Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   533 / 726
(#) Buvarruha válasza voodoo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Nem, venni 6db-ot, kiválasztani a legjobbakat, a többit elrakni tartalékba, vagy eladni helyi fiataloknak olcsón. Persze a válogatáshoz nem árt, ha méred őket.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) voodoo válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
6 db Sal? De azért már lehet kapni két korszerűbbet.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szerintem a Reflexnél biradnál maradok, bár nézegettem a mikroshop-ban is eminence magast, az meg azért csábító mert Eminem, és új, ráadásul látni hogy hány dB, hány watt... A refiről semmit nem találok.
Eminem
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) Buvarruha válasza voodoo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Döntsük el, hogy mi a cél? Otthoni hifi, vagy hangosítás?! Ha utóbbbi, akkor a 6db sal ára sem tesz ki egy darab értelmes magassugárzót.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Nekem azt írja az opera, hogy vírusos, de tovább kattintom és megy. Amúgy, igen már nincs semmi hazai ott.

Nem tudom tényleg. Mert két birad refi ami használt (messze is van) 12ezer. Ki tudja mennyi ideig lesznek jók, régiek talán, semmi adatlap, hogy hogyan méretezzem neki a hangváltókat.
Viszont ez az eminence 1db, ugyan annyiba kerül, új, 105dB!, 45/85Wattos. Valamint bízom az eminencében, hogy nemcsak ráírták.
Ilyenkor van az, hogy lesz ami lesz azt kell megszeretni.
Egyébként a topládában 1db, egy reflex bull 15" igen érzékeny hangszóró van és alatta egy beyma ami megint csak elég érzéken subláda. Persze mind home made én farigcsáltam, szóval az érzékenység a magas terén most kifejezetten szükséges. Nagyon halknak tűnik minden zene, hiába döbörög. Halk. Nincs normális magass hangszóróm.
Nem tudom ki melyiket választaná? Főleg disco, house, néha r'n'b, de egykét mainstream zene is szólna rajta.
(#) voodoo válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Mondjuk azt nem értem, hogy ha elmegyek valami május 1. re vagy valami, ott mindíg remekül be van minden állítva. Márkajelzést sehol nem látok rajtuk... Van tartalék bőven és lehet hallani, érezni, hogy tényleg jól szólnak a ládák (kissebb hangerőnél is). Azokba mondjuk milyen magasak vannak? Hány dB, hány W?
Amúgy igen néha néha hangosításra is kéne. De ezt most ne úgy képzeld el hogy 30 fős tömeg, -attól jóval kevesebb, hanem ha kirakom a térre akkor 2 méterrel alrébb már semmi mélyet nem lehet érzékelni (pl egy hi-fivel). Na ettől picit többet szerettem volna elérni a ládákkal ezért építgettem amiből tudtam lehetőség szerint jobb mélyhatást. De ezekhez meg kéne jobb magas is, mert nagyon tompa és fárasztó hallgatni így.
(#) P_Laszlo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Ha a DP35 "viszi a tetejét", akkor én kiéneklem a kétvonalas c-t

dp35.jpg
    
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Hú, az igen.. ez jó fejbeverten szólhat...
15k -nál már gyakorlatilag alig szól valamit...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Mondjuk nem is biztos, hogy szükség van arra a felső oktávra.
(#) Buvarruha válasza voodoo hozzászólására (») Márc 1, 2015 / 1
 
Azokban tölcsres magasak vannak drverrel, de csak a tölcsér keül annyiba, mint az egész projekted és akkor még mindíg rajta a driver.
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Meg legtöbbször Line Array -k.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) steelbird válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szerintem meg ezt a görbét ő mérte.
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Amúgy nekem PA- ládám lesz 1db. Nem kell nagyon süvítő magas hangokat kiénekeljen, de jó nagyot szóljon és ne harsogjon ha rápumpálok 700W-ot -csúcsúkban- mert elég kiábrándító tud lenni. A hangminőség mondom annyira nem fontos.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Az tény, hogy régen volt, mostanában az is lehet, hogy vannak köztük másfélék is. Az olcsó hangszórókból egy típusnál is lehet többféle változatot kifogni (megmérni). Talán ez (is) okozhatja a véleménykülönbséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Most akkor tisztázzuk, a Reflex 15"-os mély fölé keresünk magasat?
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Hát nem tudom. Szerintem egy 15"-ös Reflex Bull. Ha minden igaz. 150W-os de újra van tekerve és szerintem 100dB körüli a mély. Elég érzékenynek tűnik. 150-200W körül biztos tud. Akkor van hozzá alatta egy Beyma 15G400-assal szerelt 4-ed rendű bandbass láda. Annyira nem szól szépen, inkább feszes basszusa van, nincs megnyújtva. Halk. Reflex rendszerű ládában szerintem nagyobbat szólna. Na mindegy. Ehhez a két mélynyomóhoz kéne egy jó kis magast kitaláni valahogy, de olyat, hogy elégnek bizonyuljon. Tehát, ha egy társaság kb 4-10 ember leül és zenét hallgat ne adj Isten táncra perdül akkor felismerjék a zenét, hogy éppen mi szól...
Ezért szeretnék tanácsot kérni. Tehát a jelen lévő Reflexből lenne 2db ami birad és elvielg vagy 105dB-el a srác mondta emailben akitől megvenném, vagy magától a Reflextől vennék valami HK típussorsszámozott magas drivert (azt hiszem Voice kraft lehet) kb 9-15 ezer körül van / stück, vagy pedig vennék mikroshop-ból azt az eminencét ami 45/85W-os és 105dB-es.
De nagyon hajlom a Reflexek felé. Mégis csak két darabot tudnék hajtani.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Van most valami hasonló Birad magas nálam, nincs rajta semmi felirat, de vszeg Reflex. Majd megmérem a napokban, hogy mit tud. De sok reményt nem fűznék hozzá.

Ehhez a nagy átmérőjű mélyhangszóróhoz tölcséres magas kellene, és nem 25mm-es lengőcséve átmérővel (az Eminence APT is kicsi), hanem nagyobb, legalább 37-45mm-es membránnal-csévével.
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Keresgettem nemrég nagyobb terhelhetőségű csipogókat, a Dynacord ládákban használt Electro Voice DH (DH5, DH6, DH7) sorozat tölcsérrel nem lenne jó? A DH6 -nak 75mm -es a tekercse.
Kérdés, hogy hol lehet ilyet hangszórót beszerezni, eddig csak javító membránt találtam hozzá, azt is 200$ körüli áron.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Biztos, hogy jó. Ha központos, és szól, akkor ide már szerintem megfelelhet. DH3-ra ránéztem, már az is egész szép.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mivel lehet feloldani azt a ragasztót, amivel a lengőcsévét a pilléhez és a papírhoz ragasztják. Eddig nitrohigítóval oldottam, de most nem oldotta fel, keményebb, műgyantás anyaggal van ragasztva.
Előre is köszönöm!
(#) voodoo válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia.
Benzin?
(#) Gyozo92 válasza voodoo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Most éppen acetonban ázik, de ha epoxi akkor az se fogja oldani. Egy próbát a benzin is megér.
(#) P_Laszlo válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szomorú híreim vannak, ezt maximum mechanikailag. Esetleg perklóretilén, vagy metilén-klorid, de ezeket nem lehet beszerezni (mert veszélyesek, nagyon).

Ui. szoktak epoxy eltávolítókat használni elektronikában. De hogy aztán itt hatásos lenne-e az jó kérdés.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) Gyozo92 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Akkor nem menthető a lengő... Szomorú hír. Flexel vékony koronggal egy 2 hét alatt....
(#) eSDi hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy pár Videoton DC 2040A típusú hagsugárzóm, az előző gazdája szerintem cseréltetett benne hangszórókat (a neten talált képek alapján gondolom). Eddig nem nagyon volt vele gond, csak a mély mágnesét kellet a helyére igazítani és rögzíteni, mert a szegecselés meglazult. A közeljövőben szeretném felújítani öket, a magasak már, amolyan tompán szólnak és az egyik magas és az egyik közép sérült picit. Milyen hangszórókat ajánlotok bele?
(#) P_Laszlo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Mennyire ragaszkodsz az eredetiséghez?
(#) eSDi válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nem feltétlenül! Inkább az a cél, hogy újra szépen szóljon.
(#) ptesza válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Itt is tudsz válogatni.
(#) P_Laszlo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Jó, és mekkora összeget szánnál rá?

Ezek a belinkelt hangszóróboltosak nagyon vegyesek. Az MNC és SAL nem szól szépen, a Visaton-Monacor pedig nem annyira jó, mint amennyire drága. Vigyázni kell azért, mire költöd el a pénzt.
Szerintem még ne válogass, előbb nézzük át a lehetőségeket, és hogy mit szeretnél. Sokkal könnyebb lesz így.

Mire használnád? Marad az eredeti cél, a szobai zenehallgatás?
(#) eSDi válasza ptesza hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Kösz! Elég sokminden van. Ahogy nézem 4 Ohm-os hangszórókból kevesebb a választék. Még a végén 8 Ohm-ra kell majd átalakítanom.
Következő: »»   533 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem