Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 31
(#) Monori Sandor válasza eyess hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
a standby 6 volton 9.4-et mérek, a +33volton 0,3-at, AU+ on ami a hangrész táp lenne ott 2voltot, a 11volton 0,5, a +6volton szintén 0,5-öt mutatott a műszer. közben a led a szokásos 3makat villogott
(#) eyess válasza Monori Sandor hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Értem , akkor ott a táp egyáltalán ne megy , tehát nem csak a +135v hanem semmi nincs a készenléten kívül.

Akkor kezdjük a c6006 on meg van e a puffer feszültség, R6003 nem szakadt e, Q6006,6007 jók e , R6049 nem szakad e , vagy nyúlt meg , R6032 szintén.

Szóval ki kell mérni a primer kört rendesen.
(#) Monori Sandor válasza eyess hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
rendben, nekilátok, és jelentkezem ha kész .
(#) Monori Sandor válasza eyess hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nos mindent kimértem, az ellenállások jók, a fet-ek is működő képesek. a c6006-os kondin bekapcsoláskor felszökik egy pillanatra az érték a 240v-ra de utána visszaesik 130 körüli értékre és szépen csökken mivel a táp nem indul...
(#) eyess válasza Monori Sandor hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Jó , illetve nem jó azon a c6006 os pufferkondenzátoron közel 400v feszültségnek kellene lenni , de olyan 385 v nak mindenféleképpen.

Nos ez azért nincs , mer az Ry 6001 relé nem tud meghúzni , ami a Q6103 mas tranzisztor felől , és a Q6102 es tranzisztor felől történne meg .Tehát a további keresgélés arra fele kell hogy legyen.Mérés stb.
(#) Keeperv85 hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Üdv!

Egy ideje már könyörög a tulajdonosa, így rászántam magam, hogy megnézzem mi lehet a gond a következő esetben:

Adott egy Sony KV-2184MT, régi CRT. Minden előzetes hiba nélkül (nem csíkozott, nem homályosodott, szóval semmi képcső hibára utaló jel) egyik kikapcsolás után csak az OSD maradt és a hang. Olyan, mintha direkt teljesen sötétre lenne állítva, de mivel nem láttam mennyire lehet lesötétíteni, nem tudom azt sem kizárni, hogy egyáltalán nem jut el a videó jel a megjelenítésig. (Ha lenne szkópom kimérném, de sajnos nincs...)

Van kapcsolási rajz a neten, ami jó kiindulási alap is lehetne, ha tudnám mit keressek...

Valakinek esetleg valami kiindulási alapja vagy hasonló tapasztalata sokat segítene!

Köszönöm!
(#) RockFonok hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Sony KV-21 xrtd Tv-m.
Tegnapelőtt néztem a sorozatot, egyszer kezdett zöld szinű lenni a kép, és elég hangos durrogós hang volt, hátranéztem szikrázott és elég világos fény volt a tv belsejébe, a tv világítója is ki alut, utána lekapcsolta magát a tv, égett szag lett. Tegnap vissza dugtam a tévét és csak szikrázik és égett szag lesz, és már bese kapcsol.
Ugyan igy csinálja az én tv-m is mint ebben a videóban.

https://youtu.be/HaS1u7605kY?t=44

Szerintetek érdemes még megcsináltatni?
2000 ben volt csak szervizben én meg használtan kaptam.
(#) RockFonok hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Remélem tudtok segiteni, előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szia! Sortrafó mehetett szét, anyagár 8-10 ezer lenne.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szerinted érdemes megcsinálni, mert lehet lesz majd más baja is?
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Ha jó képe volt, akkor érdemes megcsináltatni.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Probáltam keresni a google-n trafót de nem találtam, csak távirányitott.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
A trafón van egy feliratsor, az alapján kell keresni.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Mégis találtam, csak az a baj nem magyarországon árulják. Trafó FBT7402
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Igen, ez baj és ahol árulják, ott sokba kerül: Bővebben: Link. A képen nem az a trafó látható.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Én ezeket találtam: http://www.decibel.ro/articol/Electrice/Transformatoare_linii/FBT74...1.html https://www.google.hu/search?q=FBT7402&biw=1152&bih=697&...UIBygB

Szerintem már szervizben sem tudják megcsinálni. Pedig már végig kerestem az egész google-t.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Az előbb mutattam egy beszerzési forrást, a te trafódat árulja a francia eladó.
(#) tsmaister hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Sziasztok.A problémám a következő:van egy Sony tv-m a típust nem tudom(megnézem),nem kapcsol be.voltak előjelei mert ki-be kapcsolgatott amikor probaltam inditani(rele kattogasal kísérve.) ertek valamicskét az elektromos dolgokhoz,mosógépet javitok de ez most kifog rajtam.Vegleges meghalasa ugy tortent hogy be akartam kapcsolni de csak egy csattanás kíséretében kihunyt minden .Azota semmit nem csinál.volt kiolvadt forrasztas a panelen azt visszaforrasztottam de semmi nem változott.hol kezdjem a hibakeresest?A biztosíték jo....
(#) kadarist válasza tsmaister hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szia!
Van műszered?
(#) tsmaister hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Van multimeterem.sajnos azzal kondit nem tudok kimerni
(#) kadarist válasza tsmaister hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Feszültséget kellene mérni a tápegységben, annak kimenetein és zárlatot is lehetne keresni mondjuk a sorvégtranzisztor kollektorán, már ha egyáltalán képcsöves típusról van szó.
(#) tsmaister hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Igen kepcsoves tv az ellenallasokat kimertem eddig Elvileg mind jo,viszont tranzisztort hogy kell kimerni ahhoz nem ertek
(#) kadarist válasza tsmaister hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Feszültséget kellene mérni, tudod az a volt (V) nevű dolog. Ha mondasz típust, akkor keresek rajzot.
(#) tsmaister hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
A méréseket nem most csináltam ertettem elsőre is hogy a tapegyseget ki kell mérni.Ma nem jutok hozzá,vagy csak este de meirom hogy jutottam e valamire.Köszönöm a segitseget
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Tv tetején a réseken belenéztem a tv belsejébe, van benne egy szürke cső és meg van repedve, lehet a trafó azt is tönkretehette?
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Lehet akkor nem is a trafóval van a gond, széjjel szettem a tv-t, csináltam róla videót nézd meg. https://www.youtube.com/watch?v=-eeTY_STpQ4
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Az egy ellenállásra húzott szigetelőcső lehet. Sajnos nagyon sötét a kép, nehéz biztosat mondani.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Igy marad a tv, trafó és az ellenálás kicserélése 10ezer felett lenne.
Vettem már új Sony tévét.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Miért éppen Sony-t? Márkahűség?
Következő: »»   27 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem