Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG erősítők
 
Témaindító: 3653, idő: Jan 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) jandark válasza cruisher hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Rendben.(még jó hogy ennyit is találok )
Köszönök mindent,holnap beszámolok hogy sikerült..
(#) Allen Collins hozzászólása Máj 19, 2014 /
 
Sziasztok! Beag Akt 408 keverőm pocsékul szól. Régebben a hangja is elment egy idő után, kicseréltem benne két 1000µF 16Vos kondit azóta ez megszűnt de a mélyek helyett egyszerűen betorzít. Ellenőríztem a tápfeszültségeket a D103-104 diódánál, szinte pontosan megvoltak. Észrevettem, hogy az egyik kondi púposodott egy picit, nem zavaró, de szemmel látható. A hangja még mindig rossz. Mit csináljak? Cseréljem a többi elkót is benne?
Itt az ábra amin néztem a feszültségeket: Akt-408-mérendő
(#) kristikoma válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
A bemenetet szimmetrikusan kötötted? A többi bemenet is ilyen? Volt nálam javításon egy tesó, az AKT 400, elég rosszul szólt az is, de csak addig, míg rendesen nem kötöttem be. Mondjuk addig sem, meg utána sem torzított. Mérj mindenhol feszültségeket, az többet mond.
(#) Allen Collins válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Oké. Olyan bemenetet forrasztottam hozzá amilyennel a suliban használjuk, és ott rendesen működik sztereo jack két első pólusa a din két "aljára" a jack vége pedig a din középső fülére.
A sulis így rendben működik, de szerintem azt valamikor felújították. Az enyém is ment kb 20 év állás után, 3-4 hónapig rendben, de utána kezdtek előjönni ezek a gondok.
(#) kristikoma válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Mérj minden félvezetőn feszültségeket, onnan már lehet kiindulni.
(#) Dev2000 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Megoldva a gond. Köszönök minden segítséget!
(#) cruisher válasza Dev2000 hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
És mi volt a gond?
(#) Dev2000 hozzászólása Máj 22, 2014 /
 
A nagyobb terhelés miatt (4 ohm) a kimeneti rövidzárvédelem lekapcsolgatta a végtranzisztorokat.
Megoldás : R16,R17 ellenállásokat növeltem.
Köszönök azért minden választ !
(#) kristikoma válasza Dev2000 hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Azért ez nem ennyire egyszerű. A gyári rajz szerint 4Ohm-16Ohm az ajánlott terhelés. Eredetileg is működnie kell. Az, hogy a rövidzárvédelem két ellenállásán módosítottál, azt lehet, hogy nem tolerálja, erre figyelni kell.
(#) Allen Collins válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Oké, köszi, hétvégén ránézek.
Amúgy mégegy kérdésem lenne, hogy az APX 100 szerintetek hol húzhat át, mert néha fogja és kiveri a biztosítékot belőle, pedig nem gyilkolom. Forrasztottunk bele még régebben 2 kondit, mert az eredetiek elég halványok voltak, lehet, hogy ott húz át valahol?
(#) kristikoma válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Áthúzhat a kimenő, ha nincs rendesen leterhelve. Még persze kondi is lehet. Csövek nélkül, bekapcsolt állapotban, szakaszolni kell.
(#) Allen Collins válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
köszi!
(#) Dev2000 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Huzamosabb működés után megnéztem minden normális, nem melegszik túl semmi benne.
A pattogás taljesen emgszűnik ha kikötöm a rövidzárvédelmet.
De hát azért az veszélyes emiatt növeltem meg az ellenállásokat.
Ezen kívül megnéztem a kondikat mind jó és a tranzisztorokat is cseréltem.
Szóval így jónak kell lennie.
(#) kristikoma válasza Dev2000 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Akkor majd a hosszútávú használat dönti el a módosítás helyességet.
(#) jandark válasza cruisher hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Mindent úgy tettem ahogy beszéltük,igaz kicsit később lett idő rá..
Tökéletesen teszi a dolgát,a kimenőtrafót lekötve egyből a panelre csatlakozik a próbahangszóró,és a bemenet is a panelen, árnyékolt vezeték valamint 50k-s poti került be a régieket kiváltva,(a poti nem biztos hogy tökéletes mert minimumon is hallatszik a zene minimálisan,nem hallgat el)..
Az érdekesebb viszont az hogy szerintem előerősítő kellene hozzá,egy kicsi mp3 lejátszóról élesztettem,de egy play gombos régi pc cd lejátszó jobban meghajtja azonos zeneszámnál is..
Mit ajánlanál a végfok elé?
Hálás köszönetem az eddigiekért is..
(#) Dev2000 hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Azért köszönöm a gyors válaszokat és minden segítséget Kristikoma!
(#) cruisher válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Én egy sima egyszerű műveleti erősítős feszültség erősítő fokozatot építenék hozzá.
Mondjuk valami hasonlót mint itt:
http://www.diyaudio.com/forums/analog-line-level/165020-first-try-p...2.html

Az erősítést attól függően kéne megválasztani, hogy mit fogsz forrásként rákötni.
(#) gyuszo hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy a BEAG AET 210 típusú erősítőben
levő 2x15 V toroid trafó ?? VA-es lehet.
Mérete: átmérő 70 mm x magasság 28 mm .
Az erősítő hátsó adattábláján a felvett teljesítmény max. 100 VA szerepel.
A képen mellétettem összehasonlításul egy 60 VA trafót. ( átmérő 90 x magasság 38 mm )
Az erősítő kimenő teljesítménye 2 x 12-15 W körül lehet.

Kép 123.jpg
    
(#) kristikoma válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Már meg is adtad magadnak a választ. Igen, valóban kisebb a BEAG trafója, de lehet, hogy jobban készítették. Elvégre gyártott stúdiótechnikát is. Egy ismerősöm mutatott pici japán trafókat, amire azt mondta, sőt mértük is, hogy 70 VA-t tud. Fizikai méretekre már nem emlékszem, de a 70-es évek termékeiből volt, kisebb volt, mint egy Weller trafója.
(#) Dev2000 hozzászólása Dec 3, 2014 /
 
Üdv! Beag APX 100 típusú erősítőt keresek Vác ,Budapest környékén.
Olyat keresek amelyben eredeti 100 voltos kimenőtrafó van, nincs belepiszkálva és működőképes.
(#) balazska1987 hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Sziasztok, tegnap sikerült szert tennem 2db BEAG 5310-es végfokra, szép állapotban vannak, viszont én át szeretném alakítani sima 8ohmos kimenetűre.
Hogyan kezdjek neki, nem igazán találtam jó kapcsolást hozzá, ezért kérném a segítségeteket, mit hova kössek, át fogom alakítani egy kicsit a dobozt ,a hátsó részét rendes szabvány csatlakozósra.
(#) szendi001 válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de ehhez lehet tekertetni trafót az eredeti gyártóval.
(#) gyuszo válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Egyszerűbb a dolog : el kell hagyni a kimenőtrafót, ami benne van. Így 8 ohmon tudod használni közvetlenül.
(#) tomi52 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
EAG AE 110-hez akad valakinek a kapcsolási rajznál több leírása?
Van 2 darabom, szeretném feltámasztani. Egyiknek elszállt a hálózati trafója.
(#) gyuszo válasza tomi52 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 / 1
 
A hálózati trafó tekercsadatai :

Mag : M74 keresztmetszet: 9,2 cm2
primer : 1144 menet 0,35 mm Cu-z huzal

szekunder 1. 1430 menet 0,19 mm Cu-z huzal
szekunder 2 1430 menet 0,19 mm Cu-z huzal
szekunder 3. 35 menet 1 mm Cu-z huzal
szekunder 4. 35 menet 1 mm Cu-z huzal

Scan10002.JPG
    
(#) tomi52 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) djcaveman hozzászólása Jún 3, 2015 /
 
Sziasztok. Adott egy EBE5310 végfok. Hibásan került hozzám, miután megcsináltam, egy kérdés fogalmazódott meg bennem. Ha csak a végfokozatot és a meghajtást nagyobb tápfeszültségről járatnám, mennyivel lehetne nagyobb teljesítményt kivenni? Kellene e esetlegesen módosítani valamit még? Az eredeti végtranzisztorokat 2N3773-ra cseréltem.

Köszönöm.
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
A gyári 2X27V-os feszültséget 2X50V emelném a végfokozatnál, illetve a meghajtó tranzisztoroknál....
(#) Szfinx hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy EAG AE110-es erősítőre keresnék egy db tekerő gombot.
Tud valaki segíteni?
Üdv!
Ati
(#) Lacu20 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Szert tettem egy BEAG AE 110/A erősítőre és mivel nem ismerem annyira lenne pár alapvető kérdésem.
A hátulján van több csatlakozó is ezeknek a funkciójára lennék kíváncsi és a kábelekre főként hogy hova milyen kell. Van két kivezetésem az egyik ( az alsó) az az áramellátás arra rájöttem de a többiről nem tudok semmit.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem