Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automatikus öntözés
Lapozás: OK   4 / 6
(#) proli007 válasza Sanyessz hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Hello!
"Miért nem használok mikrovezérlőket locsolási vezérlési célokra." Ezt talán magadtól kellene megkérdezni. Nem? De egyébként ez itt nem a reklám helye, hanem a hobbisétáké.. üdv!
(#) Sanyessz hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Bocs az elírásért, "használok" helyett "használtok" akart lenni.
(#) jejuszka hozzászólása Szept 13, 2014 /
 
Nem tudja valaki veletlen hogy ehy 12v ablakmoso szibattyúhoz hany amperos adapte kell ? Vagy egyaltalan milyen ... koszi elore is
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) VIM válasza jejuszka hozzászólására (») Szept 13, 2014 / 1
 
Szia! Legalább 2A kell neki a 20-25W-nyi szükségletéhez, hogy hátul is jól spricceljen.
(#) tranyo22 hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Sziasztok
Egy öntözőrendszert szeretnék, a konyhában van mosogatónak való csap arra szeretném rákötni a szórófejeket a kútra pedig a csepegtetőket, tudtok segíteni hogy csináljam meg
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) Bakman válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Vegyél egy nagy levegőt, számolj el tízig és próbáld meg leírni érthetően, tulajdonképpen mit is szeretnél.
(#) tranyo22 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Kültéri konyhábna van mosogatógépnek való csap, arra szeretném rákötni s szórófejeket, van kút is arra pedig csepegtetőcsövet-szalagot szeretnék kötni
füvesíteni is szeretnék
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) tranyo22 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Itt vannak a képek
(#) nedudgi válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
A feladatot a vízmennyiségek meghatározásával kell elkezdened. Miért van szükség a vezetékes víz, és a kútból jövő víz vegye felhasználására?
Ezután jön az időzítés meghatározása, a szórófejek elhelyezése, és darabszáma alapján. A csepegtetőcső milyen hosszú lesz?
Ezt a faladatot mikrovezérlővel érdemes megoldani. Programozással boldogulsz?
(#) tranyo22 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Víznyomást még nem tudom mert a kútnál még nincs szívattyú de akkor veszek, azért lett volna szükség víz hálózatra mert ott van nyomás és nem kellene bajlódnom a szívattyúval, de mégis szívattyúnál döntök.A szórófejeket és a csepegtetőt még nem terveztem meg, programozás nekem macerás és megveszem készen.
(#) tranyo22 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
A csepegtetőcső meg van 50m
(#) tranyo22 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Valaki tud segíteni?
(#) nedudgi válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Pontosan milyen segítségre gondolsz?
15-20 rugó környékén készen kaphatsz ilyen öntözőautomatát, ami vízcsapra szerelhető.
Bővebben: Link
(#) tranyo22 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Magyarországon vagyok, megyek majd Romániába és addigra meg kell vegyek mindent ami kell egy öntözőrendszerhez, és össze is kell raknom.Most ott vagyok hogy a csepegtetőcsőt kútról szeretném üzemeltetni, míg a szórófejeket víz hálózatról (nincs több 9-10 szórófejnél)
A csepegtetőcsőhöz milyen szívattyút vegyek?
Milyen alkatrészek kellenek?
Segítséget köszönöm előre is (a ház földeletlen)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) Sanyessz válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Helló
Időzítésnek valami konnektoros timer, arra a szivattyút. Hogy szivattyúból milyet vegyél ez tág dolog... milyen mélyen van a víz a kútban? Ásott vagy fúrott? Ha már van szivattyút akarod e másra is használni?
A szórófejeknél is hasonló timer +trafó+ 12/24/ 220 (ekkor nek kell trafó) szolenoid. Meg persze csövek, de ne átlátszót mert az bealgásodik és mindent eldugít.
(#) tranyo22 válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Ásot kút 7méter mély a szívattyút csak csepegtetőöntözésre szeretném használni
a szórófejeknél 1 zónás vízcsapra szerelhető automatikát szeretnék
majd fűvesíteni is
(#) tranyo22 válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Szolenoid a mágnesszelep ha igen akkor az nem kell
(#) tranyo22 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Milyen szívattyút válasszak?
(#) Sanyessz válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Valami búvárpumpa megteszi.
(#) q765 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Helló!

Én pont fordítva csinálnám. Csepegtetéshez nemkell sok vízmennyiség. Ha kiszámolod a cseptesteket 50 méteren, akkoris kb 500 liter/óra fogyasztásod lesz, amihez túlzás egy hidrofor.
A vezetékes hálózaton hiába van nyomás, ha mennyiséget nemtudsz produkálni a sarokcsap szűk keresztmetszete miatt. HA ásottkútból öntöznél, én inkább a szűrő miatt aggódnék..
Énsemértem a kérdésed.., mekkora terület, milyen messze a kúttól, mennyit szeretnél rááldozni, stb..
(#) q765 válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Búvárpumpa.. Nyomásszabályzott gombák 3barnal nyitnak.. Szórófejeknél is van nyomáskompenzált, ahhozviszont egy búvárszivattyú meredek választás volna. Hacsak nemgond, hogy a közelebblévőknél "elszökik a víz.
(#) tranyo22 hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
A szűrő miat miért kell aggódni (lammelásra gondoltam), 150ezer forintunk van rá.Csinálok egy méretarányos rajzot.
(#) tranyo22 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Van olyan csepegtető ami már 0,3 barnal mármegy
Idézet:
„Netafim Streamline Csepegtető szalag - 6mil-15cm osztással 500 tekercsben (15,9 Ft/m) - Az ár az 500 méteres tekercsre vonatkozik, méterár: 15,9 Ft/m Adatok:- kapacitás: 1,1-1,6 l/h- csepegtetési távolság: 15 cm- külső átmérő: 17mm- falvastagság: 6mil- működési nyomástartomány: 0,3-0,8 bar”
(#) tranyo22 válasza q765 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Ha a ház nincs földelve és régik a vezetékek (40 évesek) bedugom a szívattyút nem fog le égni vagy tűz nem fog keletkezni?
(#) proli007 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Hello! Előre is bocs, ha nem leszek egészen pozitív, de hidd el, jó szándékkal írom..
Szerinted hogy lehet egy ilyen kérdésre választ adni. Maximum ha valaki a jövőbe lát. De ha már így áll a dolog, én a helyedben elsőként a ház és a villamos hálózat felújítására fordítanám azt a költséget, amit az automata öntöző rendszerre fordítanák. Tekintve, hogy szinte mindent meg kell vásárolnod, nem úgy van, hogy "otthon majd az akármikből össze tudod kalapálni".
Mert így olyan érzése van az embernek, mintha egy autó építését a stoplámpánál kezdted volna el..
(#) Sanyessz válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 / 1
 
UPS-od van, vagy gondolom láttál már. No ott sincs semmilyen földelés, abban az esetben amikor akkuról megy és nincs a hálózatra csatlakoztatva. Tapasztalatból külön meg tudod fogni egyik és másik kábelt, külön-külön, nem ráz meg, ha mind kettőt akkor RÁZ.
Szerintem hívj egy szerelőt ha ennyire bizonytalan vagy a dolgokban.
(#) tranyo22 válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
UPS szünetmentes tápegység ez jó ötlet, este töltöm és ha itt az ideje bekapcsolom a szívattyút egy digitális kapcsolóval, de magától levállik a hálózatról ha feltöltődöt?
(#) tranyo22 válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
A szünetmentes tápegységet is ellátom kapcsoló órával, beálítom hogy ettől eddig lássa el árammal (remélem feltöltőtik enyi idő allat) az UPS le kapcsol magától ha pl. meghíbásodik a szívattyú vagy zárlatos lesz? Ha bedugom az UPS-t a hálózatba akkor nem fog begyulni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) nedudgi válasza tranyo22 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Elektromosság tüzet két esetben okozhat. Egyik oka a rövidzár, esetleg túl nagy áram, ami ellen lehetséges a védelem biztosíték, életvédelmi (fi) relé formájában. Azt is mondhatjuk, hogy ez a kisebb veszély.
Nagyobb veszélyt jelent a házban levő gyenge minőségű, elhanyagolt hálózati vezetékezés. Ebben az esetben a tüzet okozhatja egy rossz érintkezés, amit az eloxidálódott, korrodált alumínium vezeték és egy szerelvény (kapcsoló, konnektor, másik vezeték) okoz. Ilyenkor az átfolyó áram a nagy ellenállású helyen melegít. Ez ellen nincs védelem, a biztosíték nem érzékel veszélyes mértékű áramot. Az egyedüli megoldás a vezeték cseréje.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) tranyo22 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Akkor mégis maradok a vezetékes víznél, csatoltam egy képet, ahol egy mosogatógép csap van, arra szeretném rákötni az öntözőrendszert (a kép bent készűlt de kint felvan újjítva)
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem