Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső fényerő szabályzás
 
Témaindító: hygy, idő: Szept 21, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Arteriadecor hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Szervusztok,

Egeszen uj vagyok es ugy latom, hogy a tema is.

Van nekem egy (pontosabban harom) 70-es 80-as evekben gyartott EOW gyartmanyu ipari fenycsoves armaturam. Az egesz szerkezet elegge tul lett tervezve nemet hozaallas szerint. Eredetileg hagyomanyos 36W-os csovekkel ment es ezt nem is akarnam megvaltoztatni, azonban szeretnem az egeszet olyan modon modernizalni, hogy a fenyero allithato legyen (dimmelheto) es ehhez kernek segitseget, ugyanis elekadtam. Sok helyen sok mindent mondanak es ugy dontottem ahelyett, hogy rohangalok egyik szakitol a masikig, felteszem ide a kerdest, hatha valakinek van egy olyan otlete, kapcsolata, ami ki tudna huzni a csavabol. A dolog pikanteraiaja az, hogy a lampatestbe nem fer bele nagyobb elotet mint 24 cm. Itt akadtam meg, ugyanis az osszes amit eddig talaltam kozel 40 cm es ez kapasbol athuzza a szamitasaimat. Itt egy par kep, hogy lassatok mirol is van szo. Barmilyen megoldast szivesen fogadok.
Udv
(#) kadarist válasza Arteriadecor hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia!
Próbáld ki ezt: Bővebben: Link.
(#) Arteriadecor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szuper!

Koszonom #kadarist . A gond csak annyi, hogy mig az angol megy, laikuskent nem nagyon tudom ertelmezni az abrat illetve a leirast. Ezert kene egy szajbaragosabb magyarazat, vagy egy olyan utmutatas, ami ramutat, hogy hol tudok beszerezni bele illo elotetet.
(#) kadarist válasza Arteriadecor hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A előtét marad a régi (L1 fojtótekercs) és a gyújtópatron helyére kell beilleszteni ezt a triakos áramkört. A potméter és az ellenállás legyen 1W-os, a többi alkatrész típusa valamint értéke pedig fel van tüntetve.
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Ez szerintem nem igazán tökéletes , valószínűleg "megeszi" a fénycső izzószálait , és ha kézzel is akarja állítani a fényerőt akkor + vezetéket igényel
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Miért eszi meg, talán a feszültségimpulzusoktól?
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Talán attól hogy folyamatosan áram alatt van .A fénycsőgyújtó gyújtás után szétkapcsol és a szálakon nem folyik áram
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Valamit valamiért.
(#) modpeter hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Igen, ezt a kapcsolást korábban már én is feltöltöttem ide, kérdeztem és valaki nagyon jól megválaszolta, hogy söntöli a csövet, a fojtót melegíti, miközben a fényerőt csökkenti. Egyébként megcsináltam, kb 20 éve egy HE újságban volt... működött, de csak próbálgattam és mikor kellett belőle vmi alkatrész, szét is szedtem, csak játék volt, tartós használatban nem működött. Szerintem ennél bonyolultabban lehet csak szabályozni, mondjuk négyszögjelet küldeni a csőre és a kitöltési tényezőt változtatni. Ami érdekes, hogy vannak dimmelhető cfl csövek, arról még senki nem rakott fel kapcsolási rajzot a netre..!(?)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) kadarist válasza modpeter hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A korrekt megoldás az, hogy nagyfeszültséggel begyújtani és ez után lehet egészen az égési feszültségig visszakorlátozni az áramot. Ehhez persze egy kapcsolóüzemű megoldás kell, hasonló, mint az LCD-monitorokban.
(#) kaqkk válasza Arteriadecor hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
(#) Arteriadecor hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Koszonet az otletekert.
Megrendeltem egy dimmelheto elektronikus elotetet egy magyar gyartotol. A lampatesbe lesz integralva egy nyomogomb, ennek segitsegevel lehet majd, folyamatos nyomassal fenyerot novelni, illetve csokkenteni.
Egyelore itt tartok.
(#) lacika5555 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok!

T5 fénycsövet szeretnék szabályozni, lenne egy arduinom és a PWM kimenetével (0-12V ig) szeretném vezérleni a csövet.

Szeretném megkérdezni nincs véletlenül valakinek erre megoldásra valami ötlete, esetleg kapcsolási rajza?

Köszönettel Laci
(#) kadarist válasza lacika5555 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Szia! Olvass vissza egy keveset.
(#) lacika5555 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget...
(#) venu hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Kedves Szakértők!

TMX 2x54w DP DALI DIM LPT világítást használok nyomógombos fényerőszabályzással.
Az épület esti áramtalanítása ( vagy éppen áramszünet ) után, amikor visszaadom az áramot, automatikusan világítanak a lámpák.
Kiküszöbölhető ez valahogyan?
Köszi
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem