Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   41 / 125
(#) Gafly válasza talpi hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
A "pugácsák" védőrétege érdekében írtam hogy "finom" (értsük polírpapír)...

Egyébként meg igazad van, de úgyis ki fogja cserélni...
(#) vkristof hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Le szeretném cserélni a termosztátomat, de a bekötés nem egyértelmű ezzel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
termosztát
régi
régi2

új1
új2
(#) Zellux válasza mugab hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Ha a 3-4 közül kiveszem az átkötést és mégis megy a kazán, akkor mitévő legyek?
(#) Feri válasza Zellux hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Üdv!

Így kell bekötni.

" Figyelem!
Az elektronika tönkremenetelének veszélye áll fenn!
Ne kössön hálózati feszültséget a 7, 8, 9 számú kapcsokra!
Tanács!
Győződjön meg róla, hogy a csatlakozó kábel mechanikailag megfelelően szorosan tart a csa-varkapocsban.• Ha nincs használatban szobatermosztát vagy órás ter-mosztát, akkor zárja rövidre a 3-as és 4-es kapcsokat (ha még nem történt meg). Távolítsa el a rövidzárat, ha megfelelő szoba-, illetve órás termosztátot csatla-koztatnak a 3-as és 4-es kapcsokra.• Ne távolítsa el a 3-as és 4-es kapcsok közötti rövid-zárat, ha időjárásfüggő hőfokszabályozást vagy szo-batermosztátot csatlakoztat (folyamatos szabályozó csatlakozókapcsai:7, 8, 9).

Feri
(#) mugab válasza Zellux hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Itt a 15.oldal leír mindent.
Valami trükk lesz még a dologban, ha nem úgy működik.
(#) vkristof válasza vkristof hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Kiderítettem, hogy a NO és a COM-re kell bekötnöm és a kazánban a 3,4 kapcsolásról el kell távolítanom a rövid zárat és ide kell átkötnöm a 7,8,9-ről . Amit nem tudok, hogy melyik kettőt. (van egy kék,fekete,sárga)
(#) Feri válasza vkristof hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Üdv!
A 3-4-re kell kötni a termosztát NO-COM kivezetéseit.
7,8,9 ebben az esetben szabadon marad.
7,8,9 az speciális Vailant "termosztát" bekötési pont, ami több mint termosztát, ha ide megfelelő eszköz van bekötve több funkció elérhető.
A Vailant-nál nem szerencsés más termosztátot alkalmazni mert elvesznek egyes plusz lehetőségek pl: lángmoduláció.
(#) vkristof válasza Feri hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Szia!

Ez teljesítményben mutat valamiféle romlást? Ez egy egyszerű kazán, melegíti a vizet, illetve a radiátorokat, de ami most van termosztát az borzalmas nem lehet pontosan beállítani az értéket, annak mennie kell!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) pestmen hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem tenné fel nekem vki a Q3 szobatermosztát kapcsolási rajzát? Nagyon megköszönném.
(#) Inhouse válasza pestmen hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Nem valószínű, hogy bárkinek is meg van amatőr körökben...miért kell?
(#) Feri válasza vkristof hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Igen.
A lángmoduláció az egy fokozatos teljesítményszabályzás.
Ha nem eredeti szabályzót használsz hanem hagyományost a 3-4-en akkor a kazán OF-ON üzemben megy ami azt jelenti a teljesítménye 100% vagy 0%.
Ez hatásfokromlást eredményez és a kazán élettartama is csökken. [quote][/quote]
(#) mugab válasza Feri hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
No ez sem teljesen igaz, mert a beállított kazánvízhőfokra közelítéskor elég jól modulál...
(#) snoopyk hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Nemrég vásároltunk egy lakást. Ebben van egy Junkers Eurostar ZWE24-3MFK kazán. Ezt egy Junkers TR21 termosztát vezérli. Ezt szeretném lecserélni egy Computherm Q7 termosztátra. (ezt hozztuk magunkkal a régi helyről) Ez a sima és NEM A RÁDIÓFREKVENCIÁS.

Bekötésben kérném a segítségeteket. Csatoltam a bekötési rajzokat.
Q7 rendben van. 1-2 csati kell. Ennek nem kell betáp mert elemről megy.
Kazánnak viszont 3 szál vezetéke van(1-2-4 csatik) , mert szabályozza a lángmagasságot.
segítséget előre is köszönöm.

Üdv:
snoop

B.U.É.K.
(#) zoszka válasza snoopyk hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Ezzel elég jelentős fogyasztás növekedést fogsz elérni. De ha már mindenképp cserélni akarod, akkor a TR21-est ki kell kötni, de nem a helyére kell visszakötni a Q7-est, hanem a vezérlés bal szélén a hálózati betáp mellett van egy áthidalás annak a helyére kell kötni.
(#) snoopyk válasza zoszka hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
szia!

Az LS és LR helyére?
LS=NO
LR=COM

vagy fordítva?

betáp.PNG
    
(#) zoszka válasza snoopyk hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
A sorrend mindegy..
(#) pestmen válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Azért, mert nem vagyok otthon, nem tudom megnézni és nem emlékszem hogy működik a relé az elemek lemerülésekor. Tudsz segíteni?
(#) zoszka válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Mivel bistabil relé van benne, ha lemerül az elem, akkor nem vált át a másik pozícióba, bármelyik állásban is van.
(#) Inhouse válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
A használatiban benne van:
Idézet:
„7. ELEMCSERE
Az elemek élettartama átlagosan 1 év. Az alacsony telepfeszült-
séget az LCD kijelzõn a hõfok helyén váltakzova megjelenõ "bA" ikon
jelzi. Ha a kijelzõn megjelenik az alacsony telepfeszültséget jelölõ "bA"
ikon, az elemeket ki kell cserélni (lásd a 3.fejezetet). Elemcsere
után a hõfokértékeket újra be kell állítani, mert a készülék gyári
alaphelyzetbe áll vissza.”

Még mindig nem értem miért kell ehhez kapcsolási rajz. Mivel már be van szerelve, bekötési sem igazán kell. Kapcsolási meg pláne nem, hiszen valószínűleg egy mikrokontroller, egy hőérzékelő, némi körítés és egy relé található benne. A lényeg a benne futó program.
(#) Inhouse válasza zoszka hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ez biztos? Nem láttam még ilyet és nem is értem miért lenne jó, ha a lemerült elemek mellett fűtésen ragadna a rendszer...sima relé szokott bennük lenni.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Nekem ugyan Honelywell van, abban bistabil relé van (és pont nyolc évig húzta a vele adott két AA méretű elem). Amikor elfogyott belőle szufla, akkor előbb kicseréltem minthogy gond lett volna belőle. De mivel elég korrekt konstrukció, nem hiszem hogy "égve" hagyta volna a kazánt (mint ahogyan a programot sem kellett újre beirni)...
A leirás szerint ennél a példánynál bármi lehet, ha a programot is elfelejti...
(#) pestmen válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal, de bocsáss meg, nem erre voltam kíváncsi, hisz ezt én is tudom. Én szereltem fel a Q3-mat, stb. Arra lennék kíváncsi, hogy ha kimerül a két AA elem, akkor azon kívül, hogy esetleg kialszik a kijelző és elfelejti a programot a memória, mi történik a jelfogóval? Meghúzva marad, és nem áll le a cirkó, vagy egyszerűen nem húz meg, illetve, ha meghúzott állapotban volt a lemerülés előtt, akkor elenged, és egyszerűen nem kapcsolódik be a fűtés. Azért kellene a kapcsi rajz, mert én is attól tartok, hogy nem vált át a relé, és akkor előfordulhat, ha valaki pont akkor nincs otthon, nem veszi észre, és míg haza nem ér, esetleg napok, hetek múlva sem kapcsol ki a fűtés. Ez pedig igen nagy baj volna.
(#) pestmen válasza zoszka hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszönöm a válaszodat! Ha ez így van, az elég nagy hiba. Igaz, hogy a C-24-en van biztonsági rendszer, amely megakadályozza a túl magas vízhőfokot, azért nagyobb biztonságban érezném magam, ha a szobatermosztát jelfogója is átváltana mielőtt teljesen lemerül a telep. Mivel mikroprocesszoros rendszerről beszélünk, csak két programsorral kellene többet beírni a prociba, és egy bemenetet a telepfesz. figyelésére felhasználni. Remélem a tervezők gondoltak erre is...
(#) Bakman válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Egyszerű kideríteni. Beállítod magasabb hőmérsékletre, majd kiveszed belőle az elemet.
(#) pestmen válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ne haragudj barátom, de pont az a bajom, hogy nem vagyok otthon, és jó darabig nem is leszek. Ezért a kérdés.
(#) Inhouse válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Nem volt egyértelmű a kérdésed nekem. Mint írtam, még nem láttam bistabil relével szereltet, ami a kezemben megfordult, az sima relés volt, így egyértelmű mit csinál elem merüléskor. Vagy már magam sem tudom....?
A memória elvesztése sem rendkívüli, legutóbb egy Savio-hoz szerelt Eberle Instat-2-esben sikerült a tulajnak 1percnél később visszarakni az elemet, így utána nem jól járt az óra, nem jól tette a dolgát. Az még egy igen túlbonyolított szerkezet, agyament kezelőfelülettel.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ha 8 évig ment egy adag elemről, akkor az biztos valamilyen bistabil volt, vagy egy kisebb tartótekerccsel, vagy csökkentett árammal behúzás után.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) Bakman válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Nem haragszom, de előbb is gondolhattál volna a dologra.
(#) pestmen válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Igen, én is nyugodtabb lennék, ha "normál" jelfogó lenne benne, és lemerülés esetén egyszerűen kikapcsolna. Még akkor is, ha ez nagyobb elemfogyasztással is jár. Ezért gondoltam, hátha vkinek megvan a kapcsi rajza, mert arról kiderül, milyen jelfogót használnak a Q3-ban.
(#) proli007 válasza pestmen hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Hello! Csak egyszerűen gondolj bele abba, hogy amiben elem a tápfesz, lehet-e benne sima relé?
Következő: »»   41 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem