Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1827 / 2208
(#) küzmös Gergely válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Most ismerkedsz a csövezéssel? Ez egy EL84PP-hez való kimenőtrafó.
(#) CIROKL válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Nem hibadzik onnan semmi !
(#) Simon mondja válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 20, 2015
Elég veszélyes illesztő lenne. Nemhiszem, hogy az. Lehet valamihez illesztett. Biztosan nem audió célra volt. Nemtudom. Nemhiszem.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) CIROKL válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 20, 2015
Szerintem meg halozati trafo.
(#) Simon mondja válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 20, 2015
Nem adtam még rá áramot. Akkor a rajz jó. Bólints rá, akkor vasalom.
(#) mofesa válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Vasald.
(#) CIROKL válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Tokeletes . mehet tobbek kozt anno en is megepitettem .Az adatlapomon levo linken megtalalod!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) bakos13gab válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Azért nincs vége, mert változtatható ellenállásként van bekötve. Teljesen jó. Szkóppal illene belőni vagy csővoltmérővel.

És ha teheted, minőségi helitrimmert használj, ne a piher fekete f***t.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) granpa válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 20, 2015
Ahogy Laci írta: az hálózati trafó. Gondolom, azóta már kimérted. Mit bontottál? Az osztott csévés érdekes, mérd ki.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 21, 2015
Sziasztok!
Még soha nem volt csöves erősítőm, de főleg a külső szépsége miatt szeretnék egyet készíteni. Nem vagyok nagy elektrós, inkább utánépítenék Tudnátok ajánlani egyet, amihez könnyen be lehet szerezni az alkatrészeket, esetleg ha nyák terv is lenne hozzá az lenne a legjobb.
(#) CIROKL válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Milyen teljesítmény , milyen csövek , mekkora külső méret meg még sorolhatnám , SE , PP .PPP ?
(#) Pali79 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2015
Teljesítményben nincs nagy elvárásom, csak a nappaliban hallgatnám, az sem túl hangosan. Van két régebbi, talán RFT hangfalam, ha jól rémlik olyan 15-20W körüliek, azokat gondoltam hozzá.
A csövek tekintetében teljesen el vagyok veszve, nem ismerem őket egyáltalán, nekem egyik olyan mint a másik, ezért is kérdeztem. Nagyságát tekintve nem szeretnék valami batár dolgot, a hangja mellett az is fontos, hogy a lakásom dísze legyen.
(#) CIROKL válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Ebben az estben szerintem elég a 8-10W-os erősítő , a kérdés még az hogy SE vagy PP legyen , ha csak dísznek kell akkor lehetne sok csővel és valami szép csövekkel !
Ja de most olvasom nem szeretnél nagyot akkor viszont 4-6 cső elfér egy pici dobozon bőven és azt is lehet szépre csinálni .
Na és ha a lakás dísze kell legyen akkor nagyon érteni kell a dobozoláshoz !
(#) Pali79 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2015
A dobozolást megoldom, elég sok jó ötletet láttam a neten, persze kinek mi a szép, de ez a legvége. Egyenlőre részemről a kapcsolás és a szükséges alkatrészek a lényegesek. Fogalmam sincs mi az SE, PP és társai, ezek nekem semmit sem mondanak.
(#) Orbán József válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Szervusz!
Az elektroncso.hu-n meg tudod nézni a csöves rejtelmeket. Amúgy kb. nekem is olyan NDK reflex dobozaim vannak, egy kis hangváltó módosítással egészen jól szólnak a méretükhöz, árukhoz képest.
4 Ohmosak egyébként...
(#) CIROKL válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
(#) Pali79 hozzászólása Dec 21, 2015
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, de tisztázni szeretném, hogy nem kívánom megtanulni a csövek rejtelmeit, csupán szeretnék utánépíteni egy nem túl drága, nem túl bonyolult és bevált erősítőt. Láttam itt fórumon nyáktervet amin a csövek és minden egyéb rajta volt. Valami hasonlóra gondoltam, de arról sem derült ki (számomra legalábbis), hogy milyen csövekhez készült és milyen egyéb alkatrészek szükségesek még hozzá, illetve, hogy pontosan mit tud az adott kapcsolás.
(#) mark.budai válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Szia!
Egy dolgot felejtettek egy megkérdezni a srácok, mennyire befolyásoló tényező a pénz.
Én a helyedben egy EL84 PP-t építenék, 6db csőből áll, persze tehetsz bele még két darab kivezérlés jelző "varázsszemet", így aztán igazi dísze lehet a lakásodnak.
Remélem nem haragszik meg Cirokl, hogy az ő erősítőjéről küldök képeket, de itt látsz egy nagyon szép gyakorlati megvalósítást. A kapcsolási rajz CHZ fórumtársunk szellemi munkája, az ő terveiden még senki nem csalódott szerintem.
Laci képei közt nem találok nyáktervet, de ha van, akkor biztosan odaadják.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 21, 2015
Így igaz ha kell segítünk akár nyák tervvel is ... Már sok esetben nekem kinos mindig linkelnem a képekhez de szerintem sokat el lehet lesni ha valaki eléggé talpra esett !
Bővebben: Link
(#) Peter_S válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Idézet:
„esetleg ha nyák terv is lenne hozzá az lenne a legjobb”


Nem feltétlenül szükséges nyákban gondolkodni, a csöves világban használnak légszerelést, vagy forrlécet is.
Hitvita, mindenki a maga lovát dicséri, vannak érvek mindegyik megoldás mellett.

Disadvantages of PCB Constructed Amps

Elsőre javasolnék egy légszerelt deszkamodellt, ott nagyon könnyű változtatni, ha valami nem az eredeti elképzelés szerint sikeredett.
Aztán ha minden oké, jöhet a nyák, vagy más szerelési mód.

Egy klasszikus megvalósítás:
VOX AC-15

És egy nyákos megoldás:
Pete Millett - The "Engineer's Amplifier"
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) CIROKL válasza Peter_S hozzászólására (») Dec 21, 2015
Idézet:
„Hitvita, mindenki a maga lovát dicséri, vannak érvek mindegyik megoldás mellett.”

Szerintem nem hitvita kérdése ez , általában a zenekari erősítőkre jellemző a légszerelés , vannak kivételek is de ott jellemzően azt alkalmazzák nem véletlen , nagyon egyszerú kapcsolási rajzok lévén alig pár alkatrészt tartalmaz .
Viszont azt apár alkatrészt is tudni kell elhelyezni és a vezetékelés sem lehet össze -vissza .
Azt mondanám nagyon nagy gyakorlat kell a légszerelés kivitelezéséhez .
A nyákos ugye olyan mint a faék hisz ha rendesen meg lett tervezve , dokumentálva akkor egy kezdő is ön ön magátol is össze tudja rakni , tehát mind kettőnek vannak előnyei és hátrányai is , nem hinném hogy hitvita kérdése !
(#) Pali79 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 21, 2015
Na ez már valami konkrétum. Ennek utánanézek egy picit.
#CIROKL: semmi okod kínosnak érezni magad, a munkáidra igazán büszke lehetsz. Láttam párszor az apróban is, igazán szépek!
(#) akos70 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2015
A komolyabb hangszererősítőben is van azért pár alkatrész, és azok se nyákra készültek, legalábbis régebben. Ezekben inkább az újabb, olcsóbb kategóriás, főleg távol-keleti gyártásúak nyákosak.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) CIROKL válasza akos70 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Valamit félre értesz , nem arra gondoltam hogy egy komplett zenekari erősítőre értettem ! Hagyatkozzunk a végére na ott nincs szinte semmi !
(#) akos70 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2015
Ez nem egy komplett zenekari erősítő, hanem egy darab gitárerősítő. A végével nem sokra menne a gitár(os).
(#) CIROKL válasza akos70 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Na jó rosszul írtam legyen akkor gitár erősítő rengeteg előerősítővel füszerezve !
(#) akos70 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2015
+ reverb, +tremolo, de ebben ahogy látom, még effect loop sincs, és egy rendes belezősmetálra is alkalmatlan lenne a kevés gain miatt.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) Pali79 hozzászólása Dec 21, 2015
Kicsit nézegettem a képeket a témában és mindenfelé a neten. Találtam egy képet ami elrendezést ami nagyon tetszik, főleg azért mert viszonylag pici. Valami ilyesmit keresek.

EL84_4.jpg
    
(#) CIROKL válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Nem olyan pici az !
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) Orbán József válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015
Ránézésre 3 féle módon is megoldható, hogy 1 csövet meg lehessen spórolni ennél az erősítőnél az elejéről...Van elvi rajz is róla?
Következő: »»   1827 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem