Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1359 / 1674
(#) Buvarruha válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Fémtű kell a fecskendő végére és azzal nagyon precízen lehet adagolni. Az alkatrészt bele kell nyomni a pasztába, majd messziről elkezdeni fújni egy területet. Ekkor olvad a folyatószer a pasztában és így már megtartja az alkatrészt aztán lehet közelebb menni a levegővel, megolvad az ón és kész. Persze nem árt a művelet közben egy kis csipesz vagy csavarhúzó a másik kézben és lehet korrigálni az elcsúszásokat, mert előfordul így is. Ha hozzáadsz még egy kis fluxpasztát is, akkor nem megy sehova és szebb lesz, de az már macerás.
(#) Chipmunk1960 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Köszi, kipróbálom! Fluxot már adtam hozzá, mert túl sűrűnek találtam, így könnyebb vele dolgozni.
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 27, 2016 / 5
 
Elkészült a kódzár Atmega8-al! Köszönet Istvanpisti fórum társunknak a közreműködéséért!
Innen: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016

Code lock.jpg
    
(#) akos70 hozzászólása Feb 27, 2016 / 33
 
Elkészült a gitárkombóm. El84PP, EF86 az elején, csöves egyenirányítás, és belekerült egy digitális reverb egy még korábban építettem pedálomból. A dobozt gledícsia fából csináltam, pácolva, nitróval lakkozva.
(#) Zsora válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Ez igen!
(#) killbill válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Száp! A sztrató eredeti?
(#) akos70 válasza killbill hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 2
 
Köszi. Eredetibb már nem is lehetne, én magam csináltam azt is.
(#) Buvarruha válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Gyönyörű munka! Végre valaki aki a "nyákot" nem összevissza pókhálózva oldja meg egy csöves cuccnál.
(#) akos70 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Köszönöm. A nyákot nagyon utálom, ha lehet, kerülöm, csövesnél lehet. A layout adott volt, tehát a tervezésnek ez a része nem az én érdemem, de valóban a kritikusabb helyekre nagyon rövid vezetékek kellettek.
(#) Buvarruha válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Akkor is szépen van megcsinálva, nem keresztbe kasul minden, full térszerelésben.
(#) enree válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Ritkán látni ilyen szépet! Gratulálok!
(#) papus51 válasza akos70 hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Látom, hogy hat húr van a gitáron, de hát akkor is basszus!!!
Ez valami gyönyörűség. Legyen benne sok örömöd. Őszintén gratulálok.
(#) tomi52 válasza akos70 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
A csőszegecs az "volt", vagy vetted valahol? Ha igen, hol?
(#) akos70 válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 28, 2016 / 8
 
Réz popszegecs. Elég masszív, hogy stabilan megálljon, de még könnyen forrasztható. Az elsőnek kivettem a behúzószárát, és megköszörültem a fejét, hogy csak pár tizeddel legyen vastagabb a szárnál. Ezzel húztam be az összeset, de csak annyira húztam meg, hogy ne szakadjon bele a fej. Így stabilan beszorul, de a szárat ki lehet ütni, és mehet vele a következő. Persze lehet kapni profi, előre furkált turret board-ot tüskékkel, de megteszi ez is.
(#) lajos1969 válasza akos70 hozzászólására (») Feb 29, 2016 / 2
 
Egy kis programozó AVR-hez!!
Innen: Bővebben: Link
Ezzel az egyszerű kis szoftverrel megy kifogástalanul!
Bővebben: Link

USBasp.jpg
    
(#) granpa válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 29, 2016 / 1
 
Börzén szokott lenni, most is láttam.
(#) akos70 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Köszönöm, én hagyományos popszegecshúzóval csináltam.
(#) madzagos hozzászólása Feb 29, 2016 / 10
 
Üdv Mindenkinek!
Sikerült megépítenem az első órámat,sajnos nem lett a legszebb.
Kézzel rajzolt panelra készítettem.Illetve az ic-n kívül minden használt
alkatrész!Az ic LM8560.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) kameleon2 válasza madzagos hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Piros plexi mögött nem látszik
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Szia! Legalább már tudjuk mennyi az idő!
(#) Alkotó válasza madzagos hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Az utolsó képen, mintha 18:99 perc lenne. Ez szokatlan időpont.
(#) Aldure hozzászólása Feb 29, 2016 / 7
 
Üdv! Átépítettem egy Grundig Fine Artz M-100 erősítőt V-Fet Bootstrap Power Ic Amp Takács Jenő publiklta Bővebben: Link A Gyári végfok lettek cserélve és az egyenirányító diódák kondenzátorok műveleti erősítő. Az előfok-bó ki lett iktatva a hangszin szabályozó és a Balance funkció ugyan is ez bele szólt a hangminőségbe, viszont a Loudness meg maradt ha netán szükség lenne extra mélyekre legyen emellett a Loudness a magas tartományhoz nagyon csekély mértékben nyúl hozzá szinte észre sem venni de a mélyet viszont nagyon dögössé teszi. Filmnézésnél előny. ez mellett van egy úgynevezett Direkt üzemmód ami kikerüli a Loudness-t úgy mond a Natúr bemenő jel szól csak. Azért választottam ezt az erősítőt átépíteni mert tetszett a mérete felépítése és az R-magú transzformátor.
Az előlap csalóka előre úgy néz ki mintha műanyag lenne de nem az. Távirányítót meg veszek hozzá.További képek a linken megtekinthetőek. Bővebben: Link A linken az utolsó képeken az erősítő eredeti állapota látható.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) gajdossmd hozzászólása Márc 1, 2016 / 11
 
Sziasztok!

Az éjszaka folyamán ez sikerült: egy szalagos visszhang emulátor összeállítása mely 8 különböző effektet szimulál.
(#) erdgab válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 1, 2016 / 1
 
Szia!
Hát kérem Tisztelettel ........... ez GYÁRI!
Minden elismerésem a kiváló munkáért!A doboz feliratai csodásak!Hogy tud valaki ilyet alkotni (?) ,lenyűgöztél.
(#) Szammer válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 1, 2016 / 1
 
A projekt kiválóan sikerült. A dobozolásért külön gratula, pláne ha saját a terv és kivitelezés. Ha meg otthoni viszonyok között készült:
Az elektronikára ugyanez vonatkozik: le a kalappal, de ha egységcsomagból hoztad össze akkor is ok.
(#) zosza18 válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 1, 2016 / 1
 
Szia!
Mindig megcsodálom milyen szépen kivitelezed ezeket az elkészült készülékeket, nagyon tetszenek, szép munka!
Annyit viszont kérdeznék, hogy milyen matrica az amire nyomtatol? Nekem fehér van, de jó lenne ilyenben is sokszor.
(#) Csupasz hozzászólása Márc 2, 2016 / 12
 
Köszönet Bakman kollégának a GPS-es óra progiért, és a sok segítségért, alakul a nixies nonmultiplex kivitel.
Köszönet sootynak a csövekért.
(#) 20sz Jófiú válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Nagyon szép lett! A forrasztási oldal is teljesen fehér?
(#) Csupasz válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Igen.
(#) gajdossmd válasza erdgab hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
Következő: »»   1359 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem