Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG AET 250-453
 
Témaindító: Titus, idő: Dec 28, 2007
Lapozás: OK   3 / 4
(#) cruisher válasza Ahanybika hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Univox AET104?
(#) Ahanybika válasza cruisher hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Igen Univox
(#) Ahanybika válasza cruisher hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Igen Univox
(#) szauron hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Üdv a szakértőknek!
Az lenne a gondom, hogy van egy 86-os gyártású Beag aet 453 típusú keverő erősítőm.
Din 5 pólusú bemenő csatlakozókkal,de a mostani mikrofonok már 6.3-as jack csatlakozásúak.
A kapcsolási rajza alapján a két szélső (1-3) érintkező van rákötve egy bemenő transzformátorra,a középső (2) csatlakozó földelt. Tudna valaki segíteni abban, hogy miként csináljak egy át alakítót?
Eddig nem jártam sikerrel,mert gerjed és "brummog". Mint írtam dinamikus mikrofonokat szeretnék rá kötni,de a jack-okat nem akarom le vágni.
Kapcsolási rajz vagy tanács kéne. Előre is köszönöm.
(#) gyuszo hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
At AET 250 erősítő végfok panel száma EBE 001. Mi a véleményetek, ha e helyett az újabb EBE 021 számú panelre lenne cserélve ? Vajon a hangja is jobb lenne, kinek mi a véleménye , tapasztalata.
(#) gyuszo válasza kristikoma hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Egy kicsit régen volt, de pl: A Beag TH 121-K toroid trafója az AET 250 és AET 453 típusba is ugyanaz. Az egyik felvett teljesítménye 200VA, ( ! ) az adattáblája szerint, az utóbbié 160VA. Hasonló méretű BEAG TH1127 160VA toroid van beépítve a Videoton EA 7386 S erősítőbe.
Igazából , amiért leírtam az AET 250 200VA adata szerintem nem stimmel., az is csak 160VA lehet, mármint ami a toroid adatára vonatkozik.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) gyuszo válasza szauron hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ime a DIN bekötése:

dinaudio.jpg
    
(#) gyuszo válasza szauron hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Az erősítő mikrofon csatlakozójának rajza.
(#) bekeipeter válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Mindenképpen jobb lesz a hangja, az enyémet gyárilag ennek a rokonával szerelték Vettem egy klasszikus 250-est EBE001 végekkel, de ég és föld a kettő! Az enyém annyiban különbözik az EBE021-től, hogy hiányzik róla a védelem! Ez valami kísérleti korcs lehetett, de jól sült el! Csak az R4-C4 értékében tér el!
(#) gyuszo válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Igen épp dolgozom rajta, hogy 2 db EBE021 végfokkal építsem meg.
Idézet:
„A Beag és a földelés tudománya...
bekeipeter, 2013, február 20 - 01:58
Ez az erősítő a maga korában igenis, jó volt. Megbízható strapabíró és egész jó hangja van főleg az AET250-hez képest (azzal vallatni lehet!!!). Az erősítőnek nagy problémája, hogy mindent földeltek mindenhez. A Beag híres volt a készülékei földelésénél uralkodó káoszról. Szerintem az az elvtárs, aki a huzalozását tervezte ezen erősítőknek, külön prémiumot kapott az elrontott huzalozások megtervezése után. Így legalább eső időben nem kellett rádiókészülék a Kossuth rádió hallgatásához... Ha az ember veszi a fáradtságot, 10 perc alatt orvosolható a probléma, amitől elmúlik a maximális mély hang állásnál tapasztalható huppogás. A megoldás csak annyi, hogy a táppanel földvezetékét lekötjük az előerősítő panelről és átkötjük a fémvázon gyárilag kialakított csillagpontra. A zajosságának oka pedig csak annyi, hogy nem a leg optimálisabb munkaponti beállításban üzemelnek az összegzőerősítő tranzisztorai...”


Mivel a hálózati csatlakozó védőföldelése rá van kötve a készülék fémházára én úgy oldottam meg, hogy a készülékház alsó lemezén kialakított csillagpontot megszüntettem
a puffer táp elkóknál alakítottam ki és onnan ágazok szét. A készülék házhoz sehol nem kötöm hozzá.
Egy biztosíték sorral is ki van egészítve. Gyárilag csak a +34V tápágban van 1 db 2A. ( elég érdekes )
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015

Kép 236.jpg
    
(#) bekeipeter válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Az EBE021 rajzát éppen tegnap találtam meg a Siemens Schaltbeispiele 1970 kötetben
A végfok cserénél alakítsál ki egy klasszikus csillagpontos földelést. Én egy pontban szoktam a csillagpontot kialakítani a puffereknél. Oda kell vinni minden földet - persze ésszel -, abból nem lehet baj.
(#) gyuszo válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Igen, pont ezt írtam le és a fotó is erről készült.
(#) gyuszo válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Az EBE021 kapcsolási rajzok között, kiadási évtől függően vannak apró eltérések.
Ez az előbbinél egy újabb verzió. ( pl :C1, C7, C8 .C9 )
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) krisz69 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Sziasztok. Olyan segitségre lenne szükségem .Adott egy beag aet-453. Meghajto tranyok ki lettek cserélve bc300-bd139 bc301-bd139
Bc303-bd140. A bc212 helyett kapott bc327 et. Égős védelemel el is indúl meg is szólal. Mde a nyugalmi feszültség 350ma alá sehogy sem akar menni. Bár hova tekerem a timmert.(timer mükődik)öszes bc182 .és212aza =327.ki van cserélve.ellenállások mind jók. Végig mérve kondik jók. Már nemtudom hol a gond.valakinek esetleg valami ötlete van ?
(#) palp hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki felvilágosítást adni abban hogy az AET 453 toroidja milyen paraméterekkel bír?
(#) CHZ válasza palp hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia, kb 130VA 2x26V AC.
(#) gyuszo válasza palp hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
TH 121 Eredetileg Primer = 220V Sz1 = 2x25V és Sz2=1x6,3V ( Mivel azóta a hálózat feszültség azóta megváltozott, valamennyivel több mérhető.) Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) fastaction hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Sziasztok! AET 453 készülék a kimenő transzformátor nélkül használható a másik kimenetén ? Rajz szerint egy kapcsolóval lehetett váltani , hogy melyik kimenetet lehet , vagy szeretnénk használni . Köszönöm a választ ! Videoton hangfalaim vannak .
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) Gafly válasza fastaction hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Ha a rajz ez, akkor igen
(#) fastaction válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Köszönöm . Akkor nekiállok újjá varázsolni .
(#) fastaction válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Most így néz ki .
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018

Beag.jpg
    
(#) fastaction hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Sziasztok . Valakinek nincsen meg esetleg az AET 453 végerősítő panelterve ? Köszönöm !
(#) fastaction hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Sikerült teljesen letakarítani az erősítőt . Tápegység nyákot újra elkészítettem , mert a kondenzátorokból kettő tönkrement és fel volt szaggatva a fólia is a biztosíték helyén . Puffer kondik jól működnek , ami , azt takarja , hogy az ESR értékük közel egyforma és 4700 Mikrofarad létükre 5600 , illetve 6700 Mikrofarad értékűek . Potmétereket szétszedtem , megtisztítottam , így hibátlanok . Sztereóra szeretném átalakítani . A bemenő fokozatokat kettőre alakítanám , négy helyett , de erősítsetek meg , hogy a hangszín szabályozó részt duplázni kellene . A végfokot is duplázom , csak kérdés még a toroid 160 VA elég lesz-e ? Amennyiben nem , akkor marad gyári .
(#) gyuszo válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Igen elég a trafó, nekem hangszínszabályzó nélkül ilyen lett:
Korábban leírtam, milyen módosítást végeztem rajta.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018

Kép 246.jpg
    
(#) fastaction válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Köszönöm . A pufferkondi elég lett a mély hangokhoz is ? Lehet , hogy kicserélem 2 x 10.000 Mikrofaradra . Van 2db úgy is raktáron . Bár az , már sok áramot venne fel hirtelen . Újjab problémák .
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
(#) gyuszo válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
2 db 4700 µF van benne, mint eredetileg. A bemenő jel 2 db potméterre van bekötve.
(#) djhans hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Sziasztok. EBE021 és EBE024 között van különbség? Gyakorlatilag a végtranyók és tápfesz amit én látok.
(#) gyuszo válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Tessék itt van a két rajz és össze tudod hasonlítani :
Az AET 453-ban van az EBE021 végfokpanel.
Az EBE 5303-ben van az EBE024 végfokpanel.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) djhans válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Ahogy sejtettem, a kapcsolás megegyezik csak néhány alkatrész értéke más.
(#) pucuka válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Mikor mihez lehetett hozzájutni, és ezekhez a félvezetőkhöz szükséges apró módosítások vezettek alváltozatokhoz.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem