Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) botesz hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Sziasztok!Az alábbi kérdésem lenne:Szeretném a laptopom képét rávarázsolni valahogy a tv re.Amit scart vagy rca csatlakozón keresztül tudnék megoldani.Sokat keresgéltem a neten és találtam ezt: Bővebben: Link
Kérdésem az hogy ezek mennyire jók?Képromlás esetleg van?És mennyire van szép képe?A felbontás az max 640x480 van vagy 720p kellene legyen.Illetve még egy apróság:tudom hülyén hangzik de ha így rá tudom dugni a TV re akkor DVD felvevőre is rálehet?
Előre is köszönöm!
(#) BI-AMP hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok!
SCART-VGA átalakítót szeretnék csinálni az az a monitort akarom összekapcsolni egy beltéri egységgel.
Ma megépítettem ezt a kapcsolást, de nem működik! Egyáltalán működőképes?
(#) kadarist válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szia!
Semmilyen képed sincs, csíkok, egyebek?
(#) BI-AMP válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Semmi minden sötét
Több beltérivel és több monitorral is kipróbáltam de semmi.
(#) kadarist válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Gondolom a beltéri RGB-kimenetre van kapcsolva. Egyébkén fórumokban azt írják, hogy ez így nem működik a túl kis frekvenciás jelek miatt. A monitor nem jeleníti meg a váltottsoros videojelet.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) orcika70 válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Hogy mennyire aktuális azért én megosztanék egy tapasztalatot igaz nekem ilyen van ami régebbről maradt, egy képcsöves TV-hez volt használva. Szöveges megjelenítés minősége nem volt valami tökéletes, viszont film konvertálás pc-ről TV-re elfogatható.
(#) BI-AMP válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Igen, RGB-re van kapcsolva.
Hát egy próbát megért.
Idézet:
„Nem véletlenül több ezer forint egy kütyü amivel működik”
(#) uniman válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Persze, hogy nem működik! Azaz, hogy működhetne, ha a VGA kártyádat át tudnád kapcsolni 15,625kHz/ 25Hz felbontásra...(ahogy ezt a "TV out"-os videokártyákhoz adott szoftverrel be lehet állítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
(#) korponaiz hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Ezt találtam:HDMI to SCART
PC HDMI kimenetét szeretném összekötni régi crt tv-vel. Lenne s-video megoldás is, de az nem ad olyan szép képet.
Szerintetek müködik?
(#) Action2K válasza korponaiz hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia!
Ez sem ad olyan szép képet, ha nem optimális a felbontásod. 720*576-ra kell a PC-t állítani, de mivel ezt szinte egyik kártya sem tudja, ezért a 800*600 a legközelebbi lehetőség. Persze vannak olyan meghajtó programok, amikkel kierőszakolható a 720*576.
Amúgy milyen a jelenlegi nem szép kép? Fotó esetleg róla.
(#) korponaiz válasza Action2K hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Egyszerűen fogalmazva van egy UPC-s beltéri ami scarton keresztül csatlakozik a TV-hez, vagy egy PC 8600Gt videókari s-video kimenettel TV s-video bemenettel. A filmek sokkal szebb képüek a UPC-s beltérin. Már eleve a kép geometriája semmi jó, teljesen torz, el van csúszva, alul-felül homorú, picit ferde. Sajnos nem tudok jól használható fotót csinálni.
A powerstrip programmal lehet beállítani a jó felbontást?
Még azon gondolkodok, hogy beszerzek egy ATI HD2400-t, mert anno volt egy és szebb volt a képe, a geometriája szinte alapból tökéletes mint ennek az Nvidiának.
(#) spgabor hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok!
A kérdésem a témába vág, de mégsem. Vagyis Scart -> d-sub átalakítót szeretnék csinálni. Scart kimenetet rákötni egy sima monitorra. Valamint a hangot is átvinni, de az a lábkiosztásból egyértelmű.
Két kapcsolást találtam róla, de nem tudom, hogy működnek-e.
Csinált már valaki ilyet?

Üdv:
Gábor
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) uniman válasza spgabor hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Perzse, hogy működik! Csak (valószínűleg) nem a te "sima" monitoroddal...de még egy "gyűröttel" sem működne!
Régen voltak olyan multiszinkronos monitorok, amelyek "megették" az 50Hz/15,625 kHz-es videojelet...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) spgabor válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Ettől féltem én is. Akkor nem is fog menni sehogy, kell egy kis tv scart bemenettel.
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Azt nem tudjuk pedig lehet , hogy könnyebb megoldás is lenne rá , ha mégis leírnád mihez kellene neked ez a megoldás.
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Egy ismerősömnek mindigtv-zni a gyerekszobába, mert a gyerek szereti a reklámokat nézni, meg azon el tud aludni könnyen, így azt gondolta, hogy kellene oda egy pici tv a két reklámözön csatornával, ami az rtl klub és a tv2. Kérdezték tőlem, hogy nincs véletlenül valamim, ami olcsó és a mindigtv dekóder ráköthető, így jutott eszembe egy 17"-os lcd monitor, hátha fel lehet használni hozzá, mert akkor nem kell venni egy tv-t.
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Értem .Nos a mindig tv dekóder hátulján biztos van Videó kimenet , és audió kimenet RCA
Tehát sárga piros , és fehér .
Innen erről a kimenetről tudsz meghajtani egy RF modulátort , ami régebbi videó magnókból kitermelhető .Az RF modulátort ellátod egy kis dugasztáppal , az audió , és a videó bemeneteire kötöd a dekóder audió , és videó kimenetét , és a jelet pedig koax kábelen rácsatlakoztatod a tévére.
Persze a tévén meg kell keresni a csatornát majd de ez nem hiszem , hogy probléma lenn. És lehet mindig tévézni.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
De ha tv- akkor már van rajta scart bemenet. Jelen esetben sima monitorról beszélek, hogy annak megoldható-e, hogy a dsub bemenetén valahogy megkapja számára értelmezhetően a videójelet.
(#) uniman válasza spgabor hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
LCD monitor DVI-D bemenetére a beltéri egység HDMI kimenete egyszerűen rácsatlakoztatható...csak az egy másik topik témája!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016

DVI_TV_n.jpg
    
(#) spgabor válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Tökéletes, köszönöm és utánanézek.
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Sziasztok! Vettem 5e ft ért egy ilyen átalakítót(kép). VGA-rol alakít át hdmi-re. Sajnos nem akar működni valami oknál fogva, viszont áramot is adok neki micro usb csatlakozó felületén a laptop usb-jéről. A tv-én ami egy Sharp aquos 82cm es tv már teszteltem a bemenetet működik. Sajnos az átalakító nem hajlandó dolgozni viszont, a laptopom felismeri az átalakítót mert jelzi a monitorként ha összerakom. A papirjára csak az van feltüntetve hogy miro usb-én kell neki áram. Szerintetek megpróbáljam e egy 1A-os usb töltövel áramot adni neki vagy tönkretehet valamit, mivel lehet hogy kevés neki a 2.0 us-bről a max 500mA amit kiad. Valami tippetek akad? A vga-vga kábelem is új.
(#) Kobra02 válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia! Amennyiben ilyet vásároltál mint a képen is, ahogy írtad, akkor ez a HDMI-ről alakit VGA-ra. Tehát a monitorodat tudod meghajtani HDMI kimenetről pl. beltéri egység, esetleg raspberry Pi HDMI-ről a monitorod, és nem fordítva. A kis dobozán is láthatod /HDMI to VGA Converter/. De lehet csak téves képet tettél fel.
(#) MikulaSan válasza Kobra02 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Így néz ki viszont a dobozra az van írva hogy vga to hdmi ami elvileg azt jelenti hogy vga (rol) hdmi-re
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Hello! Akkor miért nem a doboz és a benne lévő eszköz képét mutatod meg?
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Nekem is van ilyen. A VGA csatlakozó is mama, tehát oda monitort dughatsz. A laptopomon van HDMI kimenet, arra csatlakoztatom a monitoromat, ha mozizok. Hogy a dobozra mi van írva, az közömbös, a lényeg, mi van írva az átalakítóra. Ez nem kétirányú eszköz, fordítva nem működik.
A képen látható eszközön nincs is (micro) USB csatlakozó, még egy jack van a kábel mellett, ahová a hangrendszert csatlakoztathatod.
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sandberg van az eszközre írva ill ezen van egy micro usb. A dobozon nincs felirat rá mi lenne ez gondolom plusz áram. De most már mind1 mert ebayröl veszek egy normális átalakító dobozt.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem