Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   208 / 269
(#) black1989 válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Rendben, és kösz a segítséget!
(#) black1989 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
A bipoláris kondik helyére jó ha 3u3 kerámia kondit rakok?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
A kondi megfelel. De ha változtatsz a kapacitásán, akkor számoljál azzal, hogy az erősítő törésponti frekvenciája elmászik, és a törésponti erősítése is.
Itt számolhatsz vele.
(#) black1989 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
A képen bejelölt lm358 hibás volt , kicseréltem , valamelyest javult ,de azután mértem újra a feteket is , és próbaképpen beforrasztottam egy pár power mosfetet (irli620g), nem hittem volna hogy működni fog a dolog , de megy ! Minden azt mutatja hogy működik , de még mindig fura, ahogy távolítom a fémet , nem úgy gyengül a jel hogy elhalkul , hanem elkezd berregni az egész, ahogy még jobban távolítom , azután már csak ilyen popcorn hangot hallat , ez sem tetszik azért teljesen . Ötlet mi lehet még probléma , azon kívül ,hogy a fet minden bizonnyal nem felel meg helyette, de akkor miért működik , és még gerjedés sincs.
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
A berregés lehet hibás nyák-vonalvezetés, nem megfelelő vevőerősítő, illetve elektromos zavar miatt.
Próbaként cseréld ki a vevő erősítő IC-t egy 5532-re.
Ha már cserélgeted a FET-eket, akkor inkább egy 4066-ot drótozzál be oda.
(#) black1989 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
ok megpróbálom, de még egy egy apróság , felcseréltem a bf245 drain-source lábait , és így is elindul! Mi a
fene folyik itt? DD
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Valszin megvan az egyik hiba!

Megcsináltam ezt a fet tesztelő áramkört, leteszteltem 1000+1 fetet , végig jó volt a teszter, mert direkt hibásat is raktam belé , de a bf245-nél azt mutatta hogy folyamatosan nyitva van a drain- source, és zárni sem lehetett a fetet ! Úgyhogy kuka , de nem tom milyet tegyek helyette , mert csak power mosfetek vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016

fet.teszt.png
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Van egy frankó dual j-fetem. A nyákba nem passzol, de elküldhetem, ha megfelel.
(#) black1989 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Mutisd. melyik fajta , típus?
(#) black1989 hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
még egy kérdés . Jó e helyette 2n7000 ?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
2sk389
(#) black1989 hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sajna most nincs pénzem!
(#) Bu13 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
A mateatek nem pénzért küldené, és én sem. írd össze, hogy még mi kell és elküldöm én is.
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Így van.
(#) mateatek hozzászólása Feb 17, 2016 / 4
 
Összeraktam a mikrovezérlős gépemet. Mivel esős idő van, még nem vittem ki, de biztató a dolog. Menüből állítható a gép frekvenciája, érzékenysége, a talajkiegyenlítés és a diszkrimináció. A hangerő, és a mély hang diszkje potis lett.
Igazából a gép analóg, csak kapott egy digitális "hengerfejet" A proci előállítja az 5, 10, vagy 15 kHz-es frekvenciát. Ehhez képest 200 lépésben állítható, 180° átfogással a talajkiegyenlítés kapujele. A diszk kapujele a talajkiegyenlítés kapujeléhez képes állítható 180° fokban, szintén 200 lépésben. A procin van két kimenet, amiken logikai jelek vannak, attól függően, hogy milyen frekvencián megy. Ezzel az adó, és vevő körök hangolhatóak rezonanciára, megfelelő kapcsolóelemek segítségével. Az érzékenység 16 lépcsőben állítható PWM jel. 0 és 3.3 volt között. Ezt megfelelően leosztva szabályozható vele a gép érzékenysége.
A mikrovezérlő meglehetősen stabillá tette a gépet. A fej offszete nem számít, csak nem fejelje a tápot a szinusz. A gép 2 darab lítium celláról megy. Nagy része 5 voltos táplálású, a kontroller 3.3 voltos. Az analóg részek 10 voltról mennek. (tápfesz és illesztés kavalkád)
Az érzékenységét eddig csak levegőben tudtam nézni. 10 és 15 kHz-en 40 centi fölött van a kis egy forintos. 5 kHz-en viszont csak harmincvalamennyi.
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Ez nem semmi! Gratulálok!
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Köszönöm.
Azt azonban hozzá kell tennem, hogy a programozást, és a kontroller körüli munkákat Attila86 végezte. Én csak alkalmazom.
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Annak különösen örülök, hogy kisebb feszültséggel üzemel a géped. A napokban jártam a
Praktikerben és az elemek között találtam Lithium GLITTER 1300mAh cellát 1200 Ft 17x32.5mm.
A PIC programozásban nekem is a fiatalabb kollégáim segítenek, ehhez ők értenek, én nem.
(#) adri986 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Aluminiumra hogy vasaltad fel a feliratot ha nem titok? Amúgy gratulálok, szép munka.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Bár itt tartanék! Gratula, nagyon szép munka!
(#) black1989 hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Nem tudtam ,hogy itt ennyire segítőkészek az emberek! Eddig minden segítség hasznos volt!!
Nem tudom az eddigieket is hogyan háláljam meg.
Sajnos a project olyan elemére lenne szükségem , amit egyébként sem lehet könnyen , olcsón beszerválni ! A fet is jól jönne , de a legnagyobb problémám az akku! Kipróbáltam itthon vagy 10 db 12 voltos gyári táppal, mindegyikkel mást produkált , úgyhogy már valszin működik ,de nem tudom kipróbálni , és ez bosszant a legjobban!
Ugye tudni illő dolog hogy a gyári tápok , amire 12 volt dc van irva, azok mindig nagyobb feszültségűek , és szerintem a végfokozat ezért ugrik meg , ezért gerjed! Minden táp kb 13-14 volt , ami szerintem sok lesz ide ! Szerintem u107b munkapontja is elmászik , a töbletfeszültség miatt, de javítsatok ki ha nem jól érzékelem a dolgokat .
(#) mateatek válasza adri986 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Nem titok. Az anyaga fekete műanyag, amin fémszínű bevonat van. Ezt egy helyi vállalkozó lézerrel gravírozta, furatozta. A lézer leégeti a bevonatot, és alatta fekete felirat marad.
800 forint áfával
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Igazából én kíváncsi lennék arra, hogy azt az u107b-t miért tervezték oda be. Valami tápfesz figyelő akart volna lenni? Mindegy, mert a kimenete sehová sem megy, így azt csinál, amit akar. senkit nem zavar az ott.
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Ha hálózati tápot használsz, akkor arra csináljál 2-3 lépcsős R-C szűrőt. Nem baj, ha esik rajta 1-2 volt.
Az én észrevételeim szerint minél magasabb frekire épül egy gép, annál zavarérzékenyebb. A nagyobb frekin menő gépeim már attól csivitelni kezdenek, ha a bekapcsolt szkóp mellé teszem őket. Alacsonyabb frekin ezt nem vettem észre. A TGSL azért már viszonylag magasabb frekin megy.
(#) black1989 hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Igen ezt én is észrevettem , de most ép szerencsém van , mert tudtam szerezni egy 12v lead-acid akkut , olcsón , és még azt is hitelbe hawertól
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Az idő kevésbé volt ma moléka. Így kimentem a kertbe a leásott érmékhez. Van különbség frekvencia és frekvencia között.
5 kHz-en a gép max a 22 centi mélyre ásott kis 1 forintost érzékelte. De közben kaszálhattam a gazt a fejjel, nem volt gond. Ha a gödör fölött beállított talajkiegyenlítést 2-3 fokkal visszavettem keresés közben, még nem jelzett a talajra. Az egymás mellett elásott apró szöget és alufóliát vasként jelezte. Az adó tekercsen az 5 kHz-es jel kb 35 voltos amplitúdójú.
10 kHz-en a gép 25 centi mélyen jelezte a forintost max. A talajkiegyenlítésre már érzékenyebb volt, és a vas-alu kombót határozatlanul jelezte. Hol így, hol úgy. 65 volt az adó tekercsen.
15 kHz-en a 30 centi mélyen lévő 1 forintost halványan jelezte. A vas-alut egyértelműen megástam volna vele. A talajkiegyenlítést nagyon pengén kell beállítani. Ha 2-3 fokkal határozottabbra állítom, mint kellene, már nem jelez levegőben egy bronzérmét. A fej érzékenyebb az ütődésekre és az aljnövényzetre. 80 volt van ilyenkor az adó tekercsen.
(#) black1989 hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Most úgy néz ki hogy működik a 2n7000 fettel , de elég érzékeny a ferritre, nem tudom miért !
Az érzékenysége is elég jó lett, egy 3cm átmérőjű fémkarikát 1mm vastagságú ,kb 20cm-ről érzékel hangosan , mert egyébként érzékeli 50-60 cm-ről is de az már csak kattogás ,mintsem csipogás! Ez mi a fenétől van?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Ha a talajkiegyenlítő potival nem megy a talaj kihangolása, akkor módosítsad a fej fázistolását. Kissé csökkentsed a rezgőköri kondit a vevő tekercsen.
(#) Bu13 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Az, hogy az U107b munkapontja változik az természetes, az a szakmája. Köss egy 2k2 ell.
a kimenetére, a LED anódját pedig kösd a + 8v-ra. Ez lesz a az akku error!
Ferrit és ferrit között óriási különbség van, amit AL értékkel jelölnek. Még a hangszóró mágnes
is ferrit, vagyis porkohászati termék.
Ezek a ígért fetek:

2N4416 új
2N5432 bontott
FDV303n új Ez digit vezérlésű, de SMD Ezekből tudok küldeni 4-4 darabot, ha megfelel.
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
A fémdetektor tesztelésénél nincsen különbség. Ha a ferritre nem jelez, akkor a talajjal sem lesz gond. Igaz, a ferritnél 1-3 fokkal kevesebb fázistolást kell beállítani, mint a talajnál. De tesztnek mind jó.
Következő: »»   208 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem