Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laminátor (javítás) készítés
Lapozás: OK   7 / 8
(#) kaqkk válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Előfordulhat hogy ptc pozitív hőfoktényezőjű (önszabályzó) a fűtőszál .
(#) elektromos hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Sikerült már valakinek hőfokot emelni a Photoart -17LSI laminátorban? A 160 fok az kevés nekem, kb 180-200 fok kellene.
(#) elektromos hozzászólása Ápr 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Tegnap átalakítottam a Photoart 17-LSi laminátoromat univerzálissá. Most 190 fok-ra is be lehet állítani a fűtést. Feljebb nem érdemes menni, mert a biztonsági hőbiztosíték kiolvad.
Az átalakításhoz kell egy kapcsoló, meg egy 1,8 kOhmos ellenállás. A laminátorban keressük meg a z R88-as ellenállást . A fehér csipogó alatt van. Aztán a rajz szerint kössük be. Ha lehetséges minél rövidebb vezetéket használjunk. Mivel ez az átalakítás nem a legprofibb, de egyszerű, ezért egy kis hátránya is van, mégpedig rövidre zárt kapcsolónál a mért hőfok kijelzése legalább 20 fokkal kevesebbet fog mutatni ami érthető is. Működtetése egyszerű, ha be kapcsoljuk a kapcsolót akkor állítsuk (TRANS)módra . Itt 150 fokot ír ki , Ezt egy pontos digitális hőmérővel folyamatosan ellenőrizzük, nehogy megszaladjon a hőmérséklet. Mennyiben nem értük el a 190 fokot , akkor a laminátor billentyűzetén emeljük a hőmérsékletet max 160 fokra, és továbbra is mérjük a gumihengerek hőmérsékletét. Menyiben nem éri így sem el a 190 fokot, akkor tegyünk egy trimmert az ellenállás 1,8K helyére és így kísérletezzük ki a megfelelő értéket. Mikor elérte a hőmérsékletet, akkor csippan egyet a hangszóró, és ki írja READY. Innét használható a laminátor. Mikor befejeztük a laminállást nem ajánlatos kikapcsolni, hanem tegyük (COLD) üzemre had hűljenek a hengerek.
Ha a kapcsoló nyított állapotban van, akkor gyári módban lehet tovább használni. Remélem érthetően írtam, mennyiben vannak kérdések, szívesen segítek.
Egy jó tanács, a két trimmer potit nehogy elcsavargassuk a készülékben, mert vissza állítani nem lesz könnyű feladat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2015
(#) hegman hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Kedves Kollégák!
A Lidl-ben akciós lamináló van, kérdésem érdemes megvenni? Találkozott már valaki vele?
Bővebben: Link
Természetesen NYÁK készítéshez gondoltam.
(#) Peppe válasza hegman hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Erre csak a szétszedés után lehet válaszolni .
Ha benned barkácsolási vágy akkor bármit átlehet alakítni nyák laminálásra.
(#) elektromos válasza hegman hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Szerintem vegyél ilyet használtan Photoart 17-LSi
Bivaly erős motor van benn,pwm-es motor szabályzás, digitális kijelzés, 4 gumihenger, rugós magasság állítás(vagyis csak be teszed a paneled azt be állítja magát). Lentebb írtam hogyan kell egyszerűen átalakítani, hogy menjen 190 fokig fel a hőmérséklet.
Tökéletes nyákot lehet vele készíteni 0,254 mm alsó határig. Fotózásos minőséget is tudja jó festék tonerrel!
Hátránya hogy nem tud A4-es nyákot , de erre nem hiszem hogy sokszor lenne szükség amatőr gyakorlatban.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) Lamprologus hozzászólása Nov 19, 2015 /
 
Van egy laminálóm és letörött az egyik csatlakozó a fűtőbetétről.
Hogyan lehetne azt vissza szerkeszteni rá? Ha jól látom eredetileg ponthegesztve lehetett.
(#) sunside válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Létezik fémgyurma, esetleg azzal érdemes próbálni.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) kaqkk válasza sunside hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Ennek egy baja van hogy nem vezeti az áramot ..
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Lehet tévedtem a rögzítést illetően ... mintha valami lágyforrasztás lenne... ami nem forrasztó ón mert azzal már valaki próbálta javítani, de az üzem közben leolvadt.
(#) wolfielobo hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni egy kapcsolási rajzban.
A beteg egy (fellowes laminator saturn a3) lamináló gép, ehhez vagy ilyen típusúra lenne szükségem, de végtére bármilyen jó lehet, ami laminátor kapcsolási rajz.
Az alábbi termék már a 2 széria, de nem hiszem, h sok különbség van közöttük:
http://www.fellowes.com/row/en/Products/Pages/product-details.aspx?...727101

Vagy esetleg ötlet, hogy hol nézelődjek? (Nem találtam egyelőre semmit.)

Köszi!
(#) erbela válasza sunside hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szia,sajnos otthoni eszközökkel halott ügy.
Ráadásul azon a részen van ahol a hő. ell. + 2 fül is van.
Nekem is lejött felújítás közben, próbáltam mindennel (magas hőm. forrasz anyag, vezető ragasztó, stb.). A magas hőmérséklet miatt kudarc lett a vége.
A vége után az lett, hogy csináltam egy ugyanolyan teljesítményű fűtőszálas betétet (mint a második betét, az egyik alsó, a másik felső ), most így használom.
A legolcsóbb megoldás, ha alkatrésznek veszel gépet, ahol a legolcsóbb ( több helyen próbáltam, nem vállalták a javítását, lehet kapni méreg drágán hasonló kerámia hordozóra gőzölt betétet).
(#) lala0606 hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Heló, Látom régen jártatok erre.
Azért megkérdezem, hogy lehet-e valakinek erre valami ötlete?
Hozzám került egy Office lamináló, aminek töröttek a fogaskerekei, viszont a fütése jó, ezt szeretném megcsinálni nyák készitésre. Kérdésem lenne, hogy honnan lehetne ilyen fogaskerekeket szerezni hozzá? Köszi.
(#) kaqkk válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Keress valakit aki megcsinálja 3d nyomtatón ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) lala0606 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Köszi, de szerintem olcsobb ha veszek egy ujat valamelyik nagy áruházlánc-nál.
(#) kaqkk válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Gratulálok ! Megkérdezed hogyan javíthatnád és veszel másikat ...
(#) lala0606 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Bocsi nem akartalak megbántani, csak ugy gondolom, hogy egy 3D-s nyomtatásnál talán olcsóbb ha veszek egy tescos vagy lidl-es újat.
Őszintén abban reménykedtem, hogy valaki esetleg tud egy elektronikai hibás ilyen gépet, vagy esetleg ilyen fogaskerekek beszerzési forrását. A "gugli" nekem nem segített!
Azért köszi.
(#) uniman válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hello! Méretek megadása nélkül kevés segítségre számíthatsz...meg egy fotó is jó lenne a foghíjas fogaskerekek (ez 2 db?) beépítési helyéről.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2016
(#) Gafly válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ha nagyon nem sikerül szerezni, akkor még mindig próbálkozhatsz "fogpótlással"
Kicsit vacakolós meló, de nem lehetetlen...
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Mindkét kerék 18 fogas, 19,6mm külsö átméröjü, a belső körmös 10mm furatú, a másik 8mm fuattal van, 5,8mm a vastagságuk. A két belsö körmös a gumihengerek végén van, a 8-as furatu a motor melleti segédhajtás. Köszönöm az érdeklödést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2016
(#) lala0606 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ilyenröl még nem hallottam, de biztosan müködik, tudnál esetleg valami infot a mikéntjéröl? Köszi.
(#) papus51 hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Kedves Fórumtársak!
Segítséget kérek. Van egy laminálóm ami időnként elakad. Ma szétszedtem és kiderült, hogy a hiba a meghajtó motor környékén van. Azt is szétszedtem és az derült ki, hogy időnként (általam ismeretlen megfontolásból) ellenkező forgásirányra vált. Ezt a fotgásirányt azonban megfogja egy gyárilag beépített kilincsmű, tehát ez az időnként visszafelé forgás valószínűleg a motor természetéből adódik.
Korábban azonban rendesen működött, nem voltak ilyen elakadások.

Van-e valakinek ötlete?
(#) kaqkk válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Nem bántottál meg szósincs ilyesmiről csak kicsi furcsán jött ki a dolog , de akár a cnc-s témában is érdeklődhetsz hátha valaki kimarja neked valami maradék műanyagból , biztosan olcsóbb lesz mint egy új gép beszerzése
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ezeknél a motoroknál akkor történik ilyen ha egy pillanatra megszakad a "tápellátás" szerintem kontakthibát keress a motor környékén ...
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ha ki-be kapcsolgatom, akkor véletlenszerűen indul hol erre, hol arra. Ha várok egy ideig két bekapcsolás között akkor ez a helyzet.
Ezeknél a motoroknál mi határozza meg a forgásirányt?
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A véletlen ! Ezért van a kilincsmű ami bekapcsoláskor a helyes irányba kényszeríti ..
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Sajnos nem kényszeríti a helyes irányba, csak megakasztja. A dry filmet meg takaríthatom le a NYÁK-ról és tehetem fel az újat. Már ha akarok még bosszankodni.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Vagy cseréld ki a motort másikra vagy próbálj állítani a kilincsművön előrébb a forgásirányba (valószínűleg megkopott)
(#) uniman válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hello!
Ennek a fogaskeréknek 8 mm a furata és az átmérője is azonos a keresettel.
Még majd keresgélek tovább...
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ez szuper jo, hol találtad?
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem