Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi javítás
 
Témaindító: bark, idő: Aug 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 8
(#) ozzy76 válasza ozzy76 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Kicseréltem a kondenzátorokat , de semmi változás ugyanúgy halk
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) zolika60 válasza ozzy76 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
A végfok panel bemenetére adj jelet. Ha akkor is halkan szól, az beteg.
(#) ozzy76 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Mint fent írtam a végfok bemenetére adtam jelet . Külső hangforrásról tökéletesen szól tehát nem a végfokok a hibásak . Én műveleti erősítő gyanúsnak tartom a dolgot . Szóval teszek egy próbát , mert vannak ilyen műveleti erősítő IC-im ha így se lesz jó akkor egyenlőre tanácstalan vagyok .
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Sziasztok.
Adott egy dm-r300 típusú Dimarson házimozi rendszer.
Probléma annyi ,hogy nem lehet bekapcsolni.
A biztosíték és a kapcsoló is átad ,viszont "se kép se hang" nem kapcsol be...
Egyszerű megoldások érdekelnének ,ha van ilyen!?
Pl.: Kondi csere ,ha igen melyik/ek vagy hasonlo megoldások.
Várom a tippeket. Előre is köszi.
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia! A szalagkábel takarásában feszültség értékeket vélek felfedezni, ha így lenne, ellenőrizd őket!
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia Egyik kivezetésen sincs feszültség.
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ez sajnos tápegység hiba, ami nem tartozik az egyszerű javítások közé.
(#) steelbird válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia.
Kikapcsolt állapotban mérj már rá a csatlakozónál a GND és a tápfeszültségek közé Ohm állásban. A nagyobb feszültségek a végfokra mennének, ott nézd meg, hogy GND felé mérve nincs -e zárlat, vagy nem mérsz -e nagyon kis értéket (pár Ohm). Előfordult olyan, hogy bezárlatosodott valamelyik végfok ic (a borda alatt vannak, SMD kivitelben) és akkor nem idul el a táp. De ez csak egy hibalehetőség a sok közül. Táp IC is sokszor volt hibás.
A szervizünk szakszervize volt ennek a koreai gyártónak, de nem sok szervizinfót kaptunk a készülékeikről, a javítás pedig többnyire modul, vagy panel csere volt, mert nem küldtek csak komplett egységeket (amíg tartott a javítókészletnek betárazott néhány száz darab készülékük, utána meg semmit). Egyedül a végfok ic -ket küldték meg külön, de azok is bontottak voltak. (Tipusukra sajnos, nem emlékszem már, valami class D SMD chipek)
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) proba válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ha a hálózati biztosíték ép, a 230 as körben keress 1-47µF kondenzátort azt cseréld. Esetleg a szekunder oldali diódák zárlata szokott előfordulni.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Reggel a nagy kapkodásban nem voltam túl alapos. Most a mérést elvégeztem úgy, hogy a szalagkábelt lehúztam a táp panelről eredmény a következő. Ű

A 26V-os kimeneteken 21,1V-21,9V között ingázó fesz. mérhető. A 12Vos kimeneten 0,8V-1,2V között szintén ingázó fesz mérhető! A többi minimális eltéréssel megfelel az elvártaknak.

Mindeközben a PD163 dióda halkan kattog ,melegszik és a belsejében apró szikrákzás figyelhető meg.
Szalagkábel rádugásával nem mérhető semilyen feszültség és a kattogás is megszűnik.

A 12V-os kimenet és a test közt 5,5ohm az ellenállás ez nemtűnik egészségesnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) bajuszrichard válasza steelbird hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szia. A lehúzott szalagkábel végpontjait mérve a legkisebb ellenállás a "23V-os kimenet" és a "test" között 580ohm ,a "26Vo-s kimenetek" és a "test" közt 620ohm a többi meg még sokkal nagyobb érték.
Azért vannak idézőjelben mert a táp paneltől elválasztva(lehúzva) mértem az értékeket.
Szerintem ezekkel nincs gond.
(#) jdani hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Üdv. Van egy Panasonic lejátszóm. A gond az vele, hogy a cd asztal behuzásakor a kis motor nem áll meg, és csak teker tovább befelé, reccsenésig. (Mondjuk az asztalt ki se adja. Nem mechanikus probléma, már átnéztem. Van a mechanikáabn két kis nyomógomb, jól működnek.
Másnak is volt ugyaniylne gondja.
Tudja valaki a megoldást?
(#) steelbird válasza jdani hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Hello. Ha olyan a vezérlése, amire én gondolok, akkor valószínű, hogy el van ugorva a tálca egy-két foggal. Elég egy erősebb lökés nyitott állapotban, vagy hasonló.. Vagy letört egy fog és arrébb ugrott.
Van olyan megoldás, mikor a loading mechanika és a fejszán mozgása egy motorral van vezérelve, és azt egy programkerék vezérli, hogy éppen mit csináljon a mechanika. Ha ez elugrott (ált. a tálca miatt), akkor ilyen hibát is csinálhat. (vagy esetleg szétszedés és összerakás után lett ilyen? )
Ha nem ilyen jellegű mechanikai probléma, akkor meg meghülyült a vezérlése, de inkább az első a valószínű.
(#) steelbird válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Bocs, nem tudtam bejelentkezni és válaszolni azóta..
A lehúzott szalagkábelnél írt jelenség táp hibát sejtet. Nem mai gyerek már a készülék, ezekre a kondikra pedig 1-2000 órát garantálnak a gyártók, úgyhogy én kondikat cserélnék először.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) jdani válasza steelbird hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Működése :
2 nyomógomb van benne.
1es nyomógomb akkor kapcsol ha a tálca teljesen ki van tolva.
2es nyomógomb akkor kapcsol, ha az olvasófej a legközelebb van a CD forgató motorhoz.
Az optikat mozgató motor nyitja a tálcát is. Ha a fej a legközelebb van a CD-t forgató fejhez, akkor a mechanika teszi dolgát, és átkapcsol hogy a tálca fogaskerekeit forgassa.
Ha bekapcsolom a lejátszót, úgy veszi észre mintha nyitva lenne, és zárja be, írja hogy close.
A fej meg csak távolodik, és a végén ütközik a fallal, és csak recseg, ugrik a fogaskerek. Ha megnyonom a nyitás gombot, az optika megy fel a tengelyen ahogy kell, a végállásban benyomja a 2es gombot. Amint benyomta rögtön megáll a motor... ..
Pedig kellene tovább forognia, és akkor megallni, ha már benyomta az 1es gombot...
Tehát nemhiszem hogy mechanikus hiba..
Vagy rossz közelítem meg a dolgot?
(#) LanyosApa hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, egy Funai házimozim van.
Távirányítóra bekapcsol, köszön, fejet pozicionálja és elköszön. A tévén be sem lép.
Gyógyítható, ha igen ki vállalná esetleg a javítását, vagy tudtok-e valakit ajánlani.
Köszi a válaszokat!
(#) steelbird válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Ez vezérlési hibának tűnik. Ha kimérve jók a végállás kapcsolók, akkor a vezérlésnél ellenőrizném a tápfeszültségeket, meg azok megfelelő szűrését. A bekapcsoláskor jelentkező hibás működés pedig inicializálási hiba is lehet, vagyis, nem, vagy nem megfelelő időben/nem megfelelő ideig kap resetet a vezérlő.
(#) kiraly96 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Üdv! Hasonló problémával találkoztam ugyanennél a típusnál. Egyelőre nem mértem még semmit, de érdekelne, hogy sikerült-e megoldani a problémát.
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Üdv. Van itthon egy tamashi dht i3000 5.1-es erősítőm,viszont a távirányító nincs meg hozzá. Így ha bekapcsolom sajnos azonnal stand-by-al indít a gép,és nem tudom erősítőként használni. A kérdésem az volna hogy hogyan tudom "aktív" állapotba billenteni? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) PiperR hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Samsung ht-p10 típusú 5.1 dvd lejátszó, erősítő. Sajnos a sub kimeneten egyenfeszültség mérhető (13v körüli). A többi kimenet jó, szólnak is. TAS5112 végfok ic van benne 2 ő is, 4 csatornásak. Az egyik hídba van kötve így kapva egy erősebb center és sub kimenetet. A földhöz képest a sub + kimenetén 16v körüli feszt mérek, a centerén szintén. A - kimeneten a centeren szintén 16v, de viszont a sub-on 2,8v-ot! Az ic d osztályú! Merre kezdjem a hiba keresést? Menthető a dolog?
(#) steelbird válasza PiperR hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia.
Valószínű, hogy az IC hibás.
Ha van hozzá megfelelő szerszámod, akkor cseréld fel a két IC -t és kiderül, hogy tényleg hibás -e? Vagy 12$ körüli áron kínából beszerezhető.
(#) PiperR válasza steelbird hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Hali!
Sikerült megcsinálnom . Multival méregettem a dolgokat, kiszerelve bordát is levettem. A "-" kimenetnél az ic kimenetétől a hangszóró csatlakozóig majd 200kohm ellenállás volt, holott simán sípolnia kellett volna a multimnak. Furat galván hiba volt nem vezette rendesen az áramot. Megkaparásztam mindkét oldalát, a pici lyukakba (4 is van egymás mellett) rézszálakat vezettem át, majd leforrasztottam mindkét oldalon. Jó a kontakt vezet. Összeraktam az egészet, kimeneti dc szint 0v, próba, szól, szépen adja a mélyeket!
(#) steelbird válasza PiperR hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Szé munka volt, gratulálok!
(#) Temela hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Dimarson dm r300 házimozi hátsó hangszorói nem szólnak, csak valami nagyon halkan és torzítva.
Az elsők és a sub szól szépen. Ez lehet erősítő ic hiba vagy digitális ic hiba?

Köszi a válaszokat.

Üdv,
Laci
(#) probert69 hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Onkyo TX-NR509-em van, az a gond vele, hogy az analóg bemeneteken kívül semmit nem érzékel. Van egy panel benne, amire az összes HDMI csatlakozás megy, innen van HDMI kimenet a TV-re. Ide érkezik a NET csatlakozás, és az előlapról usb IPOD stb. Ezeket a TV kimeneten kívül nem érzékeli. A SETUP pontokat látom a TV-n, de a fenti digitális bemenetek állítási lehetőségei nem aktívak. Van valakinek ötlete, hol kezdjem? Kapcsolási rajzom van. Előre is köszi!
(#) riegergogi2001 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Siasztok van egy Dimarson Dm-R400 tipusú házimozim ami bekapcsol de nincsen hang az lcd kijelzőn megjelenik a felirat. Én a bemenetet használtam számitógéppel. eggyik bekapcsoláskor elkezdtem érezni valami égett szagot majd arra lettem figyelmes hogy nem szól a mély majd mikor kikapcsoltam és vissza már semmi nem szólt csak annyit ir a kijelző hogy protect és a bekapcsolást követően 1-2 ot pukkanak a hangfalak. Szét is szedtem az egészet bedugtam nézegettem hogy hol lehet a hiba aztán meg is lett egy fekete ellenálás. Mivel ebben a hangtechnikai részben nem vagyok otthon.. ezért kérek itt segitséget ha azt az ellenállást kicserélném akkor megjavulna? vagy tovább rontanák a helyzeten mert valamelyik icvel lehet a baj az meg csak védelem?
A hiba biztos nem tápegység mivel minden más mukodik a dvd is vezérelhető rádiöra is rááll csak hangot nem ad ki...
(#) steelbird válasza riegergogi2001 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Hello!
Az az ellenállás általában akkor ég meg, ha zárlatos, vagy túl nagy áramot vesz fel a végfok.
A hűtőborda alatt találod, úgy emlékszem, ebben felületszerelt Class D végfok IC -k vannak.
(#) riegergogi2001 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia!
Ezeket hogy tudom kiszűrni hogy melyik lehet a rossz??
Vagy a táp ad le túl sokat?
Bocsi a h.... kérdésekért
Multival ki tudom mérni???
(#) steelbird válasza riegergogi2001 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Ha a tápról sok jönne le, akkor minden más feszültség is több lenne, már elszállt volna minden.
Az ellenállás mérhető, és ha lehúzod a végfokra menő kábelt és akkor nem melegszik, akkor biztos, hogy a végfok hibás.
De értékeket ne kérdezz, nagyon régen javítottam ilyen készülékeket. Talán 33 Ohm az ellenállás, a feszültségek meg mintha fel lennének írva valamelyik panelra...
(#) rockersrac hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Sziasztok! Kis segítséget kérnék: adott egy logitech z506 házimozi, aminek a hibajelensége a következő: a konnektorba dugás után kb 30másodperccel letilt a táp. A kondikat a tápban cseréltem már, a 25V 6800µF kondi is ki lett cserélve, kapott 10000µF-et(ezt kaptam boltban csak) Sajnos nem csak nagy hangerőnél van ez, hanem üresjáratban is ez a hibajelenség. A tápja sajnos kapcsolóüzemű tápja van, abban is cseréltem a primer és szekunder oldali kondikat, a végfok panelen is a kondit cseréltem, de nem segít a dolog. A táp letilt, és közben a bekapcsolt állapotot jelző led lassan pulzál, mintha újraindulna folyamatosan a táp. Tudtok segíteni, hol keressem a hibát? Ilyen tápegység van benne. Remélem tud valaki segíteni! Előre is köszönöm a segítséget!
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem