Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1314 / 1673
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Jól sejtem, hogy most az erő és nyúlásmérés témakörre fogsz ráhasalni?
(#) janikukac hozzászólása Júl 31, 2015 / 8
 
Jogosan mondjátok, hogy el vagyok veszve. Egyrészt a hangulatom sem olyan volt, hogy sokat alkossak - sokat olvastam, olvasok, gondolkodtam erről-arról, egészségemet is rendbe próbáltam(om) tenni, másrészt egyéb dolgom is akadt.
Sikeresen leérettségiztem (szakdolgozatom témája a Conrad-féle Digitális hőmérő volt, ICL7107-el), felvettek a kollégiumba és az egyetemre is, valamint nagybácsi lettem.
Mostanában nem sok minden készült, ez a digitális LCD óra az egyik nővéremnek lett dobozolva, elég egyedi. Egyelőre csak megfelelő adapterem nincs hozzá, mert ami lenne, annak kicsit idegesítő zúgása van - majd kieszelek valamit.
Ezen felül az elmúlt időszakban a HDD-m épp op. rendszer telepítéskor szállt el (gyanakodtam is a sok kékhalálra), szóval elég sokat telepítettem, több féle rendszert próbálgattam, próbáltam lelket lehelni a halott merevlemezbe is. Azután a 36 fiókos alkatrésztárolómat újrarendeztem, azaz először is minden fiókba szabtunk kis lemezdarabokat, amiket beragasztottam, így 72 ellenállás értéket tudtam elrendezni. Az volt, hogy egy csomó ellenállás és dióda kallódott az asztalomon, ezeket szortíroztam, amelyek nem voltak az ellenállás-soromba valóak, de pl. megközelítették az egyik értéket (pl. 9,1R a 10R-t), azt zacskóztam, feliratoztam, és oda raktam be, ahova legközelebb tartozott.
Ma a műhelyasztalomat pakoltam össze, belenéztem a pákatrafó dobozába, mert valami bibi volt, illetve takarítottam, mert borzasztó kosz volt. Délután egy elosztót és egy hosszabbítót javítottam meg apámnak.

(Jubileumi 7000. hozzászólásom - most kivételesen nem csak untató kérdéssel jövök)
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) papus51 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Szia!
Gratulálok az érettségihez, az egyetemi felvételihez és nem utolsó sorban a magyar helyesírásodhoz. Ez utóbbi példaértékű.
(#) Kari55 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Szia, csatlakozom én is az előttem szólóhoz, és további sikereket kívánok.
Idézet:
„nem utolsó sorban a magyar helyesírásodhoz”
Sok Magyar anyanyelvű példát vehetne tőled.
(#) papus51 hozzászólása Júl 31, 2015 / 3
 
Összeütöttem egy fázis sorrend ellenőrző kütyüt.
Éppen kényelmesen belefért egy Lomexben vásárolt 25x50x100-as kis műanyag dobozkába.
Ilyen lett:
(#) enree válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Szerinted Neki mi az anyanyelve?
(#) papus51 válasza enree hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Nyilván úgy értette, hogy határon túl született.
(#) Kari55 válasza enree hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Bocs, rosszul fogalmaztam. Magyarországon élő Magyar anyanyelvűekre gondoltam.
(#) enree válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
(#) kaqkk válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 31, 2015 / 1
 
Idézet:
„példát vehetne tőled.”
Rólad....
(#) efraim válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 31, 2015 / 2
 
Ami a helyesírást illeti, Te is tanulhatsz, mert nem "Magyar anyanyelvűekre" gondolhattál, hanem "magyar anyanyelvűekre".
(#) enree válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Grétsy László mikorra várható?
(#) vladcepes hozzászólása Júl 31, 2015 / 10
 
Sziasztok! Én egy öntözőrendszer időzítőjét csináltam meg a héten. Külön köszönet proli007-nek.
Minden reggel mikor fel kel a nap ,bekapcsol és 1,5 percen keresztül locsolja az epret,meg a paradicsomot.
(#) janikukac hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Köszönöm a dicséretet!
(#) zosza18 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Gratulálok!
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 1, 2015 / 5
 
Sziasztok!
A sok dícséret olvasás után megosztom veletek következő projektemet ez egy "ufó" villogó lenne szerintem elég látványos lett.
Szerintetek?
Videó
(#) szucsistvan123 válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Szép munka!
(#) Mircsof válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Szép gratula!
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Szerintem elég sokra fogod vinni az életben!

Látszik rajtad az odafigyelés, az igényességre való törekvés, a tanulás, nyitottság az új dolgok irányába.

Gratulálok én is a sikeres vizsgához!
(#) granpa válasza enree hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Ő már nem: most Balázs Gézának hívják.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!!

Zoli_bácsi: Neked is köszönöm, nagyon jól esik, remélem igazad lesz. Soha nem hagyom abba a tanulást, szeretnék még a nyáron C++-ozni, angolozni, e mellett néhány hónapja aktívan főzök, épp most sül a pogácsa. (sajnos a tészták a gyengéim, anya segít).
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
A találkozón gyakorolhatod a gulyás főzést is.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) mtomihun válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia! Nagyon tetszik ez az ufòs villogò! Mi alapjàn èpìtetted? Vagy sajàt tervezès?
(#) Laca150 válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Talán nem haragszik meg a kolléga az árulkodásért:
UFO villogó
(#) mtomihun válasza Laca150 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszi
(#) mark.budai válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Szia! Nem mai hozzászólás, de ez mindegy szerintem. Én is elkezdtem szemezni az RFM12B modulokkal, vettem is pár darabot. Az érdekelne, hogy ezt adatlapból saját magad programoztad, vagy valami forrás alapján? Ha van valami forrásod, esetleg megosztanád? Félre ne értsd, nem a te kódodat kérem, tudom hogy az mindig 7 pecsétes titok.
(#) Chipmunk1960 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia, Ha megtervezed söröshordóra is, vevő leszek rá!
(#) Attila86 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia!
A gyártó oldalán van tök jó mintakód kimondottan PIC-re, abból indultam ki. Mondjuk én azt erősen átírogattam már, de kiindulási alapnak teljesen jó mert működik.
(#) mark.budai válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Szia! Köszi a választ!
Arra gondolsz, ami ebben a PDF-ben van? Ha valóban működik, akkor felhasználom ezt. Én is átírnám, ennél komolyabb program kell, csak kiindulási alapnak kerestem.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) Trivium93 válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Egy másik fajta. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2015
Következő: »»   1314 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem