Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 104
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Az alap elemek megvannak és átrajzolom, összemontírozom. (Paint)
Ez volt az alap, amit átrajzoltam.
(#) hthomas hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Padlófűtés vezérlés kapcsán kérném a segítségeteket:
Adott egy tubós gázkazán. A ház régi részében csak radiátoros fűtéssel és egy szobatermosztáttal.
Nemrégen hozzáépítettünk egy nagyszobát és egy konyhát, abban viszont csak padlófűtés van.
Hogyan tudnám a hőmérséklet szabályozást megoldani?
Én egy-egy zónaszelepre gondoltam. Az padlófűtéses rész hőigénye esetén bekapcsolna egy termosztát, indítaná a kazánt, és nyitná a szelepet. Ugyan így a csak radiátoros rész esetén is.
Ez menyire járható út?
(#) Kovabe válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
A radiátoros rendszer mindig egy magasabb hőmérsékletü rendszer mig a padló egy alacsonyhőmérsékletü rendszer, ezért én egy zonaszelep és egy hidrahulikusan leválasztott padlófűtési kört ajánlanék ahova bekerül egy szivatyú és azzal menne a padló. A radiátoros körbe ugyebár a zonaszelep lenne és a kazánból a szivattyu ellátná mind a két kör füttését.
(#) hthomas válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Bővebben: Link
Egy ilyen osztó-gyűjtőt szereltek be.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy elektromosan hogyan lenne jó kialakítani a vezérlését.
A padlófűtésés rész szivattyúja menjen állandóan, vagy azt is a termosztát kapcsolja?
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Mindkét variáció jó...
(#) Kovabe válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Ezzel is megoldható de akkor egy bypass szelep ajánlott. Én mindenképp termosztáttal müködtettném a padlót is, a folyamatos keringtetés csakenergiaveszteég illetve vissza is hűti a rendszert.
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ahogy Kovabe is írta, bypass kell a rendszerbe a zónázás miatt. De a Te esetedben a radiátoros kört is használhatod bypass-nak. Elektronikusan megoldható. 3 relé kell hozzá és esetleg 1 időzítőrelé induláskor, attól függően milyen gyorsan váltanak a zónaszelepek.
(#) hthomas válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ezt a vezérlést találtam ki, szerinted megfelelő lenne?
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ha már így akkor a 3. relé nem kell és így nincs tehermentesítve a rendszer. Milyen zónamotorok vannak?
(#) hthomas válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Bővebben: Link
Ilyenek vannak felszerelve
(#) Kovabe válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Én azért javallottam a baypass-t mert a radiátorra is kerül zona és ha az nincs nyitva illetve a termosztatikus szelep lezár akkor van baj.
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Azért kell visszanyitni az egyik zónát. A termosztát helységébe egyébként sem lehet termoszelep. Ha kész a rendszer egyszerűbb egy harmadik relével visszanyitni a zónát és azt használni baypass-nak. Természetesen a szelepes megoldás is épp olyan jó.
(#) Kovabe válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
A padlófütés oszton már van egy a fénykép alapján, az már ki tudja zárni. Én nem szivesen használnám a radiátoros részt baypassnak mert így tulfüttés lenne.
(#) zoszka válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Igazad van, lesz. Én csak az utókeringtetés tehermentesítésére és a vészfutásra gondoltam. Ha viszont csak a padló megy és eléri a fűtővíz a hőfokot, akkor lezár és terheli a rendszert. Bypass szelep mindenképp ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) hthomas válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Rendben, köszönöm mindkettőtöknek. Ezt a bypass dolgot megemlítem a szerelőnek.
Az elektromos vezérlés rendben lesz a rajz szerint?
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Rajz...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) hthomas válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ez biztosan jó így? Mert a kazán csak akkor fog elindulni, amikor már mind a 2 termosztát bekapcsolt.
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Bocsi... jogos párhuzamosan, nem sorosan a második érintkezőket. kicsit fáradt voltam
(#) hthomas válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Köszönöm még egyszer a segítséget, a hétvégén össze is állítom a vezérlést.
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Javítva..
(#) zoszka válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Ha 6 vezetékesek a motorok, akkor relé se kell...
(#) andykaaa válasza hthomas hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ugyanilyen elven mukodo oszto-gyujto szeleppel en ugy oldottam meg hogy merem a radiator kor homersekletet es amikor az eleri a beallitott hofokot (mondjuk 40 Cfok) akkor indul a padlofutes szivattyu es mindaddig megy amig a rendszer (radiator) vissza nem hul az adott hopont ala. Mindig tobbet megy a padloszivattyu mint a kazan. Meg a radiatorokat is visszahuti.

Azert volna egy kerdesem, arrafele mennyiert lehet megkapni egy 3/4 -es ketutu valtoszelepet? Koszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) zoszka válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
A kétutú az nem váltó-, csak zónaszelep.
(#) andykaaa válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
De ezt irja "Kétutú váltószelepek", ennel.
Akkor ez milyen szelep ? En ugy ertelmezem hogy egyik (1) vegen be es a masik ketton (2,3), vagy egyiken (2), vagy masikan (3) ki. A leirasba a 2 abra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) zoszka válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Értelmezésben 3 járatú szelep, mert 3 járat van benne. Ha 2 járatú, akkor zóna, ha 3 akkor váltó. A rá kerülő mozgató motorok szerint, ha 2 pontos szabályzás (gyors), akkor zóna(2 járatú), vagy váltó(3 járatú), ha folyamatos szabályzás, akkor szabályzó. A szelep és a motor összerakásának elnevezése ezekből tevődik össze.
(Ezen kívül van még termosztatikus, termoelektromos meghajtás is)
(#) andykaaa válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ok. latom, azert eggyetertunk, csak mas-mas szotar hasznalataval, szoval:
Arrafele mennyiert lehet megkapni egy ilyen 3/4 -es 3 jaratu valtoszelepet?
(#) zoszka válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Motorral együtt a honeywell kb 22-25000.
(#) andykaaa válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Hat az is elegge borsos
(#) zoszka válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Nem igazán értem, hogy miért kell 3 járatú váltó a rendszeredbe.
(#) andykaaa válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Faskazant akarok beiktatni a gazas melle melegviztartalyal (van padlofutesem is), de nem lessz puffertartalyom. Puffertartaly ugymond negativ szerepet - hogy elvonja a plusz hoenargiat, a melegviztartalyal es vegso fazisba a padlofutessel szamitom megoldani.
Az elektronikat mar megszerkesztettem, a felszereleshez szukseg lenne egy ilyen szelepre, vagy ket simara, ami valtana a melegito viz aramlatat a, egyreszt, radiatorok fele es, masreszt, a meleviztartaly es padlofutes fele.
korulbelul igy
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Következő: »»   42 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem