Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   75 / 138
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
üdvözletem! köszönöm a válaszát! most akkor egy kicsit megnyugodtam, de lenne még egy kérdésem . Mégpedig: van az a nagyfesz biztositék és annak van egy x értéke. ha annál nagyobbat kap szétdurran. na már most ha én annál az x értékü biztositéknál kissebb értékü biztositékot tettem bele az baj lehet?? vagy csak akkor elöbb szétdurran?? válaszát elöre is köszönöm!
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nem kell magázódni, de a mondatokat kezdd nagybetűvel! Ugyanakkora áramú biztosítékot raj bele, mert lehet, hogy a kisebb áramú nagyobb eséllyel fog normál helyzetben kiolvadni.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Rendben! köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Eztán jobban oda fogok figyelni!! Ezek szerint akkor ideiglenes megoldásnak jó lessz még benem szerzek egy ugyan akkora értékű biztositékot. Köszönöm a segitséget!!
(#) aladinn hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok.
Ma regisztráltam be ide.
Bocs,ha lefutott témáról érdeklődök.
Fagor kombi mikróm a képen látható "magneton"?fehér csatlakozónál füstöl.
Néztem,bent a csillámlap alig van megégve.
Letisztítottam(le lehetett) visszatettem,megfordítva is próbáltam de a hiba maradt.
Tud valaki segíteni,vagy egyből szerviz?
Köszönöm.
(#) mraulajos válasza aladinn hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Hali!
Szerintem ilyen probléma lehet. Kívülről lehet nem látszódik.
(#) profis hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok, mikrosütő a magnetronnál hegeszt, szikrázik. Magnetront cseréltem, és a hiba továbbra is ugyanaz. Alkatrészem van, de nem tudom hol lehet a gond? Előre is köszi a válaszokat.
(#) mraulajos válasza profis hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A csillám lemez nincs beégve?
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy LG MC-7826M tipusu mikró a belsö világitáson kivül nem * semmi.Hibakódot ir ki ami az F3.Ebben kérnék segitséget mit jelenthet.Hátha valaki találkozott ezzel már.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
"*"MŰKÖDIK
(#) miti50 hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kérdésem lenne:mikró csak forog, elindul, bug, de semmit nem melegít, mi halhatott meg benne??
Más témába még annyit szeretnék, hogy nézegettem újba ezeket a grillezős mikrókat, valamelyikbe látni felül a tekergő fűtőszálat, valamelyikben pedig a belső lukacsos burkolat mögött van ugye felül, ezek közül melyik a jobb változat, vagy egyáltalán számít-e ez??
Köszi!
(#) kadarist válasza miti50 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia!
A műanyagtokos nagyfeszültségű biztosíték szokott megszakadni.
(#) Bakman válasza miti50 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A miénkből ki kellett szednem felsőbb utasításra, mert nem lehetett mögötte/felette kitakarítani.
(#) miti50 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
hol keressem benne ,ugyanolyan mint az átlátszó üveg biztik ?-egy átlátszó biztit azt láttam, de az jó volt.
.köszi,holnap megnézem
(#) miti50 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
hát igen ez is egy szempont, de én működésbeli különbségre lennék kiváncsi,ha egyáltalán számít ez valamit..
üdv!
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Sziasztok!Ha leveszem a vezetéket az ajtókapcsolórol,aminek az egyik szála a vezérlöpanelre megy a másik meg testre,akkor forog a tányér, meg megy a grill ventilátor kb fél percig és ismét jön az F-3 kód....kondikon nem látok folyást,se puklit...köszönöm ha tud valaki segiteni hol lehet a hiba.
(#) aladinn válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok.
Három hét kemény influenza után szétszedtem a mikróm a javaslatotokra,köszönöm szépen a tanácsokat.
Összevissza ennyit látni belőle.
Lehet a hiba és a füstölés oka ez?
Ha tudja valaki segítsen.
Köszönöm.
(#) uniman válasza aladinn hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Hello!
Valószínűleg a fehér átvezető alkatrész belsejében van a hiba (ahogy az a képen is látható), amit csak a szétszedése után láthatnál meg. Esetleg egy kis 45 fokban tartott tükör lap segítségével bekukucskálhatsz, talán kívülről is látható a nyoma. De műszerrel is mérhető, a test és a kivezetések között szakadást kéne mérned, esetleg kapacitásmérővel (0.25-0,5 nF).
(#) vinczerobert válasza gbezzegi hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia! A mi Samu CE283GN mikrnk is ilyen hibát ad. Mi lett a megoldás nálatok, megjavították? köszi, Robi
(#) aladinn hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Köszönöm szépen,igen tényleg az a hiba.
Képen látható.
Másik mikróból,amiben jó ez a rész kicserélném,passzol.
De ahogy a képen látható,az átvezető lemez "peremezve "van rögzítve a házhoz,ami óvatosan eltávolítható.
De mivel lehet visszarögzíteni?
Gondolom,kicsi FÉM csavarral,szegeccsel nem.
Ha tud valaki megoldást segítsen.
Köszönöm.
Ui:
Beletettem ideiglenesen egy jóval kisebb mikróból a magnetont,működik.Csupán annyi a baj vele,nem passzol a rögzítés,más a befogatás,így kicsit instabilan áll a helyén.(ebből venném ki az átvezetőt)
(#) mraulajos válasza aladinn hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Hali!
Ahogy én csináltam:
Megfeleő átmérőű fúróval (kicsit legyen nagyobb mint a csőszegecs belseje) óvatosan lefúrtam a szegecseket. Igaza van köbzolinak, a hibaforrás lehetősége mevan a csavarozásnál, de én azzal raktam össze. Ha így csinálod, arra ügyelj, hogy a csavar a lehető leg rövidebb legyen, tehát csak olyan hosszú, amennyire szükség van.
(#) aladinn hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm,próbálom.
Ha kész,jelzek nektek.
(#) maera hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Következőkben szeretnék segítséget kérni: kaptam egy használt mikrót, aminél takarítàs közben hát rozsdás/rozsda foltot vettem észre. Akiktől kaptam,azt mondták, h nem szikrázott meg semmi baja nem volt. Nos én azért mégis lefújtam aerosolos fekete festékkel, szépen be is fogta -bár nagyjából az egész belsőrészt lefújtam a folttól függetlenül. Attól félek, h esetleg kigyullad v vmi hasonló történik. Pl mikor vizet tettem be próbának mégcsak, rendesen felmelegíti, azzal nincs baj. Olyan hang hallatszik, mint mikor pl egy kerámialap hül ki v pattogatja ag ember a kukoricát. Kell félnem bármitől? V vegyek vmi spéci festéket és menjek át rajta vele?

Köszönöm a segítséget előre is
(#) aladinn hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
Kicseréltem,csőszegeccsel rögzítettem az átvezető elemet.Tökéletes.
(#) Lali24 hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Kiégett a mikrónkban a biztositék, csere előtt érdemes még valamit meg nézni benne, vagy rakjam bele a ujjat és had menjen?
(#) stoky hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Üdv!
Érdekelne, hogy nagyfesz kondi cserénél fontos a pontos kapacitásérték vagy lehet eltérés?
0,9µF 2100V helyett 1µF 2100V?
(#) ngyzoli hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Üdv!
Létezhet olyan,hogy a mikrónak a doboza megy tönkre??
Leírom,hogy jártam alig több,mint 5éves samsung márkájú készülékünkkel...
Egy szép napon indítás után rögtön hatalmas csattanás,és fényjelenség volt észlelhető hátul a kondi környékéről.A nagyfesz-biztosíték természetesen kiolvadt.Gondoltam,kísérletet teszek a javítására,mivel még nem egy agyonhasznált készülék.Ismerősi körből szereztem egy szintén samsung,de jóval korosabb mikró-t,ez még mechanikus kapcsolóórás,de a belsejük 99%-ig ugyanaz.A három funkcionális alkatrészt(magnetron,trafó,kondi)egyesével átpakoltam a másik kasztniba:minden jó! Ekkor már kezdett gyanússá válni a dolog,alkatrészek vissza:SEMMI! (a biztosítékot természetesen cseréltem)
Mivel már fél nap elment a javítással,de a hibaok még csak nem is körvonalazódott,ismét mindent átszereltem a régi dobozba,egyszerre.Eredmény:tökéletes működés!! Alkatrészek ismételten visszaköltöztetve az eredeti helyükre:újra nem jó... Na,mondom,ilyen nincs a világegyetemben se... További vizsgálódás után a csillámlemezt levéve látom,hogy a sugárkilépő nyílás felülete kissé érdes,matt,és grafitszürke színű,a zománcozás szinte "eltűnt"róla.Semmilyen más egyéb rendellenességet felfedezni nem sikerült,azóta sem.Hosszabb üzemidő után viszont a trafó felforrt,tehát a teljesítményt átviszi,viszont a sütőtérben a melegítő energia továbbra is NULLA!!
Azóta is a régi kasztni-t használom,a másik alkatrészeivel...kifogástalanul üzemel.
Okulásképpen írtam le ezt a történetet,nehogy másokat is szívasson egy ilyen felderíthetelen hiba,ill.ha valakinek bármi ötlete támad erre a fajta károsodásra nézve,hogyan lenne javítható/orvosolható,arra nyitott vagyok továbbra is.
(#) Placi84 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Sencor SMW 5120 mikrosütőm. Az izzó nem világít benne, valószínűleg kiégett.
Honnan tudnék beszerezni ilyen izzót? Speckó vagy valami sima izzóról van szó? A gugli hirtelen nem segített.

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) zolika60 válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nekem segített. Mivel többféle is van, azt nem tudom milyen a tiéd, szerintem szedd szét és nézd meg milyen van benne.
(#) Placi84 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ezért nem segített, mivel konkrétan az adott típusra kerestem rá.
(#) zolika60 válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A szerviz adatok mindig titkosítva vannak. Néhány csavar aztán már tudod is milyen kell.
Következő: »»   75 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem