Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   111 / 122
(#) kriszrap hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok újra én
elkezdtem egy nagyon alap stroboszkópot készíteni .(fogjuk rá hogy stroboszkóp)
Kapcsolási rajz:A Rajz
És azt szeretném meg kérdezni 5 voltról vagy 12 voltról kb 50 ledet megtudnék "mozgatni" rendesen ?? PETRA nevet szeretnék ledekből kirakni
(#) peter1995 válasza kriszrap hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
A linkelt rajz nem alkalmas ilyenre. Én ezt építettem meg kicsit el is van túlozva ennél egyszerűbben is lehet. Nekem 4x50 ledet hajt. Középen egy FET van ami a ledektől függően tetszőleges jobb oldalt pedig a ledeknek előállított 15V táphoz egy 15V-os stab. A 15V stab az egyenirányítás puffer simán elhagyható ha egy egyenáramű tápról van hajtva.

fény.jpg
    
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy stroboszkóp éítésére adom a fejemet és hogy az alábbi kapcsolást hogyan tudnám úgy módosítani hogy hangvezérelté tudjam tenni? A válaszokat előre is köszönöm. Ui.: Módosítottam a rajzot és hogy megfelelnek-e az általam létrehozott módosítások vagy sem. A BT151 800R típusú tirisztor megfelel a kapcsolásba? Csak ez van most itthon sajnos.
(#) zenetom válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Anno én is BT151-el csináltam, jó lesz!
(#) szikorapéter válasza zenetom hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
És hogyan tudnám elérni hogy hangal vezérelhetővé váljon?
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Bocsánat. Vélatlenül nem a módosított rajzot töltöttem fel.

Stro1_1.jpg
    
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 22, 2015 / 1
 
Régebben készítettem stroboszkópot diszkóba, az áramkorlátozást nem ellenállással oldottam meg hanem fénycső fojtóval, ez a graetz híd előtt volt, így nem volt felesleges melegedés.
(#) djbeeboy hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Kedves Fórumtársak!

A kérdésem a következő volna! Először is adott egy gyári stroboszkóp!
Ennek a készüléknek szeretném a két szabályozó potméterét (fényerősség illetve villanási sebesség állítás!) kivezetni a készülékből, távoli szabályzás szempontjából!

A kérdés az volna, hogy ha ezt egyszerűen egy, a potmétereknek megfelelő érszámú kábelekkel oldanám meg, akkor az nem befolyásolná a készülék működését? ez alatt azt értem, hogy ha pl. úgy 7-8 méterre lennének kihelyezve a potméterei, akkor ez nem okozna a működésében "zavart"?
Továbbá, milyen dobozba célszerű és szükségszerű ilyen esetben a potmétereket beépíteni?
(Fa? Műanyag? Fém?)

Előre is köszönöm segítségeteket!!

U.i.: A hölgyeknek sok locsolót, az uraknak meg sok-sok piros tojást!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Travolta válasza djbeeboy hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A helyedben én nem tenném! Ugyanis elképzelhető, hogy a potméter galvanikus kapcsolatban van a hálózati feszültséggel, ami életveszelyessé teszi ezt az átalakítást.
(#) proli007 válasza djbeeboy hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Hello! Egyébként meg valami tanácsot adni akkor lehet, ha ismert a kapcsolási rajza a készüléknek..
(#) djbeeboy válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A Strobinak a kapcsolási rajza sajnos nincs meg Nekem, viszont a típusát meg tudom adni, hátha az segítene ez ügyben!?

ASTRO AS-1700
(#) Csabeboy hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Egy strob vezérlővel esetleg?Igaz fényerőt nem,de villanási sebességet tudsz állítani,illetve manuálisan villogtatni illetve zenére.Olx-en láttam gyári astro 4 csatornásat 5 ezerért.
Maradna minden gyári,és elég 2 eres vezeték a 6 helyett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) tahi válasza djbeeboy hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Szia!
A potméterek kivezetését nem javaslom! Amennyiben szükséges a fényerőt is szabályozni, marad a strobi cseréje! Eladod és vásárolsz olyat amivel megoldható. Dmx vezérlésűt, vagy keresel Hungaroflash turbó strobit. Ezen a készüléken ugyan is van megoldás arra amit te szeretnél!
Üdv.
(#) fazekas0606 hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok van egy astro af 350-es strobi kapcsolási rajz kelene mert sokminden elszált rajta meg hiányos köszi mindenkinek
(#) fazekas0606 hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Erről lene szó hiányos és semi rajzot és adatot nem találok rola

P4111905.JPG
    
(#) tahi válasza fazekas0606 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szia!
Ennek a strobinak a kapcsolási rajza itt a topikon belül megvan!
A 94 oldalon keresd Astro kocka strobiként.
Epyn fórumtárs rakta föl annak idején.
Üdv.
(#) fazekas0606 hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Köszi meg van de nekem nem egyeznek az alkatrészek nem stimel itt valami
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Hali!
Hozzám került egy kis kapu villogó, amely megszűnt villanni. A cső szemmel láthatóan jó. Cseréltem tranzisztort, cseréltem triakot, a kondikat/diódákat ki mértem, semmi. Van egy, a képen is látható alkatrész, amit nem tudom micsoda. A két egymás melletti lábán nullát, a másik végére mind két lábról ~ 180 ohm ot mérek. Mi lehet a bánata?
(#) jethro válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Szerintem az a gyújtótekercs.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Természetesen látom hogy valami tekercs féle. Amit mérek értéket, azok jók?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2015
(#) rammeradrian válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Látszik a kimenet a korábban mellékelt képeken
(#) rammeradrian válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Az a villanócső gyújtótekercse.
(#) mraulajos válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Ez oké, hogy a cső gyújtó tekercse.
Azt szeretném tudni, hogy az általam leírt/mért értékek alapján ez jó e?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
A transzformátor rajzjele van odaszitázva és élő ember nem mondja meg, hogy jó-e az ellenállása. A villanócsövet tápláló transzverter kimenetén mérhető feszültség?
(#) gyoran válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2015 / 1
 
Szia
Nehéz persze megmondani, de a stroboszkóp gyújtótekercs tartalmaz egy kisfeszültségű kis ellenállású tekercset (ezt mérheted 0 ohmnak) és egy pár kilovoltos, vékony drótosat (ez lehet akár 180 ohm is)
Én máshol keresgélnék. Ezek az értékek lehetnek jók is.
Én adnék neki tápfeszt, kell lennie egy elkónak ami feltöltődik pár száz voltra. Ha erre a tekercsre pedig a kisohmos oldalra valamennyi (ezt nem tudom megmondani mennyi, de általában nem túl nagy) feszültséget kapcsolsz, akkor a szekunderen (a 180 ohm végén) pár kV csúcs keletkezik és villan a cső.
Vigyázz, a pár száz volt, 100-200 µF kondenzátoron brutálisat üthet. Nagyon brutálisat, akár halálosat. És miután a cső sütné ki, akkor is megvan, ha nincs tápfesz. Tiszteld!
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) steelbird válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Hmm.. lehet, hogy jobb lenne a panel mindkét oldaláról fénykép, meg arról a tranzisztorról is...
(#) kadarist válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Mutatom a képeket. Egyszerűbb lett volna rögtön ide feltölteni őket, nem mailezgetni.
(#) mraulajos válasza gyoran hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Köszönöm!
Az e fajta áramütés ismerős. Vigyázok vele.
(#) zoszka válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ez egy ifk120-as villanócső és egy inverter egyben. Nézd meg, hogy a cső két oldalán meg van e a kisütő feszültség 3-400V. Ha nincs meg akkor az önrezgő inverter része nem jó. A gyújtó kb jó értékeket mutat, bár a primer oldalon is kéne mérned egy kevés ellenállást olyan 0.5-1 ohm körülit.
(#) mraulajos válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ez a 3-400V állandó, vagy csak a kisütés pillanatában mérhető?
Ahol én 0 ohm ot mértem, lehet 0,5-1 ohm, annyira nem pontos a műszerem.
Következő: »»   111 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem