Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1328 / 1670
(#) mtomihun hozzászólása Okt 18, 2015 / 3
 
Sziasztok

Felrakom egyik ledes világításom prototípusát. Hálózati fesz-ről megy.
90db 5050-es smd led és 2db CL40m45-ös dióda van rajta, amit ki kellett egészítenem utána 99db led-re, mert kiderült, hogy a CL-es áramkorlátozó diódát nem lehet sorosan kötni.
(pedig ahol árulják, ott azt írják, hogy lehet, de nem)
(#) mtomihun hozzászólása Okt 18, 2015 / 3
 
Egy másik ledes projektem:
80x80cm-es gipszkarton lapon lefelé világít 104db 5730-as led, felfelé pedig ledszalag, kicsit több mint 3m. Távirányítóval szabályozható. Minimumon kb3W, maxon kb 40W-ot vesz fel.
Nagyon jól bevilágítja a szobát.
(#) gerleimarci válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
A felfogatására lennék kíváncsi, hogy pontosan hogy van.Én is csinálgatok egy ledes lámpát, de a jól bevált rögzítési teknikámmal szívesen szakítanék.
(#) Bakman hozzászólása Okt 18, 2015 / 29
 
Sziasztok!

Többször kellett volna, így készítettem egy állandó áramú műterhelést. Határadatok: Max. 15 A, max. 100 V, max. 300 W. A ventilátorok mérete ne tévesszen meg senkit, teljes sebességen 10e -es fordulattal hajtják a levegőt. A "szélcsatorna" kezdetleges, de önerőből ennyire futotta, nem volt kedvem lemezeket hajtatni.

Akit érdekel, kapcsolási rajz a mellékletben pdf formátumban. A FET típusa nincs külön jelölve, szinte bármilyen jó bele. Én IRFP 450 -eseket használtam, ez volt itthon. RV3, RV4 és RV5 segítségével beállítható a csatornánkénti max. áram, valamint összehangolhatóak, lévén az alkatrészek gyártási szórása miatt a potik nélkül nem egyenletesen oszlik meg a terhelőáram. A kapcsoláson nincs külön jelölve a forgókapcsoló, amivel egymás után kapcsolhatóak be a nyelőcsatornák. LP2950 helyett természetesen használható bármilyen eszköz, aminek stabil 3 - 5 V-os kimenete van.
(#) Anonymus51 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 18, 2015 / 1
 
Évek óta megy egy konyhapult világításom. Ez 5050-es ledekből (24 db), de sorbakötve, így valójában 72 chip. Közvetlen hálózatról megy, (persze graetz-kondi) egy FET-es áramgenerátorral, ami potival szabályozható. (kb. 0,2-4 W között) Természetesen, a hálózat miatt, lakkozott fa és 1 mm-es PET szigeteléssel.

konyhai.jpg
    
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Szép munka! Gratulálok!
Egy kérdés: A hűtőborda csak ott fog lógni a doboz hátulján, vagy rögzítve van?
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Gratula! Megéri a pontot!
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Okt 18, 2015 / 2
 
Már készül a testvére is , 8 mérőhellyel egyedileg beállítható riasztási hőmérsékletekkel . Riasztáskor egy régi nokia telót indít majd gyors hívás módban (optocsatolón keresztül) és beállítható idő után automatikusan bontja a hívást . Egy kávézóban fogja felügyelni a hűtőket fagyasztókat

IMAG0728.jpg
    
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
A "mutehreles_1" fotón látszik egy üvegszálas lap (a borda és a doboz között), ami a bordát a dobozhoz rögzíti.
(#) hg6dab válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Nálam ez megtörtént,de itt a nyomógomb és a LED közösítése volt a cél. Másként nem fértek volna el a rádió működtetéséhez szükséges funkciók. LED lábak le lettek hajlítva és lengővezetékkel bekötve, a tövük pedig ragasztóstifttel elszigetelve. Ezzel a felülettel fekszik neki a nyomógombnak.
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Azt nem vettem észre!
(#) JZoli válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Bocsi!Kerestem ezt a műszert, de nem találom. Linkelnéd ha megkérlek! Köszi!
(#) mtomihun válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Helló

Minek a felfogatására vagy kíváncsi?
(#) mtomihun válasza Anonymus51 hozzászólására (») Okt 18, 2015 / 1
 
Az 5050-es ledekben levő 3db chip-et én még sohasem kötöttem sorba, a lábait mindig együtt forrasztom be. Persze tudom, hogy nem így lenne az ideális, de az úgy túl macerás!
Milyen áramgenerátorral hajtod? Rakhatnál fel olyan képet, ahol nem világít, hogy lehessen látni a bekötést.
(#) gerleimarci válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Az egész lámpa plafonhoz lévő felfogatására, mert a képen csak négy csík látszódik.
(#) BEMcorp válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
A 3272-es képen látszanak a belső négyzet sarkaiba a betekert kampók, illetve ugyan mosott, de a 3275-ösön ki lehet venni a plafonból lógó láncokat is.
(#) mtomihun válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Ahogy BEMcorp is ìrja, a làmpàba ès a plafonba is 4-4db kampò van betekerve, ùgy,hogy egyformàn lògjanak
ki, ès kicsi mèretü lànccal van felakaszva. A lànccal könnyen lehet àllìtani a magassàgot. A kèpen mèg nem az eredeti helyèn van, ennèl feljebb fogom rakni, csak ìgy a felakasztàs ès bekötès is egyszerűbb.
Neked milyen módszered van?
(#) gerleimarci válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Tetszik ez a megoldas, egyszerű, szellős.
Eddig úgy csináltam, hogy 2 csavarral a plafonhoz rögzítettem egy kisebb fa lapot majd ebből mentek a láncok vagy erre lett építve a lámpa..
(#) Szammer válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Szia!
Szépen dolgozol, gratulálok.
Zsolt
(#) gerleimarci válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 20, 2015 / 1
 
10W-os teljesítmény led-ből 4 vagy 6db-ot felfelé fordítva, így szép szórt fénye van, ami szerintem a fénycsőtől sokkal jobb.
(#) szdani hozzászólása Okt 20, 2015 / 1
 
Sajnos eléggé nehéz volt lefényképezni, RGB ledszalagból készítettem a szegmenseket mert nem kaptam nagy lilát. Végül kapott egy savmart üveg burkolatot.

óra.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása Okt 20, 2015
 
Sárga mezőben lévőket kérném betartani! Köszi. (sz)
(#) gkari hozzászólása Okt 20, 2015 / 1
 
Rfcandy-tól vettem egy 2,5 GHz-es frekimérő KIT-et, "csak" a tápellátást, csatlakozókat, set-kapcsolókat, árnyékolást, na meg a dobozolást kellett megcsinálni. Tökéletesen működik, ezzel végre remélhetem megjavítani a rakoncátlankodó EMG1172-t.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Okt 22, 2015 / 2
 
Kettős labortáp a cikk alapján:
Videók:
teszt1 , teszt2 , teszt3

A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Ma egy öreg Siemens telefonba végeztem aksicserét: egy Olimpus akkumulátort tettem bele, amit egy rövid félbehajtott ragasztópisztolyhoz való műanyagrúddal szorítottam be! Végre ezután talán már nem fog a kezemben kikapcsolni, miközben töltőn van!
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 22, 2015 / 4
 
Kész a futófény panelje, holnap "beültetés"!
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) zoly15 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Te csak azt hiszed, a ragasztó pisztoly "patronja" hőre lágyul akku töltéskor pedig melegszik a készülék, majd kiolvasztja a rudat, a vége az lesz hogy nem tudod csak kiolvasztani az akkut.
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Szép lett. De egy ULN2803 és 8 szilárdtestrelé nem lett volna elég a kimenetekhez? Én építettem ilyet. 3A-ig terhelhető.
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Én nagyobb forrszemeket terveztem volna, egy utólagos alkatrészcserénél leválik.
Egyébként szép nyákmunka.
(#) lajos1969 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Köszi! Ilyen alkatrészeim voltak itthon, ez is elbír 3 Ampert!
Következő: »»   1328 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem