Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 34
(#) mps válasza alom6434 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Selti. Elég régi, diódás.
(#) alom6434 válasza mps hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Köszi szépen
Bővebben: Link
Az alsót kellene használnom? Ha igen melyikbe dugjam a két kábelt?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) mps válasza alom6434 hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Én nem sok kaputelefont látok a linken.
(#) alom6434 válasza mps hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Mármint a bekötése hogy lehetséges
(#) tzombor hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem értek az elektronikához, csak azért regisztráltam, mert talán nektek van ötletetek, hogy mit csináljak. Egy FERMEX Codefon kaputelefonom van otthon, 1 háztartás, kint az utcán 1 darab gomb, bent pedig 2 kézibeszélő. Az utóbbi hetekben azt csinálja, hogy ha bárki megnyomja kint a gombot, akkor folyamatosan csörög bent, egészen addig, amíg fel nem veszem a kézibeszélőt, de mindkettőt! (földszint és emelet). Tehát először fel kell kapni az egyiket, le/felrohanni a másikhoz, azt is felkapni, és akkor lehet beszélni. Ráadásul iszonyú hangos a csengetés (gyerek garantáltan felébred), fogalmam sincs, hogy azt lehet-e bárhol állítani.

Van valami tippetek? Vegyek tök új készüléket, vagy egy szerelő helyre tudja hozni?

Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) mps válasza alom6434 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
A kérdést értem, csak nekem nem nyílik meg a link, így nem tudom.
(#) alom6434 válasza mps hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Link

Így most jó?
(#) uniman válasza alom6434 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Hello!
Csatolva biztosan használhatóbb...

videx.pdf
    
(#) qwert13 hozzászólása Dec 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Tervem az lenne, hogy vennék egy olcsóbb kínai videó kaputelefont pl. ilyen hasonlót
A beltéri egységet szétszedném, csinálnék egy másik házat, és kicserélném az LCD kijelzőt egy nagyobbra 8"-10" környékén.

Lehet, hogy most hulyeséget kérdezek, de kivitelezhető egyszerű kijelzőcserével vajon? Ha igen milyen lcd panel van ezekben, mire kell figyelnem? Csinált már valaki ilyet?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2014
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 1, 2015 / 1
 
Üdv! Segítséget kérnék, mert még nem szereltem kaputelefont. A rendszer így nézne ki: 2 kültéri kamerás egység két bejáratnál, mindkettő 4 lakásos. Mindkettő kültéri ugyanazokat a beltéri egységeket csengeti (4db) . A kérdésem az, hogy ehhez milyen elosztó kell, hogyan tudom összekötni?
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ez a beltéri és a kültéri.
(#) xule hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Társasházban lecserélték nálunk a rendszert. 1 évvel előtte kicserélték a lakásban a recsegő telefonokat 2 lakásban. A régi rendszerben működött mind a 2. Az új rendszer csak az egyiket működteti helyesen , a másikat csak megcsöngetni lehet! A rendszer műszaki paramétereit nem akarják(tudják) megadni! Igy esélyünk sincs azonositani hiba okát és ránk fogják-hibás az ujonnan beszerelt elötte müködö lakásban levő egység. A megoldás mi lehet, hogyan lehet kikövetelni a illesztési adatokat egy teljesen tudatlan házvezetéstől???
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) Gafly válasza xule hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Bocsánat, mi az elektronikai kérdés?
(#) mps válasza xule hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Attól tartok nehezen. De ha feltennél pár képet, a kültériről, a beltériről is, szétszedve is, esetleg egy olyanról is ami működik, talán tudnánk segíteni, ráadásul még elektronika is lenne a kérdésben
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Üdv! Megoldódott a problémám 2 db ilyen illesztőre van szükségem.
(#) troger91 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Kedves tagok!
Egy segítség kéréssel fordulnék hozzátok. Vásároltam egy kapucsengőt a régi működésképtelen "resprom ed-401" készülék helyett egy kipróbált és működő "laskomex nova 20 lf-82" -et, a falban pedig van 2 vastagabb és egy vékonyabb szürke vezeték található.
Érdekelne, hogy beszerelhető-e és ha igen tudnátok-e tanácsod adni, hogy hová kell csatlakoztatni a fent említett vezetékeket.

Mod: laskomex nova 20 lf-82 = MKT tipusu "bolgár
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) troger91 hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Ebben a kombinációban mondjuk nem jó
(#) xule válasza mps hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A kültéri egységhez tilos a felhasználóknak nyúlni! Számgombos érintős időjárásvédett. Annyire problémás a képviselő , hogy semmit nem ért a ház működéséből. A szerelő nem ad meg műszaki adatot milyen értékek között kell lennie az állomások értékeinek. Igy tiszta lutri. Majd megpróbálok képet . A telefonon venezia felirat van kulccsal. Tudom viszonylag egyszerű a egység. Lehet nagyon kritikus az ellenállásértékre a kozpont?
(#) penczi hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Kedves tagok!

Segítségetekre lenne szükségem! Tönkrement a kaputelefonunk és vettem helyette egy újat. A jumpereket úgy raktam be ahogy a régibe volt ,kipróbáltuk de nem csinál semmit. Lehet hogy rosszul állítottam be az első két képen a régi készülék van az utolsón az új. Minden segítséget nagyon köszönök mindenkinek!!
(#) mps válasza xule hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A kültérinél én is csak a képre gondoltam
A venezia az egy diódás készülék, kapható is. Más lakásokban is olyan van?
(#) xule válasza mps hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A másik lakásban más tipus van és azon beszélni is lehet. A nagyobb csengő hangereje miatt került ide ez hogy jól hallják és nyitja az ajtót de tök süket. Majd jobb fény mellett csinálok képet a kültériről.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) xule hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
A venezia telefonba 3 vezeték jön be és 4 bekötési pont van. És rosszul irtam nem nyitja az ajtót csak csörög.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) yoss válasza penczi hozzászólására (») Jan 9, 2015 / 1
 
Lehet, fordítva kell jumperezni. Az első kép alapján a 21-es lakásszám lett bekapcsolva.
Az új készüléken az 1 - 4 - 16 jumbereket kell bekapcsolni, a többi nem érdekes nem kapcsolnak semmit, csa a mester nem akarta őket szétdobálni a lakásban. A lényeg, hogy a lakásszámot kell a számokból összeadni.
(#) penczi válasza yoss hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm sikerült!
(#) troger91 válasza troger91 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Közben megtudtam, hogy nem kompatibilis az új készülék a falban lévő MKT rendszerrel. Honnan tudnék kompatibiliset venni? Esetleg Debrecenben
(#) Gafly válasza troger91 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Rákóczi utca 49?
(#) troger91 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Ugy látom ez az MKT készülék kompatibilis lenne, bár pesten van.
www.kaputelefon.hu/tesla-mkt.html
Be tudnám én kötni, mint nem szakértő? Ha forditva kötném be, tönkre tudom tenni?
(#) mps válasza troger91 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Nem ördöngösség, tönkre tenni nem tudod.
(#) Tompkins hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Szervusztok!

Új vagyok itt és egy hozzáértő segítségére lenne szükségem.
A régi kaputelefonunk (lakás készülék) tönkrement, ezért újat vettem. Viszont sehogy sem tudom megfeleltetni a régiben található vezetékeket az újnak (régi típusa nem ismert, az új Urmet 1133/1).
Tudtok ebben segíteni?

Mellékelve két kép:
1. Régi készülék jelenlegi állapota (a vezetékeken található zöld-piros-kék-fekete szigszalagos színezés az én művem a könnyebb beazonosíthatóság érdekében). Látható, hogy az 1-6 van összekötve, valamint a pirosan és feketén jelölt csak lóg a levegőbe.
2. Az új készüléken található bekötési rajz.

Kérem, hogy akinek van ötlete, hogy mi minek felel meg a régi és új készülék közt, segítsen!

Előre is nagyon köszönöm!
(#) mps válasza Tompkins hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Szia! Az urmetet sajnos nem ismerem, de a rajz alapján próbáld ki, hogy a régi készülék 3, 6 (zöld és kék pacás) pontjára menő vezetéket kötöd az új 1-2-be. Ha nem megy akkor még próbáld ki megcserélni a két vezetéket. Ajtócsengőd így nem lesz. Zárat talán tudod nyitni. Ha jól látom van a régiben áthidalás az 1-6 között, így ha az új rövidre zárja az 1-2 nyitáshoz, akkor működni fog.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
Következő: »»   16 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem