Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1763 / 2208
(#) ronin75 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 16, 2015
Erre gondolsz?
Link
Az "óra ügy" és egyéb dolgok miatt nem lett a továbbiakban megrendezve. De erről a régi főszervező tudna mesélni.
(#) ronin75 hozzászólása Júl 16, 2015
Marci: pont erről próbálok beszélni, miért is kéne bocsánatot kérned itt bárkitől? Talán félsz valakitől? Miért? Hidd el ők is emberek. Segítségért jöttél, tanácsért. Ha itt valamin valaki megsértődik az menjen a francia kisasszonyokhoz.
Pisti: pont erről próbálok beszélni, egy csöves erősítő nyákjáról van szó. Menjünk a nyák topikba, juj, jönnek a modik Nehogy itt legyen megbeszélve pl. a fűtésvezetékek nyák topológiája. Végig kéne vinni a dolgot, és egy helyen. ITT.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 16, 2015
Énis szoktam bocsánatot kérni sokszor.. MIvel úgyérzem. Aztán letojlak, hogy neked milyen kérdések merülnek fel éjjszakánként.. Igaz -e!
Nemerre gondoltam, mikor felvetettem az ötletet. Ez már rég OFf üzemmdba van. Kíváncsi vagyok mit válogatnak ki belőle.
Kárvolt ismét ide írni. Meghagynám a "csöves csapatnak", hadd hallgatózzanak továbbra is.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 17, 2015
Én szívesen felajánlom magam a szent ügyért. Kezdő vagyok, bár már raktam össze néhány csöves erősítőt(általában ECL86-al). Ez most sztereó lenne, zenehallgatásra. EL84 SE a cél. A súly miatt két monoblokk lenne. Alkatrészeket beszerzem, a lényeg hogy a meglévő, beszerezhető alkatrészekből hozzuk ki a legjobbat. Ami eddig van:
-Pacsirta hálózati trafó
-Capri rádió kimenő
-6P14P
-ECC85
-EM80 vagy EM84
-Foglalatok, kondenzátorok, ellenállások
Az alkatrészek használtak, bontottak. A kinézett kapcsolás DJ Hans féle.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 17, 2015
Az alkatrészek könnyen beszerezhetőek. Én az ellenállásokat, kondenzátorokat az E-bay-en szerzem be. Legyenek jó minőségűek. Bár Kínából jön, így ez kérdéses. Két ellenállás 600 Ft szállítással együtt. A műszerezettségem kezdetleges, de szerintem senki sem kezd felszerelt műhellyel.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 17, 2015
Igen tudok róla kérdezz és válaszolok !
(#) CIROKL válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 17, 2015
Nem egészen így van de ez nem ide tartozik ha érdekel akkor szivesen válaszolok privátban !
(#) ronin75 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 17, 2015
Akkor rosszul emlékszem arra amit meséltél személyesen.
(#) Ge Lee válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 17, 2015
Mintha csak én írtam volna. Nekem ugyan eszem ágában sincs csövest építeni, de ha szeretnék akkor meg lennék lőve rendesen. Itt van több mint 1800 oldal, és konkrétan nincs benne semmi. Végig nem olvastam, de úgy néhány havonta benézek és elolvasok 1-2 oldalt.
Valamikor régen nekem is voltak ilyen terveim, mert többen mondták hogy "a csöves az milyen jó". Aztán hallottam néhány ilyen "jó" csövest. Azóta tudom hogy miért nagyon kevés a konkrétum pl. egy ilyen topikban. Hidd el, leírnák ha lenne mit, és messze földön híres lenne.
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 17, 2015
Most lehet, hogy ezzel közbevágok.
Ha 250 vagy 280V-nyi zenert rakok a tápba, akkor az R8-at nagyobbra(teljesítményben vagy ellenállásban) kell cserélni? Most 0,4W metálfilm ellenállás van ott.
kapcsolás
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 17, 2015
Én 22-33K 2W-ot tennék. A 0,4W amúgy is elég vicc, bár az eredeti kapcsolásban, ahol nem sokkal volt magasabb a nyers DC fesz, mint a stabilizált, oda az is elég.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 17, 2015
+Ub-Uzener/Izener=R8, a teljesítmény kiszámolását rádbizom
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) gerleimarci válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 17, 2015
Találtam ezt a számolót, de a ,,load current-hez" fogalmam sincs hány mA-t írjak
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 17, 2015
Nézd meg a zenered adatlapját, abban általában van egy ajánlott érték. Nagyfeszültségü zenereknél (emlékeim alapján) kb. 1-2mA-rel kell számolnod. (Pozitiv, hogy tanulni akarsz és használod a fejed, nem csak a tálcán kapott értéket várod )
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) pucuka válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 17, 2015
Szerintem a terhelő áramot neked kell tudnod. Ez nem az az áram, ami a zéneren folyik, hanem ami a terheléseden, amit a stabilizált feszültségről az áramköröd felvesz.
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 17, 2015
Nem kell nagy aram, mivel FET az atereszto ,100k megfelel.
Így nemi kesleltetes is elerheto, lagyan indul, zener sem fog melegedni.
(#) Orbán József hozzászólása Júl 17, 2015
Melegen ajánlom ennek a a 4 résznek a megtekintését és sok titokra fény derül és ki miért nem hallott még valóban jó erősítőt. Valamint a rosszat nagyon könnyű megszokni. Szerintem a több órás bejáratódás című dolgoknak hátterében is itt van a nagyobb kutya eltemetve. Kiderül például, hogy a rendkívül lineáris ávitelű erősítőket nem olyan jónak halljuk, mint gondolnánk. Aztán hogy is van az, hogy 20kHz-ig hallottunk valaha - legalább is én... Aztán, ha az erősítőnk nem visz át 30-50kHz-ig, miről is maradunk le abban a frekvencia tartományban, ami megmaradt!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 17, 2015
Végre tudok valamit felmutatni. Kimarattam a az erősítő paneljait. Az egyiket be is futtattam ónnal. A másikon még a festék is rajta van, mert elfogyott a hígítóm. Szerencsére a festékbolt a szomszédunkban van, úgyhogy holnap lesz egy borzasztóan fárasztó sétám. Még mindkettőt ki kell fúrkálni.
(#) mohinger válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 17, 2015
Dühöngés ON:
Egy dolog miatt képtelen vagyok megnézni ezeket az előadásokat: a borzalmasan pocsék érthetetlen hangminőség miatt. Hogy lehet egyáltalán így kiadni valamit egy AUDIO cégnek?! Szégyen...
Dühöngés OFF
(#) Orbán József válasza mohinger hozzászólására (») Júl 18, 2015
Én is csak hangszínszabályozás után tudtam megérteni, csak a beszédhangot kiszűrve. Valóban, az elég dehonesztáló - egy audio értekezés minősíthetetlen minősége. A tartalom miatt azonban megéri vesződni vele.
(#) andraschober hozzászólása Júl 19, 2015
Sziasztok!

Van egy csöves gitárerősítőm, amiben ki szeretném cserélni a szűrőkondikat. Itt tudjátok megnézni a kapcsolási rajzát (az utolsó oldalon). A filter board részen lévőket cserélném, ahol van két 100 és két 20 µF-os kondi. Ha az utóbbi 22 µF-el helyettesítem az még bőven nem gáz, igaz?

Köszi előre is!
András
(#) ronin75 válasza andraschober hozzászólására (») Júl 19, 2015
Szia,
Jó lesz bele.
(#) Fromy hozzászólása Júl 19, 2015
Sziasztok Segítséget szeretnék kérni
Megépítettem ezt az előerősitőt bekapcsolás után ahogy növelem a hangerő potit úgy nő a brum illetve azt erősiti. Előre is köszi a segitséget
(#) q765 válasza Fromy hozzászólására (») Júl 19, 2015
Poti házát húzdd le csillagpontra..
(#) Fromy válasza q765 hozzászólására (») Júl 19, 2015
Kössem össze és kössem rá a negativra?
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) mofesa válasza Fromy hozzászólására (») Júl 19, 2015
Általában ezt szokták elkövetni.
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 19, 2015
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy stassfurt 600-as rádiónak a hálózati trafója kb mekkora teljesítményű erősítőt bír el normális üzemben?
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2015
Mivel ott SE-ben hajt 1db. EL84-et, kb. 5W.
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Júl 19, 2015
Érdemes a gyári kimenőjével egy külön erősítőt építeni így SE üzemmódban? Mármint az EL84 + ECC83 páros? A hálózatit pedig meghagyom,elég erősnek látszik.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2015
Nem tudom, mennyire "jó" a kimenője; rakd össze, és hallgasd meg.
Következő: »»   1763 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem