Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG (408, stb.) keverőpultok
 
Témaindító: DJerry, idő: Szept 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) asasin hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Azon azt értettem hogy ki cseréltem a DIN aljzatokat jack aljzatokra a potmétereket ki tisztítottam és egy pár kondenzátort ki is kellett cserélni.
(#) asasin hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
cruisher köszönöm hogy válaszoltál hasznos infót adtál mer nem tudtam hogy milyen mikrofont kellene használni
(#) csofkos hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok most vettem egy ilkyen beat minimixer 408-as keverőpultot. csak az a problémám hogy nem tudom hogy hogyan kell összekötni :/ légyszives segítsetek nekem köszönöm
(#) Allen Collins válasza csofkos hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Itt van róla a gépkönyv pdf-ben, leírja az elején.
http://5mp.eu/fajlok/beag-gyujtemeny/beag_akt_408_gepkonyv_www.5mp.eu_.pdf
(#) djcaveman hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék egy BEAG keverő beazonosításában. Hasonlít az Beag AKT-400-ra, viszont csöves a berendezés. A google csak az EAG AK706/A-t, illetve a /HP-t hozta fel találatként. A '90-es évek elején én használtam sulirádióban ezt a most számomra beazonosíthatatlan keverőt. Amit tudok róla, hogy kapcsolható volt mind a 4 monó csatornája mikrofon, illetve vonali bemetre. És az emlékeim szerint a csövezése is ugyan az volt mint az EAG AK 706/A-nak.

Köszönöm.
(#) djcaveman hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítség kellene. Bár nem BEAG, de EAG AK706/A monó keverő szitázott előlap illetve hátlap fóliát, hol keressek? Google nem a barátom most..
(#) asasin hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Sziasztok! Régebben irtam a forumban hogy van egy BEAG akt-408-am töltök fel egykét képet és szeretném kérdezni hogy mi lenne ez? előfok?
(#) Dióda válasza asasin hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Mikrofon illesztő rtanszformátor.
(#) asasin hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Köszi az infót anyit kérdeznék még hogy gyárilag közel volt a bemenetekhez de át kellet alakitanom a bemeneteket és sajna nem fér el az eredeti helyén (azért is vágtam el ) és távolabra került kicsit messzebb ez valamit befolyásol? jah és ez a transzformátor mit szolgál?
(#) pucuka válasza asasin hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Földfüggetlen szimmetrikus bemenetet. Mikrofonnál nagyon fontos dolog a zavarvédelem szempontjából. Nomeg némiképp "erősít" is, az áttétel miatt feltranszformálja, illeszti is a mikrofon jelét. Ezért meg még a jel/zaj viszony is jobb lesz. Nagyobb jelet kap a bemeneti erősítő.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) asasin válasza pucuka hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segitséget
(#) Allen Collins hozzászólása Máj 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Akt 408-as keverőmnek 4ből 3 csatornáján nem tudom állítani a hangerőt. A potikat ellenőriztem, azok működnek rendesen, van valami ötletetek, hogy mi lehet az oka?
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A kapcsolási rajzot már gondolom megtaláltad.
Fogj egy külső erősítőt és hallgasd meg érkezik-e egyáltalán jel a potikra.
A rákötés okoz esetleg nehézséget?
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Használtam sokat a keverőt, csak eddig megpróbáltam kikerülni a rossz csatornákat, és inkább pl a számítógépen állítani a hangot vagy ilyesmi. Van hang az összes csatornán, csak a potit hiába tologatom nem csinál semmit (1,2,4 csatornákon) , természetesen recseg meg ilyenek, de nem szabályozza a hangerőt. A 3-as csatorna rendben működik.
Az 1-es 2-es csatornákból a toló potméterek most ki vannak véve.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A rossz potit természetesen cserélned kell, a lineáristól sem kell megijedned. Ha teszel a csúszka és a test közé 2k2 ellenállást helyreáll a karakterisztika.
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Elvileg az a helyzet, hogy nincsen rossz poti. Ki vettem őket, és rendben vannak. Van lineáris toló potim, a kimenetnél cserélnem kellet, de majd berakok a csúszka és a test közé ellenállást, csak keresnem kell, nem biztos hogy most van itthon. Elvileg nem a potikkal van a gond.
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Ha jónak ítéled a potit, hallgass bele a csúszka után! Mehetsz tovább is a sorban következő 709-es kimenetére. Be kell a hibát határolni mielőtt bontani kezdenél!
Szerk.: a forrasztásokat átfuttatnám friss ónnal.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Megpróbáltam, visszaraktam a potikat, rengeteg háttérzaj, az 1-es csatorna nagyon torz, a potival nem tudok semmit állítani, szivesen felveszem audacityvel, hátha az segít.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A kimeneten tapasztalható jel egyelőre közömbös, sajnos lépésről-lépésre kell haladni.
Ha mérve jó a poti, át is megy rajta a jel, de nem szabályoz, akkor a testet nem kapja meg. Ezt nézd meg szakadásvizsgálóval!
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A csipogó szerint elvileg megkapja a testet az összes. most újraforrasztottam a lábakat, megpróbálom.
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Mármint az összes forrasztásra gondoltam, nem csak a potiéra. Nyomkodd meg a panelt, okoz-e recsegést. Fontos megnézni a nyák felületét, van-e rajta vezetőképes szennyeződés.
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Úgy néz ki javul a helyzet, a potikkal így már majdnem teljesen le tudom halkítani a mikrofont, a zúgás azonban még megvan, mondjuk lehet, hogy a kábel miatt, mert most 30cm mezei rézdrótra van rákötve a miki.
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
A 4-es csatorna rendben működik, a zúgástól eltekintve, de az egyesen nem tudok szabályozni, a kettes meg alig szól. Átrakjam az új potikat?
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Nem tudnál egy belehallgatót készíteni? Olyan kár vaktában cserélgetni alkatrészeket.
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Azt hiszem lassan célegyenesben vagyok, a háttér zaj a forrasztóállomás miatt van, adtam a 2-es csatornán levő potinak még ónt, úgyhogy ez is szabályoz már, az egyes még nem az igazi. Miből áll a lehallgató?
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Erősítő bemenetéről egy-egy dróton hozol jel és testcsatlakozást. Célszerű egy aljzatot felhasználni erre a célra. Deluxe változatnál a drótok végére csipesz kerül
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Összedobok egyet!
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Elkészült a remekmű! Hol kellene belehallgatnom a keverőbe?
(#) steelbird válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Ha szabályoznak a potik, és állítható végre a hangerő, akkor nagyjából helyben vagy.
Az AKT kimenő fokozata elég zajos, levett hangerőnél is, főleg ha még a hangszínszabályzó is emel, rá van tekerve...
Akkor végül úgy néz ki a dolog, hogy a potik nem kaptak eddig rendes testet?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Legyen az első az egyes csatorna potija. A test a poti test lábára, a jelbemenetet pedig a poti másik végére, amelyik az uA739-től jön. Utána nézd meg mi jön le a csúszkáról.
Rákötéskor az erősítő legyen kikapcsolva.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem