Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   25 / 31
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Hello!
- "Fix-re" kapcsolni úgy célszerű, ha a Fet Drain-Source pontját rövidre zárod. Vagy pld. a C5 felső felét felhúzod a tápra egy 10kohm-al. Akkor a komparátor bekapcsolja a Fet-et.
- Kérdés mit értesz a "menet közben színt változtatni " alatt. Mert alap színek változása az RGB egyes diódáinak ki-be kapcsolásával elérhető. De ha automatikusan-folyamatosan változó színeket szeretnél, az cseppet összetettebb feladat.

"nem 5 métert maximum olyan 30 cm környéki darabokat párhuzamosan kötve" Erről az a vicc jut eszembe, mikor a pali a kúton megkérdezi, mennyibe kerül egy csepp benzin..
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Természetesen nem folyamatosan váltakozóra gondoltam, hanem a led szalagnak a vezérlőjét használva a távirányítóval lehetne kapcsolgatni egyes árnyalatok közt.
Csak azt nem tudom hogy hogy hozhatnám össze hogy a kapcsolás is aktív legyen és a szalag vezérlője is.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Nem ismerem a vezérlőt, de gondolom a szalagnak egy + és RGB lába van. A + oldalt lehet kapcsolgatni a hanggal. (Ha átalakítom a kapcsolást..)
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szívesen segítek vagy akár meg is rajzolom az új áramkört, egyedül ha annyiban segítenél hogy mit kéne módosítani azt megköszönném!
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 2
 
Inkább lerajzoltam. A "Led-" pontot természetesen nem innen, hanem az RGB vezérlőből fogják kapni, az R-G-B Led-ek.
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Leköteleztél köszönöm szépen, beszerzem a maradék alkatrészeket amik nincsenek itthon és össze is dobom a tesztpéldányt!
Köszönöm még egyszer uram!
(#) Gafly hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Az a része, hogy a nagydob ritmusában villogjon a piros, cintányérra meg a zöld, az még nincs benne
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szia proli!
Megrajzoltam a panelt ha szépen megkérlek egy pillantást vetnél rá hogy még véletlenül se legyen félrekötés?
Köszönném előre is!

Villogo.lay
    
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Megnéztem. A C5-öt kihagytad és a Fet-nél nem vetted figyelembe a láb bekötését..
Kicsit átfirkáltam, bár és nem ismerem a Sprint-et, így van még rendezni való.
Egyébként meg használj vastagabb vezetősávokat. 0,8mm minek? 1,6mm-es is simán elfér.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Köszönöm szépen a kijavítást és a vastagságnál a tippet.
Napokban helyet kap egy nyákon aztán akkor lesz tapasztalás!
Megpróbáltam kicsit összeszedettebbre elkészíteni!
Köszönöm a türelmed és a segítséget!

Ui: Megjött a szalag és a vezérlő, jól gondoltad van a + szál, és mellette 3 RGB szál.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
A Fet most is rosszul van benne. A Source megy a +12V-ra..
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia!
Össze is dobtam egy próba darabot, tökéletesen teszi a dolgát!
Köszönöm szépen a segítséget és türelmed!
Esetleg egy apró szösszenetet tudnál adni hogy a kapcsolásban minek mi a feladata, hogy egyúttal tanulás is lehessen belőle?
Mekkora módosítást kellene véghez vinni a kapcsoláson hogy ne ellen ütemben dolgozzon
hanem fordítva?
Több óra járatás után sem melegszik pedig maximum fényerőn megy olyan módban hogy fixen világít a szalag szóval tökéletes, köszönöm még egyszer!
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Hello! Érdekes.. Valami nincs itt rendben. Nem szabadna "fordítva" működnie.
Mérjél már feszültséget a GND-hez képest, mikor nincs bementi jel. Ekkor sötétnek kellene lenni. Nem lehet, hogy Te hangszóró kimenetről járatod? Mert ez vonalszintű bemenethez lett kigondolva.
De most látom, Te a "FIX-ON" kapcsolót bekapcsoltad. Annak zene állásban "ki" állásban kellene lenni!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Jobban megnézve a videót, nem értem mi ez a vezérlő (nem is ismerem), és hogy van bekötve. Mi az az két vezeték a zöld Led helyett az áramkörben?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ha a "Fix on" kapcsolót kikapcsolnám akkor teljesen elalszik a led szalag, viszont a kimeneten a kapcsoló állásától változatlanul olyan 8,2V egyenfesz van.
Vonalszíntű jelről kapja a jelet, a led controller igazából semmi extra, az egyik vége a betáp pozitív és a test, a másik vége: fekete:+12V szál, zöld:G szál, piros:R szál, kék:B szál és ezek mennek a led szalagba.
Viszont én a pozitív 12V-ot (fekete vezeték) Raktam rá a másik 2-es tüskesorra, amelyik vezeték megy a szalaghoz az került az ic 7. lábából jövő tüskére a másik tüskére pedig a vezérlőből jövő 12V-os fekete vezeték került.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ez valahogy nem kerek. A vezérlőről valami linket feltennél? mert szeretném tudni a bekötését. Ez a kapcsolás, a Led-ek teljes pozitív tápját lenne hivatott kapcsolgatni. (Ezt kérted..)
A drótok helyett arra a tüskesorra egy zöld Led-et kellene kötni. Az villogni fog a zenére, ha a szalag nincs rákötve akkor is..
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Nos ő lenne az.
Sajnos annyi féle vezérlő van hogy ezt az egy linket találtam róla, lényegében ők a forgalmazók csak ezért.
Készítettem egy képet, talán könnyebb átlátni az egészet.magából a vezérlőből szín szerint jönnek ki a vezetékek amiket a szalag tekercsén jelöl is az ábra hogy melyik színhez melyik kör tartozik, a szalag forrszemeinél pedig jelölve van hogy melyik kört kell hova kötni.

DSC_0188.jpg
    
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ha jól látom, a vezérlőbe két vezeték megy be (+- táp) és négy jön ki. (+táp és három szín)
- Azt javaslom, hogy add meg a (+-) 12V be tápot a vezérlőnek és az áramkörödnek egyaránt.
- A Led-eknek a "+" feszültséget, ne a vezérlőről vidd, hanem az áramköröd kimenetéről. (Fet Drain)
- A három színt kösd a vezérlőre, ahol eredetileg is voltak..
- Tedd be a zöld Led-et az áramkörödbe. Kapcsold ki a FiX kapcsolót, és így próbáld.
Alulról így a vezérlő, felülről az áramkörös fogja kapcsolni a Led-eket..
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Érdekes de most már úgy teszi a dolgát ahogy eredetileg lett tervezve, én értettem el a led helyett azt hittem hogy ott kapcsolgatom majd a pozitív tápot a szalagnál elnézést a bonyodalomért!
Szépen izzik a zöld led és mellette a led szalag is.
Nem kellett külön vinnem a szalagnak a +12V-ot ahogy a vezérlőből kijön őt ráfűztem és tökéletes, átkapcsolva elalszik a led, és impulzus függvényében felvillan a szalag és vele együtt a led de el is alszik ahogy kell.
Az üzemmódokat is szépen veszi üzem közben!
Leköteleztél a sok segítséggel!
Viszont annyira megtetszett az hogy ellenütemben dolgozik bonyolult lenne egy olyan kapcsolást is összehozni?
Ugyanezekkel a feltételekkel természetesen.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Ahhoz a komparátor kimenetére célszerű tenni egy invertáló fokozatot. Pld. így
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Rendben elkészítem a próbapanelt belőle is és jelentkezek!
Köszönöm a segítséged és türelmed, ha felénk jársz feltétlen vendégem vagy pár házi sörre!
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Nos, volt egy kis időm és beillesztettem az invertáló fokozatot a panelra.
Rápillantanál hogy megfelelő-e mielőtt megépítem?
Köszönöm szépen előre is!
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Hello! Jó, de ha a kapcsoló három pontját feljebb viszed (egy vonalba a középérintkezővel), nem kell az átkötés, mert a tranyó emitterén ott van a GND..
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Jogos, köszönöm hogy ránéztél ,módosítom és holnap össze is rakom a panelt!
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a sok segítséget, a legújabb verzió is tökéletesen teszi a dolgát úgy ahogy kell!
Ha a bemeneti jel erősségét csökkenteni szeretném olyan 30%-al akkor az R1-R2 értékét mennyivel növeljem?
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
"Ha a bemeneti jel erősségét csökkenteni szeretném.." No, az meg micsoda?
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Magára a vonalszintű audio jelre gondoltam.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Oké, de kisebb vagy nagyobb jelet szeretnél ráadni vagy mi?
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Természetesen kisebbet.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Vonalszintű jelnél kisebb, már csak a mikrofon jele. Ahhoz meg mikrofon előerősítő kell, mert az meg már annyival kisebb. Egyik pár 100mV, a másik meg mV tartományban van..
Lehet számodra az, de másnak mért volna természetes, ami neked az?
Következő: »»   25 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem