Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1305 / 1672
(#) Alkotó válasza hotib hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Ügyes a paneltartó állvány.
(#) hotib válasza killbill hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nem, bár valóban optotriak-triak a kapcsoló elem. Ez 24VAC-t fog kapcsolni, öntöző szelepeket. Van egy leválasztott bemenete is, valamint további 4 csatorna bővítési lehetőség.
2,4GHz hálózaton fog kommunikálni a lakás automatizálási rendszerrel, aminek segítségével programozottan, de akár egy mobil alkalmazással manuálisan is kapcsolhatók lesznek a szelepek.

@Alkotó

Köszi, de nem az én érdemem. Konkrétan ez az eszköz. Mint látszik a képen, néha útban van a pákának...
(#) hotib válasza hotib hozzászólására (») Jún 24, 2015 / 2
 
Még néhány kép az első tesztek, felprogramozás közben.
(#) david10 válasza hotib hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Egy kérdés: Milyen típusú wireless kártyát használsz benne?
(#) hotib válasza david10 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Pontosan meg nem mondom, szerintem ilyent.
Ki lesz vezetve a doboz oldalára az antenna csatlakozás, csak még a doboz nincs sehol...
(#) don_peter válasza hotib hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Tetszik a kütyüd..
Pontosan miért is készítetted?
Közben vissza olvastam és ott a válasz is..
Mekkora áramerősséget tud a cucc kapcsolgatni?
Azt látom, hogy 24vDC-ét.
Lesz ennek a kapcsolásnak egy elérhető publikus rajza?
Lehetne belőle tanulni, bár azt látom, hogy nem túl bonyolult.
Milyen okoskával vezérled a dolgokat?
Atmel?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) hotib válasza don_peter hozzászólására (») Jún 24, 2015 / 3
 
A történethez hozzá tartozik, hogy egy K-rain 4 csatornás öntöző vezérlőt váltok ki vele. A gond az, hogy a jelenlegit szinte napi szinten felül kell bírálni valamiért (most kevesebb víz kell, vagy éppen több, vagy egyáltalán ne locsoljon, stb.) ennyi erővel a csapot is nyitogathatnánk. Ugyan eső érzékelőt lehet hozzá kötni - van is - de kb. ennyi, kevés a lehetőség a komplexebb, megbízhatóbb automatizáláshoz.
Így adott minden, csak az agyat kell cserélni. Ezért is 24VAC amit kapcsolgatni kell, mert a szelepek azzal működnek.
De ha már építünk, legyen legalább rendesen megcsinálva, így a kimenetek optotriakkal, és az eddigi egyetlen bemenet is optocsatolóval leválasztott. Ebből következik, hogy a vezérlés külön táppal üzemel, egy 9V-os dugasztáppal oldottam meg, a 24VAC csak a szelepeket látja el, valamint a bemeneti optó meghajtásához ad tápot.
Egy már működő - bár részünkről sok funkcióval még nem felruházott - lakásautomatizálási rendszerhez fog csatlakozni (OpenHab) Így figyelembe lehet venni számos körülményt, ebben a példában öntözésről lévén szó, akár időjárás előrejelzést a netről, vagy épp ég-e a villany a fürdőszobában? Ez utóbbinak sok értelme nincs az öntözés szempontjából, de érzékelteti, hogy a lehetőségek gyakorlatilag határtalanok.
Mint írtam, ez egy 2,4GHz hálózaton fog csatlakozni, de már készül egy wifis - nevezzük így - interface, amihez viszont nem kell semmi plusz eszköz, csak egy wifi router, amihez csatlakozik. Még az Atmega sem - ami hajtja ezt az elektronikát - mert ESP8266-tal fog menni; konkrétan az ESP-07 modul van tesztelés alatt. Annak világítás vezérlés lesz a célja: egy 16 csatornás LED világítás, ami persze csatornánként fényerőszabályozós, ki-be kapcsolható, stb.
Arra nem tudok felelni, hogy ebben a kiépítésben mekkora áramerősséget tud kapcsolni, BT137 triakok vannak benne, DPAK tokozásúak. Ezek 600V / 8A holmik, gondolom 3-4 Ampert ezzel a hűtéssel is elvisznek, bár a kapcsolás egyéb oldalról nem lett 230V vezérléséhez tervezve; ez alatt az érintés és életvédelmi megfontolásokat értem. Azon nem gondolkodtam, hogy publikus legyen-e, vagy sem, semmi titok nincs benne, és valóban nem bonyolult. Én minden esetre nem készítettem kapcsolási rajzot magamnak. Ha van rá igény, lerajzolom.

Mod.: Mellékelek egy PDF-et, amit én beültetéshez használtam. Ezen van egy relé modul is, amit ez a vezérlő kapcsolhat, ez már 230V kapcsolására is alkalmas.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015

ont_b1.pdf
    
(#) zenetom válasza hotib hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Szép!
Milyen tervezőprogit használsz?
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jún 24, 2015 / 1
 
Mai munkám
(#) papus51 válasza hotib hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Szia! Tetszik amit építesz. A nyák terv is. Az egyetlen kérdés, hogy az ISP Reset vezeték nincs túl közel a hálózati részekhez? Ha jól néztem ott csak 2mm van.
(#) Bender92 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Csak nem egy erősítő tápegység koppanásgátlóval?
(#) szucsistvan123 válasza Bender92 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Dede! Egy Quad 405 mellé megy! Ha kész az egész teszek fel képet!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) lukacsp válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Jó kis panel!
Szerintem kicsit sovány a relé, de erre szokták mondani a kollégák, hogy a DC 15 ampert tökmindegy, hogy a kis relé vagy a nagy relé nem tudja megszakítani ha esetleg a védelem éles bevetésre kerül (DC féltáp a hangszórón).
(#) kameleon2 válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Kis technikai kiegészítés. Ezüst cinkoxidos érintkező + legalább két relékontaktus sorba - javít a DC megszakítóképességeken. Ezt két relével is el lehet érni, ha kisebb a relé kapcsolóképessége. Így maximum több relé kell, de biztosabb a kapcsolás.
(#) hotib válasza papus51 hozzászólására (») Jún 25, 2015 / 1
 
Köszönöm, igyekszik az ember
A reset nem hálózat mellett van, legalábbis csak időlegesen; az egy bemenet ami záró kontaktust fogad. A felette lévő sorkapocs a "hálózati" feszültség. De mint azt korábban is írtam, ez 24VAC kapcsolására lett tervezve és építve, ebben a kiépítésben nem is szabad 230V hálózathoz használni. Még ha a beépített eszközök paraméterei ezt meg is engednék.

@zenetom
Köszönöm, Sprint Layout 6
(#) szucsistvan123 válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Köszönöm!
A relének elméletileg bírnia kéne. Egy 2x50W erősítőt véd majd, 2x35V tápról (egyenáram).
A panel azért nem tökéletes: a sarkát sajnos le kellett reszelni, mert nem fért be a maratós tálba.
És egy két helyen alámart egy kicsit a marató.
(#) CIROKL hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Igaz nem elektronika de szorosan hozzá kapcsolható !
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Ez sem totálisan elektronika de ez is hozzá tartozik szorosan .

Már a számláló is felkerült rá és már tekercseltem is vele , szépen lehet szabályozni a sor vezetést , kicsi gyakorlat és semmi gond .
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) lukacsp válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Hát ez mind a kettő nagyon nagy királyság lett hallod! Jó látni, hogy egyes kollégák kenik-vágják a mechanikázást, ha már én ezt nem mondhatom el magamról.
(#) CIROKL válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 2
 
Igen nem gond a mechanika ez az egyik életem
Pár mechanikai alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) don_peter hozzászólása Jún 26, 2015 1 / 2
 
Itt készül egy kis SRAM teszter.
Nem nagy dolog, de sokat fog segíteni, ha készen lesz.
Ez egy prototípus, és még a program sincs teljesen kész..
(#) szucsistvan123 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szép!
Azt megkérdezhetem mi az a zöld amivel le van kenve(?) a panel?
Köszi!
(#) don_peter válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
UV paszta.
Lötstop, gyakorlatilag egy védőréteg, hogy a rézfelület ne oxidálódjon és persze, hogy szigetelve legyen.
(#) szucsistvan123 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Értem! Köszönöm!
(#) orcika70 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Hát még egy lötstop fóliával milyen szép eredményt lehet elérni.

DSCN0167.JPG
    
(#) zosza18 válasza orcika70 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szia!
ilyen fóliát honnan lehet venni?
(#) orcika70 válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) szucsistvan123 válasza orcika70 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Tényleg szép! Te csináltad?
(#) janikukac hozzászólása Jún 26, 2015 1 /
 
Igaz, mostanában nagyon el vagyok veszve, de azért fel-fel nézegetek erre-arra a fórumon, s azt látom, hogy sok szép munka készül el, szépek a nyákok, meg a forrasztás is, csak elrontjátok a munkátokat mindig ezekkel a zöld trutyikkal. Szerintem még egy kézzel rajzolt lap is szépen néz ki, ha az úgy van összerakva,ahogy kell.
(#) szucsistvan123 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
De azért a fólia változatával szép eredményt lehet elérni!
Következő: »»   1305 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem