Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 259
(#) timis983 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Kedves Dino71!
Köszönöm a segítséget előre is, megnézem a pontos típust és jelentkezem!!!
(#) timis983 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
whirpool ikea DWH B00W
(#) Dino71 válasza timis983 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
(#) timis983 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Köszönöm szépen!!
(#) kukkerjoe válasza botesz hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Kimértem a nyomáskapcsolót és a fűtőtestet. Szakadás nincs és a vezérlés is adja a feszkót. Imitáltam a nyomás meglétét a kapcsoló rögzítésével és a gép rendben fűtött, sőt rendben le is állt a végen. Laikusként azt mondanám, hogy nincs elég víznyomás a kapcsolónál. Tudnál segíteni, hogy mi a következő lépés? Köszönöm.
(#) kukkerjoe válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Köszönöm a tippet, valóban a nyomáskapcsoló nem mindig kapcsolt be, tehát nincs mindig megfelelő nyomás. Most keresem majd az okot, hogy miért nincs?
(#) kukkerjoe válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Közben levettem a gép másik oldalát is, lehet ezért nincs elég nyomás, mert minden tiszta kosz?
(#) abcdabcd válasza sironorbert94 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Valamilyen univerzális "bitkészlet" darabjait esetleg próbáltad bele? Azokból van amelyik esetleg hasonlít rá, vagy legalább valamennyire illeszkedik a csavar fejébe?
(#) Dino71 válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Igen lehet a dugulástól. ki kel áztatni domestossal,utána sósavval,citromsav....Első képen a bal felső sarok a gócpont.
(#) Dino71 válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Igen lehet a dugulástól. ki kel áztatni domestossal,utána sósavval,citromsav....Első képen a bal felső sarok a gócpont.
(#) botesz válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Keringető szivattyú egyáltalán elindul?
(#) kukkerjoe válasza botesz hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Végül is elindul, mert rendben lement a mosogatás, ha rögzítem a nyomáskapcsolót. Az igaz, hogy induláskor sokat totojázik, mert felváltva enged be vízet, majd kinyom egy kicsit, aztán megint beenged, megint kinyom, ezt csinálja tucatszor, aztán hallani, hogy elindul a keringető szivattyú , beindulnak-e a spriccelő karok vagy csak az egyik azt pl. nem tudom. Gyanús, hogy nem hallom a lefelé borított lábas belső kongó hangját.
(#) botesz válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Amikor kinyomja a vizet akkor emelgeti az általad mellékelt képen látható kapcsolót oldalt?
(#) Totigyerek2 hozzászólása Feb 12, 2016 / 1
 
Sziasztok!

A Beko mosogatógép hibánál mondtátok hogy valószínűleg paneltáp hiba, és hogy a kondikat cseréljem ki. Nos, kicseréltem őket és rendesen lefut a program, köszönöm a jó tanácsot, bevált a dolog!
Üdv mindenkinek!
(#) kelezol válasza dobisati hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szervusztok!

Viszonylag régi Bosch mosogatógépem van, de remélem sokaknak segíteni tudok.
Sokat küszködtem tegnap a mosogatógépemmel: nem szivattyúz vizet, hibajelzést ad; ha megdönti az ember a gépet 45 fokban, működni kezd (a víz ugyan részben kifolyik); a gép alján sok víz marad; egyszóval a gép úgy érzi, hogy elég víz van benne, ezért nem áramoltatja rendesen a vizet.
A kérdés, amit a neten fel kell tenni: "Diswasher not draining properly".
Erre találtam is egy jó videót, ami alapján megjavítottam a gépet.

https://www.youtube.com/watch?v=hfw3vliCf4c

Ajánlom minden sorstársamnak, különös tekintettel az 1' 40''-nél található javaslatra.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) stevepapa válasza kelezol hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szia!

Valahol folyat a géped. A döntés után azért indul, mert alul van egy "vészkapcsoló" amit a rendellenesen kifolyó víz kapcsol. Mikor megdöntöd a gépet kifolyik a víz az aljából, a kapcsoló normál helyzetbe áll, és indítható a gép.
(#) kukkerjoe válasza botesz hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Igen, szépen dolgozik. Kitisztítottam, összeraktam, egyelőre jó lett. Háromszor is felfűt, a végén leáll és gőz jön ki belőle. Kíváncsi vagyok meddig. Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget!
(#) rere78 hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Üdv! Tudna nekem valaki segíteni, hogyan lehet resetelni a Siemens SN65020/5 tipusú mosogatógépet? Ha van valakinek egy magyar nyelvű kezelési útmutatónak is örülnék! Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza rere78 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Itt próbáltad? Bővebben: Link
(#) botesz válasza rere78 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Az erős és az eco mosogatás gombjait kell egyszerre lenyomni.
(#) pözsó hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Régebben írtam, hogy a W.ADG 151 mosogatógépünk megáll az vízforgatás elindulása után ~1,5 perccel.
Minden érzékelő jó.

Pár hónapos megfigyelés után azt vettem észre, hogy az indítás pillanatában tudom, hogy le fog állni.

Főkapcsoló benyomva --> programválasztó lenyomásakor csippan egyet, ha egyből átvált villogóból folyamatosra --> gond nélkül megy. Programválasztó lenyomásakor nem csippan egyből, nem vált folyamatosra (gondolkodik kicsit) --> ekkor áll le, és akár több óra múlva indul tovább, mnitha késleltető lenne benne.
(#) Bixy hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Érdeklődni szeretnek AEG Favorit mosogatógépem irja ki a 40 -es hibakodot valaki találkózotte vele?
(#) kelezol válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Szervusz!

Köszönöm, hogy írtál. Szerintem nem a gép folyatott, nem amiatt állt a víz az alján, hanem a belső 'víz-szivattyúzásért' felelős pumpa állt meg. A posztolt videóban 1' 40"-nél mutatott 'forgó-izé-pumpa' akadt meg, valami kosztól. Sikerült az akadást elhárítani, a motor forogni kezdett, a gép újra szivattyúzott, a vészkapcsoló nem állította le a vízforgást, azóta működik, stb.
Tényleg csak azért írtam a a posztot, mert mikor még nem találtam meg a hibát, rengeteg hasonló panasszal találkoztam sok fórumon (áll a víz a gép alján; hibajelet ad a gép; ha megdöntik a gépet elkezd működni; stb.) Talán a videó megtekintése segítséget és reményt ad sok sorstársamnak, hogy a gép megfelelő részeinek tisztításával gyakran megoldhatóak a problémák.

https://www.youtube.com/watch?v=hfw3vliCf4c

Üdvözlettel
Egy teljesen amatőr
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) hepe hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Érdeklődnék, Ariston Li 460 a programválasztó gombra nem vagy nagyon hosszan tartó lenyomás után reagál.Panelok,csatlakozók átnèzve.
(#) redfred hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Hátha másvalaki már elakadt hasonló problémánál.
Egy IKEA LAGAN DW60 típusú (szerintem Whirpool alapokkal rendelkező) mosogatógép hibajavításánál elakadtam.
A hiba, hogy program elindítás után a szennyszivattyú ürít kétszer hosszan, majd megáll 2-es hibakóddal. A leírása szerint a lefolyó eldugult, vagy piszkos.

IKEA LAGAN DW60 manual

A kérdésem hol lehet egy érzékelő ami miatt úgy gondolja a gép, hogy nem tud üríteni?

A szivattyúja vödörbe jól űrit, rendben forog.
A padlón található úszókapcsolót kimértem, rendben működik, 3-as hibakódot generál, de biztos ami biztos ideiglenesen kiiktattam.
Két nyomáskapcsoló található a készülékben az első a fűtéshez kapcsolódik. (ha nincs a gépben megfelelő mennyiségű víz nem fűt)
A másik érzékelő a szennyszivattyúhoz kapcsolódik, ha túl sok a víz akkor ürítsen. (ezt kimértem és ezt is kiiktattam ideiglenesen)
A tölcsérben egy érzékelő található, ami egy hővezető pasztában kikent smd alkatrész. (szerintem a hőmérő lehet)
Továbbá a tölcsérben van egy műanyag golyó, de ehhez semmi érzékelő vezeték nem tartozik.
Egy darab reed érzékelő van még a só tartály oldalán, ez jelzi a só hiányát.

Előre is köszönöm az ötleteket, már kezdem feladni...
(#) botesz válasza redfred hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Fűtésvédelem jó?
(#) redfred válasza botesz hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Igen, mértem a két nyomáskapcsoló érzékelőt.
A logikájára szeretnék rájönni, hogy honnan tudja, mi érzékeli, hogy piszkolódás eldugulás van a rendszerben.
(#) zsaney hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kerdesem. Teka DW8 60s mosogatogeppel eddig minden rendben volt. Mostanaban barmilyen programot inditok el, elindul, zug, mintha menne a szivattyu, aztan egy csomot sipol, es az adott program ledje egve marad, a gep viszont megall, nem csinal semmit. A szurot kitakaritottam, de utana is ez a problema...mi lehet a baj?
(#) redfred hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Amikor sípol, akkor az utolsó lámpa világit és mellette melyik lámpa villog?
(#) zsaney hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Nem villog egyik lampa se. Az eg folyamatosan amelyik programot elinditottam. 10 sipolas es megall. A panel sercegő hangot ad ha nyomkodom. Lehet annak van baja?
Következő: »»   138 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem