Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   385 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Nem szép ez csak teszt.. Nem tudtam rendes panelt marni mert rossz a toner a nyomtatómban..Csak a méret szitázását és forraszthatóságát teszteltem és persze a led tűrőképességét.(látszik is megbarnult a nyák de a ledek bírták) A rendes nyákon sokkal szebb lesz
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016

a.jpg

b.jpg
   
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Gyakoroltam a pasztázást Ezen a nyákon a sarokban van egy hiba! Az hittem megsérült a szállításkor de nem ez ilyen sajna gyárilag és zárlatos is. Azonban lehet javítani Ez majd akkor jó lesz nekem. Most ezen gyakorlom a pasztázást mikor lesz a legjobb és a hétvégén kerülnek rá a ledek akkor a másikra ..
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016

DSCF1860.jpg
    
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Na szép én észre se vettem. Elvileg volt connection teszt. Inkább valami utólagos sérülésnek látszik.
Vagy eleve a marás is rossz volt? Majd megreklamálom jól.....
Remélem nincs máshol hiba rajtuk. Egy szakadt via se volna túl jó főleg hogy rajta a lakk.
Ha jobban megnézed a kicsi via-kat láthatod hogy a fúrójuk is kicsit félrehord itt ott de ettől még átvezet....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Kerestem a sérülési nyomot de úgy tűnik mintha lakkozás előtt ráfordult volna a másik vezetőérre.. Amúgy ha utólag sérül nem lehetne zárlat sem a lakk miatt..Átnéztem a másikat azon nincs hiba..Szálszakadás majd csekkoláskol jön elő ha van..Remélem nem lesz.Némileg lehet orvosolni a bajokat ha lesznek de csak akkor ha nem tömeges..Jó a vastag nyák nem tud olyan könnyen hajlani elég stabilnak tűnik..A ledekből 20 darab körül felteszek majd próbaképp erre a nyákra (amúgy is dekádokban lesz felrakva) és ha minden klappol akkor majd rakom a Numero1 nyákra neked Én nem szoktam kiadni a kezemből olyan munkát mi nem felel meg a saját minőségi követelményeimnek ezt leszögezem előre..Ezért tesztelek,szánok rá időt..Meg is lenne holnap de a gyerek beteg és én vagyok vele itthon így nem tudom csinálni mert a műhely 30méterre van egyedül meg nem hagyhatom a srácot..Szombat délután,vasárnap lesz rá idő..
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Ezekkel még nem gyártattam de szerintem nem is fogok. Előre kérdeztem a minimum annular ring -et de azt mondták jó a méret nem lesz gond. Ehhez képest ....a ring nem mindenhol ring ,van ahol csak fogyóhold.......persze ettől még nem hibás a nyák csak a szemem bántja. Megaztán így nehezebb is észrevenni a hibát.

A felrakással nem kell sietned. Tök ráér. Megforgatni úgyse tudom azonnal mert ahhoz kell CNC gépem. Kell egy közdarab a rotor és a video moci közé.

Gyerkőcnek jobbulást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Nem hagyott nyugodni a dolog Rábíztam a mamára a gyerkőcöt kicsit Azt hiszem nem lesz gond rajtam nem múlik a dolog,kimerem jelenteni ,hogy a hétvégén kész lesz. Ez a pár led a próba,megvan a megfelelő pasztahőmérséklet,hőlégbeállítás. Ez csekkolva van,tűhegyes pákával még rámelegítve a padekre atombiztos ólmozott forrasztással Most már nyugodtan alszom
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A gyufaszálas kép oda.asz rendesen , baromi ügyes vagy.
Szép munka.
(#) belagu hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Jól elszálltatok, csak állok és nézek.
Ez ám az "AMATŐR" munka, gratulálok mind kettőtöknek! Elnézést, de ezt látva nem tudtam magamban tartani.
Izgalommal várom mi lesz a végeredmény!
(#) Kovidivi válasza kly hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Kazánbegyújtó gyufával könnyű Patexat: Gratulálok, szép munka! Érdeklődve olvasom én is a fejleményeket. A program sem lesz piskóta. Kiszámoltad már, hogy elég gyors-e a uC? Hány színt tervezel megjeleníteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Elkészült a led beültetés,csekkolva van szakadás nincd,világítanak a ledek

kly rot.jpg
    
(#) kissi válasza patexati hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Jól néz ki, gratulálok, kíváncsian várom a fejleményeket !
(#) KKobra válasza belagu hozzászólására (») Máj 1, 2016 1 /
 
Végeredmény ! Az biztosan lesz! kly és patexati nem olyan aki feladja! Szerintem fog működni szépen! és amint látom elég hamar el is készűl
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Máj 1, 2016 1 /
 
Háát patexatinak jó szeme van és biztos a keze
Még a 67 ledes órám sem készült el de én is várom az eredményt.
Azt mondtad csak 6 darab készül belőle ?
Nekünk akik bámuljuk az ügyességeteket reményünk sem lehet hogy mi is megépítsük?
Szerintem lenne néhány bátor vállalkozó kedvű emberke aki hajlandó lenne áldozni pár ezer forintot a nyákra esetleg a szoftverre is! Ezzel segítene a nem kevés kiadások mérséklésében is Én a magam részéről biztosan
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Máj 1, 2016
 
Uraim nem az apróban vagyunk! Kérem ezt tartsuk szem előtt!
Köszönöm!
(#) kly hozzászólása Máj 1, 2016 / 1
 
Köszönjük a névtelen észrevételt....ha ez neked úgy tűnik mint egy hirdetés akkor gratulálok.....
(#) Mircsof hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Sziasztok!
A 2550-es bázis kapcsolásában a P7 értékét nagyobbra állítva pl: 10pF-ról 20pF-ra állítva gyorsabban számolja az időt, vagy pont hogy lassabban?
(#) dara válasza kly hozzászólására (») Máj 1, 2016 / 1
 
Akkor úgy írom mint KKobra én is segítenék a kiadásaid mérséklésében,és nagyon várom az erdményeket.Ami már megvan az a RasPi-2.
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Kicseréltem a bázisban az elemet, és csináltam egy tesztet is.

18:00 időpontban áramtalanítottam az egészet (elem maradt a helyén), csak a tápot vettem le róla. Majd 43 perc elteltével ismét áram alá helyeztem. Ekkor 18:04 percet mutatott...
Tehát 43 perc alatt 39 percet késett.
De volt olyan is, hogy áramtalanítottam, majd 1 perc elteltével visszakapcsoltam, és ekkor az egy perccel ezelőtti időpontot mutatta.
Ez a "késés" csak áramtalanítás után jelentkezik állandó üzemben nem tapasztalható.
Van valami elképzeléseteket ezt a jelenséget mi okozhassa?

ora.jpg
    
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Valószínű a bent lévő verzióban van bug.. Próbálj másikat. Én nem sokat teszteltem ezt a bázist mert nem használom..Foglald össze a problémát több teszteléssel és Hp41C valószínű segít!Lehetséges,hogy hirtelen áramlökések tápfesz bekapcsolásakor bezavarhatnak,próbáld még jobban hidegíteni az rtc és a pic tápját..
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Tudtommal ugyan azt a verziót használja amit én is,és nekem ilyen jellegű problémám még eddig hála nem jelentkezett,meg ha jól tudom neki se a FW rátöltése óta van ez a hiba.
(#) Kovidivi válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ha van benne órakvarc, akkor nem rezeg szegény. Vagy rakj oda kondit, vagy vedd ki, én úgy próbáld ki. Gyantától jól le kell mosni azt a környéket. Esetleg ha már ott vagy, rakj be másik kvarcot. Ez néhány teszt csak, de szerintem valamelyik megoldja a problémád, kivéve, ha szoftveres.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) Mircsof válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Helló!
Van benne kvarc... Lehet igazad van, mivel nem fejelt, hanem csak egyszerűen nem számol...
Viszont patexati meglátása is elgondolkodtatott, mert a hiba a táp csere után jelentkezett.
Tesztelem a javaslataitokat, és majd írok, hogy alakul.
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Úgy néz ki, hogy így estére meg is lett a probléma forrása. Az RTC 1-2 lába fel van szakadva.
Nem tudom mit csinálhattam vele, de biztos a dobozolás közben tettem tönkre... Holnap kijavítom, bízom benne, hogy jó lesz.

CAM00429.jpg
    
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Csak finoman csak azt a lábat pöttyentsed oda,ne forraszd át mert ez az SMD RTC halálosan kényes a hőre!
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Köszönöm a jó tanácsot, erről már olvastam, és még anno mikor felkerült a nyákra már akkor is vigyáztam rá, nehogy túlmelegedjen (sót egyáltalán ne melegedjen). Csak elrontottam a tok méretet, amire Hp41C akkor fel is hívta a figyelmemet, de nem értettem meg. Viszont ennek ellenére is sikerült a helyére rakni. Kicsit a lábait be kellett hajlítani, de teszi a dolgát azóta is.
Úgy néz ki, hogy minden a régi. Visszaraktam a dobozába, és remélem hogy megint 1 évig hozzá se kell nyúlni.
Köszönöm a segítséget!
(#) KKobra hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Szóval nem működik még mindig a táppanelem. Kicsit bele ástam magam az MP2303 leírásába.
Az alapkapcsolást összevetve a nyáktervel találtam kettő hibát a nyákterven. Az FB (5) láb 52,3K val a kimenetre van kötve a rajzon. A nyákterven egy 1,3K és egy 51K van párhuzamosan és az ugye nem 52,3K A másik hiba ugyan ilyen a COMP (6) láb egy 3,3N kondin kezestül 6,98K val testre van kötve itt is párhuzamosan van a nyákon 180Ω egy 6,8k Szerintem sorba kellene lenniük. Vagy tévedek??
Módosítottam az eredeti nyákot ennek megfelelően
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) KKobra hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Megnéztem amit patexati készített képet a kész panelról igen erre ő is rájött a képen az 52,3 párhuzamosan kötött 100K 120K val a 6,9k helyett csak egy 6.8k van benn a fotón ha jól látom
Úgy tűnik nem az MP2303 ment tönkre a wpowertől
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Nem lett kijavítva a tervben sajnos mikor anno élesztettem őket.. Ki is ment ez a fejemből.Már rég volt..
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Hát ha eszedbe jut akkor biztosan nem kellett volna új táppanelt csinálnom . Bár én is figyelhettem volna jobban. De így legalább átterveztem az IC környékét hogy ne legyen a hasa allatt zárlat és hogy a hűtése is meglett. Átalakítottam a meglévő panelt pontosabban kivettem a a kissebb ellenállásokat a így maradt 6,8k és 51K megmértem 5,8V a kimenet Melyik ellenállás értéke kritikus gondolom a 51K anál tőbb kell hogy pontos legyen a kimenet.
Sajnos mindenképpen cserélni kell a panelt mert amikor másodszorra levettem az Ic-t felvált a fólia is
Igy nem maradhat
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Igen az 51K ellenállás a kritikus.Annyira kell módosítani az ellenállást,hogy 5,2V legyen a kimeneten.Ajánlott az 1% tűrésű ellenállás használata.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Következő: »»   385 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem