbáltam,pc tápról és labortápról is ugyanazt produkálja. A hangerő tekergetője reagál valamennyire ha tekergetem de csak nagyon minimálisat emel szinte semmit,ill. ha teljesen le van véve a hang akkor is van hang. Ez egy 4 csatornás és ha a 3.csatornára kötök hangszórót és a kapcsolót 3 csatornára állítom akkor nem szól csak ha 4 csatornára.
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Megmértem a potit diódavizsgálóval, 6 lába van szemből az első és a középsőt érintve sípol a multiméter.
(#) zsoltinak hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok!
remélem ebbe a topicba illik a kérdésem: szeretnék a kocsimba Skoda Octavia 1-be "hifit" épiteni. A gyári hangszórókat (6+2magas) ill, a meglevö fejegységet JVC KD-G332 egy mélynyomó-erösítö kombóval szeretém kiegészíteni. Sajnos a fejegységen nem látok RCA kimenetet, ezt lehet rá csatlakozó segítségével gyártani? illetve a kérdés még az h az erösitöre a többi hangszórót is rá szokás kötni vagy csak a mélynyomót? ha igen akkor akkor a fejegységtöl van lehetöség valami ISO átalakítóval elvezetni az erösitöig a többi hangszóro kábelét? (nem akarom az összes kärpitot leszedni és a hangszóróktól elvezetni az erösítöig a kábeleket) Vagy egyszerüen csak az erösitöt érdemes RCA-val rákötni a fejegységre és igy csak a mélynyomót "üzemelteti" az erösitö. Köszi
(#) Inhouse válasza feccus hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Nem minden erősítőnél van osztóként bekötve a poti, van ahol az előerősítőben a negatív visszacsatolásban van. Így nem is lehet teljesen lenémítani, csak korlátozottan állítható az erősítés.
Közben megnéztem, itt nem ez van. Osztós, de van a test felé egy 5,6k-s ellenállás sorban az 50k-s potival, így persze, hogy nem lehet 0-ra tenni.
A búgás nálam 50Hz-et jelent, ez autóban nem igazán szokott előfordulni.
Következő: »»   132 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem