Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális termosztát modding
Lapozás: OK   2 / 3
(#) blackdog válasza pjg hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Leírás utolsó oldala!
Tegnap már fáradt voltam és a +-1°C elnéztem .1°C-nak.
De, ha ragaszkodsz hozzáén is leírom: 1°C és 0,5 °C tartományban üzemel. Vagyis nem állítható 0,1°C-ra.
Ennek több oka is van. Pl.: MCU szoftvere nem kezeli az egytized fokokat és a +-1°C pontosság is értelmetlenné teszi ezt. Arról nem beszélve, hogy egy pl.: szoba hőmérsékletét nem szerencsés (nem is lehet) ilyen egyszerű eszközzel 0,1 °C pontossággal szabályozni.
(#) bitorlo hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Üdv!

Adott egy Nest termosztát, aminek szeretném a működését szimulálni (becsapni). Anélkül, hogy ténylegesen a vezérelni kívánt egységre kötném.
Erre fogadnék építő ötletek előre is köszönettel!
(#) Bakman válasza bitorlo hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
A termosztát működését szimulálni (pl. a kazánt kapcsolgatni egy másik eszközzel) és azt becsapni (fűteni, hűteni az érzékelőjét) két külön fogalom. Mit szeretnél pontosan?
(#) bitorlo hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Szó nincs kazánról, csak az eszközzel kellene elhitetni hogy valami kezelhető van számára bekötve. Mindezt kompakt, kicsit méretben.
(#) proba válasza bitorlo hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Link
Idézet:
„(ki/be kapcsoló kontakt jel)”
ha ez van ,akkor csupán egy égő meg egy táp kell. A kontaktust a termosztát már adja.
Azért kíváncsi vagyok, mire gondoltál, mit tud a termosztát csinálni egy csak ki be kapcsolásra reagáló kazánnal.
(#) bitorlo válasza proba hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nagyon még nem volt időm foglalkozni vele, de annyi biztos hogy 24vac-t megkapja bekapcsol, és azt mondja, hogy "Power wire Rc detected. Not connected to equipment.. "
Tehát nem hinném, hogy csak egy sima relét csattogtat ki/be..
(#) Bakman válasza bitorlo hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Mindenesetre a gyártó oldala kb. nulla információt közöl az érintkezőkről. Befektetnek ennyi pénzt a fejlesztésbe és egy relé kimenete sincs, több mint vicces és szűk látókörű.

Leginkább azt kellene tudni, hogyan működnek az amerókai fűtőegységek és már lehet is építeni a kamu kazánt. Ha jól kerestem, az "RC840T-240" jelzésű kütyüt rá lehet kötni a Nest-re, de hogy az miként viseli ezt, passzolok.
(#) zoszka válasza bitorlo hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Valószínű a "w" csatlakozás valamit, ami az "aube"-ban van. Az lehet akár egy passzív relé terhelése is "c"-"w" között. Vagy ugyanitt egyenirányítón át pl: graetz hídon keresztül egy relé terhelése.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) zoszka válasza zoszka hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Az érzékel kimaradt
(#) bitorlo hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Az érintkezőket nagyjából sikerül belőni. Ettől függetlenül egyet értek a fentebb véleménnyel, ha hozzám dobnák sem kellene. Barom amerikai szabványjelölések amik máshogy vannak a doksiban és a készüléken feliratozva, nulla installációs segítség. Illetve van egy help desk felülete a nestnek, ahová írhatsz amerikai samu bácsinak, de nem hiszem hogy értelmes információt kapnék ott, és egy semmit mondó videó..


szóval.. w1,w2,w3 a fűtésvezérlése
y1,y2 a hűtésre
O/B,aux,E kisegítő illetve "tartalék" cirkó.. ilyen feliratok nincsenek is a cuccon..
g ventillátor
rc, rh,c pedig a táp c(cool) h(heat)

Szóval eddig annyit értem el hogy a 24 v-al megtápláltam commonra és w1 egy relét tettem de mint halottnak a csók..

E29 no power to C wire detected. for details, go to nest.com/e29

Annyit ért mint vaknak a fénysorompó..a Helpdesk meg számomra használhatatlan..
(#) Kdzs hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni, a következő problémám adódott:
van egy saunier duval ecosy f28 e as kazánom, amit eddig egy siemens rdj10rf vezérelt minden gond nélkül... vettem egy nest termosztátot, amit ugyan arra a két pontra kötöttem a kazánon, ahol a régi volt. Jelzi a nest, hogy kötve van rá vezeték oda, ahova kell, mutatja is, hogy fűt éppen, vagy nem, DE... nekem úgy tűnik, hogy nem vezérli a kazánt. A KAZÁN MÉGIS MEGY! A support azt írta, hogy kérdezzem meg a kazán gyártóját, hogy opentherm, vagy on/off vezérlésű e a kazán.
Amit nem értek:
ha on/ off, akkor nem kellene mennie, mert szakadás van a kapcson,
ha opentherm, akkor meg vezérelnie kellene.
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Kdzs hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Idézet:
„úgy tűnik, hogy nem vezérli a kazánt. A KAZÁN MÉGIS MEGY!”
Most akkor vezérli vagy nem? Nem teljesen egyértelmű, mi a hibajelenség, már ha van.
(#) Kdzs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Nem vezérli, a kazán úgy működik, mintha rövidre lenne zárva a kapocs, ahova a termosztátot kell kötni. De ezen a kapcson a termosztát van. Magyarul, ha teljesen kitekerem a radiátorszelepeket, akkor kb 25 c van a lakásban, tehát a termosztát nem vezérli a kazánt. A leírás szerint ez a nest termosztát egyaránt működik az opentherm rendszerrel és a sima on/off rendszerrel is.

IMG_0030.PNG
    
(#) Bakman válasza Kdzs hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
A leírás a képen csak arról szól, hogy milyen kazánvezérlések vannak. Én úgy tudom, normál On/Off vezérléshez alkalmatlan a Nest termosztát (ami eléggé vicces), de ebben nem vagyok biztos.
(#) Kdzs hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Igen, rossz képet csatoltam, ez a jó. Bár kutakodtam a neten sokat ès az ecosy kazán leírásában rengeteg ellentmondás van, az egyik szerint nem kell levenni a rövidzárat, ha nem feszültség nélküli a termosztát- a nest nem az- és máshová is kell kötni a symsi7.0 panelen. Az sem derül nekem, hogy ha a nest kap egy un. Common 24v- t, akkor kapcsol e on/off módra. Pff

IMG_0026.PNG
    
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok e. De remélem igen. Van egy Computherm Q7 szobatermosztátom. Nos a szobában van egy időjárás állomás is ami méri a szoba hőmérsékletét is. Ami ez esetben 20°C fok. Viszont a szobatermosztát 22,2 °C fokot mutat és le is kapcsolta a kazánt. Mondom ez fura. Majd rámértem digitális multiméterrel a szoba hőmérsékletére mert azon is van hőmérő. Az is 20°C fokot mutat. Most beraktam egy higanyos hőmérőt ha az is 20°C-ra áll be akkor van esetleg mód ennek a 2°C fokos csalásnak a kiküszöbölésére a termosztáton? Esetleg másik hőérzékelő vagy a gyári elé egy kisebb ellenállás esetleg? Van valami ilyesmi "Modding" ötletetek tapasztalatotok? Tehát a szoba a termosztát szerint 22°C fokos. De érzetre sem tűnik annyinak. Valamint a távolabbi pontja a szobának is csak 19°C fok. A termosztát csal nem keveset szerintem. :/

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép hétvégét!
(#) uniman válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Hello! Mutatom a "tuningomat" ...Q8-as rendszer.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) t4nt1zjeee válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Egy TTF-103-ra cserélted a hőszenzort? Ez beválhat a Q7-en is? Egyébként köszönöm szépen! Jó ötlet. Le is cserélem akkor.
(#) cola15 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Sziasztok,kondenzácios kazánhoz szeretnék termosztátot kötni,mit hova kell kötni,elöre is köszönöm
Képek itt:
(#) Gafly válasza cola15 hozzászólására (») Nov 23, 2019 / 1
 
Ha azt szeretnéd, hogy...
Akkor a NO és COM közé.
Vagy megy valahová.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) cola15 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Köszi
De nekem a fekete és barna kábelt ugye nem kell bekötnöm? Mert csőtermosztát már van kötve rá,és a a két kábel azé lenne nem? Nekem azt a kettöt kéne belekötni ami levan wagozva?
(#) DomiG hozzászólása Okt 23, 2023 /
 
A probléma az alábbi:

A kapcsolási ábrán látható W1209 típusú termosztátból többet, kettőt-hármat kívánnék egy 10 kOhmos érzékelőről meghajtani. Egyszerűen párhuzamosan az NTK -ra kapcsolva a kijelzők hamis értéket mutatnak, tehát ez az út nem járható. Valamilyen illesztő fokozatra lenne szükség ami a valóságossal arányos jelet juttat minden bementre. Magába a műszerbe nemigen lehet belenyúlni, mert SMD, legfeljebb a bement környékén egy forrasztás, vagy hasonló.

Kinek milyen javaslata van?
(#) kaqkk válasza DomiG hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Miért ?
(#) lalca válasza DomiG hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Hát, anélkül, hogy belemennék, miért, az NTK mellett lévő R2 ellenállást csak az egyikben
hagyd benne, a többiből ki kell forrasztani.
(#) lalca válasza DomiG hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Még annyit, hogy a bemeneti impedancia erősen leromlik, így is pontatlan lesz.
(#) Bakman válasza DomiG hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Mi értelme van egy ilyen összeköttetésnek?
(#) proli007 válasza DomiG hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Hello! Próbálj meg az első panel és az azt követők közé egy feszültségkövető OPA kapcsolást betenni.
(#) DomiG válasza Bakman hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Az, hogy három különböző helyen ugyanazt mutassa!
(#) DomiG válasza lalca hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Na épp ez volt a kérdés lényege, mert magam is így tapasztaltam. tehát, hogy mit kell/lehet tenni ellene? Avagy valami teljesen más, eredeti megoldás?
(#) DomiG válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
.........m OPA kapcsolást
Na ez hogy néz ki?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem