Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőmérséklet adatgyűjtő rendszer
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Sebi válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Idézet:
„Ha az ember csináltat 10+ darabot egy ekkora panelból, akkor a panel nem lehet akkora tétel.”


Beültetve, bemérve annyi...
(#) Sanyessz hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Nem mindegy hogy az ember milyen költségekkel számol. Mert a belefektetett anyag ár egy dolog, de hol a munka és a némi kicsike haszon. Felénk pl egy lakatos egyszerűbb munkákért annyit kérnek el (vagy kicsit többet) mint maga a vas anyag ára amit elhasználnak.
Az elektronikai cuccoknál sok idő elmegy, mint Sebi is írja, bemérés tesztelés stb., és hiba mindig is lesz valahol amit ki kell javítani hogy a megrendelő kész jól működő terméket kapja (ekkor utánna nem csuklasz).
(#) lalamper válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Szia, Köszi az infókat.

Lényeges, hogy az adatbekérésnek mindig a PC-ről kellene indulnia, az szólítsa meg sorban a szenzorokat (etherneten, majd RS485-ön vagy akármin) és kérje be az adatot.

Üzembiztosnak is kellene lennie, szóval nem kifejezetten hobbi a cél.

Sajnos nem igazán látom át, hogy a linkelt cuccokból hogy áll össze a kép.. PIC-et programozni nem nagyon szeretnék, sajnos nem is tudok, de tetszenek az ilyen moduláris megoldások.

Mellékelek egy elképzelést. A lényeg hogy az ólak wifivel be vannak kötve, szóval az ethernet hálózat adott, csak azt nem tudom hogy a piros pontokon elég ha a szenzor IC van egy hosszabb vezetéken, van oda is kell valami elektronika

rajz1.png
    
(#) Cavalier válasza lalamper hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Biztosan megoldható kész modulokkal is, de az árban jelentősen megnöveli a dolgot. Pl. a feljebb linkelt kész ipari modul 28ezer.

Ezek nem PIC-ek, hanem AVR-ek, arduino vagy bascom nyelven elég hamar bele lehet tanulni, de találhatsz is valakit, aki megcsinálja, haladóknak csak ujjgyakorlat egy-egy ilyen program.

Az előző hozzászólásomban amit szenzorként emlegetek, az a kicsi AVR-es panel, plusz az RS485 illesztő, plusz egy hőmérő szenzor. Ebből menne egy-egy a piros pontokra. A nagyobb AVR-es panel, a rávaló ethernet illesztővel és egy RS-485-el pedig a kékbe. Persze ez a modul csak ethernet csatlakozóval rendelkezik, a wifi-hez kéne rá egy access point is, nem tudom az van-e az ólban.

Akár olyat is lehet, ha nincs bent vezetékes ethernet, hogy veszel egy linuxos routert amire tudsz saját szoftvert is írni, van rajta soros csatlakozás, arra raksz rs-485 illesztőt, és az megy a kék dobozba, így közvetlen wifi-n kapcsolódik a fő hálózathoz.
(#) lalamper hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Szia Cavalier,

Köszi, most már kapisgálom. Ez egyébként jól hangzik. Bár valóban a programozásra kell találni valakit, sajnos nekem nincs rá időm, hogy belefogjak. Te tudnál ebben segíteni, ha kellene pár darab?

Az ólakban van (lesz) wifi, tehát egy ethernet port bőven elég a csatlakozáshoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) lalamper válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Ennél a megoldásnál melyik egységet kellene konkrétan programozni?
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
"Az ólakban ethernet hálózat van mindenhol"
Az jó, megyek hozzátok disznónak.

Olvasgatom a topikot és sokat gondolkozom a megvalósításon.
Az arduino példái között van egy megoldás:
\arduino-0022\libraries\etherShield\examples\etherShield_client

Kell egy enc28j60 efhernet shield egy Arduino UNO és DS18B20 szenzor, drága de legalább pontos, kalibrált.
Mindegyik egységnek lehet adni külön IP címet meg meg kell adni a feldolgozó szerver IP címét.

Nekem is hasonló dolog kellene, de nem tudja a php fejlesztő ismerősöm hogy az 1200-as client porton hogyan kell feldolgozni a bejövő adatokat.
(#) watt válasza lalamper hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ha lenne valaki, aki ért a PIC-hez, akkor egy Ethernetes PIC-el(18F67J60) meg lehetne oldani egy épületet. Az érzékelők lehetnének ds18B20-ak is, de kis illesztő 4..20mA-es elektronikákkal (készen is lehet kapni) ellenállás hőmérőket is (platina, stb.) lehetne használni, sokkal messzebbre és zavarmentesen lehet elvinni az épületen belül, RS485 vonalak, illesztők +PIC-ek nélkül.
(#) Sanyessz válasza watt hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Hát igen pic+ ethernet shild az egy dolog, de ha megnézed az ólakban nincs ethernet csatlakozási lehetőség. Szóval kéne még valami wireles modul is, sőt 2is egy ólhoz, vagy mindegyikhez egy-erősebb plusz egy nagyobb (de nem biztos).
Ellenállás hőmérőkel érdekes lenne kb 680m-ről venni a jelet, és még ott vannak a kábelek...
Platina, nikkel és hasonló egyéb hőpárokat magasabb hőfoknál használnak tudtom szerint.
(#) watt válasza Sanyessz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Én úgy értettem az eddigiekből és a rajzból, hogy a Wifi biztosítva van (wifi switch, vagy router pl.), a helyiségek most is össze vannak kötve.
A platina hőmérőket nem csak magas hőfokokra használják, de olcsóbb megoldások is szóba jöhetnek(NTC, PTC, Dióda stb.) Ez függ a pontosság igénytől.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) ciw hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy régen általam épített mérésadatgyűjtő rendszerbe kellene beépítenem egy SIEMENS UH50-A70-00 hőmennyiségmérőt.
A gond annyi, hogy anno csak a következő bemeneteket kérték: RTD, 4-20mA, Digitális be.
Szóval ezek a bemenetek állnak rendelkezésre, persze a hőmennyiségmérőt most találták ki.
Néztem, hogy a sokféle modul közül amit lehet rendelni a mérőhöz talán az impulzuskimenet lenne a legkönnyebben illeszthetőbb.

A kérdés az, hogy az impulzussal hogyan lesz nekem mondjuk kWh energiaértékem, mert gondolom ezt kellene kiolvasnom belőle?

Ha egy fogyasztásmérőhöz hasonlítom, ott ugye meg van adva, hogy 1 impulzus hány kWh energiát jelent és az impulzusok számolásával meg tudom határozni a jelenlegi mérőállást, de ha jól értelmeztem a készülék leírását itt ez nem így van.

Tud valaki ebben segíteni, dolgoztatok már ilyen, vagy ehhez hasonló műszerrel?

Köszönettel, ciw
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) pucuka válasza ciw hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
(#) ciw válasza pucuka hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Igen, van magyar nyelvű is itt, de az impulzus kimenet nem egyértelmű számomra.
(#) pucuka válasza ciw hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ha jól olvasom, (20, 21. oldal) Az impulzusok azt fogják jelenteni, amit beprogramozol. Ezek után csak az impulzusokat kell számlálni.
(#) ciw válasza pucuka hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Rendben, értem.

Akkor én félre értettem, mert azt hittem, hogy impulzus szélességet kell mérni (de annak meg mi értelme). Itt az impulzus szélesség az beállítható, ha jól gondolom.

Tehát ugyanúgy működik, mint egy fogyasztásmérő impulzus kimenete?
(#) pucuka válasza ciw hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Nem tudom, csak gondolom, az olvasottak alapján. Ahogy beállítod, 1 impulzus 1 m3, vagy 1 impulzus = 1 GJ. Nem a szélessége, a sűrűsége változik.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) proba hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Sziasztok, én is szeretnék egy adatgyűjtő állomást, ehez be is szereztem egy BME-280 szenzort. (igaz kínából) Amit nem értek, miért mér 2-3 fokkal többet a valós hőmérsékletnél. Gondoltam mert hamis, aztán olvasgatva az alábbi cikkre bukkantam Bővebben: Link Itt valószínű eredetit használnak és az eltérést a melegedő stabilizátorra fogták. Gyanús volt a dolog, de a kondenzátorok kivételével mindent leszedtem a panelről, a szenzor így is többet mér. Biztosan lehet valahogy korrigálni, csak azért adtam érte többet, mert bíztam a katalógus által ígért 1 fok eltérésben, ha már gyári kalibrációs értékei vannak.
(#) kokozo válasza proba hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Helló!
Ha Arduinoval használod akkor elvileg van benne egy ilyen:
setTempCal (float) Ez lehetővé teszi a hőmérséklet kalibrálás eltolásának beállítását (ha szükséges)
(#) Johnycorp válasza proba hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia.

Mi módon mérted, milyen körülmények között?
Mi volt, vagy mik voltak a referenciák?
(#) superuser válasza proba hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
1) Ezt a szenzort nem használtam, de általános jellemző, hogy minden egyes mérési ciklusban veszteségi hő keletkezik egy szenzorban, tehát minél ritkábban mérsz, annál kisebb az ebből adódó pontatlanság. A kommunikációs busz meghajtása során is veszteségi hő keletkezik a szenzor IC-ben, a kommunikációt is célszerű minimalizálni.
2) Régebbi munkák tapasztalata, hogy a tápon lévő zajok és RF zajok is felfele nyomják a szenzor által visszaadott értéket.
(#) proba válasza superuser hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszi, most nézem a D1 WIFI része kb folyamatosan megy, akkor is ha nem állítom be kliensnek. Lehet az , meg az általa termelt meleg is befolyásol.
A hitelesítés annyiból állt, három "higanyos" hőmérőhöz (egymáshoz képest eltérés max ~1 fok) képest 2-3 fok plusz.
Akkor a szempontjaid szerint igyekszem átalakítani. Most csak egy kb 3 cm merev vezetékkel van ráforrasztva a D1-re.
(#) Sebi válasza proba hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Az "igazi" összehasonlításhoz én étolajba merítve, azt kevergetve olvastam le a mért értékeket.
Ha a saját termelt hő hamisítja a mérést, egy kisebb hűtőlemez segíthet, ez persze jelentősen lassítja a beállást....
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem