Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1280 / 1675
(#) Zoli_bácsi válasza papus51 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Basszus, ezt benéztem! Tényleg latin lett, ó jajj.
(#) Mircsof válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
De pont ettől egyedi nem? Egyébként akár futószalagról is származhatna
(#) mrobi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Akkor már legyen az egész latin. Az lenne az igazán egyedi.
(#) CRU3L válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Szia!
Min fogod tesztelni?
Kíváncsi vagyok az eredményre.
(#) szikorapéter válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Romet Kadet 780M -en lessz ,mivel a lendítőkerék állandóan elferdítette a főtengelyt,így váltok tirisztorosra. Remélem működni fog a gyujtás.
(#) CRU3L válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Én az MZ TS 150 elektronikus gyújtással szemeztem...
Szerinted?
(#) szikorapéter válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Ha jó helyre van állítva szerintem megy azon is. Bár a kadetnek a réga vékonyságú főtengelye miatt szükséges a stabil működéshez.
(#) CRU3L válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
A boltban 10.000 ft felett van az ára.
(#) szikorapéter válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Csak annyit nem tudok biztosra hogy az eredeti kapcsolásban BT152 -t ajánlottak,én pedig BT151 800R-t tettem bele. Nem lehet galiba?
(#) CRU3L válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 11, 2015 / 1
 
Maradjunk annyiban, hogy majd kiderül
(#) Abukodonozo hozzászólása Feb 14, 2015 / 4
 
Üdvözletem a tisztelt fórumtársaknak!

Sikerült befejeznem a kis EL84 SE erősítőmet és gondoltam megosztom veletek az örömömet Előfoknak ECC81-et használtam, valamint került bele két EM84-es varázsszem is. A sasszit egy CD lejátszó fedeléből hajlítottam, a régi orosz egyenirányítő cső pedig csak dísznek van, de szerintem talál az összképbe.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015

2.jpg

1.jpg
   
(#) vicsys hozzászólása Feb 14, 2015 / 2
 
Készítettem egy kis áramkört a négycsatornás vezeték nélküli modulomhoz. Működés közben:
Bővebben: Link
A leírásban lévő linkről ingyen letölthető a kapcsolási rajz és a hex kód.
A modul ismertető videója itt nézhető meg:
Bővebben: Link
(#) Electricboy hozzászólása Feb 14, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Tervezgettem egy RGB ledszalagos fényorgona kapcsolást, több rajzból válogattam össze, internetes kalkulátorral számoltattam az alul áteresztő, sáváteresztő és felül-áteresztő szűrőket, próbáltam a saját igényeimre alakítani az egész kapcsolást. Több bakit elkövettem amiken proli007 segített át a fényorgona topikban, ezúton köszönöm neki! A kapcsolás mikrofonos, ezért egy külön mikrofonos előerősítő részt kellett még elé csatolnom mert a kapcsolásba tervezett nem felelt meg túlságosan. Így működik vonal bemenetről valamint mikrofonról is. Itt egy youtube videó ahol látni hogyan működik:Bővebben: Link A videó nem adja vissza teljesen a valóságot, a lassú kamera és fényérzékenység miatt. Már csak a dobozolás van hátra, valószínű hogy egy pc táp dobozba kerül majd. Üdv!
(#) enree válasza Electricboy hozzászólására (») Feb 14, 2015 / 1
 
Nagyon ügyes vagy! Külön tetszik, hogy mindent rátettél egy nyákra és ízlésesen elrendezve, kulturáltan építetted meg!

Proli007 fórumtársnak már jövünk innen az oldalról egy páran, pár rekesz sörrel, míg Simpi nem fertőzött meg PIC-el, az analóg IC-s butaságaimmal én is mindig őt fárasztottam és nem tudtam soha akkora butaságot kérdezni, amire ne válaszolt volna!
(#) vargaf válasza vicsys hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szia!
A kis áramkör kapcsolási rajza és a mikrovezérlő programja publikus?
Üdv.: Feri
(#) kormika hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Sziasztok! Valentin napra építettem egy villogó szivet páromnak PIC16F74-el és egy rakat SMD LED-el. A panel vasalással készült, itt-ott a vékony vezetősávok miatt volt hajszálrepedés, ami kicsit megtréfált, de már működik. Csatolom a paneltervet, nemsokára rakok fel majd videót is, és belinkelem, a forráskódot még egyelőre nem adom ki, mert még fejlesztés alatt van, csak kapkodva összedobtam, hogy mára elkészüljön.

szív.lay
    
(#) vicsys válasza vargaf hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Igen. A video elején van egy szöveg, ami írja is, hogy a leírásban van egy link...
(Hozzáteszem, amire kérdeztél le is van írva:
Idézet:
„A leírásban lévő linkről ingyen letölthető a kapcsolási rajz és a hex kód.”
)
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) vargaf válasza vicsys hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm, figyelmetlen voltam.
Üdv.: Feri
(#) janimester hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Uraim bemutatnám a nagyon nagyon béta verziójú nyák vágó berendezésem, a próba alatt nagyon alacsony fordulatszámon működtettem a gépet mert mindent beporolt volna a szobában. Amikor is elvágtam a kezem a vasfürésszel nyák vágás közben meguntam a dolgot és kapát kaszát eldobva mentem egy multifunkciós kisgépért amivel szinte minden műszerészkedéshez kellő faragást és fúrást is el tudom majd végezni. A doboz belsejébe befogattam a fúrót, meg felülre került egy derékszögelő lap, de ahogy lesz több időm nagyon remek kis asztallá fogom megcsinálni ez csak egy próba volt , bocsi a rossz minőségű videóért. BERENDEZÉS
(#) messius válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 14, 2015 / 1
 
Gratulálok, szép lett! Csodálkozok, hogy nem gitárerősítő!
(#) patexati válasza janimester hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ugyanilyen gépem van csak nincs hozzá az a bovdenes toldó. Jó kis gép. Főleg,hogy egy fúrógép,sarokcsiszoló,elektromos szőnyegszabó és ez a gép volt pár éve egyben 9 ezer körül.
(#) pjg válasza vicsys hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ez a készülék ugrókódos?
(#) vicsys válasza janimester hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ha még gyémántos fém vágókorongot is veszel hozzá, nagyon tuti lesz. Tapasztalatból mondom...
(#) vicsys válasza pjg hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Nem, sajnos.
(#) CRU3L válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szia!
Na, milyen lett?
(#) mofesa válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Én is híve vagyok a "régi", nem használt dobozok, egyebek felhasználásának. Jól néz ki. Belsejét is megmutatod?
(#) Mybuster hozzászólása Feb 15, 2015 / 2
 
Egy kis érdekesség.
Bizonyára sokan ismerik a smartie nevezetű LCD-s programot, melynek segítségével soros porton kommunikálhatunk és megjeleníthetünk bármiféle hasznos információt számítógépünkről.
Volt alkalmam és egy ilyet készíteni, a nyák cnc-s (nem az én reszortom).
Működés közben.
(#) nyekk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Üdv.
Munkáidhoz,csak gratulálni tudok! Most készítem az oldaladon is felelhető számlálót "Pulse counter",még a " nekiülni és nyákot tervezni" van hátra. Sokszor ,sokat segítenek az ilyen kis videók,csak így tovább!!
(#) Latya válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ügyi. Jó az a tápegység is! Mintha az enyém alfa verzióját látnám komolyan...
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) vicsys válasza nyekk hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Köszönöm, igyekszem!
Következő: »»   1280 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem