Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jelgenerátor - függvénygenerátor
Lapozás: OK   4 / 10
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 1
 
Van ilyen is. Ebben a másik topicban generátorról sok leírás van.
Bővebben: Link
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Orbán József hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Üdv!
Építeni nincs időm, de kedvező áron van egy ilyen, majdnem újan eladó.
Aki ismeri, aki nem vélemény?
Audio célra
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szinuszjel torzítása 1-3%. Nem minden mérésre jó, de ez a generátor kategória mind ilyen.
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Audió célra veszel egy XR2206-ot ami kb. 2500Ft, köré rakod azt a néhány alkatrészt és fele ekkora torzítása van. De ha kis torzítás kell és elég a szinusz akkor meg csinálsz egyet egy dual műveleti erősítővel, annak meg még az XR-nél is jóval kisebb torzítása lesz.
(#) Orbán József válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
'91 -ben készítettem egy audio generrátort, sweep, burst, stb. Megvan, négyszög, háromszög, színusz. Úgy gondolom ez komolyabb annál az 8038-al van - de ezek a kis filléres IC-k nem hiszem, hogy hoznák a komolyabb eredményt.
Valamint ki és hol méri meg, hogy a házi kütyü jobb lenne.
Azt se nem érteném, hogy egy neves gyár miért gyártana egy könnyen lefőzhető gagyit...
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Ha van a PC-dben egy normális hangkártya akkor meg tudod mérni. Nekem emlékeimben 0,0035% THD él, ennyit torzított alapból a hangkártyám, és 0,02%-ot mértem vele az épített pwm végfokomon.
Egy 70Ft-os műveleti erősítővel össze tudsz hozni olyan szinuszjelet ami 0,1% alatt torzít. Amit linkeltél az más kategória, nem erre van kihegyezve, azért torzít 1-3%-ot. Cserébe elmegy 10MHz-ig, ha ez cél. De 1MHz-ig elmegy az XR is.
(#) tursaba hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Üdvözletem ! Szeretném megkérdezni, hogy MAX38-al épített fügvénygenerátoron mért-e valamelyikőtök frekvenciát a SYNC kimeneten. A felfutó és lefutó élen is prell-t látok szkópon nézve.
1K-val felhuzatva a +5V-hoz ugyanolyan marad, tehát nem open kollektoros. Tapasztaltatok már ilyet?
Köszönettel:
(#) Orbán József válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Meggyőztetek, csinálás lesz, ha IC lesz.
MAX038 -at keresek hozzá.
(#) nagym6 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nem tudom mennyibe került volna a gyári generáror, de sokkal-sokkal olcsóbban is jó lesz MAX038-al. Csak ezt meg kell csinálni.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
A PC -ben levő hangkártyával sokkal kisebb torzítású jelet tudsz előállítani, mint bármelyik funkció generátorral. Ráadásként kapsz hozzá különböző mérési lehetőségeket is.
Általános esetben jól lehet használni a funkció generátort, de pl. torzítás mérésekre teljesen alkalmatlan, a színusz hullám töréspontos beállítása miatt. Torzítás mérésekhez (mivel arra csak néhány kitüntetett frekvencián van szükség, építs Wien hidas generátort.
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
A MAX-hoz van egy ilyen rajzom is, de hogy mennyire használható azt csak az tudná megmondani aki építkezett már az IC-vel, így ismeri.
(#) Orbán József válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Van egy bökkenő - az IC. Vagy nagyon drágáért, vagy hamis gyanúsak kilóra Kínából, ezek a variációk.
Pucuka ajánlata jónak tűnő, te is említetted az igen kistorzítású egyszerű kapcsolásokat.
Sávszélesség, négyszögjeles nézelődésre elmehetnek a meglevő generátoraim is...
Pár kitüntetett frekvenciára meg egy alakhű színuszgenerátor...kellene.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Torzítás méréshez szűrő is kell ugyebár. Jó szűrőt, meg elég körülményes hangolni. Ezért kell a néhány frekvenciára egy kis torzítású Wien hidas oszcillátor, + szűrő. A cikkek között találsz kapcsolást, vagy ha végigböngészed a műveleti erősítők adatlapjait, azok némelyikében is található ajánlott kapcsolás.
De a funkció generátonak megfele az XR2206 is bár annál a színuszosítást magadnak kell megoldanod. Hasonló az ICL038, de csak 1 MHz -ig.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Épp nézegetem a TI adatlapjait e célból.
1% alatti lenne illő, a fentebbi bolti készülék is tud annyit.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Olvasd végig ezt a néhány oldalt, meg nézd meg a végén a torzításmérést. Valami hasonlón gondolkodom én is audió célra, mert az XR2206 nézelődni nagyon jó, de ilyen téren az is hagy kívánnivalót maga után. Az XR-t meg majd átalakítom wobblernek, mert az is egyre gyakrabban kellene.
(#) Orbán József válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Igen, vobblernek, burst-olni jó a mezeibb is, de valamire való torzítás méréshez a jelforrásnak illene alakhű feszültséget kiadnia.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Ilyen egycsipes függvénygenerátoroktol ne várj torzitásmentes szinuszt. Ahhoz az ezekben használt eljárás tul primitiv. Ezek jok négyszögjelre, mindenféle fürészre, de a szinuszt ezekböl számolják, ami sajnos végleges pontosságu.
Szinuszt oszcillátorral lehet szépre (torzitásmentesre) csinálni.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Arra sem igazán jók mert a háromszögjele is torz, a négyszög felfutása meg lassú. De arra hogy legyen az embernek egy függvénygenerátora, arra jó. Igazából sweepelni jó, mert ott nem lényeg a nagyobb torzítás, viszont nagyon egyszerűen megoldható a dolog egy plusz fűrészjellel.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nem tudom az én 8038-l épitett generátor négyszögjele is meg a háromszög is jobb mint vártam a szinusz az csapnivalo.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Persze, hogy csapnivaló, abban is a színuszt a háromszögből "faragják" ki diódás szintkapcsolókkal. Abból minden lesz, csak kis torzítás nem.
Nem is van egy ilyenem fékészen. mert elment a kedvem tőle.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Gyorsan megnéztem az én 8038-as mutatványos gépemet - METEX kombi - a 10 kHz körül az a négyszög már csúfság, szemre is.
Derült égből a gumibot! Jutott eszembe, néhányszor kótyavetyére kínáltam, kutyának se kellett egy TENMA 555 tip. RC generátort. Itt les a polcon.
Olyat tud, hogy vége a keresésnek, jó ez nekem:
200Hz 0.05 %
50Hz-30kHz 0.1%
20Hz-100kHz 0.3%
THD
Voala...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Massawa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Az enyém ettöl magasabb frekiig ment, most lusta vagyok elökaparni és megmérni. Már vagy 30-35 épitettem, aztán alig használtam.
Szinuszra van egy jobb generátorom, de ma már az sem igen kell.
(#) Orbán József válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Ez is - 8038-as -elgebedezik 2MHz-ig, de kár neki erőlködnie, csúnya...
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Mondjuk hagy kívánni valókat a TENMA is, de itt a két ernyőkép. Az igazsághoz tartozik a 8038-ast 50 Ohmos, BNC-BNC tudtam csatlakoztatni, a TENMA kimenetén szkópzsinór és kb. 2x30cm közönséges mérőzsinór.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Fogsz egy négyszöggenerátort. Ügyelj arra, hogy tökéletesen 50/50% legyen a kitöltési tényezője. ( kvarc, Flip flop, különben lesznek páros felharmónikusok, melyek elég közel vannak az alapharmónikushoz. ) Ezután köss 3 db másodrendű, mondjuk Shallen-Key szűrőt. Lehet aluláteresztő, vagy lukszűrő. Reménykedhetsz abban, hogy nem kerül bele 100Hz-es összetevő... Ha az általánosan használt TL071, NE 5532, stb. opampokat használod, akkor kb. 0,002% THD-ra számíthatsz 1 KHz-en. Ha ennél kisebb értékek kellenek, akkor vagy csinálsz opampot diszkrét alkatrészekből ( mondjuk az utolsó szűrő fokozatba ) , vagy megfizeted a sokkal drágább ic-t. De ez csak spot generátor.
Szerintem, ennél pontosabb szinuszt csak digitálisan tudsz csinálni, de szűrő annak is kell a kimenetére, tehát, igazából az is csak spot jellegű lesz. A többi megoldás amatőr szinten járhatatlan. Persze, utána kell kötni valami kis teljesítményű végfokot... mondjuk egy A osztályt. Nem egyszerű.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Annyit változott a leány fekvésileg, hogy lehet, mégis lesz MAX038... Hamarosan kiderül.
Ha 1% alatt lesz a THD, akkor ez nyert...Egy bevált pcb-t lövök valahonnét hozzá és...
(#) szendi001 hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Ó én visszamentem az időben. Tegnap rajzoltam ezt a nyákot. Már gyártásban van a BME-n. Jelentkezekem milyen lett a jele.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Orbán József válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Járhatsz jól is. Nekem van egy teljesítmény hang generátorom EMG1113.
Most pillantottam a speckóira, 1%-nál nem többet, de egyes frekiken 0.5% THD-t ígér.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) devergo74 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok.
Lehetséges valahogy összekötni telefont multiméterrel, ugyanis a telefont szeretném jelgemerátorként használni. Hz-et szeretnék mérni?
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem