Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS óra LED kijelzőkkel
Lapozás: OK   2 / 4
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Ez jó, de ehhez tudni kell a hét napját és megint jön a JDN egy halom számítással.
A számsorom periodicitást mutat, lehet egy egyszerűbb szabályt keresni benne. Akkor nem kellene bonyolultan számolni, mert ez az óra jelenleg csak az időt mutatja 4 digiten.
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Persze, ezt az algoritmust próbáltam kiókumlálni saját kútfőből, csak kicsit belebonyolódtam.
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Parancsolj.
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Köszi, megnézem.
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Hát ez se túl egyszerű. A táblázatom 28 évente ismétlődik, így már nem olyan hosszú (5601345612346012456023450123) úgyhogy lehet maradok ennél, a dátumot meg adja a GPS.
(#) StefuPeti hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Szia Bakman.
Szeretném megépíteni a héten közkincsé tett GPS-es órádat, nincs itthon pont olyan 7 szegmenses kijelzőm, át kell majd terveznem, és nem találom a rajzodon, hogy a PIC melyik lába az a,b,c,d,e.... szegmensekre menő. Segíts légyszives.
Más:
Esetleg nem tervezel másodperces kijelzésűt?
(#) Bakman válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Remélhetőleg ez segít.
(#) Bakman válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Másodperc kijelzés: perpillanat nincs tervben, de lehet, hogy egyszer nekiugrok. Kevés szabadidő c. kifogás...
(#) kyrk hozzászólása Márc 6, 2016 / 4
 
Én is építettem nemrég egy órát. Ebben van egy nyomásmérő, hőmérő, RTC és GPS. Az utóbbi azért kell mert így nem kell beállítani, az előbbi meg azért, hogy ha elindul akkor is legyen mindig idő.
Kijelzi meg a napkeltét, napnyugtát, a hét napját és névnapot.
Ha elmenne az áram van enne egy LiPo aksi amiről kb néhány órát még tud üzemelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) Bakman válasza kyrk hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Napkelte és napnyugta honnan van?
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
A koordináták alapján meghatározható, kiszámítható gondolom... Sunrise calculation
Hétvégén én is próbálgattam egy marék retro kijelzővel...

DSC_0085.JPG
    
(#) StefuPeti válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ehhez képest a JDN gyerekjáték. Mincs benne lebegőpontos művelet, sin, cos, tan, asin...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Jó a JDN mert számolni is lehet vele kipróbáltam excel-ben ( késôbbi dátum is megatározható összeadással). Az a napkelte számítás tényleg bonyolultabb.
(#) sooty válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Agyaltam a másodperc kijelzésen, de a 40 lábú picből kifut az ember (6*7=42 ), nem lesz ilyen egyszerű a kapcsolás. Vagy a pic nem dekódol 7 szegmensre és dekóder ic kell, vagy sorosan kell kitolni az adatot egy ledmeghajtóra/ shiftregiszterekre. A bcd kimenet jó mert belefér a portszámba, de akkor le kell mondani a spec karakterekről, nem fog az óra úgy indulni, hogy pl. GPS001 . Retro kijelzőkhöz a bcd ideális. Másrészt adja magát az sn74141
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ilyesmit találtam, de egyszerűbb kontrollereken nem könnyű a Sin, Cos stb. függvényekkel elbánni.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
A gond a megkívánt pontossággal van. A rövid trigonometrikus eljárások pontatlanok, a pontosak meg hosszúak. Pl. Sinclair Canbridge Bővebben: Link
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Pedig az figyel a sunrise függvényben a csatolt zipben...
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Jéééé, tényleg benne van!!!!
Miket nem olvas az ember benne: dJulianDate, sin(..), cos(..), tan(..), atan2(..), asin(..), acos(..). Egy teljes lebegőpontos trigonometria könyvtár és rengeteg float művelet.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Valóban, nem figyeltem fel rá. Ha minden igaz, ez a kontroller dolgozik benne: PIC32MX440F256H. Ettől (szerintem) egyszerűbb pl. évente feltölteni az EEPROM-ot az adatokkal.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Terveztem egy DCF szinkromos órát PIC10F322 -re, 6 lábra. A kijelzőket 74HC595 -tel felépített lánccal hajtottam meg (egy lábról vezérelve), így szinte bármilyen kijelző használható hozzá - a SOIC16 tok elfér egy látható méretű kijelző mögött. Megjkeleníthet akár 14 számjegyet is (év 4, hónap, nap, óra, perc és másodperc 2-2).
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) kyrk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Interenten találtam:
// This file is available in electronic form at http://www.psa.es/sdg/sunpos.htm

Onnan jött az 5let, hogy az időjárás-állomásom a konyhában is tud ilyet, gondoltam bizti akad ilyen a neten. Akadt
(#) kyrk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Igen valóban PIC32MX440F256H.

Tulajdonképpen ez a panel az Olimextől:
https://www.olimex.com/Products/Duino/PIC32/PIC32-PINGUINO-OTG/
Meg ez az RCT:
https://www.olimex.com/Products/Modules/Time/MOD-RTC/open-source-hardware
Bar ennek igazából a GPS mellet túl sok jelentősége nincs.
A nyomásmérő ez lenne majdnem, csak epp még akadt ilyen e-bayről:
https://www.olimex.com/Products/Modules/Sensors/MOD-BMP085/open-sou...rdware
A hőmérséklet meg SHT11.

Hőmérőből kettő is van, mert a Boschos nyomásmérőben is van eleve egy.

És úgy látom pár szemét is benne maradt a projektben. Egy NRF24L01, ami most nincs használva. Hiába, egyszerűbb egy régi projektet elővenni és azt átfarigcsalni mintsem nulláról újat nyitni.
(#) Bakman válasza kyrk hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ma már nem nagyon kapni BMP085-öt, helyettesítő és elvileg jobb is a BMP180 igaz, már ez sem a legfrissebb.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Ne vicceskedj, ha non multiplexet csinálok...akkor miért nincs rajta sapka?
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Beletettem a dátumot és a JDN- nélküli DST számítást a 28 elemű táblázattal. Mivel nem akartam átszámolni a dátumot ezért éjféltől hajnali kettőig nem lesz dátum kijelzés. A dátumhoz és az időhöz most hozzáadtam, hogy látsszon a dst átváltás.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
A táblázatos megoldás (a táblázat megmondja a DST kezdő és végnapját) után meg akartam írni a JDN számításon alapuló verziót, mert úgy gondoltam, hogy a JDN-nel a dátum növelését is meg tudom oldani a GPS-ből nyert dátum és a valós dátum eltérése miatt az éjfél és hajnali 2 kötött. Ellentmondásba ütköztem: Adott az UTC idő és az UTC dátum. Az idő kiszámításához kell az időzóna (ami beállítható) és a DST értéke (0;+1), A dátum kiszámításához kellene a JDN+1, vagy az átvitelekkel végig kellene számolni. A JDN-hez kellene a dátum. A DST-hez kellene a JDN moduló 7 (ha nincs táblázat). A dátumhoz kellene a DST, különben éjfél és hajnali kettő között még az előző napi dátumot adja a GPS. Tehát a táblázat akkor is kell, ha JDN-nel számolunk, mert hamarabb kell tudni, hogy mennyi a pontos idő, mint ahogy a JDN-t (vagy a JDN+1)-et ki tudnánk számolni. Jól gondolom?
(#) Feri007 válasza sooty hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Egyébként mi a probléma a multiplex kijelzéssel? Miért nem szereted?
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szerintem kicsit túlbonyolítod. Adott a GPS dátum és idő, pl.: 2016.03.15 01:00:00. Egyszerűen sorba rendezed az adatokat, valahogy így:

160315010000

Ez a fenti dátum és idő. Ha a valahonnan megtudott idő beleeseik a DST idejébe, akkor hozzáadsz az órához egyet.

Ha a mostani idő nagyobb vagy egyelnő, mint a DST kezdete és kisebb, mint a DST vége, akkor jár az extra egy óra.

Ezt az időt eltolod a beállított időzónával és meg is van a helyi idő.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) sooty válasza Feri007 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Hehe, kezd vicces lenni. A nonmultiplex őrület során a multiplexes óráim helyett érdeklődtek sokan multiplexeletlen változatról icipici csövekhez , ahol a multiplexelés a leghatékonyabb. A wordclockot és a til306-tal építetteket leszámítva ez lesz az első multiplexeletlen órám és nagy nixicsöveket fogok beletenni. Ezek a bcd bemenetű retro kijelzők az sn74141-ek kvázi.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem