Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotporszívó akkuvezérlő átalakítása
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Bizony bizony így van. 10 sec és megjelent a feszültség akkorr most mindent félre és várom a balancos modulomat. Akkucsatlakozást hogy oldottad meg ?
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
D45 katodon Sárga +
R151 Fekete -
Ezt kapcsolja a FET a dockolás után kb 10 s mulva és itt kb +24V mérhető.
Nálad gondolom a FET mások oldalon van.
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Simán ráforrasztottam, de lehet venni csatit is.csati
csak drága
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Megépítettem az áramköröket és azt tapasztaltam hogy a szabályzón az előre beállított 14.4 V a töltőre dugás+10 sec után felugrott 15.1V-ra az áramerősség ami terheléskor mért, az pedig 0.03 A-t mutat. A feszab panelon az ellenállások tekergetése nem változtatja se a feszt se az áramot. Lehet hogy ennek így kell működnie ?
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Most nézem :
4*4,2V az 16.8V ezt kell beállítani.
Áram ~1A lehet több is .
Nálad csak akkor van "terhelés"(~töltés) amit tudsz mérni ha tölt a cucc, kisütéskor azaz amikor a robi takarít akkor nem szabad mérnie semmi áramot a töltő cuccosnak(feszt igen) .
16.8V ez a max fesz amit szabad adni az battery packnak
Töltés szabályzó arra hivatott hogy fesz generátorként müködjön addig amig az áram el nem éri a beállított(nálunk1A),ha a battery többet akar felvenni töltéskor mint 1 A akkor szabályozza a feszt(áram generátorként konstant árammal) és ez 1A tölt mindaddig még el nem éri a max (16.8V) kapocs feszt itt át áll fesz generátornak és tartja a 16.8V és annyi áramot "küld" a packnak hogy mindig 16.8V legyen a kapcsain.
Balanceres protectio PCBŐ védi az egyedi battery-ket hogy ne lehessen tultölteni (~4.25V ha jól emlékszem) és kisülni se lehessen 2.5V alá ,ilyenkor lekapcsol a battery pack. Továbbá balancer is és igy figyeli hogy minden cella fesze ezen paraméterek között maradjon.
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Na jó az ampert nem mertem beállítani rövidzázzal mert be vagyok forrasztva, de 16.8 V ra állítva az összekapcsolás után ismét 15.1 V és 0,03A a mutatón. Ez nem kevés töltőáramnak ?
Észrevettem a hozzászólásokban említesz egy 150 es ellenállást amivel kellene mókolni. Ezt én még nem tettem meg. nem ez lehet a gond ?
(#) sziro hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy R800-asom és természetesen az akku nálam is elég hamar megadta magát. Mivel rátaláltam erre a fórumra és úgy gondoltam nem nagy ördöngösség csinálni egy Li pakkot meg is rendeltem a Zoox által ajánlott cuccokat. Mikor megjöttek az alkatrészek gyorsan szét is kaptam a ketyerét, viszont észrevettem, hogy a felső műanyag borítás belülről egy kicsit megolvadt. Úgy tűnik, hogy az egyik ellenállás túlmelegedése okozta, ami valószínűleg meg is adta magát. A problémám az, hogy kicserélném ugyan, de a hő miatt a színkódok is eltűntek róla.
Tudnátok segíteni abban, hogy milyen típussal pótoljam?

DSC_0337.jpg
    
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Nekem is megjöttek a cellák az aliról. Azonnal be is raktam a robiba és ráuszitottam a lakásra,3,7V /cella volt a fesze és 1 óra után már én untam meg hogy csak takarít meg takarít és ráküldtem a dockolóra .Nekem 1A volt a töltő áram ahogy be volt állítva.
Holnap kíváncsian várom hogy mennyit bírnak az uj cellák.
Ja igen illetve a válasz nem, ez csak azt állítja be hogy mikor mennyen a töltőre , de ha nem cseréled ki akkor legalább megtudjuk hogy mikor megy vissza átalakítás nélkül ugy hogy légyszi egyenlőre ne cseréld ki.
Az is lehet hogy a current potit kellene csavargatni mert ugy tünik mintha bekapcsolt volna az áramvédelem és ezért esik le a fesz 15.1V-ra.

Köszi.
ui: remélm nem az uj akkuddal van baj és a kapacitása valós (de a 18650 cell.ából még nem láttam 3Ah nagyobbat)
(#) zoox válasza sziro hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Hm én pont nem vagyok szétszedve.
Ha jól látom a korábbi képeken akkor 10 ohm de azért nem teljesen vagyok biztos.
Bocsi
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Nem tudom melyik az a current poti. a fesszabályzóm potijára nem reagál.
cellákat hogy tudnám csekkolni
(#) Marthen válasza sziro hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Az enyém pedig szét van szedve már nem is tudom hogy fogom összerakni
Íme a kért színkód:
(#) Marthen válasza Marthen hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
A szüz akksik feszültsége 3.76 és 3.8 V -on állnak.
Ha töltő nélkül bekapcsolom, a gép nem csipog, és nem is kapcsol be.
(#) Marthen hozzászólása Ápr 30, 2015 /
 
Kimérve, a ki-be táp oldalon az akksik felől nem jut át az áram. Rossz lehet a balanceres lapom ?
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
No para!
Mivel most raktad bele a cellákat, az elektronika utolsó állapota, hogy a celle fesz kisebb mint 2.5V (ugye nem volt benne battery azaz 0V)ezért tiltja a kimeneteket azaz nem lesz a packnak kimenetén fesze.(ez a hiba akkor oldódik fel minden cella benne van és 2.5V<battery<4.2 és volt töltési ciklus(ez lehet pár másodperc is és nem kötelező full töltési ciklus).

1. egyesévvel berakod a 18650 cellákat a packba
(ha kész és az egyedi cellákon van fesz(~3.7-4.2) akkor sem lesz kapocsfesz a packnak ment az elektronika tilt még)
2.robival összeköt ha még nem volt összekötve.
3.robit feltesz töltő és vár kb 10-20 sec hogy a robi elkezdjen tölteni azaz feszt ada a pack kapocsfeszültségeire és láss csodát már az elektronika vissza is kapcsol és müxikködik
5.

mod*
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Nem is hittem volna hogy ilyeneket kell csinálni, kiveszem beteszem, de kérem szépen most már minden működik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Persze egyszer kétszer szét össze forrasztás levált innen onnan, de most már rövid takarítás után a töltőn ücsörög. Tartósságát néhány napi tapasztalat után megosztom veletek.
Némi hála mondat után Megköszönöm zoox tanácsait, kérem nevezd meg egy sör virsli elfogyasztásának helyét és ott leszek fizetni !
Már csak 1 apróság maradt. Összerakás után kimaradt az UV lámpa+2 csavar. Szándékosan.
2 kábelrögzítő és ahhoz +1 db csavar. Mert ezek útban voltak.
Csak azt nem tudom hogy ezeket a kis vékony hosszú lemezcsavarokat hova nem tekertem vissza.
Heti rejtvény is lehetne
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Akkor én megmondom.
Ááááá izé,ha jól gondolom a gumikfe tartó alatt van 2 db ilyen csavar szerintem oda való.
Marthen kiváncsian várjuk a tapasztalatokat és ha jol emlékszem te nem módosítottad az ellenállás értékét, jó lenne tudni hogy igy mikor megy a robi a töltőre .
nagyon örülök hogy tudtam segíteni az átalakításban ,a virslit meg a sört majd megbeszéljük.
Van még egy-két ötletem hogy mit lehetne még módosítani a robin mert van ami még nem tetszik .
pl:
ha már csontra fel van töltve akkor is fogyaszt kb 5-6 W (a régi akkuval is ilyen volt) csak én érzékeny vagyok a fölös energiapazarlásra.
Durván számolva a mai energia árak mellett ha van 1W standby fogyasztás (mondjuk egy telcsitöltő ami mindig be van dugva mindig az 1 évre lebontva ~400Huf ba kerül)
Igy már gyors számolás után a mi kis robink cirka 2.000Huf fogyasztása van csak azért hogy állandóan készenlétben figyel a töltőn meg világit a kijelzője.
Megoldás:
Egy mikrokontrollerel figyelem a töltési folyamatot és ha feltöltött akkor leválik a töltőről .Ilyenkor extra kis fogyasztású módra kapcsol a robi prockója igy nem kell félni hogy számottevően meríti az akkut .Már kitaláltam az áramkört csak még meg kell fejtenem a rádios kommunikációt hogy le tudjon szakadni a töltőről és ne akarjon ujból csatlakozni hozzá.
Hmmm már megint sokat írtam bocsi.
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Igen a csavarok a lila izét tartják, nem tudom mi a funkciója.
Elindítottam ma és 30 perc után elindult dokkolni. Feszültsége ekkor 14.4 V olt.
Most addig töltöm amíg abba nem hagyja a villogást a töltő ikon.
Érdekes lehet a mikrokontroller, de ha beraksz egy időzítőt a hálózatra, az is csökkentheti a fogyasztást. No de akkor hol az élvezet persze
(#) Marthen válasza Marthen hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
A töltőn 5 óra múlva a fesz 16.8 és 0,05A ami azt jelenti hogy a töltés leállt. A kijelzőn viszont még mindig villog a töltést jelző ikon.
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Nálam is villog az ikon ,gondolom mivel NMH akkuhoz van a szoftver illesztve.
Elvileg ha celláid valós 6Ah akkor teljes feltőltéssel kellene hogy cirka 4-5 órát takarítson,mivel nekem a 2.6 Ah 2 órát ment.
Elvileg a 14.4V/4 = 3.6V /cella az lehet jó is de szerintem 3.2V-4.2V -ig lehet kisülni a Liion cellákat büntetlenül.
Liion discharging karakterisztika
(#) Marthen válasza zoox hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
A balancer gondoskodik a túlmerülés ellen, 40 perces takarítás után 2 perces dokk keresés után elment az áram. Valószínű hogy az akksik valóban használhatatlanok. Újakat kell vegyek aminek nem örülök. Egyetértés ?
(#) zoox válasza Marthen hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 

nem akarom mondani hogy ........."én megmondtam"
Helyileg hol vagy mert meg tudom mérni a kapacitását a celláknak.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) zoox hozzászólása Máj 27, 2015 /
 
Helló mindenki!
Helyzetjelentés!
Volt némi problémám a kínai akutartóval és ujra kellett gondolnom az akupackot.
Most már NEM JAVASLOM a tartó használatát VESZÉLYES is lehet .
(tudom én javasoltan korábban, akkor még jónak tűnt az ötlet)
Csatolok pár képet:

Fő problémám hogy elnyomorodott a tartó érintkezői és melegedett ez miatt.

Pozitivum:
Unalmasan sokáig takarít több mint 2 óra (nem is szeretem ha akkor dolgozik ha otthon vagyok).

Karbantartás: a porszívó motor bronz csapácsait érdemes finom olajjal megkenni mert nagyságrenddel halkabb lesz.

hmm nem akarom reklámozni az ebajt de ott sikerült szerezni
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
(#) uniman válasza Marthen hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Ha ezekre az akkucellákra vonatkozik megjegyzésed, akkor tényleg beigazolódott az egy hónappal ezelőtti állításom....sajnos.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) Marthen válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Eddig nem volt tapasztalatom, most ez a tanulópénz. Tanuljunk belőle mindannyian.
NEM SZABAD rossz akksit venni. zoox szerint, már akkutartót sem.
(#) uniman válasza Marthen hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Hello!
Ezek a vaskos forrasztások is okozhatnak a cellák számára gondot...vagy nem?
(#) Marthen válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Talán ponthegeszteni kellene, de hol ?
(#) zoox válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Mire gondolsz mi lehet vele a gond?
Azért forrasztottam össze igy mert szerintem nem lesz gond a kontaktlal és bírja a nagyobb áramot is nem úgy mint a korábbi akkutartóval.
(#) uniman válasza zoox hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Az akkucellákat a forrasztás magas és hosszantartó hője károsíthatja...
(#) zoox válasza uniman hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Értem, ugy gondolom hogy a lehető legrövidebb ideig melegítettem a cellákat de majd meglátjuk.
(idővel persze)
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem