Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 14
(#) roy777 hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
sziasztok

van egy fagor sütőnk aminek rossz az órája és le kellene kötni, akkor működne a sütőrész, ugyanis most az történik, hogy bekapcsol majd pár másodperc múlva lekapcsol, illetve nem lehet beállítani rajta az órát
viszont megpróbáltam lehúzni a vezetékeket mindet, illetve egyesével is
az órát ki tudom kapcsolni, de a sütő nem indul be, tud vki segíteni, h melyik kábelt húzzam le vagy mit csináljak még, esetleg találkoztatok már ilyennel?

IMAG0973.jpg
    
(#) farkasb hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Üdv! Siemens gáztűzhelyem van, elektromos sütővel. A sütő része nem melegszik fel, sem alul, sem felül. A hőlégkeverés működik, vagyis a ventillátor megy, de hideg marad a sütő. Tegnap még sütöttem vele, semmi baja nem volt. Utána a férjem valamit piszkált a villannyal, lekapcsolta-felkapcsolta az áramköröket a lakásban. Ma reggel akartam melegszendvicset sütni, és már nem működött. Valakinek valami javaslata?

Üdv: Boglárka
(#) zolika60 válasza farkasb hozzászólására (») Júl 25, 2014 / 1
 
Valószínűleg kiolvadt a hőbiztosíték. Egy szigetelőcsőben van a készülék belsejében. Az értékét nem tudom, azt róla kell leolvasni, amit betettem csak mintául van, hogy mit kell keresni.
(#) 0Gyuri0 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Vásároltam egy használt Hotpoint-Ariston FZ 962 beépíthető sütőt.
A programválasztó kapcsoló nincs bekötve.
A NET-en nem találtam kapcsolási rajzot! Semmilyen sütőről nem találtam rajzot.
Nincs valakinek kapcsolási rajza?
Ha nem Ariston akkor is megköszönném mert valamin el tudnék indulni.
Gyuri
(#) apa71 válasza roy777 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Szia !
Nekem ugyanez a nyűgöm.
Ha találtál megoldást segíts nekem is
Köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) Tomi111 válasza roy777 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Üdv!
Próbáljátok összekötni a két vezetéket, amit a relé is összezárna. Gondolom a panelre menő két vastag lesz az. Így direktben működhet a sütő. De én megpróbálnám kicserélni a panelen a táp soros kondiját. A nagy sárga lesz az szerintem. Azok szoknak tönkremenni általában. A feszültsége és az értéke fontos( nF) és hogy X2-es típusú legyen!
(#) designer válasza apa71 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia! Nálam is elromlott az óra. Sikerült megjavítani?
(#) Veres Bertalan hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Sziasztok! Nálam szintén ez a probléma az óra elhalványul, majd kikapcsol, sütő nem működik.
(#) Veres Bertalan válasza designer hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Üdv.
Ha sikerült valami megoldást találnod a problémára megosztanád?
Köszönöm.
(#) designer válasza Veres Bertalan hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Sikerült megjavítanom az órát. A feszültség csökkentést végző előtét-kondenzátor (1,5 µF 275V~ X2) volt rossz. A cseréhez ki kell szerelni az órát. Kiszerelve már lehet rajta méregetni.
Az én órám 3 gombos. (Így néz ki: Bővebben: Link) A tiéd milyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) Veres Bertalan válasza designer hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia. Az enyém is 3gombos de én nem igazán értek az elektronikàhoz. Ird meg légyszives mit vegyek meg hozzà. Köszi. Ui. Ugynéz ki mint feljebb a roy777. A te linkedet nem tudom megnyitni telorol irok
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Beépítésre került egy új elektromos sütő, kerámia lap főzőlappal. Beko OUC 2N000 x a típusa.
Az a gondom, hogy ha megy a sütő, nagyon felmelegszik a sütő fém előlapja, ahol a kapcsolók vannak, plusz a főzőlap elülső 20cm-e is. Kb. 50 fokos lehet hosszabb idő után. A sütő felső részén vannak szellőző nyílások, ott tör fel a meleg. Semmi ventilátor nincs beépítve. Normális lenne, hogy ennyire fel tud melegedni a sütő és környéke? Használtam előtte egy más fajta sütőt, amiben volt egy keringető ventilátor, az sosem melegedett fel, kikapcsolás után még pár percig fújta ki a levegőt a kapcsolók környékéről, így hűtötte a sütőt. Alulra berakok szellőző rácsot, de felül már nem tud a meleg kijönni sehol. A főzőlap még csak be van rakva rögzítés nélkül a lukba, de szerintem ott nem fog rés maradni sehol, a munkalap alatt van egy gumi szigetelő elem, kb. 1cm szélesen, ami felfekszik a sütő felső részére, és hozzá idomul a munkalaphoz. Ha ezt kivenném, akkor lenne egy 1cm-es résem, ami elvileg nem látszik. Szerintetek ez elegendő lenne? A használati útmutató nem tér ki arra, hogy merre kellene a levegőnek mozogni, csak azt írja, hogy a sütő mögött legyen egy téglalap alakú nyílás. De hol kellene kijönnie a melegnek?
Köszönöm!
(#) jocka0012 hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni , hogy mi lehet a hibája a sütőnknek , ha kb egy óra használat után leáll magától és várni kell utána hogy újra lehessen indítani?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) Dino71 hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Üdv a kollégáknak!
Szükségem lenne az alábbi képen bekarikázott ellenállások értékére.R88,R90,R94,R98
Ariston sütő például (FZ1012C1IX )
Előre is köszönettel
(#) q765 hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy kis gond a képeken lévő sütővel. Nemműködik az ajtószellőztető ventillátora. Egy ideig fűt, majd ha túlhevült leállítja az egészet. Gondolom biztonsági okokból. Ez az érzékelő is ottvan a képeken.
A ventillátorral sorban van valami kerámiabizgentyű amiről fogalmam sincs, hogy milehet. 4 vezeték jön ki belőle. Szerintem ő lesz a bűnös. A motor működik.
Mi lehet az szerintetek?
(#) ferci válasza q765 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Az a "bizgentyű" talán ez:
hőkioldó
(#) q765 válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Igaz!

Köszi, ilyen gumibugyiban is volt. Hogy lehet ezt kimérni? Mi lehet az a négy vezeték? Gondolom végleg megszakadt nálam.

Egyszerűen sípoljam ki, és zárjam rövidre? HA túlmelegedne, úgyis kiold a fő megszakitó. Eddíg is azt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015

sütő.jpg
    
(#) ferci válasza q765 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Ha az 1-2 pontokra 230-at kapcsolsz, elvileg az működtetné a 3-4 pont közötti "kapcsolót", tehát ennél mérhetsz ellenállást.
Ha a 3-4 pontot rövidrezárod, menni fog a venti.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) q765 válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Mi értelme van ennek? A ventilátorházat figyeli egy hőelem. Ez a ZN limitor a kábelköteghez volt erősítve. Annak a hőmérsékletét figyelheti?

VAgy egy időzítő, hogy tovább hűtse a cuccot a kikapcsolás után is?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) ferci válasza q765 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
A rajzból az látszik, hogy ha az a7 bal felső érintkező is zárt, akkor működik az egész cucc..- ugyanaddig fűt a hőkioldő beépített ellenállása, az pedig kapcsolja a hőkioldót egy idő után.
Ha olyan a működés, hogy melegre zár, akkor egyértelmű a következtetésed: kikapcs után egy ideig megy, ameddig vissza nem hűl és le nem kapcsolja a ventit.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) q765 válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Értem akkor a beszívott levegő hűti vissza, még kinem old. Mindjárt körbetelefonálok alkatrészért. Mennyire tartanak ilyet raktáron háztartásigép javíto üzletek?
(#) ferci válasza q765 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Ott a linkelt oldalon az ár is... ha ehhez passzol.
(#) q765 válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Kikötöm a francba. Így csak akkor megy, ha a sütő is megy. Nemhűti vissza.. Vél éve nemmegy a venti benne. Annál melegebb úgysem lesz. Körbetelefonáltam, de nemtudják miről van szó. Nekik csk "hőbiztosítékuk" van. Hagyom.
Köszi azért a segítséget.
(#) ferci válasza q765 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Olyan céget keress, akiknek van e-mail címük is és el tudod a linket küldeni nekik, hogy ez kellene és ehhez a sütőhöz.
(#) q765 válasza ferci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Már összeraktam. Nem az enyém a sütő. Édesanyámé. Nemtudott benne sütni, mert félúton lekapcsolt, és addíg állt a hús a zsírjában, még a hőkioldó ismét vissza nem kapcsolta.
Most hűti a burkolatot. Odaadtam neki az alkatrészt. Mire elromlik, úgyis új sütője lesz. Ezmár 12 éves.
(#) Galvan_Tivadar hozzászólása Dec 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem kapcsol ki a Bosch beépített el. sütőnk ha eléri a beállított hőmérsékletet. Letekerve a hőfokot, kb. 50°-nál hallani egy kattanást, akkor kapcsol ki. Kb. 8 éves a készülék, javítható?
(#) zolika60 válasza Galvan_Tivadar hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Javítható.
(#) Galvan_Tivadar hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Hol kezdjek hozzá? Mit keressek?
(#) zolika60 válasza Galvan_Tivadar hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
A hőkapcsolóját. Egy ilyesmi alkatrész.
(#) Galvan_Tivadar hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Leszedtem a tetejét, de olyat nem találtam, amit linkeltél. Volt egy fém gomb szerű érzékelő a tetejére csavarozva (fekete test, fehér lábak, a kép bal oldalán). Mivel nem értek hozzá, az idő pedig szorított (asszony nem hagyott békén), ezért összeraktam, kiszereltem, és vettem egy újat - ez pedig eladó lett. Most néztem nem is Bosch, hanem Whirlpool...
Következő: »»   3 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem