Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1753 / 2208
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Idézet:
„A fütés mindenhol 6,3-2V”


Ezt, hogy érted?

Nem árt átméregetni, aggódni meg akkor kell, ha az anódlemezek vörösen izzanak.
(#) q765 válasza mofesa hozzászólására (») Jún 25, 2015
Minden végfoknál 3 szekunder 6,3V van. Ezeket mértem át 10 perccel fütés után. MIndenhol billegett 6,3 - és 6,2 között.
Szép kéken világít. Féltem is tőle. Sokáig nemmerem járatni, mert nincs terhelve a kimenet. Erre kétem volna az előbb segítséget, de nemtudom kigobozni, mivel a rack csatlakozók sem a rajz szerintiek. Csak a felíratok maradtak. Magyarul van, de mégsem értem.
(#) Fész válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Kezdjünk az EL34-es végfokokkal,azokat ismerem,illetve ha jól látom 6L6-os verzióhoz nincs is csöved.
Az első éles! bekapcsolás előtt bizony mérni kellett volna.Fűtőfesz.,anódfesz. (a hálótrafó szekundere).
Utána mehet bele a 2 db EZ81-ekkor meg kell mérni az egyen-anódfeszt.
Ha már tudjuk ez mekkora érték terheletlenül ugye,akkor és persze nem irreálisan alacsony/magas,akkor mehetnek a többi csövek.
Kell kötni a kimenetre egy terhelést,pl 10R/10W-os ellenállat. (A kimenők 12R-ra dolgoznak gyárilag.)
Ráadjuk a delejt,majd mérünk a végcsövek (már cserélt) katód-komplexumán,mondjuk a kondi két lábán,ekkor leolvassuk az értéket(persze csak akkor,ha a végcső nem izzik mint az állat),illetve várni is kell vele mire bemelegszik,elég kb. 2 perc.Utána most még csak nagyon leegyszerűsítve Ohm bácsi tv.-e alapján számolunk egy közös áramot.Ezt osztva 2-vel megkapjuk,h. szerencsétlen csövünknek mekkora a nyugiárama.(Ja a bemenetet 1szerűen rövidrezárjuk a mérés alatt.)

Ezen a honlapon van egy kalkulátor,aminek segítségével kitudjuk választani a helyes értékű katódellenállatot.
kalkulátor

Folyt. köv.
(#) Fész válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Na.Csöves végfokot NEM kapcsolunk be terhelés nélkül!Ennél a kapcsolásnál nincs nagyon magas anódfesz,a kimenő elvileg nem üt át,de a végcsövek bizony károsodnak.!!

Egyenlőre hagyd békén a szekrényt,kövesd végig a csatlakozó tüskesorán,hogy mi hova megy,és oda külön vezetékekkel csatlakozz.(jótanács)
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) q765 válasza Fész hozzászólására (») Jún 25, 2015
Azért nemtudtam mitcsinálni, mert a rajzon szereplő, illetve az én tüskesorom nemazonos. Kimértem mindkét végfokot, javítottam is. A felső szabályzót is javítottam. A szekrény bekötéseit nemértem igazából. Szúrtam is be képet. Ott terhelném, anódhoz forrasztanék vezetéket, és méregetnék. Így szekrényben egyszerűen lehetetlen mérni.
Végfokon a bemenet megvan, betáp megvan. Ez összesen 4 tüske.. És milesz a többi.?. Ezért hagytam inkább a szekrényre.
Mod. Holnap kisípolom a tüskékhez a kimenőt, betápot, visszajelzőket, hangerőszabályzót, bemenetet, stb. külön áramalá helyezem őket.
Mintha az egyik Végfokcsőben piroslott volna az anód.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) ticseboy hozzászólása Jún 25, 2015
Összeraktam a kérdéses kapcsolást, és elsőre megszólalt, nagyon halk mackó van még benne (ennyit szinte a pio referencia végfokába is hallani). Pár értékkel el kellett térnem a megadottaktól, mert itthon szedtem össze hozzá a dolgokat.Sajna a feszkók sem jöttek össze, kb.40V-al kevesebb lett, de legalább arányosan kevesebb. Még lesz egy finomhangolás a Márkkal, aztán ennyi. Képeket is mutatok csak most épp az szól (hátha kigyullad)
(#) ticseboy válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
A dobozt már ismeritek néhányan, üresen porosodott a polcon 5 éve.
Ennyi alkatrésszel nem nyákoztam, hanem beleszórtam mindent.

Laci: Jól emlékszem? a hálozati földet, egy ellenállással, és két diódával testeljük, ha akarjuk?
(#) Orbán József válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
Ez egész bombázó lett, gratula!
A két plusz cső "micsinál"?
(#) ticseboy válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 25, 2015
Köszönöm. Egyenirányit (EZ80)
(#) Orbán József válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
Ilyesmire gyanakodtam... Ezek az egyencsövek elég szépen levonnak a tápfeszből, le fogom mérni az enyéimet, mielőtt trafót méretezek hozzá...
(#) ticseboy válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 25, 2015
Ezt a trafót még annó valami csöves kütyüből bontottam, és most sikerült felhasználnom. A tesójával nem tudom mit kezdek, azon 2x 218, és 2x 10 volt van fütés gyanánt.
(#) Orbán József válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
Egyenirányíts diódákkal, akkor lesz ca. 280V-od, elmegy az EL84-hez, nem?
A 10V-okkal meg soros teljesítmény ellenállás...?
(#) ticseboy válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 25, 2015
Ezen volt 2x 280, meg 7V fűtés, az egyencsöveknek meg eldugtam egy plusz sújt,ami fűti őket.
(#) Orbán József válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
Nem csináltál rosszat, nekem direkte külön fűtéstrafóim lesznek.
(#) mofesa válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
Ha a 2X10V két külön tekercs, akkor az egyikből le lehetne tekerni a fűtésnek, a másik meg jó előfeszre. Egy ilyen kis erőműhöz elegendő, ha a trafó teljesítménye is megfelelő.
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 25, 2015
EL84 PP-hez már EZ81 kellene.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 25, 2015
Üdv. Valakinek ismerős a 3505-ös cső? Elvileg UL41-es megfelelője. Érdemes belőle erősítőt építeni? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ticseboy válasza djhans hozzászólására (») Jún 25, 2015
Párhuzamban van a 2 cső, ugy sem elég? Eddig gond nélkül ketyergett. De semmiből nem tart kicserélni.
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 25, 2015
Meg van az összes cső a GU 50 PP-hez
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 26, 2015
Az első csövek 6H8C-k?
Én annyit vettem belőle, hogy lassan előfokokat is kell gyártanom, hogy elfoggyon...
(#) kristikoma válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 26, 2015
Ha teljesen kompatibilis, inkább pótlásnak használnám gyári készülékekben. Akkor már jobban jársz az EL 84, 6P14P csövekkel, ezek jobbak.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 26, 2015
Igen, azok.
600Ft-ért vettem darabját. Nem tudom, mennyire jártam rosszul vele?
(#) szikorapéter válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 26, 2015
Most csak egy minimál koncepciós erősítő a végcél olyan bemutató erősítő. Azért választottam e csövet,mivel ehhez táp és kimenő is megvan gyári .
(#) mark.budai válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 26, 2015
Én PP-t akartam EL41-ből építeni, mert olyan "senkinek nincs", de mióta megvettem a csöveket, nem nagyon foglalkoztam vele.
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 26, 2015
Sztereó EL84 PP-hez 2db EZ81 vagy 4db EZ80 kell.
(#) ticseboy válasza djhans hozzászólására (») Jún 26, 2015
Már 81-ekkel megy és, valóban, de ezért vannak az ilyen fórumok hogy okosabb legyen a magamfajta egyszerű festő, aki tényleg hobbi szinten csinál ilyen dolgokat. És lám tényleg szinte minden feszkó beállt a megadottakhoz képest pár volt külömbséggel. Szinte hibátlan lett elsre
Nem tudom miért azt raktam bele. De köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) q765 válasza Fész hozzászólására (») Jún 26, 2015
Helló!

Ma foglalkoztam vele egy keveset. Kivettem a keretből, csatlakoztam hozzá amivel tudtam. Meglett a hangdoboz kimenet, bemenet. Iszonyatosan gerjed a gyári háza nélkül. Mint mikor az illesztő szekunder visszacsatolása fordítva van. A gyáridobozba csúsztatva mind a két végfok működik. Külön csináltam dugeszokat a gyári csatlakozóra, így távolabbról is tudom mérni az egészet.
A végfokokon a hangerőpotik nemműködnek. Már 4* kimértem őket.. Nemtudom milehet velük. A rajz szerint ugyanúgy vannak.
Ami fontos, üzem közben negyednek a felén elkezd torzítani. Alacsonyfrekvencia recsegős lesz, nemhiszem, hogy az előfok miatt, mertha a bemenetet is lenntebb veszem (PC) akkor is csinálja.
Mértem a katódellenállást. R14 -nél 28V 16V . Ahogy nézem, az 38mA /2.
Az anód és katód közti feszültség 380vDC. Amelyik cső elkedz izzani, ott marad 10 perc után is a fesz ennyi. Amelyikkel ugynézki nincs gond, ott leesik 340VDC -re.
Lassan tele leszek mára. ..

Miaszethez kell mérnem R14 -et? Kapcsolás szerint pettyezetek már rá légyszi a rajzra. Épp mostvert a földhöz ez a @..
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 26, 2015
Idézet:
„Nem tudom miért azt raktam bele.”

Special én sem tudtam anno mire való az oldószeres hígító !
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2015
Szia. irtam választ de kitörölték volna ugyhogy nem ltt itt.
Igazábol rosszat nem tettem vele, de most valóban ok. Kérdeztem valamit egy pár hozzászólással ezelőtt, neked szólt.
Köszönöm ha válaszolsz.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 26, 2015
A hálózati földet ? Nem nem minden esetben ...
Következő: »»   1753 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem