Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED TV
 
Témaindító: Jman, idő: Nov 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) fassenkugel válasza karpi hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
a plazmán a fekete fekete a fehér meg fehér, akkor is ha két pixel egymás mellett van. a tft jo esetben is sotétszurke vagy világosszürke. mert a tft-nél a kontraszt arány 2000:1-hez egy gagyi plazmánal meg 40.000:1-hez.
ez a hátrányt tft-kél megpóbálják ordenáré túlszinezéssel kompenzálni, de ha normál szinerősséget állitasz be akkor már ott a fakó, élettelen kép.

a beégés talán 5 éve volt probléma azóta nem.

a projektor játéknak jó, a ledes meg pláne. ha nincs legalább felhomály, nincs kontraszt, ha nincs profi vásznad gagyi a kép. a lámpa kinyiffan 1..2év alatt csere helyett olcsóbb új projit venni. zug, stb. az lcd-s projektornak rácsos a képe, a dlp-nek szivárványos. a 3 dpl-s meg milla körül van.
(#) fassenkugel válasza slave557 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
még a 106-osban sincs értemle full hd-sat venni. hacsak nem 50cm-ről nézed..
(#) fassenkugel válasza 52a52a hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
de ettől még mindig filipsz marad. gyakorlatilag gagyitron.
(#) lgyk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 10, 2009 / 1
 
Létezik LED kijelző színes pontmátrixos kivitelben, de nem igazán elterjedt technológia, többnyire csak nagy kivetítőknél használják. Ha kicsit lazábbra vesszük a LED fogalmát, és a szerves LEDeket is ide vesszük, akkor az OLED kijelzők is pont így működnek.

Idézet:
„Az én logikám szerint azt a tévét lehetne LED-tvnek hívni ahol minden pixelt mondjuk egy RGB-LED állít elő. De ez csak az én véleményem és lehet megköveztek érte, de nem szeretem ha egy készüléket a benne lévő valamelyik technológia nevével szeretnének eladhatóbbá tenni.”


Pedig milyen jól el lehetne adni egy Junoszt TV-t a "miniatűr lineáris részecskegyorsítóval megvalósított pásztázó leképezési technológiával működő termék" szöveggel.
(#) norbiv8 hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Már hogy ne létezne igazi LED TV ( nem LED háttérvilágításos), a sony már 2008-ban árulta, keressetek rá a google-ban. Volt hozzá szerencsém kiállításon, hihetetlen szép képe van, az lcd monitorom hozzá képest maszat. Vannak kicsi OLED kijelzők is, ahogy a kolléga is említi, azoknak sem rossz a képük, csak öregedésre hajlamosak, amivel visszatértünk a katódsugárcső problémájához...
(#) 52a52a válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Tudod, hogy mérik a kontrasztarányt?
Fekete kép teljesen levett fényerőnél, majd fehér képnél teljesen feltolt fényerő. Woah 40000:1-hez kontrasztarány
(#) 52a52a válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Milyen tv-d volt ami filipsz írd le
(#) 52a52a válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Mpeg-2 és Mpeg-4-es adásnál meg igen
(#) Flatlander hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Mennyi hsz. egy tv miatt
Én még mindig maradok a crt-nél.Nálam ami fekete azt feketén is mutatja nem sötétszürkén meg mittudoménmég hogyan.... Plasmán meg nézze az sima sd adást aki bírja..... egyszerűen hányadék.Hamár nagy tv akkor én maradok a crt projektornál,legalább időtálló
(#) 52a52a válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Sajna eladtam én is a 100Hz-es 16:9-es CRT-met. Viszont a legújabb LCD-k felveszik a verseny a régi CRT-kel hidd el, nem a 100000 Ftosak
(#) Flatlander válasza 52a52a hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Azt nemmondtam hogy nemlehet leverni a crt-ket.......De cseppet nagy árkülönbség van a kettő között.....Tegyük fel ugye amit teis mondtál 16:9-es crt tv pl 80ezer.Szép a kép meg jó is.Nah ugyanilyen minőséget lcd-vel csak párszázezer felett érsz el talán...(az árak csak példa)
Én most akarok kipróbálni egy 125-ös crt projektoros tv-t milyen.... elég olcsón megtudom venni egy próbát megér.... minőségtől tudom nemkell seggreesni de hátha nézhető.Projektoros tv-k közül szerintem a crt a legjobb..... igaz a projektoros tv sem egy mostani dolog már,crt-be pedig nemigazán van tényleg nagyképernyős... a többi tv meg nem az én pénztárcámnak van kitalálva......
(#) attis_ hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy LG M2252-es TV/monitor kapcsán. A problémám a következő:
Filmnézéskor (és csak ekkor), monitor/RGB üzemmódban (tv-zésre nem használom) a képernyő közepére eső szegmensben vízszintes csíkban elmosódás, remegést tapasztalok.
Nagyon fontos meghegyezni, hogy - még1x* - a csík vízszinten irányban, horizontálisan helyezkedik el a képernyő közepe felé.
A probléma azért nem egyértelmű, mivel desktop környezetben, vagy akár játéknál a probléma nem látható, csak filmek nézésekor, akkor is dinamikus és főleg részletgazdag jeleneteknél (ekkor nagyon szembetűnő és zavaró).
Videókártyát többet is kipróbáltam, mindnél előfordult. Codec frissítés szintén megvolt.
Régebben CRT monitort használtam és a probléma sosem jelentkezett.
Elhiszem, hogy első hallásra mindez hihetetlennek tűnik, még sosem találkoztam hasonlóval, de tényleg ez a helyzet és főképp azért zavaró, mert rengeteg filmet nézek.

A monitornak egyébiránt semmi szembetűnő hibája nincs (se pixelhiba, se villódzás - egy videokártyával azért az is volt, de a többinél nem, tehát az szerintem a videókártya hibája volt).
Lehet esetleg köze mindehhez a tápnak vagy pl. a monitorvezérlő kábelnek?
Teljesen tanácstalan vagyok.

*mégegyszer.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) bbalazs_ válasza attis_ hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Nem tunik hihetetlennek.
A monitor sajat menujeben milyen lehetosegek vannak a beallitasoknal (eltekintve a megszokott fenyero, hangero, kontraszt, stb kombotol) Tehat pl. van-e frekvenciaallitas?

A szamitogepen probaltal-e frekvenciat valtani?
Masik kabellel probaltad-e? (esetleg masik fajtaju bemenettel?)
Masik szamitogeppel probaltad-e?
Masik lejatszoval probaltad-e? (pl a Media Player Classicban van egy csomo allitasi lehetoseg)
Tudod-e befolyasolni, hogy pl. rosszabb legyen vagy jobb?

Szoval ezekkel probalj meg valamitkezdeni, aztan ha valtozik, akkor latni fogod, hogy hova kell nyulni, melyik parameter ezek kozul a ludas.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) attis_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Szia,
köszönöm a gyors reakciót.
Nos, a frekvencia rögzített ennél a típusnál (60 Hz) tehát itt nincs sok választás.
Nem próbáltam más kábellel, de meg fogom.
Más számítógéppel még nem, csupán videókártyákkal.
A Media Player Classic-kal rengeteget szórakoztam, sajnos a problémán nem javított.
(#) zuzoda hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Üdv.
Szeretnék egy kis segítséget kérni .
Tavaly év végén vettem egy használt pixelhibás samsung tv-t ,azóta a hiba nem terjed .
Szeretném itthon ha lehet megjavítani .

A hibáról annyit tudok mondani , hogy függőlegesen van egy egy pixelnyi sárga csík teljesen a képernyőn , és egy alig észrevehető vízszintesen ami kb a feléig ér be ( de ez épphogy látható ) .

Egy videót is készítettem róla hátha ezáltal jobban tudtok tanácsokat adni :

Videó

Nem vagyok tv-szerelő de mozogtam már hasonlókba ....

Modell :Samsung 3d smart led tv 102cm ue40es7005u

Remélem van itt olyan aki tud okosságokat írni
(#) Norbert123 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Üdv!
Ha pixelhibás azt nem lehet javítani szerintem.
Szedd szét, mozgasd át a kábeleket. Szallagkábelt ha van. Lehet attól jobb lesz...
De szerintem ez már ilyen marad.
(#) watt válasza zuzoda hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Reménytelen! Nézz utána, hogyan van felépítve egy ilyen panel...
(#) Andr3wJ válasza zuzoda hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ha magában az lcd-ben van a hiba akkor javíthatatlan, ha az üveglapon lévő COF hibás az javítható, bár nem tudom itthon valaki foglalkozik e ilyennel.
(#) zuzoda válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Köszi a infókat , kicsit elkeseredtem ... Tehát nagy Valószínűséggel nem javítható ...
A a COF a hibás azt hogyan lehet kideríteni ?
(#) regler19 hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Sziasztok
következő a problémám.Adott egy ledes Panasonic Tv.a képernyő közepén egy csík van függőleges irányba.Ez még oké is volna csak a helyzetet az bonyolítsa hogy kék színű és csak a képernyő háromnegyedéig tart...
Bővebben: Link
ilyesmit kell elképzelni csak nincs végig.
Kérdésem az hogy ez képernyő hiba illetve elektronika?ha elektronika akkor a készülék mely részén keresendő a hiba?gondolom érintkezési hiba kizárva
valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) q765 válasza regler19 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Kijelző hiba.. Nemtudod, nem egyszerű javítani.
(#) regler19 válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Átlagos TV szervizbe tudják e orvosolni?vagy speciális szervizt kell keresnem?
egyáltalán megéri javítatni?
Nem akarom megkérdőjelezni a szaktudásod csak egyik fórumon olvastam szintén ledes Panasonic TV volt nagyon hasonló hibával annyival tért el hogy zöld volt a pixel színe és leért az aljáig.Ő a "logic bordot" buzerálta és megszűnt neki a hiba.hogy konkrétan mit csinált nem tudom.
Amúgy kíváncsiságból kérdem hogyan javítják ezt a hibát?dióhéjban leírnád?
(#) Jani 2013 hozzászólása Szept 7, 2015 / 1
 
Üdv!
Van egy ilyen típusú tévém Toshiba 40TL838 de nem reagál semmire bedugom és zölden világít a készenlét minta már menne, de amikkor működöt akkor kikapcsolva pirosan világított és bekapcsolva zölden olyan mintha már be lenne kapcsolva de se kép se hang és nem reagál a gombokra?
(#) kereszke hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok.ASUS VS248 led monitorom pár napja vízszintese csíkozni kezdett.Aztán van mikor kikapcsol.
Tudna valaki segíteni melyik alkatrész adta meg magát.Köszönöm.
(#) csucsudj hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni vagy ötletett! Adott egy lg full Hd led tv.. bekapcsoláskor logó előjön egy pillanatra majd semmi kép.. hang van de a kijelző nem megy.. táp szerintetek vagy led problem? Köszönöm a válaszotokat!
(#) menyus hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy samsung LED TV ami háttér világítás hibás lett, Kékes - lilás árnyalatú és sötét foltot voltak a kijelzőn. A kékes lilás elszíneződést az okozta hogy a LED ek lencséje előtt van egy sárga színű réteg ami idővel kiesik onnét (gondolom a hőtől..) és így már a LED ibolyakék színnel világít a hideg fehér szín helyett. A sötét foltokat kiégett LED ek okozták.

Szétszedtem a TV t milyen LED et rendeljek hozzá. A LED ek megjöttek ki is cseréltem őket, örülnék is. De most az van hogy világos képnél az összes háttérvilágítás LED zavaróan látszik. A kijelző nem homogén világos hanem pontokban látszik az összes LED. Ha minimumra veszem a háttérvilágítást akkor is. Annyi különbség van az eredeti és a rendelt LED között hogy árnyalatban az új meleg fehérebb, a gyári kicsit kékesebb / hidegebb árnyalatú volt. Mivel más volt a a LED ek színárnyalata, mind az 54 LED et cseréltem hogy ne legyen szín eltérés majd a képen a szín különbségek miatt.

Arra tippelek hogy mivel a TV szétszedése és összerakása között eltelt cirka egy hónap, lehet rosszul raktam össze a kijelzőt.

A kijelző maga nálam 3 rétegből áll:
a kijelzőpanel, egy nagyon vékony fóliaszerű műanyag lap ami az egyik felén tükrös a másik felén matt és egy kb 3 mm vastag tejfehér, mindkét oldalán (szemre) egyformán érdes plexi. Kérdésem, mi a helyes rétegrend és a vékony fólia ami egyik oldalán tűkrös, melyik oldala néz a LED ek és melyik a kijelző felé?

Én úgy raktam most össze hogy legalul van a 3mm es plexi a LED ek előtti távtartón , utána ezen rajta a tükrös fólia a tükrös részével a kijelző felé, majd erre rá a kijelző panel. Lehet ez így hibás?

Szét meg összeszerelgethetném hogy próbálgassam, de félek hogy a mozgatástól sérülnek a kijelzőhöz menő COF kábelek és ezt szívem szerint megúsznám...

Tehát help please... Youtubon egyébként csak olyan tutorial van ahol a kijelző 2, vagy legalább 6 rétegből áll nem 3 ból mint ennél a tipusnál, vagy nem is mutatják a szét összeszerelést csak a LED ek cseréjét.

Aki tud legyen szíves segítsen mi lehet a baj, köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018
(#) Zsiroskenyer válasza menyus hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Szia!

Szerintem a vékony fólia a matt felének kéne a kijelző panel felé nézni, mert a fényes oldala visszaveri a ledek felé a fény egy részét és így lesz kicsit egyenletesebb a háttér. (De ez csak egy tipp, nem vagyok benne biztos. )

A ledeken közvetlenül szokott lenni egy-egy átlátszó műanyag lencse, ami szétszórja a ledek fényét oldal irányba. Nálad nem voltak ilyenek? Mert, ha voltak, akkor azokat is vissza kéne rakni valahogy. Ezek hiányában igencsak "kilátszanak" a ledek.

Még egy megjegyzés: Ha nem akarod a COF kábeleket feleslegesen hajtogatni, akkor csak egyszerűen tedd félre a kijelzőt. A LED TV-k nagy része el szokott indulni a kijelző panel nélkül is. Csak a hátára kell fektetni a TV-t (ügyelve, hogy ne maradjon csavar, szerszám, stb. alatta), berakni a fóliákat és bekapcsolni. Ha így megjön a háttérfény, akkor lehet vele egyszerűen kísérletezni (akár menet közben is) az LCD panel féltése nélkül.
(#) menyus válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Szia,

Köszönöm a választ. Közben elkezdtem próbálgatni és rájöttem hogy kb. "bolondbiztos" a dolog. Ugyanis a fólia szélén vannak lyukak, a a kereten pedig pozícionáló tüskék, ha fordítva rakom be a fóliát akkor nincs helyzetben. Még ha ha a lyukak és a tüskék passzolnak is.
Az általad említett LED en kénti prizmákat természetesen vissza ragasztottam, UV ra kötő ragasztóval.

A helyzet változatlan látszik az összes LED a kijelzőn, sötétben még sötétebb szineknél is, csak a full feketénél nem. Nem tudok másra gondolni, vagy a LED ek szín árnyalat eltérése miatt lehet, vagy ami valószínűbb hogy az új ledeknél maga a világító felület egy kb 3mm átmérőjű kör. A gyári négyzetalakban világít, a négyzet viszont csak kb. 1,2x1,2mm es. A prizma közepén van egy kúpos furat amibe belevilágít a LED. Az újnál viszont nagyobb a LED világító felülete a furatnál és kivilágít alóla, míg a gyári LED nél csak belevilágít a lyukba. Ezért látszik a LED fénye mert így pontszerűen kivilágít a széle a prizma közepe alól is. Próbálkoztam még egy + réteg sütő papírral ( ) is kínomban a plexi és a tükrös fólia közé, de csak kissé halványabb lett a dolog, ott maradtak a foltok. Valamit javított a helyzeten de nem sokat, úgyhogy kiszedtem a papírt.

Ja, egyébként végül valóban COF hibás lett a kijelzőm a próbálgatásoktól. Összeraktam teljesen a készüléket és akkor láttam, középen random 2 - 3 vertikális színes csík. Még a legutolsó próbánál se volt gond, valószínűleg akkor sérülhetett mikor a helyére pattintottam a kijelző vezérlő paneljét a kereten. Csak remélni merem hogy csak a csatlakozó nincs normálisan a helyén és nem a COF vált le a kijelzőről mert akkor t@kön szúrom magam. De szerintem sajna az utóbbi a helyzet.

Ha lesz időm rakok fel képet a jelenségről ( a LED ekről, a COF az más téma olyat láttatok már eleget gondolom. )

Egyébként csak mint ötlet... A manapság kapható LED szalagokból nem lehetne háttérvilágítást kreálni? Van amelyiken még prizma is van és elég széles szögben világít, ráadásul sokat bele lehetne pakolni, egyenletesebben világítana.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) Zsiroskenyer válasza menyus hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Igen, akkor valószínű az a probléma, hogy lencsével ellátott ledeket raktál bele, ami LED TV-nél nem a legjobb, mert kisebb szögben, erősebben világítanak. Pont az a lényeg, hogy minél nagyobb szögben sugározzanak a ledek, hogy homogénebb legyen a fényük.

Ami a színes csíkokat illeti, szerintem biztos lehetsz benne, hogy COF leválás lesz.
Ha az LVDS lenne rosszul bedugva, akkor szerintem semmi nem lenne a képen, vagy csak a kép egy része működne (ilyenről még nincs tapasztalatom).

A LED szalagos megoldás jó ötlet, csak sok mindenre oda kell figyelni.
(Ilyenről viszont van bőven tapasztalatom, főleg monitorokat ledesítek, de két 32"-os TV-t is volt szerencsém megszakérteni. )

1.)
Nem jó akármilyen LED szalag! Legfőképp a színhőmérsékletet kell jól megválasztani, mert a 6000K-es édeskevés! Legalább 9000K, de inkább 9500K-es LED szalag kell a jó színvisszaadáshoz, különben a "fehér" enyhén sárga lesz.

2.)
A teljesítményt sem szabad elhanyagolni, mert több szempontból is meg kell egyezzen (nagyjából) az eredeti háttérrel:
Ha túlzásba visszük, megint csak a képminőséget rontjuk, mert egy bizonyos fényerő felett már nem képes az LCD panel teljesen kitakarni a hátteret és nem lesz "fekete", hanem csak szürke. Magyarul gyengébb lesz a kontraszt. A másik, hogy a tápnak is vannak korlátai. Ha túl sok LED-et kötünk rá, akkor nem fogja bírni és jobb esetben csak letilt, rosszabb esetben tönkre is megy.

3.)
A következő probléma a fényerő szabályzás. Ez egy elég összetett része a dolognak, nem véletlen, hogy a táp panel kb. felét csak a háttérfényt ellátó áramkörök teszik ki. Ami mégjobb, hogy ez szinte minden TV-ben más és más.
Most részletesen nem írom le az átalakítást, mert már így is kisregény lesz. De ha van rá igény, leírom szívesen.

4.)
A LED szalagnál is fennáll az a probléma, hogy nem lesz egyenletes a háttér eloszlása.
Ha nincsenek elég közel a szalagok egymáshoz, akkor láthatóvá válnak a sávok.
Ezért érdemes gyengébb teljesítményű szalagból többet berakni.
És persze az se baj, ha magán a LED szalagon is minél sűrűbben vannak a ledek.

5.)
Ez csak kisebb monitoroknál fontos, de én is belefutottam, úgyhogy leírom, hátha valakinek megspórolok egy fölösleges utat a LED boltba.
Ha fénycső helyére akarunk LED szalagot tenni, akkor a szalag szélessége sem mindegy!
Ugyan is a 10mm-es szalag nem fér be a 6mm-es fénycső helyére.


Elég hosszúra sikerült, de ne tévesszen meg, ha minden jól megy, kb. annyi idő alatt meg lehet csinálni, amég ezt leírtam.
Ha elég elszánt vagy és érdekel a téma (időd is van rá), érdemes megpróbálni, mert ha sikerül, akkor a következő 10 évre nem lesz gondod a háttérre. (Előbb tönkremegy más )
De ha csak az a cél, hogy menjen, inkább maradj a gyári ledek mókolásánál.
Kontaktos COF-al biztos nem állnék neki ilyen átalakításnak.

Sok sikert, ha mégis megpróbálod!
(#) menyus válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Szia!

Köszi a részletes választ, sorry most kerültem gép közelbe. Nos, nem lencsével ellátott LED et tettem bele, de tény hogy sokkal nagyobb felületen sugároz mint az eredeti. Más a tokozása és a a PAD ek is. Ez kb dupla olyan magas mint ami eredetileg benne volt. Ez amit "SAMSUNG Backlight LEDS" nek árultak ez kutya közönséges 3528 as LED. ez pedig a gyárilag benne lévő tipus

A COF hibát megoldottam, bár a LED is ennyire egyszerűen menne. Most rendelek komplet gyári backlight szettet lencsével mindenestül, 30 USD az ára. A LED ből 300 db a legkisebb mennyiség 20 USD ért...

eredmény a 3528 as al, siralmas..:
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2018
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem