Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő kétütemű motorra
Lapozás: OK   23 / 25
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Miből származnak ezek hibák? Csak azért kérdezem, mert lehet több is van még amit fel kell derítened.
(#) berez válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Egyrészt az amatőrségem,másrészt megkínoztan a nyákot,mert a 5,1-es zenert először fordítva raktam be,mellette ott van 2 kondi,mire megfordítottam a zenert a nyák kapott rendesen.
Most (kondi visszaforr.után)egyesével gyulladnak ki ,de kb 0,5 mp alatt felér az utolsóig.
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 / 1
 
A jel bemenetet kösd a testre (akku negatív). Addig keresd a hibát míg el nem éred, hogy egy LED se világítson. Az 555 2-es és 6-os lábán +5V közeli érték, 3-ason 0V az alaphelyzet.
(#) berez hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Most nem világítanak a ledek, 555 2es lábon 4,85V van de a rajz alapján a 6-7 láb a 150nF kondin
és az átkötésen keresztül testen van.
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
A 150nF szakadás az egyenáram számára, a 20k és a P1 tápra húzza a 6-7 lábakat mikor nincs vezérlés. Ha ott 0V-ot mérsz, akkor zárlat vagy szakadás okozhatja.
(#) berez válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Na ,végre jó lett igazítottam egy két forrasztáson,valszeg a tranyó lába volt a ludas.
Most 6 led világít,stabilan ha tekerek a potin 7-8-ig fel lehet vinni.
Holnap motoros próba,és ha jó ,kiöntöm átlátszó gyantával vékonyan,
a nyákot meg akrillakkal lefújom.Köszöm,hogy pihenés helyett rám áldozott időt és
a kiváló segítséget is.Még megírom mi lett az éles próba eredménye.További szép estét
kívánok!
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Rendben, várom (várjuk) a beszámolódat.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Üdv. Led-es fordulatszámmérőt szeretnék IZS Planeta 3-03-as típusú motoromra. Amit tudni érdemes hogy az alapjárat alacsony,a max fordulat is 6500-nál megáll. 20led-es fordulatszámmérőt szeretnék rá. Egy jó kapcsolási rajzot ha tudtok megköszönném. Esetleg érdekelne olyan is ami 7 szegmenses kijelzőkkel működik,talán a kettő együtt volna a legjobb. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) berez válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Épp most készítettem el ezt:
Ford.mérő
Ez egy nagyon jó ,valóban használható kapcsolás,kb1800-ból ki lehet hozni.
(#) szikorapéter válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Pont ezen gondolkoztam,de jó lenne egy 7 szegmenses is mellé.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
(#) berez hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
http://www.josepino.com/microcontroller/tachometer2
ezt is nézegettem,másik fórumon többet írnak róla,PIC kell hozzá
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) szikorapéter válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Arduino uno-m van itthon. Sajnos pic-et nem tudok programozni.
(#) szikorapéter válasza berez hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
16F628 helyére 676 jó? Ilyenem van itthon,ha mástnem felprogramoztatom valakivel
(#) berez hozzászólása Okt 10, 2015 /
 
Üdv a fórumozóknak,feltettem a youtube-ra a motorral kipróbált fordulatszámmérő videót:
Youtube
Nekem úgy tűnik,hogy túl sokat mutat,pedig a potméter alapon van,meg azzal lehet-e
vmit kezdeni,hogy ne ugráljon annyira a világító led.A gyetyakábelre csak 1 hurkot raktam,
a vezeték vékony sodrott.Minden tanácsot köszönök.
Megnéztem a videot az eredeti 3gp-vel nincs baj a Youtube úgy elrontotta,hogy a kép
és a hang egyáltalán nincs szinkronban,ennyit ér úgylátszik a YT...
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) berez hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Üdv,eljött a napi kérdés ideje )
Megpróbálom ezt a pc-s jelgenerátort (Jelgen.exe progi)Kihoztam a hangkártyából a jack dugót
csak annak 3 kivezetése van test-jobb bal
mit hova kössek(amit tudok bal hangszórót a bemenő jelre,erre állítottam a jelgent)
de semmit sem csinál,akkor se ha műszer minuszt akkun kívül a jack testre is ráteszem.
Próbáltam minden jelalakkal,műszer nem mutat,a kimenő hangszóró szépen búg,tehát
a hangkari ad jelet.
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Szia! A jel túl kicsi, erősítsd fel egy végfokkal!
A LED villogás csökken, ha növeled az 555 utáni kondik értékét.
(#) berez válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Szia,hangkártyás jelgennel tökéletes minden,mind a 20 led. világít(kitaláltam hogy kell kötni)
Bemenő jel 1 sodrott vezeték,vékony mint a videón csak 1 csomot tettem a kábelre.
Tekerjek rá több menetet ezek szerint,ez növeli a jelet?
Az 555 melett jobbra 150 nF,alatta 1 nF,
azalatt 22uF,
555 balra 100nF és 68nF melyikkel variáljak?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2015
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
A 22µF vagy az 1,5µF növelésére gondoltam.
(#) berez hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Üdv,végül elkészült a fordulatmérő,és hibátlanul műxik.
Újra építettem az egészet,mert a sok próbálkozással elrondítottam a nyákot,
meg mérés közben valamiket összezártam,elfüstölt a két panelt összekötő
testvezeték is.
Sprint Layouttal átterveztem a nyákot,széjjelebb tettem az alkatrészeket,hogy
ne kelljen olyan közel forrasztgatni.Így aztán volt elég hely a vezetők megvastagítására
0,8 -ról 1,2-1,4-re,maratáskor ez jól jön az alámaródás elkerüléséhez.
A két átkötés megszünt,viszont a 7805 állva fér el,kicsit magasabb lett az egész,de úgyse
az eredeti házba terveztem betenni.Végül ez lett belőle:
Az utolsó képen a gyertyakábel bekötése van,nem kell rátekerni a vezetéket,kb 5mm
távolságra van a kábeltől.(lehet állítani,és ha jó ,mehet a ragasztópisztoly neki)
Köszönöm a segítséget,szép estét!
(#) reloop válasza berez hozzászólására (») Okt 15, 2015 / 1
 
Ügyes vagy
(#) lac1 hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok,

arra keresnék választ, ha veszek négyütemű motorra gyártott fordulatszámmérőt, azt át lehet-e alakítani úgy, hogy egy kétütemű robogón a helyes értéket mutassa?
Köszi a segítséget.
(#) proli007 válasza lac1 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Hello! Ezt csak a kapcsolás ismeretében lehet megmondani. (Hengerek száma és a gyújtáselvételi pont sem mindegy.)
(#) lac1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia,

sajnos semmit nem lehet tudni róla:
Bővebben: Link
Azt látom, hogy 2. ill. 4 henger, ami akár jó is lehet egy kétütemű (tehát minden fordulatnál gyújtó), de nem vagyok benne biztos, de logikailag a 2 hengeres 4-ütemű az talán, de az életemet nem teszem rá.
(#) proli007 válasza lac1 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Hello! Mivel úgy látom a fordulatmérésen kívül más dolgokat is számlál, várhatóan mikrokontroller van benne. Így szinte biztos hogy nem módosítható a mérése, ha az nem megfelelő.
(#) kissi válasza lac1 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A kétütemű/négyütemű váltás egy 2-es osztóval megoldható lenne, nekem az még kérdéses, hogy a felvázolt 2 henger/ 4 henger milyen gyújtás mellett értendő ( valószínűleg egy jeladó, de nem ismerem a motorokat, akár hengerenkénti jeladó is lehetne ). Mivel adott fordulatszámnál és hengerszámnál a 2 ütemű több jelet ad, ezért szerintem osztóval /akár pl. mikrokontrolleres osztóval / szerintem meg lehetne oldani, de azért ez így kissé "vakrepülés" !
(#) lac1 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Hát.... le kell mondanom ezek szerint erről, pedig már megtetszett, de nagyon, más megoldást kell keresnem.
Köszönöm a válaszokat
(#) furko válasza lac1 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szerintem még ne add fel. Keresd meg a dokumentációját. Abból talán ki lehet deríteni hogy alkalmas-e a motorodra.
(#) gyula166 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy digitális fordulatszám mérőm ( digital led tachometer), ami gyárilag egy pnp iniciátorral ment, na ezt kéne összehoznom egy ducati energia gyújtással. Jeladós gyújtás, valahogy a gyujtókábelről kéne levenni a jelet, fordulatonként kéne egy +12V impulzus. Tud valaki segíteni?
(#) kraldani hozzászólása Máj 30, 2016 /
 
Üdv. Segítségre lenne szükségem. Terveim szerint építeni szeretnék egy analóg fordulatszámmérőt viszont nem sokat konyítok az ilyesfajta elektronikához. Valaki esetleg ki segíthetne azzal hogy össze ír nekem egy alkatrész listát és esetleg csinál nekem egy rajzot hozzá. Mellékeltem egy képet hogy ez hogyan is fog ki nézni terveim szerint. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
Következő: »»   23 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem