Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Genius SW-HF5.1
 
Témaindító: eSDi, idő: Jún 11, 2007
Lapozás: OK   7 / 12
(#) bszab221 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szia!

Van egy Genius HF 5000 nevű csodám, aminél azt a hibát tapasztalom, hogy a hangerőszabályzót tekergetve néha szól (minden hangsugárzó), néha nem. Illetve, ha szól, akkor mindig fix hangerőn teszi ezt. Tehát hiába tekerem a legmagasabb hangerőre, akkor is csak olyannal szól, mint amikor minimumtól tekerve max felé az első hangerővel megszólal.

Kérdéseim:
1. Mi lehet a hiba? (Remélem, egy potméter csere megoldaná, de én nem nyúlnék bele.)
2. Mennyibe kerül megjavíttatni? (Motoros potméterről lévén szó: hús vs. leves szindróma?)

Előre is köszönöm a választ,
Szab
(#) reloop válasza bszab221 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Szia! A rajzán nem tudtam kiszúrni a hangerőállítást, akár enkóderes is lehet. Mellékelem az általam fellelt doksit. Abban PIC vezérel PT2258-ast I2C-vel. Táp, proci, csatlalkozások, PT2258 és az esetleges enkóder mind szóba jöhet.
(#) Pikaaa hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Üdv!

Az elmúlt nap megadta a Genius 5005-ös 5.1-em magát. A mélynomó az műkődik, vagyis van basszusa, de egy hangfal sem megy.

Mi lehet a gond?
(#) reloop válasza Pikaaa hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia! Nincs meg az alacsonyabbik tápod ami a Jack3-tól indul. Dióda-zárlat a leggyakoribb, pár kondit is magával szokott rántani.
Ritkább esetben BT2328, vagy a BT2323 hibája.
Első legyen a tápfeszültség ellenőrzés!
(#) Pikaaa válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem értek hozzá én a feszültség méréséhez, meg eszközöm sincs,de megkérek valakit.Akkor pontosan melyik "testrészét" is kell ellenőriztessem,hol található az? Utána jelentkezem.
(#) reloop válasza Pikaaa hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hozzáértés azért szükségeltetik A trafó két panelt lát el, a nagyobb méretűről van szó, amin 3 IC van a hűtőbordához fogatva. A trafóról jövő csatlakozó környékén amatőr szemmel is észrevehető az elégett fóliasáv. Ezt azért említem, mert ez a leggyakoribb hiba.
Rajzát megtalálod az Elektrotanyán, vagy át is küldhetem az adatlapodon lévő email címre.
(#) Pikaaa válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ismerős remélem érti, ha ezt megmutatom. Jöhet e-mailben a rajz. Köszönöm!
(#) munkacsi05 hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy genius 5005-ös hangfalszettem.
Egy pár napja bekapcsoltam, világított minden led és úgy tünt minden rendben, de hangot nem ad ki semmit bármit is csatlakoztatok rá. Ha fel veszem teljes hangerőre akkor csak nagyon recseg de semmi más. Elvittem egy szerelőhőz. Azt mondja hogy a jel bemegy de ki nemjön semmi. Belül minden rendben. Szerinte a jelfeldolgozó ic-t kell kicserélni. Hol lehet ilyet kapni? És pontosan hogy néz ez ki és hol van? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza munkacsi05 hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Szia!
A "belül minden rendben és nem jön ki semmi" - nem ellentmondás?
A jelfeldolgozó IC sem konkrét meghatározás, mert van egy BT2323 bemenetválasztó és egy BT2328 hangerő egység. Kétségtelen az utóbbi meghibásodása elég gyakori.
A tápfeszültségeket kéne ellenőrizni legelőször!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) eSDi válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
PT2323 és PT2328 inkább. Princeton Technology Co.
(#) reloop válasza eSDi hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Már nem a Boomtech a beszállítójuk?
(#) eSDi válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Jaaa..! Azt hittem csak elírtad, én vagyok akkor lemaradva. Legalább most már tudom, hogy valaki még gyártja ezeket az IC-ket. Esetleg, ha valakit érdekel, akkor van egy PT2258-am (6 csatornás hangerőszabályzó, I2C) elfekvőben.
(#) munkacsi05 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Nekem csak ennyit mondott a szerelő. Hétfőn vissza viszem hozzá és megkérdezem hogy pontosan mire is gondolt. De ha nem nagyon drága hozzá mind a 2 ic akkor kicserélem mindkettöt, az a biztos.
felhívtam a genius szervizet is de ők azt mondták " ilyen szinten nincs hozzá alkatrészünk " köszönöm a gyors válaszokat. Remélem sikerül megjavítani.
(#) munkacsi05 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Megkérdezem hogy a tápfeszültséget ellenőrizte-e. Nem akarnám kidobni e miatt a cuccot. 2 év alatt összesen nem használtam 1 hónapot. Most lenne már rá szükségem.
(#) reloop válasza munkacsi05 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Lehet nem jó szerelőt választottál, ez egy igen egyszerű felépítésű készülék. Akár egy csavarhúzóval végigtapogatva a jel útját, be lehet határolni honnantól nem búg
A találomra cserélgetésről lebeszéllek.
A PT sorozatú, azonos számú alkatrészek természetesen csereszabatosak. A hangerő-szabályzó IC-nél nagyon ritka, hogy valamennyi csatorna egyszerre hallgat el, ezért gyanakszom valami egyszerű globális problémára.
(#) atgyuric hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen Genuis sw-hf 5.1-em, feketében (http://comp.potrebitel.ru/?action=model_item&num_id=45&cat_id=430&gud_id=5514) . A kisebbik testvére a nagy barnának. Kb 8-10 éve van meg. Tegnap a trafóban kiolvadt a hőbiztosíték. Kicseréltem, most már van tápfesz, de továbbra is néma marad, bármit kötök rá. Ha az ujjammal a bementi jacket fogdosom, akkor sem ad semmi hangot. MP3-at is rákötöttem azzalis néma. Lehet más is tönkrement benne és azért olvadt ki a trafó biztosítéka? Esetleg van valami tipikus hibája ennek a szettnek is? Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Szia! A feszültségstabilizátorok és az IC-k táplábaira mérjél rá, valamint a némításra (mute). Leolvasod az IC (stabilizátor) feliratát, guglival pdf adatlapot keresel hozzá és azon megtalálod melyek ezek a lábak.
(#) atgyuric válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
A némításra(mute) hogy mérjek rá? Konkrétan mit nézzek és merre?
Diódáknál, kondiknál még megvan a tápfesz. Diódák is jók.
(#) reloop válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Add meg az egyik végerősítő IC típusát, akkor konkrét példán tudom bemutatni.
(#) eSDi válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A némítás/ki-bekapcs jel a végfok lapra egy piros-fekete(vagy fehér) vezetékpáron keresztül érkezik a kezelőszervek paneljáról.
(#) atgyuric válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Van egy TDA7296 (képen felül) és 3 TDA7269A (alul) egy hűtőbordán. A fekete piros kábel megvan a panelről, 100mv-ot mérek rajta kb, ha nyomom a mute gombot a távkapcsolón, semmi nem változik a feszültségen. De ki-be lehet kapcsolni a hangfalat a távirányítóval, a potméter állító motor viszont meg sem mozdul távirányítóval. Nem működik most. Lehet elől kell keresnem a hibát a másik panelen? Feszültségstabilizátort nem találtam, csak Q... feliratok vannak a nyákon és egy 8 lábú ic, amit nem tudtam beazonosítani. Ez: YG4558 D3A0CA, ez valami audio IC amikor rákerestem. Szedjem ki a panelt elölről is valahogy?
A műanyag csatik elég törékenyek már.... Mute csatlakozó is összeroppant....
(#) eSDi válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A 4558-as IC, azok mind műveleti erősítők. Lehet rosszul emlékeztem, az a vezeték csak a SUB erősítő ki-be kapcsolására szolgál.
A D22, D23 és D14-en kellene mérni 5V-ot a némítás és a bekapcsolás állapotától függően.

SW_HF5_1.pdf
    
(#) reloop válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A javaslatom szerint eljárva ilyet találsz a végfok IC-ről. Látható 1-6 illetve a 3-as táplábak, 5-ös a némítás melynek a pozitív táptól legalább 7V-tal negatívabbnak kell lennie ahhoz, hogy az erősítő megszólaljon.
Ha ez a pozitív tápon marad, akkor valószínűleg nem kap vezérlést, ami a vezérlő panelről jönne.
Leggyakrabban annak a táphiánya okoz ilyesmit, esetleg érintkezési hiba.
Látom került rajz hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) atgyuric válasza eSDi hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Hello, megmértem őket:
D22 Power be, Mute ki: 4.5V, mute be 0v
D23 0v ill 4.98V power off/on
D14 0v ill 4.82V power gombbal ki-be kapcsolva a hangfalat

Ezek jónak tűnnek, merre menjek tovább mesterem?
(#) atgyuric válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Megmértem ezeket is:
1 ic V- -15V V+ 14.6V Mute 3,4V földhöz képest (9-es láb)
2 ic V- -14.72V V+ 14.57V Mute 3,4V földhöz képest (9-es láb)
3 ic V- -15.16V V+ 14.99V Mute 3,4V földhöz képest (9-es láb)

Mesterek merre mérjek tovább?
(#) atgyuric válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Nah annyi változás történt, hogy ha 5.1-be átkapcsolom és a narancssárga vezetékre dugom az MP3-at, akkor megszólal. Sztereóban meg se nyikkan semelyik bemeneten.
És hogy minden jó legyen felülről a bal oldali TDA IC 2 lábát egy pillanatra (kb fél mp) rövidre zártam és szikrázott egyet. 1-3 láb (V- és V+ láb). Nem tudom ezzel kinyírtam-e sikeresen azt az ICt, de a feszültségek továbbra is megvannak a lábain. A motor is beindult a távirányítóval tudom már mozgatni is.
(#) eSDi válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
5.1-ben a többi vezetékre rádugva szól, vagy csak a sárgán? Igazából semmi nincs a jel előtt a kapcsolón kívül, sztereó állásban meg egyszerűen összeköti a bemeneteket, hogy mindegyik hangszóró szóljon.

A táp rövidrezárása elvileg nem okoz kárt az IC-ben. A sztereó állásban a RCA bemenetre kell kötni a hangforrást.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) atgyuric válasza eSDi hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Szóval végigpróbáltam egy hangfallal az összes kimenetet 5.1-ben. Mindegyik szól, csak a center halkabb a többinél kb fele olyan hangos, ha cserélgetem a bemeneteket az MP3ban. De sztereóban továbbra sem nyikkan meg, ha átkapcsolom. Mi a fene lehet ez?
(#) eSDi válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ha nincs elállítva a center hangereje, akkor lehet valamelyik poti döglődik. Vagy akár az IC is lehet már fáradt. Viszont, ha sztereóban nem szól, akkor a kapcsoló egyszerűen tönkre is mehetett és ezért halkabb a center is.
(#) reloop válasza atgyuric hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Az RCA bemeneten látok egy-egy kondit: C12, C13. Ezek elég vacak kerámiák szoktak lenni, melyből gyakori a zárlatos. Ezt az ohm-mérő könnyedén kimutatja.
Következő: »»   7 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem