Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fázisfeszültség illesztése TTL bemenetre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy helyi hálózatról (LAN, WIFI) vezérelhető IO eszközön dolgozom szabadidőmben, ami gyönyörűen működik is, de mivel mikrokontrolleres rendszerről van szó, ezért a bemenetein maximum 5 volt lehet jelen. Szeretnék illeszteni a bemenetre fázis feszültséget, amit a mikrokontroller bemenete fogadna. Hogyan lehetne ezt biztonságosan, a lehető legegyszerűbben megoldani? Köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Normál nyomógombos bemenet, a nyomógomb helyére pedig egy 230 V-os behúrótekercsű kis relé.
(#) kisjoke91 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nem szeretnék relét alkalmazni. Gondolkodtam optocsatoló használatán, de nem tudom, hogy meg e lehet oldani úgy, ne kelljen fűteni az előtét ellenállással.
(#) Buvarruha válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Egy kis transzformátorral egyszerre leválasztva és le is osztva a feszültséget, a többit már tudod szerintem.
(#) ferci válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Csinálhatsz egy optocsatolót úgy is, hogy egy jól leárnyékolt, elég nagy fényerejű glimm és egy fototranyó vagy fotoellenállás, így a párszáz kohm-os glimm előtéte már nem sokat fűt.
Az illesztés meg már nem gond.
(#) Buvarruha válasza ferci hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
A glimm árama szerintem nagyon kevés lenne az optocsatolónak, ha nem, akkor az is fűtene. Bármit is kötsz sorosan, az eldisszipált teljesítmny ugyanannyi lenne azonos áram mellett.
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
A transzformátor is nagyon jó ötlet, viszont a baj, hogy nem egyetlen ilyen bemenetet szeretnék kialakítani, hanem több tízet, ez viszont költség. (Persze ingyen nem megy semmi sem) Mivel a kimeneteken impulzus relékre adnék impulzust (Ez relés, vagy ssr majd eldől), esetleges áramkimaradás után a programnak tudnia kell, hogy az impulzusrelé, melyik állapotban van. Ez 2 független érintkezővel megoldható lenne, akkor viszont feleslegessé válna a szint illesztés, mivel a másik körön TTL jelet kapcsolhatnék. Viszont ennek ára van, gondolkodtam nem e lehetne olcsóbban, mivel az egy érintkezős relé olcsóbb, hátha..

A célom az lenne végsősoron, hogy elérhető (nem több százezres) áron, egy olyan lakásautomatizálási rendszert összehozni, amiben az áramkörök a rendszertől függetlenül is képesek működni.

A másik megoldás talán az lehetne, ha csak a kimenetet használnám fel kapcsolásra, ilyenkor elegendő tudnom, hogy aktív e az adott kimenetem, a nyomógomb közvetlenül illeszthető lenne egy bemenetre, hiszen az az IO-ba van kötve, de így függök a rendszer stabilitásától.
(#) ferci válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nem értettél... a glimm és egy fotoakármi leárnyékolva egy optocsatoló.
A glimm előtéte pedig nudli meleget csinál.
Gondolod, hogy nem ismerem az igazi optók tulajdonságait?
(#) Hp41C válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Az optocsatoló bemenete egy LED. Innen a probláma visszavezethető erre.
(#) kisjoke91 válasza ferci hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ha más nem, megpróbálom ezt, kérdés, hogy mennyire kompakt kivitelben tudom ezt megcsinálni.
(#) kisjoke91 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Köszönöm, olvasok.
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Ez egy mini Plc bemenete

image.jpg
    
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Másik oldal

image.jpg
    
(#) Gabó válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szerintem az opto megoldás lenne a legolcsóbb, meg szerintem az ellenállás se fűtene, hisz mennyi egy opto áramfelvétele az input oldalon? Csak ugye, ügyelni kell az érintésvédelmi szabályok betartására, hisz egyik oldalon ott a 230V míg a másikon 5V.
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Ebből felbuzdulva nyitottam a témát, ugyanis nem látok opto alkatrészt. ez egy 230 V -os bemenet
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) Hp41C válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ez nem egy 220VDC bemenet? Ahhoz nem kell galvanikus leválasztás, hoszen föggetlen a hálózattól.
(#) Buvarruha válasza ferci hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Áhhá értem. Ez így picit tákolás lenne szerintem.
(#) kisjoke91 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
100...240VAC
(#) Bakman válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Igen: Bővebben: Link. Igaz, a megfelelő kondenzátor fizikailag viszonylag nagy.
(#) kisjoke91 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szerintem ez teljesen megfelelő, és egyszerű. A kapacitásos áramkorlátozást Hp41C által javasolt topicban is láttam. Nagyon túlbonyolították a témát a végére.. De összességében üzembiztos lesz?
(#) Bakman válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ezt majd az élet megondja, de annak kell lennie.
(#) kisjoke91 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
majd ki kísérletezem köszönöm mindenki segítségét!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem