Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   8 / 11
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Köszönöm.
A topi féle szűrő működik +12V-ról (nem szimetrikus tápról)?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Közben megtaláltam a subwoofer topikban a kérdésemre a választ.
Összeállítottam a kapcsolási rajzot TEA2025B IC-vel. Véleményeznétek, hogy van-e benne hiba?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szia! Jól összehoztad. A szub csatorna C22 csatolóját tekintettel a frekvenciasáv aljának gyengítetlen átvitelére, növelheted 330-470nF értékre.
(#) Gafly válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Dugasztáp stab IC-vel soványnak tűnik nekem.
Szűrő mehetne stabilizáltról, maga a vége a nyersről...
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Köszönöm, átvezetem a rajzon.
(#) Laslie válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
A dugasztáp igazából, csak a kialakítására uatl. Egy régi nyomtatóhoz való trafóról van szó, ami 12V 1,65A (20VA) teljesítményű. Ha kiszedem a trafót a műanyag házból, akkor akár a dobozba is tehetném.
A szűrű a stabilizált 12V-ról megy, a vége pedig a puffer kondiról.
(#) Gafly válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Akkor az igy rendben van...
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Az egészet egy PC táp dobozba tervezem (van belőle egy pár darab).
Azon gondolkodom, hogy trafót betenném a dobozba, így nem lenne állandóan feszültség alatt. Viszont azt nem tudom, hogy mekkora minimális távolságot kellene tartanom a trafó és a panel között, hogy ne szedjen össze a trafótól felesleges zajt.
Arra is gondoltam, hogy a panelt függőlegesen helyezném el, hogy nagyobb legyen a távolság.
Melyik lenne a jobb megoldás?
(A képen a panelt csak a távolság érzékeltetése miatt tettem be.)
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015

P5020224.JPG
    
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Szia! A gyári készülékekben is csak pár centiméter választja el a trafót az erősítőtől. Azt, hogy milyen pozícióban nem zavarja a trafó szórása a panelt neked kell kikísérletezned, mielőtt rögzítenéd azokat. Egyébként nagyon tanulságos kísérlet
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Elkészültem a nyák tervvel. Vetnétek rá egy pillantást, és véleményeznétek, hogy jó lesz-e így?
(#) laszbence96 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy aktív mélynyomó vásárlásán gondolkodom, amin van kimenet két darab szatelit hangfalnak, és így lesz egy 2.1-es hangrendszer. Ki is néztem egy mélyládát jó árban, de aztán olyat olvastam, hogy a benne lévő sztereo erősító bal oldali panelére van kötve a mélynyomó, a jobb oldalira pedig párhuzamosítva a két satelit kimenete. Lehetséges ezt valahogy átalakítani, hogy a mélnyomó a jobb és a bal oldali panelen is rajta legyen, a satelitek pedig külön a jobb és külön a bal oldalra legyenek kötve?
Előre is köszönöm a segítséget!!!
(#) reloop válasza laszbence96 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Szia! A kívánságod teljesülése még egy harmadik erősítő csatornát igényel. Linkeld be, hogy mit néztél ki!
(#) laszbence96 válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Köszi! Akkor keresek valami mást.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
A puffer kondiról terhelés nélkül ~18,3V mérhető. A TEA2025B 3-15V közötti feszültségről üzemeltethető. Szerintetek csökkentsem a feszültséget ~15V-ra, hogy ne süljön meg az IC?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Szia! Terheld be a tápot egy testesebb (1-2W) 470 ohm ellenállással, ez nagyjából megfelel az IC nyugalmi áramának és úgy mérj feszültséget!
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szia! Terhelten 17,8V-ot mérek.
Letekerek néhány menetet a trafóról. Eléggé le van lakkozva. Mivel tudom ezt könnyen feloldani, hogy ne erőszakos módszerrel távolítsam el azt a néhány menetet róla?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Nem tudom az oldószerét, de a maradó menetekben is kárt tenne.
Vidd el a kérdést trafós témába, képmelléklettel!
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2015 / 1
 
Sikerült! Letekertem 15 menetet így 15V a puffer utáni mért érték. 470 Ohm terheléssel 14,7V.
Viszont valamit sikerült elrontanom, mivel iszonyatosan gerjed. Ha csak a magas sugárzók vannak rádugva, akkor ugyan van búgás, de nem annyira vészes, a zene is hallható. De amint rádugom a sub-ot az annyira gerjed, hogy elviselhetetlen a hangja.
Szerinted mit rontottam el?
Mellékelem a terveket, és a készülékről készült képeket.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Gerjedés alatt 50/100Hz búgást értesz, vagy nagyobb frekin megy és húzza rendesen a tápot?
A trafó közelsége hajmeresztő
Szereld le és kösd be legalább fél méter vezetékkel. Nem kell így maradjon, de látni kell mennyi bűnös a zaj kialakulásában.
A GND kialakítása nem szerencsés. A C29/30 csillagpontból a jelföldnek, mindkét TEA-nak és mindkét hangszórónak külön kell vezetősávot vinni, mert a közös szakaszon ejtett feszültség hozzáadódik a jelhez. Ez utóbbi csak egy kis nyiszálás meg drótozás kérdése
Az A1 3-as lábra is jó lenne 10µF a jelföldről, de ez ráér egyelőre.
Szerk.: Az alacsonyabb táp miatt a 7812-t LDO-ra, vagy 7810-re kéne cserélni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Kipróbáltam. Távolra tettem a trafót, de ugyanúgy zúg. Igen, 50/100Hz búgást értek alatta. Ha ráteszem a sub-ot, akkor lehet igazán hallani. Ha csak a magas sugárzók vannak rajta, akkor kis alap zajnak hallani. Hátra van a 7812 -> 7810-re csere, meg a csillagpontos GND.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Kicseréltem a stab IC-t 7810-re. Letekertem a trafóról néhány menete, így 13V van a puffer-en.
Oszcilloszkópon nézve a bemeneteket látszik a hullámosság. Most jön majd a csillagpontos GND.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Konkrétan milyen bemeneteken és mely testponthoz viszonyítva észlelted a hullámosságot?
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Az audio bemeneti aljzaton a tüskén, a TEA IC (magas) bemeneten. Aztán kíváncsiságból megnéztem a GND-t is a TEA IC-n, és azon is látszódott. Csak a mérőcsúcsot használtam, a test nem volt a GND-re kötve. Sikerült jól elrontanom a nyák tervezését.
Első körben megszakítom az összes GND-t (TEA IC-k, audio jelföld) és elkezdem egyenként, csillagpontosan visszakötni. Talán így sikerül kiküszöbölnöm a brummot. Ha sikerül, akkor újratervezem a nyákot.
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Megcsináltam a csillagpontos GND-t. Sajnos rosszabb lett a helyzet, mint volt.
Bekapcsoltam az erősítőt, és a "magas" hangszórók is olyan hangon zúgnak (nincs a bemenetre semmi rákötve), mint a sub. Eddig ilyen nem volt. Az egész egy nagy brumm.
Merre induljak, hogyan tovább?
(#) sunside válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Bocs, hogy beleszólok de ha csak a mérőcsúcsot használod és nem kötöd össze a gnd-vel akkor akármit csinálsz, fogod látni az 50 Hz hullámot még kikapcsolt tápnál is.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
A sztereó hangerőt az óramutató járásával ellenkező, a szub-ét az óramutató járásával megegyező irányban tekerd nullára és úgy hallgasd meg!
Fényképezd le hogyan készítetted el a csillagpontos testvezetést!
(#) Laslie válasza sunside hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Jogos.
Mentségemre szóljon, hogy még csak most tanulgatom, hogy hogy kell használni. Így csak a kimeneten látható a hullám, a bemeneten nem.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Sajnos most nem tudok fényképet készíteni róla, mert már visszaállítottam az eredeti állapotot.
Viszont kipróbáltam úgy, hogy kiszedtem a stab IC-t, az NE5532-t és a sub TEA IC-jét. Sajnos így is maradt a zúgás a "magas" hangszórókon.
(#) sunside válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nem tudom milyen szkópot használsz, ha hálózati akkor vigyázz a leválasztásra, nehogy zárlatot okozz.
(#) Laslie válasza sunside hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Következő: »»   8 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem