Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1812 / 2493
(#) tothbela válasza Trivium93 hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
Üdv. Engedd meg hogy beleszóljak. Az aszimetrikus tápnál csak akkor jó ez a képlet, ha "B" osztályú, vagy áramgenerátoros "A" osztályú az erősítő. Amíg ezeknál a kimeneti egyenfesz fél tápra áll be, addig a folytótekercses verzió kimeneti DC -je közel tápfeszen van. Belátható, hogy folytós verziónál a kimenet pillanatnyi feszültsége kicsatoló kondi előtt tápfesz felé is mehet. Mindössze a folytó egyenáramú ellenállása miatt csökken valamivel ez a fesz. De mivel ideális állapotra kell a képlet, ezzel most nem foglalkozunk. Így az "U/2" részre nincs szükség. A hatásfokra is nagy befolyással van az, hogy ellenállás, (izzólámpa) áramgenerátor, vagy folytótekercs van "munkaellenállásként" az áramkörben. Folytóssal 50%, áramgenerátorossal 25%, ellenállásossal nem akarom kiszámolni, de 20% alatt van, szinuszt feltételezve. Ez is csak akkor lenne igaz, ha a terhelés rezisztív lenne, a nyugalmi áram pedig ennek megfelelően lenne optimálisan beállítva. Ja és folyamatosan maxon menne az erősítő. Kérlek ne vedd kötekedésnek, nem ez volt a szándékom. Szerintem ez az erősítő 1,3 A nyugalmi árammal 6,76 W elméleti kimeneti teljesítménnyel bír 8 OHM-on. De mivel a folytó 2 amperes, erre feltornászva a nyugalmi áramot, akár 15 W is elérhető. Jó hangsugárzóval nem is olyan kevés.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) cstomi hozzászólása Jan 16, 2016 1 /
 
Sziasztok! A napokban szert tettem egy Grundig Finearts V3 típusú erősítőre, de sajnos nem működik tökéletesen, a bal oldali hangfal időnként teljesen megnémul. Az előlapon többek között található egy Speaker A és B gomb, melyekkel az analóg A és B kimeneteket lehet ki-be kapcsolni.
Na most, ha elnémult a hangfal és én a megfelelő gombot elkezdem ki-be kapcsolgatni, akkor egy idő után ismét lesz hang, de véletlenszerűen ismét elnémul. Próbáltam már mindkét analóg kimenetet (A és B), valamint szinte az összes bemenetet is (CD, AUX, TUNER stb.), de minden esetben előállt a hiba.
A hangfallal nincs probléma, mert másik erősítővel tökéletesen működik.
Mit lehet érdemes ilyenkor megnézni?
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza cstomi hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szia! Elsőként vizsgáld meg a kimenetválasztó relé környékén a forrasztásokat. Vissza tudod követni melyik a bal csatorna reléje. Mérőjellel és AC voltmérővel be tudod határolni hol szakad meg a kimenet útja.
(#) golem hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Tetem fel egy kérdést de még nem kaptam választ kérdés Itt
De mára az az oldal végleg elnémult. Nincsenek éget alkatrészek.
(#) Massawa válasza golem hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Nem ismerem az erösitöt ( ugy néz ki más sem ), ezért nehéz a harmatgyönge leirásbol tanácsokat adni. Ilyen zajok rendszerint kapcsolokbol származnak, de a Grundigban régen eléggé kerülték a kapcsolokat, mindent elektronikusan kapcsoltak. Lehet, hogy nálad nem ez a helyzet, de ezt csak te tudhatod, ill az aki ismeri az erösitöt.
(#) golem hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Itt egy kép róla. Majd lefénképezem belüröl.
(#) golem hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Mi ez a két poti az erősitőben mert németül sajnos nem tudok meg sajnos nem egyformán álnak.
Lehet hogy ez szabályoza a nyugalmi áramot.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) Mircsof válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
(#) 13_Balu50 válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Szia!
A 300 mV nyugalmi áram az szerintem sok. A végtranzisztorok emitter ellenállás két végén mérted azt az értéket ?
(#) golem válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
igen ott mértem a képen bejelölöm hogy hol.

P1000305.JPG
    
(#) 13_Balu50 válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Gondolom az az emitterellenállás, 0R3 körüli értékünek kell lenni. Ha egy, egy ellenállás két végén mérted akkor jól mérted .Nézd meg a a rajza mennyit ír, de szerintem sok.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Az ellenállás szinkódját nézd meg és a segédprogramokban ellenőrizd , biztosan 1 R nél kisebbnek kell lennie. A képen nem tudom kivenni milyen csikok vannajk rajta.
(#) golem válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A tranzisztor és az ellenálás közt mértem mert fel vanak irva a mérési pontok a panelra.
Gyári érték elvileg +-100mV
(#) 13_Balu50 válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Nem értem, az ellenállás két végén kell mérni, Az ellenállás egyik végének a végtranyó emitterén kell lenni a másik végének meg általában a kimeneten, ha nem így van nem biztos hogy az az emitterellenállás, én előrébb is látok két kis értéku kb 2w -os 2db ellenállást.Ha megvan kapcsolási rajzod abból kiderül melyik az.
(#) steelbird válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Piros, piros, ezüst, arany, ha jól láttam. 0,22R
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) 13_Balu50 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Akkor az jó, biztos jobb a felbontásod, én nem tudtam kivenni a szineket.
(#) golem válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Igen jól látod.
A rajzon be jelöltem hol mértem
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Én külön mérném meg az R439 két végén és a másikon oldali ellenálláson is aminek a száma nem látszik.
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Ott van a szervizkönyvben a rajzon, a T313 alatt szövegben megadva a beállítás.
X és Y pontok között mérve 30mV (+20, -10%)
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) 13_Balu50 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A kapcsolási rajzon, nem ez a számu két ellenállás szerepel, vagy az a másik végfokpanelé lenne ?
(#) golem válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Az általam be linkelt kapcs rajzon az ellenálás értéke nem látszik az a r411
a másik pedig a r414 másik oldalé.
Holnap rá nézek hogy mit mérek ismét.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) 13_Balu50 válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
oké, rendben . A fentiek szerint érték amit mértél 300mV az sok, de miélőtt elkezdenéd tekerni vigyázz vele mert ha a trimmer potméter kontakt hibás, ugy megnőhet a nyugalmi áram hogy a kár a végtranyók bánnák.
(#) steelbird válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Az a két trimmer pozíciószáma. Azokkal kell állítanod az X és Y pontok között a megadott feszültséget. Szerintem egyértelmű a szöveg, nem értem, mi vele a probléma... "With R411/414". Az R411 -gyel és a 414 -gyel.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) golem hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Köszönöm a segitséget be állitotam jól működik a másik oldal is.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne hogy ti hogy szoktátok a ventillátorokat a hűtőbordára tenni?
(#) sonny007 válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia. Persze. Azzal nem rontassz el semmit. A működés is lehet stabilabb
(#) steelbird válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A kérdés a mikéntre vonatkozott...
(#) golem válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia!

Én úgy szoktam hogy keresek olyan csavar anyát ami be tud szorulni a hűtőborda lamelái közzé.
És igy fogatom fel a ventilátort. Lásd képek.
(#) nagysasy válasza golem hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Köszönöm ez is egy jó megoldás.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok. Az ST151-nek elég az APT100-as bordájából 1db?
Következő: »»   1812 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem