Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Harman/kardon erősítő
 
Témaindító: pmisi, idő: Szept 29, 2008
Lapozás: OK   3 / 7
(#) wolfi válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Lehetséges, viszont nekem mikor megy ugy kb 15 percet, akkor már nagyjából egyformán mennek, ez is a potméter? Nekem van R17-es kontakt spray, azzal szétszedés nélkül nem lehet befújni?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) Orbán József válasza wolfi hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
Ezek a kontaktok nem tudom melyik, mennyire ajánlatos, soktól óvják az embert, mert kiszáradás után esetleg tetézik a bajt... De valamit kezdenem kell majd nekem is. A potit remélem nem kell szétszedni, az már nagy baj lenne, talán van annyi rés a szerelvényen, ahol bejut az anyag.
(#) osijek hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Harman Kardon erősítőm, amiben elszállt az MCU. Ha rendelek egyet, akkor se megyek semmire, mert nem tudom felprogramozni. Tudtok javasolni olyan szerelőt, vagy céget, aki olcsón dolgozik, és meg tudja javítani?

Előre is köszi.
(#) Mike_777 hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Sziasztok. Vettem 1 HK 690-es erősitőt, a hátulján van "pre out" és mellette "main in" RCA dugó aljzat. Na most ez a kettő át van hidalva a képen látható módon. (Nem tudom mi a "main in"). Ha a felső áthidalást kiveszem, nincs bal oldal, ha az alsót, nincs jobb oldal. Ez mi lehet? (A pre out-ra akartam kötni a subládát). Valaki tud segíteni valami 5lettel?
(#) pucuka válasza Mike_777 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
A pre out az előerősítő kimenete, main a fő (teljesítmény) erősítő bemenete. A rövidzár helyére köthetsz effekteket, limitert, stb.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) Mike_777 hozzászólása Dec 5, 2014 1 /
 
Köszi. De a fő probléma megmaradt. Ha a felső áthidalást kiveszem, nincs bal oldal, ha az alsót, nincs jobb oldal. Ez mi lehet?.
(#) pucuka válasza Mike_777 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Az áthidalással bonthatod a kapcsolatot az előerősítő(k) és a végerősítő között.
Ha megbontottad, akkor a két fokozat közé egyéb dolgokat tudsz beiktatni, az előerősítő kimenetét rákötöd egy korrektorra, limiterre, vagy mit tudom én minek a bemenetére, és annak a kimenetét rákötöd a main bemenetre, akkor azzal befolyásolni tudod az erősítőd átvitelét.
Amire használni szeretnéd, arra közvetlenül nem alkalmas, de ha a két csatlakozó pár közé a rövidzár helyére egy ellenállásos elosztót készítesz, annak a második kimenetéről vezérelheted a mélynyomód erősítőjét. De ha használni akarod az erősítő eredeti végfokát, akkor az elosztó első kimenetére kell csatlakoztatnod a main bemenetet.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ha a subláda az aktiv subláda akkor kis szerencsével korrektül meg van csinálva a bemenete és nem terheli le túlzotten az előrősitő kimenetét és a két csatorna nem hat egymásra.
Ebben az esetben csatornánként három RCA dugóből és és árnyékolt vezetékből tudsz csinálni egyszerű "Y" kábelt.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Gondolom Mike_777 -nek szántad. Én elboldogulnék vele, ha lenne ilyen erősítőm, de sajna nincs.
(#) Mike_777 hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat, ez nekem majdnem magas,
Gyakorlatilag az első képről való kimenetekről kellene meghajtanom a második képen lévő mély-láda line-in-jét, ami ilyen bemenet 3. kép.
(#) Gyu válasza Mike_777 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia!Szerintem a kábel egyik végét dugd valamelyik tape out kimenetre a másikat a mély ládára és kész is.
(#) pucuka válasza Mike_777 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Készítened kell egy speciális "Y" közösítőt.. Kell hozzá 4 db lengő RCA dugó, és 1 db lengő RCA alj, valamint 2 db 1 kohmos ellenállás, némi árnyékolt kábel.
A mellékelt rajzon a P1, P3 a PRE OUT, a P2, és P4 a Main In -be, a J1 hüvelybe a mélynyomó erősítőjének RCA csatlakozóját kötöd. Az árnyékolásokat nem rajzoltam, azokat összekötöd. Ha az egészet bedobozolod, és rövid árnyékolt kábeleket használsz, jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) Gyu válasza Gyu hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Végig gondoltam, nem jó amit írtam, mert ott fix jelszint van, nem változtatja a hangerő szabályzó.
(#) Mike_777 hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Gyu, az nem lenne baj, de a tape out az 2 rca, viszont a sub bemenet line in 3. kép ?????
(#) pucuka válasza Mike_777 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A megoldás hasonló, csak akkor nem kell cstolt rajzon látható, az "áthidalás" miatti jobboldali RCA páros.
(#) Mike_777 hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek. Visszajelzek, hogy sikerült.
(#) KristofG hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok, van egy Harman Kardon AVR 130 as erősítőm. Nem megy a front Left hangfal. Kipróbáltam (átkötöttem) minden OK a hangfallal és kábellel is. A baj az erősítővel van, nem tudom mi lehet? Van olyan, hogy kimegy az egyik oldal? Kihez forduljak szervizelés miatt?
Kr
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Deszka1980 hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Sziasztok.
Vásároltam nemrég egy H/K avr65-ös masinát.
A digitális része tönkrement. Digitális jelet küldök a készülékbe és semmit sem tesz.
Analóg jellel sztereóban tudok zenét hallgatni. Ha átkapcsolom bármelyik digitális feldolgozásra,semmit sem tesz. Szerelő nézte,de nem tud hozzányúlnisem. Azt mondta nincs alkatrész sem hozzá. És sajna távirányító sincs hozzá...
Mondjatok valami bíztatót,javítható-e a szerkezet.
(#) Prendick válasza Deszka1980 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Ha szerencséd van, akkor csak a DAC panel tápja halt meg. Ez gyári hiba az összesnél.
A melléklet szerint meg kell csinálni.

Sajnos nekem nem volt szerencsém az AVR45-ösömmel, annak a procija szállt el.

hkhiba.pdf
    
(#) Accord93 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Keresnék AVR-435-höz fw-t. Az erősítő kiforrasztott cpu- val került a tulajdonomba, majd egy másik, szintén hk erősítőből forrasztottam át a cpu-t. Csak nyilván az eltérő típus miatt nem sok.mindent csinál.Bekapcsol, gombok nagy részére reagál, de hangot nem ad ki. Ami még lényeges, EU verzió kellene, az US jelenleg is tölthető a HK oldaláról.
(#) medium84 hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Sziasztok!

H/K AVR 255
Firmware frissítés a második szakaszban megakadt. Még nem húztam le a kábelt, nem zártam be a tool-t.
Win7 x64 Pro.
Érdekelne, hogy volt-e valakinek bármilyen tapasztalata? Jó jönne egy tanács, hogy mit csináljak most.
(#) medium84 válasza medium84 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Akkor válaszolok is saját magamnak, meg annak, aki később belefut ebbe:
Kis külföldi fórum olvasás után sikerült rájönnöm, hogy win7 x64 és win7 x86 alatt nem fut le a fw frissítés, kipróbáltam win xp x86-tal és elsőre sikerült
És, hogymegért-e 3 óra * a 2008-asról 2010-esre történő frissítés? Hát persze, már csak a móka miatt is.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) varesz07 hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!most veszek 1 Harman kardon avr 2000 et.velemenyeket kernek!koszonom
(#) csabee hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Üdv! Van nálam egy HK PM665 erősítő és az a gond vele, hogy nagyon melegszik! 90-110 fok között vannak a bordák! ez gondolom nem igazán normális!? Ettől függetlenül üzemel. Mi lehet a gond vele? Táp jó, feszültségek jók! Ha valakinek lenne ötlete azt megköszönném!
(#) steelbird válasza csabee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szia.
Ellenőrizted a nyugalmi áramokat?
A szervizkönyv alapján viszonylag nagy nyugalmi árammal üzemel a végfok, tranzisztoronként 75mA, ami kb. 4W. A 8 db végtranyó 32W -ot fűt el minimum a bordákon, ami akár olyan forró is lehet, mint amit mondasz. Egyébként mérted azt a 90-110 fokot? Még a 75 fokos borda is nagyon forró kézzel fogva...
Ellenőrizd a beállításokat.
Az Elektrotanyán fent van a szervízkönyv, nem tudtam csatolni, mert 7 Mega.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) csabee válasza steelbird hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Mértem a fokot. Kézzel nem is lehet megfogni! Köszi! Átnézem...
(#) doktor válasza csabee hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Üdv!
Emelt feszültségű kapcsolásokat alkalmaz a HK átalában, ezt feltünteti az erősítőkön is.
Nem tapasztalsz hibát, akkor is érdemes azért átmérni, de nem szokott gond lenni velük.
(#) PiperR hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Nemrég beszereztem egy Harman Kardon PM645 VXi típusú erősítőt. Érdekessége ennek az erősítőnek hogy nincs benne relé a végfok és a hangszórók közt. Bekapcsoláskor kb. 3 másodpercig semmi hang, aztán a mély hangszóró befele mozdul elég erőteljesen (ez kb 1s-ig tart), majd megszólal a zene rajta. Mindkét csatornán ugyan ezt csinálja. Találtam szerencsére service manualt az erősítőhöz, a nyugalmi áramot vizsgáltam először. 40mV-ra kell beállítani, az egyiknél (fél óra bekapcsolás után) majd 70mv-ot mértem visszaállítottam potival 40-re, a másiknál nem volt gond. Mértem a kimeneti egyenfeszültséget. Bekapcsoláskor kb. 15mV (3 másodpercig), majd megugrik kb. 2v-ra, aztán azonnal lecsökken 15mv-ra majd kb 8mv-nál megáll. 0mV +-60mV engedélyezett. Amúgy szépen szól, minden funkció működik rajta. De bekapcsoláskor miért csinálja ezt, lehet normális dolog, csak nehogy a hangszórók károsodjanak.
(#) PiperR válasza PiperR hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Elektrotanyán fent van a szervízkönyve, de nem tudom sajnos csatolni a mérete miatt. Észrevettem ha bekapcsolás után megnyomom a loudness gombot akkor pattan egy jó nagyot a hangszóró majd kiugrik a helyéről. Pár perc elteltével már nem csinálja ezt, ha kikapcsolom az erősítőt aztán újra bekapcsolom ismét ez a hiba játszik. Valamelyik kondira gyanakszom, merre kezdjem a hibakeresést? (Lehet összefügg a bekapcsoláskor keletkező hangszóró kimozduláshoz is)
(#) ferci válasza PiperR hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia!
Ameddig a hibát keresed, csinálj ( vagy vegyél ) egy egyszerű hangszóróvédő áramkört, közben pedig keresheted, mi csúszik meg ennyire, összehasonlítva a jó oldallal.
A végfok emitterkörön van egy áramfigyelő rendszer, azt érdemes lenne végigmérned. Q3, Q4-gyel kezdődik.
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem