Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli telefon tuning
 
Témaindító: Busz, idő: Márc 4, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Kovy81 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Egyben válaszolva mindenre:
- sajnos a gyári adaptert kidobták, így az felejtős, mivel már azóta lenne másik kábel, ha meg lenne, semmi gond nem lenne.
Idézet:
„Biztos elkerülte a figyelmedet, hogy 6 V /500 mA AC adapter. Tehát, egy egyszerű trafó.
Ettől kezdve van egy belső tápja, ami ki tudja milyen egyenfeszültségeket állít elő, pl -5 V -ot, amit a somogyi félétől nem kap meg.”

AC/DC adapter 6V egyen feszkót adna, csak neten így találtam meg
Idézet:
„Papirforma szerint ennek igy jónak kellene lenni. Nézd át a bekötést. Told fentebb az univerzális tápon a feszültséget (ne 6V legyen, mert akkor nem tud miből stabilizálni a 7806, cserébe melegedni fog ).”

ez így van, 6v-on csak kb 5,8-et adott, 7,5V-ra állítva adott 6,08 V-ot de így zúgott
Idézet:
„A régi táp nehéz volt ( transzformátoros?), az új is az? A modernekkel szokott olyan lenni, zavarszűrésként a 230V felé betesznek valamiféle alkatrészt. A telefonvonalak a földel szemben semmiféle szerkezeti elemet nem nagyon szoktak elviselni.
A somogyis transzformátoros tápok egy részére viszont jellemző a beépített pufferkondenzátor gyatra minősége.”

Valószínűleg itt van a kutya elásva... a régi elég nehéz volt, jó kis EI vasmagos téma gondolom valami megfejthetetlen stabilizálással, az univerzális pedig kis könnyű sz*r ami ez alapján lehet akár kis kapcsoló üzemű is, vagy kitudja milyen és azért zúg be...
Erre milyen megoldás lehet? Tegyek 1-2 2200µF os puffer kondit a kimenetre minden egyéb nélkül? jó 15+ éve volt, hogy tanultam ezeket, nem emlékszem már hogy is lehet a tüskéket, lüktetést kivágni az elvileg egyen feszültségből, pedig tuti még oszcilloszkópon is nézegettük ezeket azt pedig végképp nem vágom, hogy a telefonba ebből mi zavarhat be
(#) Kovy81 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Ja, egyébként olyan az alapzaja, mint amikor kézzel megfogják egy erősítő jel bemenetét, ha ez segít
(#) tranyo22 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok
3 családtagjaimmal szeretnék beszélni adó-vevőn, de az eggyik km a másik 8km van tőlem, és vannak panelházak
(#) pucuka válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
CB rádiókkal tudsz megfelelő hálózatot építeni, mással nem valószínű.
(#) gumicukor hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Philips D150 típusú vezeték nélküli telefon töltőjét széjjelszedve tapasztaltam, hogy telefonvonal egyik bemenetére sorosan kötött smd ellenállás (R9) és a csatlakozó jobb oldalán lévő smd kondenzátor (C10) elhalálozott. A kondenzátor közvetlenül a másik "vezetékre" csatlakozik. Ezen felül a tápcsatlakozó mellett szintúgy egy smd kondenzátor elégett. A telefonkészülék töltődik, a tápegység jó, azonban nem találja - gondolom a fentebb ismertettek miatt- a telefonvonalat a gépezet. Valakinek van-e ötlete, hogy mivel tudom helyettesíteni a tönkrement alkatrészeket?
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) Miki87 hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy 46MHz-es vezeték nélküli telefonnak mekkora a kimenő teljesítménye?

Úgy tudom, hogy ezeknek legális a használata (nem mai infó), jól tudom?
(#) hobitibi hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Sziasztok,van egy CONKORD 1410-es vezeték nélküli telefonom.A felvevő gomb nem akar működni,szétszedtem,és a gombok belső felén valamilyen ragacsos anyag van,és a ahol a gombok érintkeznek,ott is ragacsos.Semmi nem folyt bele.Ha tudna valaki segíteni,köszönöm.
(#) Gafly válasza hobitibi hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Távirányítós topic-ban találsz rá tippeket.
Anyagában ereszt...
(#) Atis57 válasza hobitibi hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Szia!

Den. szesz meg fogkefe --csodát tesz.
(#) user1914 válasza hobitibi hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szevasztok!
Ultraderm, és egy kis melegvíz kicsi súroló kefével, majd újra tiszta meleg folyó víz a kefe alatt. Csodákat művel ilyen esetben.
Üdv. M.
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Sziasztok !

Az előző h.sz.ben feltett kérdésen problémázom én is, azzal a különbséggel, hogy az akku típusokban nem vagyok biztos

Tehát van egy pana* cordless telefon aminek elhasználódtak a régi akksijai (2 db AAA cella talán 600mAh )
Kapott egy pár ultratech instant accu nevű 900 mAh kapacitású csodát.
Az új akkuknál illetve külső töltőben töltés után a telefon akkuszint jelzője 1/3 kapacitást mutat, de vidáman üzemel 2-3 hétig is (+ kb. 15-20 h beszélgetés).
Dokkolóba cuppantva csipog, de véletlenszerű, hogy el kezdi-e tölteni az akkukat ... Ha igen akkor szépen megjelenik (pár óra múlva) a full akku jelzés* és ismét kezdődik a 15-20 napos szolgálat. (A készülék csak a töltés idejére van a dokkolójába helyezve...)

-Lehet nem "ismeri fel" a más kapacitású esetleg típusú akkukat ? Akkor miért tölti fel egyszer-egyszer ?

-Dokkoló kontakt hibát kizárhatom a csippanás miatt ?


* akku körvonalban 3 vonal.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) tikitaki hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Jó estét! dect telefon vennék csak nem tudom milyen márkát. Jelenleg panasonic márka van ami időkén t hivás kezdeményezésre olyan zajossá válik hogy érthetetlen a pár beszéd. A bajt csak tetézi , hogy a jelenség nem állandó, teljesen váratlanul jön. Az okát nagyon nehéz megtalálni.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem