Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1557Q
 
Témaindító: zoly15, idő: Máj 6, 2007
Lapozás: OK   8 / 8
(#) reloop válasza andras99 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Így már értem. Az R1, R2 elhagyható, feleslegesen osztja le a jelet. Csatolónak a 10µF picit erős 680nF-ot szoktam ajánlani. A csatoló feltöltődéséig kár bekapcsolni az IC-t, itt a helyes rajz, az R 10-100k, a C 47-220µF attól függően mekkora késleltetést szeretnél.
Szerk.: szerintem csak elrajzolta a kolléga az R3 helyét.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) Tardief hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék én is egy hasonlót építeni, mint amit az előző hozzászólásokban.
Valaki meg tudná osztani a nyáktervet?
Ugyan most elkezdtem barátkozni a tervezővel, de azt írták, hogy érzékeny a csillagpontra, így nem szeretnék kíréletezni.
Köszönöm!
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia! Nem valami fényes a felhozatal.
Először is google keresés TDA1557 pcb -re! Abból ki tudsz indulni. Menet közben szívesen segítek, legalább lesz egy jó terv, neked pedig gyűlik egy kis tapasztalat.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm! Erős induló alapot képez, ha számítható segítségre. Egyszer mindenféleképpen meg kell tanulni. Miért ne most?
Tudnál mondani pár szót a csillagpont kialakításáról? Nem találtam sehol a kezdőknek szánt magyarázatot.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
A nyomtatott áramkörben el kell helyezni egy tápszűrő kondenzátort (470µF-4700uF). Ennek negatív lábára kell érkezzen a külső tápfeszültség. Egy másik ágon, de követlen a kondi lábról hozva lehet tovább vinni a többi csatlakozási pont felé. Illusztrálom.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Hát sikerült valamifélét alkotnom, de nyomtatással egyelőre nem tudok megbírkózni.
Valamiért teljesen más képet kapok mikor pdf-be mentem Sprint Layout-ból.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Oszd meg velünk a .LAY fájt, vagy a JPG-be exportáltat.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nem lett egy szép darab, de ez az első.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Alakul ez.
Írtam rá pozíciószámot és értéket a mellékelt rajz alapján. Persze nyugodtan alakíthatsz rajta. A 12-esről levettem a by-pass-t, de akár maradhat is.
Áttettem felülnézetbe, mert így szokás tervezni.
Első feladat: a tápcsatlakozóról jövő két vezetősáv először a C3-mal, majd a C4-gyel találkozzon! A C4 forrszeméről (!) vigyél vezetést a bemeneti földnek, IC 2-es lábnak és ettől külön ágon IC 5,8 teljesítmény földnek.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Elméletileg ezek megvannak.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
A C4 forrszeme azért fontos számunkra, mert még ennek a kapacitásnak a szűrés során kialakuló árama (ami számunkra zaj) feszültséget ejt a hozzá futó vezetősávban. Ezt ne adjuk hozzá a bemenő jelhez!
A 220µF koppanás mentesítő kondenzátor szerencsére nem igényel kényeztetést, mert csak a bekapcsolás pillanatában van egy kis feladata.
Némi finomításnak nem tudtam ellenállni, de a végső arculat kialakítását Rád bízom.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Oh látom sikerült a felkiáltójele részt félrenéznem.
Akkor ez így már akár maratható is lenne?
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Akár maratni is lehetne, remélem nincs benne elkötés, mert főleg az elvi részére koncentráltam.
A gyakorlatban először be kell szerezni az alkatrészeket, és meggyőződni arról, hogy a lábtávolságok és a külső kontúrok igényelnek-e esetleg módosítást. A túl sok szabadon maradó hely sem szerencsés, mert a NYÁK pazarláson kívül feleslegesen ad okot a vezetősávokon létrejövő veszteség megtűrésére.
Ilyenkor normál nyomtatóval, minden réteget engedélyezve ki szoktam printelni, és rápróbálom valamennyi alkatrészt. Az esetek többségében találok még igazítani valót
Szerk.: Tégy a réz oldalra feliratot! Ez lehet informatív is. A maratás utáni olvashatóság megvéd attól, hogy helytelen tükörképet készíts. Ej, de sokan szenvedtek már ettől!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Holnap rá is próbálgatom a dolgokat, bár elviekben méreteknek megfelelő alkatrészek kerültek a tervbe.
Még egy logo-t szeretnék majd rá, ha találok valahol némi instrukciót a világhálon az elkészítésére.
Nagyon köszönöm a segítséget. Végre sikerült megismerkednem kicsit a nyákkészítéssel.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
A TDA1557 lábak között központosítottam a vezetősávokat a kellő hézag érdekében, és adtam rá kényelmes papucsot Most már Te jössz!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni, hog a bemenő elet le kell oszatni? Mivel hordozható lesz, így mindig valami külsö forrásból fog jelet kapni és úgy is azon történik majd a hangerő szabályzása.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Egy 50k (47k) logaritmikus sztereó potit mindenkép tennék az elejére, a bemenet szabadon hagyása több mint veszélyes.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Találtam itthon egy sztereo potit, bár nem 50k, hanem 100k.
Beraktam a nyákba a potit. Remélem jól.
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Sajnos amit találtam poti lineáris. (B100k)
Megoldható lenne fix ellenllás betenni? (esetleg csak ideiglenesen)
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Megépítettem a kapcsolás, de tesztelni még nem tudtam.
űHolnp majd kipróbálom, bár a hangszórót ne nagyon merem rátenni.
(#) reloop válasza Tardief hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Szia! A potenciométert nem jól, illetve nem a megszokott módon rajzoltad be. Az óramutatóval ellentétes irányban ütközésig tekerve kéne a csúszkának a testhez érnie.
A lineáris potinak is megvan a trükkje! A csúszka és a test közé egy olyan értékű ellenállást kell kötni mely hatoda a potiénak. Ez esetedben 15k.
Nem tudom aktuális-e még ennek a megvalósítása.
Az élesztésnél tégy 10 ohm-os ellenállást a tápágba, akkor a zárlat nem végzi ki a végtranyókat.
A kimenet párok között mérj egyenfeszültséget! Ez 10-20mV szokott lenni. Ha több mint 200mV állj le, megbeszéljük mi a teendő.
Ha eddig sikeresen eljutottál a hangszórót 100 ohm soros ellenálláson keresztül kösd a kimenetre, így az szélsőséges esetben sem sérül, viszont a meghallgatáshoz elegendő hangerőd lesz.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Terveket majd módosítom, de a panel egyelőre már így marad. Esetleg holnap kiveszem a panelből és vezetékekkel helyre lesz rakva.
Köszönöm az instrukciókat. Remélem szükségtelennek bizonyulnak majd az óvintézkedések.
(#) Tardief válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Tökéletesen működik
Nagyon köszönöm a sok segítséget.
(#) hobbyboby hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Szeretnék egy olyan rajzot kapni bárkitől itt a fórumon, amelyen ez az IC (TDA1557) nem az általános sztereo üzemmódban van ábrázolva s felhasználva, hanem a tokban levő 2 db IC csupán egy hangszórót hajtana meg (valami booster-kapcsolás, vagy mi neki a hivatalos szakmai neve).
Mivel nekem csupán 1 db. monó erősítőre lenne szükségem, amely ebben a tokban található 2 darabnak a hídba-kapcsolásából jönne ki.
A tápfesz pedig - lehetne mondjuk 12 V 5 A ...
Gondolom a teljesítménye meg - lenne olyan 35-40 W.

Előre is köszönet.
(#) pompidu válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Hídba nem lehet kötni mivel már a sztereó változat alapból hídba van kötve mivel ez az IC 4 csatornás.
(#) hobbyboby válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A gyári adatlap sajnos nem minden esetben ad meg mindenféle extraflancos dolgokat.
Éppen nézegettem a TDA2004-et.
Amely szakirodalmilag egy 2x10 W sztereo erősítő lenne.

De az nem írja le sehol sem, mi lenne olyankor, ha a tokban levő két erősítőt buszterbe kötöm, azaz - én egy mono erősítőt szeretnék, de kissé nagyobb tudással?
Még csak nem is tesz rá semmiféle említést! Pedig többoldalas az ismertető.

Bővebben: Link
(#) kadarist válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!
Ha a gyári adatlapok nem is részesítik előnyben a hidalt kapcsolást, azért lehet lelni olyat: Bővebben: Link. Egyébként ha kifejezetten hidalt erősítőt szeretnél építeni, akkor válaszd a TDA2005-öt, aminek van külön topikja.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) nagy adam hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
valaki tud segíteni egy tda2038 ic-vel építeni erősítőt??
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem