Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jelgenerátor - függvénygenerátor
Lapozás: OK   3 / 10
(#) jdoe válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Köszönöm. Mindenesetre ez lesz az első lépés. Reménykedem, hogy nem történt túl nagy baj.
üdv
(#) jdoe válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Hello!
Köszönöm. Ebben a biztosíték ügyben téveszmém volt. A jövőre nézve ezt figyelembe kell vennem.
üdv
(#) pont hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Sziasztok! Egy négyszög-háromszög-szinusz kapcsolást próbálok összehozni 741-esekkel. Külön külön, ha egy jelgenerátorral adom a bemeneti jelet akkor mindegyik fokozat jól működik(2-es file 2-es kép), de ha összekötöm őket akkor nem jól működik (1-es file, 1-es kép). Ha tud valaki valami egyszerű illesztést... köszönöm! (Tudom hogy van 8038as meg 2206-os)
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Dec 13, 2013 / 1
 
Hello! Igazából nem szerencsés, a négyszögjelből háromszögjelet készíteni. Viszont a két jelet egy fokozatban is elő lehet állítani. Ha a tápfeszültség +-7,5V és ezt kapja az 555, akkor a bementi komparátor hiszterézise 5V. És ez a GND-hez képest szimmetrikus. Ha az 555-öt nem a szokásos RC taggal időzítjük, hanem egy integrátor fokozattal, akkor a jel szép lineáris lesz. Mivel az integrátor fokozat egyeben invertál is, egy invertáló erősítő fokozatot kell még sorba kapcsolni. Így az invertáló erősítésével, és az integráló tag kimeneti feszültségének leosztásával, a jelek amplitúdója behatárolható. Mint pld. itt +- 5V-ra. Így a két jel állandó amplitúdójú, azonos csúcsfeszültségű és a GND-hez képest szimmetrikus lesz.. Ebből a szinuszosítóval, már előállítható a közel szinuszos jel. Grátiszként az Rx és Cx tagokkal a frekvencia változtatható. (természetesen a 741 sebességhatárát figyelembe véve. üdv!
(#) pont válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Tényleg Igazán nagyon köszönöm! Próbálom meg is érteni a működését. Ha sikerül összehoznom a szinuszosítóval (+- 0,9V kell neki) akkor szeretném még egy teljesítmény fokozattal kiegészíteni. (Vannak egy békebeli szétbuherált inverter maradványaim, ebben voltak 741-esek és Tesla KUY12-es 5db párhuzamosan kötött teljesítmény tranzisztorok.)
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Dec 13, 2013 / 1
 
Ha csak 0,9V kell neki, leosztod az IC kimentét egy potival. üdv!
(#) pont válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Először én is úgy próbáltam, de valamiért Potival nem ment. De azért sikerült, még egyszer köszönöm.
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Dec 14, 2013 / 1
 
Hello! Vélhetően azért nem ment, mert nagy volt a poti ellenállása. Mert a szinuszosító, egy invertáló erősítő, melynek bemeneti ellenállása itt az R7, ami 1kohm. Viszont a szintet ennek változtatásával is hozzá lehet igazítani a háromszögjel amplitúdójához. üdv!
ui: Az R12 és R15-re a valóságban nincs szükség. De Te az OUT kimenetét használtad az 555-nek. (A CMOS 555-nél ilyen gond nem lenne) Én pedig a DISC kimenetet. Nem véletlenül. Mivel az OUT kimenet magas szintje nem akkora, mint az alacsony szintje (maradék feszültsége van). Így a jel nem lesz szimmetrikus. DISC kimentet használva, annyi az asszimmetria, amilyen arányú, a 33k és 33k+1k aránya.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2013
(#) pont válasza proli007 hozzászólására (») Dec 14, 2013 /
 
Kijavítottam ahogy írtad, nagyon szuper lett. Kiegészítettem egy teljesítményfokozattal, most már csak játszadozom az egyes értékekkel, aztán megépítem. Köszönöm!
(#) proli007 hozzászólása Feb 17, 2015 / 2
 
Egy egyszerű Wien hidas szinuszgenerátor. A frekvencia R2-R3 együttes változtatásával állítható. Az izzó, egy gépkocsi "drótlábas" izzója. Fontos, mert az stabilizálja az erősítést.
(#) elektros90 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok. Eltudná nekem valaki mondani nagy vonalakban, hogy hogy működik a Vector Signal Generator? Köszönöm szépen!
(#) pucuka válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ez is holnapra kell?
Bővebben: Link
Rádió hálózatokban általánossá váltak a különböző digitália modulációk használata. Ezek vevőkészülékeinek méréséhez, vizsgálatához készült generátor, amivel szinte tetszőleges digitális modulációt elő lehet állítani. Amúgy ez igazi pilótavizsgás készülék. (pl. LTE, OFDM modulációt, pattern -t lehet előállítani)
Az OFDM az Orthogonális Frekvencia O(D)sztású Multiplex et jelent.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) kissattila88 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Van egy jelgenerátorom műveleti erősítővel hogy lehet meg határozni hogy 20kHz jelhez milyen kondi meg potméter rakjak bele hogy el érjem a 20kHz-et? holnap rakok fel kapcsolást. Tl084 a műveleti erősítő.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Ajánlanátok egy jól bevált jelgenerátor kapcsolást, leginkább HF célra? Olyan kellene, ami tud szinusz, 4szög, és fűrész jelet, pár Hz-től 100-200KHz-ig működik, És kicsi legyen a torzítása. a kimenete pedig pár mV-tól 4-5V ig legyen.
A MAX038-al hagyjatok békén!
Köszi!
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Van XR2206 is a világon; azzal is lehet ilyen igényt kielégíteni. Itt van a témában a leírása belinkelve.
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Igaz! köszönöm!
De én olyan kapcsolást keresek, ami már bevált. Mondjuk az XR 2206 hoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nézz szét a 'Függvénygenerátor építése' témában. Sokkal több kép, adat, leírás van! Bevélt, megépített darabokról!
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Rendben!
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Van hozzá nyákom (vagy 2, vagy lemásolod), és mintha 2db. XR2206-om lenne.Nekem 1 is elég. Ha érdekel, jövő héten megnézem, felhozom.
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A NYÁK trev hol található? És mit tud?
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Valahol a képek közt találsz komplett leírást, nyáktervvel. Amúgy kész nyák, nálam egy kis nylon zacskóban, Györökön, az összes alkatrésszel együtt. Tudása le van írva az említett helyen, de hangfrekis mérésekre (erősítők, stb.) kiváló.
(#) Leraz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Szia.
Az 1977-es Elektorban van egy komplett leírás XR-rel. Érdekel megkeresem.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) szucsistvan123 válasza Leraz hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Üdv!
Igen, érdekelne! Köszönöm az eddigi válaszokat!
(#) Leraz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Rendben, este átküldöm az emiledre.
(#) pont válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Tudom... kapcsolást keresel, de hangfrekvenciás célig, ott a hangkártyás szkóp, szinusz négyszög, háromszög stb.
(#) szucsistvan123 válasza pont hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Az nem jó nekem! Nincs a ,,műhelyemben,, (szobám) számítógép! Meg nem csak audio célra kéne, hanem mindenfélére!
(#) szucsistvan123 válasza Leraz hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Oké! köszi!
(#) Leraz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Szia.
Átküldtem. Nagyítva jól látható.
(#) szucsistvan123 válasza Leraz hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nézem is! Köszönöm!
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Üdv!
Ehhez a kapcsoláshoz van valakinek egy élesebb képe? Mert az alkatrészek értékét nem tudom kivenni!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem