Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 150
(#) proli007 válasza MikulaSan hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
A bement alatt a tápfeszültségre, vagy a bementi feszültségre gondolsz? Mert ez kb. 6..9V tápfeszültséghez van számolva. Ellenállás mindig kell a Led elé (vagy valami áramkorlátozás). De egy kapcsolásnál a tápfeszültségen kívül, azt is tudni kell, mire fogod rákapcsolni. (feszültség, teljesítmény stb.)
(#) MikulaSan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szoval fix 8v és ledenként 150ma al számolva a tápfesz 8v 600ma minimális szükséglet elméletileg. A ledekhez szükséges az áramkorlátozás így minden led elé be kell tenni egy akkora ellenálást amely maximálisan 3v ot enged át. A hang ami a (bemenet mivel elsőnek rosszul irtam) maximálissan 5v-8v körüli érték. De ha jol tudom akkor ezt az előerősítő után illik bekötni.
(#) proli007 válasza MikulaSan hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
Nagyon kevered-kavarod.
- Először is a Led számára az áramot kell biztosítani/beállítani, a nyitófeszültség magától áll be rajta. Természetesen a nyitófeszültségénél nagyobb tápfeszre van szükség, hogy legyen miből szabályozni.
- Az IC maximális kimenti árama 50mA, de minden kimenetnél egyszerre azt sem célszerű elkövetni.
- Az erősítő után kötött kivezérlésjelző a kimenti hangerőt mutatja, a bemenetére kötött (hangerő szabályozás előtt), a bementi jelszintet, független a hangerőtől.
(#) MikulaSan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Köszönöm szépen hogy felhomályosítottál!
(#) proli007 válasza MikulaSan hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
Szívesen megrajzolom ami kell, de tudni kell a tápot, a végfok feszültségét (Vagy teljesítményét és hangszóró ellenállását). A Led típusát vagy paramétereit stb. De találsz itt olyanokat, akik készítettek 324-ből kivezérlésmérőt, csak nem 4 Led-re és ekkora áramra.
(#) trickentrack hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv!

Egy olyan kivezérlésjelsző kapcsolásra lenne szükségem, amire nem kell rádugni a jacket, hanem egy mikrofonnal érzékeli, nem kell programozni és egy ledszalagot vezérelne. Ez lehetséges?

Előre is köszönöm!
(#) zenebolond válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Egy bármilyen kivezérlési szintjelző, egy előerősítő (TL072) ,és egy mikrofon. És kész. Lehetőleg kondenzátor mikrofon a vele egybeépített elektronikával.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Hello!
"egy ledszalagot vezérelne" Ezt azért tisztázhatnád magaddal, hogy mit is értesz alatta.
(#) zenebolond válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Mondjuk, ez igaz, ezt nem is fogtam fel én sem elsőre. Csak úgy tudná a ledszalagot működtetni, ha szétbarkácsolná a szalagot, az meg szerintem elég necces.
(#) MikulaSan válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Értem köszönöm szépen összeszedem a kellő adatokat melyeket kértél, illetve visszáb olvasom a topikot hogy okuljak belőle (ment a mancs)
(#) hthomas hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy 12V-os led szalagos kivezérlésjelzőt LM3915 IC-vel.
Az IC adatlap szerint a kimeneti áram csatornánként 10mA (Ha jól értelmezem)

Ha teszek egy PNP tarnzisztort bázisellenállás nélkül mindegyik kimenetre, akkor azzal ki tudom csatolni a led szalaghoz szükséges 220mA-re?
Vagy szükséges lenne bázisellenállás?
(#) proli007 válasza hthomas hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Hello! A kimenti áram nem 10mA, hanem amit beállítasz. De inkább bázis-emitter ellenállást célszerű tenni, (pld. 470ohm) mert az IC áramgenerátoros és a meghajtó áramot csökkenteni 4..5mA-re. És úgy igen.
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 15, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Én ilyet csináltam!!
Bővebben: Link
innen: Bővebben: Link
Szerintem nagyon szuper!!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) matyi16 hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy 2X10-es LED kivezérlésjelzőt építeni, amiben állítható a kijzés típusa....
Tudna valaki segíteni?
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Hello! Szerinted honnan tudja valaki, mire gondolsz a "2x10" és az "állítható kijelzés típus" alatt?
(#) zenebolond válasza matyi16 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Bővebben: Link

Nekem ezt ajánlották.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) rajmond hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok!
A következő videóban szereplő VU méterhez keresek kapcsolási rajzot : Bővebben: Link
Valamit találtam de azon nincsenek feltüntetve az értékek és anélkül sajnos nem megyek sokra...Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016

schema.png
    
(#) Csupasz válasza rajmond hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Ha átnézed a topic képeit, sok jobbnál-jobb kapcsolást találsz.
( Új hozzászólás alatti nyíllal lenyit, képek keresése )
(#) rajmond válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Köszönöm,átnéztem. A kapcsolás amit én találtam azért keltette fel a figyelmem mert 20 LEDes a kivezérlés (és erre lenne szükségem). Amit eddig kaptam két LM3915 ICvel az csak 19 LEDes volt.
(Arduinoval tudom hogy meglehet szépen oldani a 20 LEDes kivezérlést de egyelőre még azzal nincs módom dolgozni.)
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) proli007 válasza rajmond hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
Nemrég raktam fel 20 Led-es kivezérlésmérőt LM3914-el. Itt..
(#) rajmond válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szuper! Köszönöm.
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia!
Ehhez hasonlóra: Bővebben: Link
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Én mikrokontrolleres dolgokkal nem foglalkozom..
(#) Csupasz válasza matyi16 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A 320V.com oldalon láttam ilyet. Keress rá.
(#) matyi16 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Értem...
Egy ehez hasonló csak mikrokontrollerrel oldható meg?

Ezen is elgondolkodtam, szerintetek?
Bővebben: Link
(#) Travolta válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Itt is talál olyat, csak használni kell a keresőt.
(#) proli007 válasza matyi16 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szemmel láthatóan ebben is mikrokontroller van (ott vannak a módot választó nyomógombok). Hagyományos IC-vel nem lehet sokat cifrázni. Én ugyan rajzoltam olyan kapcsolást, ami LM3915-el ment és egyszerre mutatta a kivezérlési szintet és a csúcsértéket, de nem is adtam közre, mert úgy sem építi meg senki.
De Travoltá-nak igaza van, itt is készült már kontrolleres, csak meg kell keresni. (Az én bemeneti csúcsegyenirányítómat faragtuk rá anno. De én csak abban segítettem.)
(#) Allen Collins hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Gondba vagyok egy egyszerű kivezérlésjelző megépítésével, mert már a második LM 3915-tel épített kapcsolásom problémázik. Most ez van megépítve, terveztem hozzá NYÁKot is, de egyszerűen valami nem jó... Lednek most 3V-os ledeket használtam úgy, hogy a lábukra forrasztottam 470R ellenállásokat, de amint a potival próbálom beállítani a szintet, a ledek nagy részének elkezd a fénye emelkedni, audio jelre nem reagál semmit. Én a gép fejhallgató kimenetéről próbáltam volna megmozdítani, de akkor is ugyan ezt csinálja... mi lehet a gond szerintetek? Mellékelem a nyáktervet is. Köszönöm!

kivez.jpg
    
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Szia! A test és a GND pontok össze vannak már kötve? A D1 dióda nyitó-feszültségétől nagyobb jelre van szükséged, jól fel kell húznod a számítógép hangerőszabályzóit ennek eléréséhez. Jobban járnál egy aktív csúcs-egyenirányítóval a bemeneten.
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Összekötöttem a GND-t meg a testet is, de változatlanul nem csinál semmit amit értelmesnek lehetne nevezni... Sikerült villogó ledeket is belekevernem a kapcsolásba, mondjuk ez nem jelent semmit, igyekeztem úgy fotózni, hogy minden látszódjon...
Következő: »»   130 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem