Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   88 / 144
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szerintem megtaláltam, csak nem tudok képet megnézni az oldalon, mert nem vagyok beregisztrálva. Ez az?
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Ügyesebb vagy nálam
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Itt keresd, vagy esetlegitt is megnézheted, de az első linken ott kell lennie, az talán a legnagyobb gyűjtemény.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Nem én, hanem a Google..
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
A végtranzisztorok emitter ellenállásait csökkentve meg is van.
(#) szoritokez válasza steelbird hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Szia!

Hasonló indította meg nekem is az agyamat. A Quad végerősítőről mondják, hogy egy jó minőségű A osztályú és egy szimpla B osztályú végfokozat ügyes összekapcsolása. Arra gondoltam mi lenne, ha lehagynám a végtranzisztorokat és maradna az A osztályú rész, de még nem rajzoltam meg. Persze a tápfesz még magas, azon csökkenteni kellene és lehet, hogy a kimeneti impedancia sem lenne rendben.
(#) reloop válasza szoritokez hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ha a Quad-ból kiveszed a fejhallgató számára nélkülözendő alkatrészeket egy Canamp marad belőle, azaz a műveleti erősítőn kívül mindössze egy emitterkövető tranzisztor.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Revox-nak volt egy erősítője B250 típusszámmal. Esetleg fókuszálj rá a RIAA korrektorra benne, a korrekciós tagokat kiszórva még használható is lehet fejhallgató erősítő gyanánt! Talán még jobban is, mint RIAA korrektorként.
(#) steelbird válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Erre gondolsz?
(#) scooby_ válasza steelbird hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Cakkon-pakk! Erre!
Ha megnézed, a két rajz gyakorlatilag majdnem ugyan az, egy kis túlzással.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2016
(#) FordPrefect válasza szoritokez hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Ez most komoly?? Rengeteg jó minőségű BEVÁLT fejhallgató kapcsolás található....
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2016
(#) elektrorudi válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Nem mindenkinek az okoz örömöt, hogy egy pár alkatrészt katonás rendben összeforrasszon, és büszkén mutogassa, milyen szép forrpontok képződtek, és hogy sikerült derékszögben meghajlítani az ellenállások lábát. Van, akinek az alkotást maga az új kapcsolás kidolgozása jelenti, vagy legalább egy régi módosítása, a "jobb reményében".
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) forma3 hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziasztok!

El tudná küldeni valaki az eredeti Canamp kapcsolását mindenféle módosítás nélkül? Van itt egy cikk, meg a neten is nézegelődtem, nagyon sok különböző rajz kering, amikben van apró eltérések. Melyik lehet az eredeti?

Köszi!
(#) Pioneer válasza forma3 hozzászólására (») Jún 7, 2016 / 1
 
Szia parancsolj.
Két eltérés van az eredetihez képest. Az egyik a becsatolókondik nem 680, hanem 470nF-osak, a másik, hogy a műveleti erősítő tápszűrő kondiai nem 1000, hanem csak 100µF-osak.
(#) forma3 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) szoritokez hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezt építette, hallotta már valaki?
Itt ahogy látom az a trükk, hogy a meghajtó fokozat nincs benne a visszacsatolásban. Mennyire torzít így?
A neten Lehmann néven lehet megtalálni.
(#) nandika76 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok, ezt a kapcsolást szeretném megépíteni. De 10k poti helyett nekem 100k van, akkor a 220k ellenállásokat cseréljem 22k-ra vagy működik úgy is, ha mindent eredetibe hagyok?Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016

Canamp.jpg
    
(#) proli007 válasza nandika76 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Hello! Működik úgy is. De egy 10kohm-os lezárás egy kábel végén, szimpatikusabb, mint a 100k. De ez a meghajtó forrásellenállásától is függ, ami jó esetben kicsi. Így a kábel kapacitása (ha hosszú lenne) nem okoz gondot.
(#) nandika76 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Köszi a választ, inkább vettem egyet.
(#) ABU hozzászólása Jún 25, 2016 /
 
Üdv!
Ehhez tudtok ajánlani valami jobb fajta táp kapcsolást? A helyzet az, hogy az eddigi végfok tápjaimmal iszonyatos zúgásba kezd, 12V akkuról semmi gond. Kicsit érzékeny ez a tápra úgy vettem észre.
(#) reloop válasza ABU hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Szia! Kézenfekvő, hogy fogsz még egy LM317-est és azzal készítesz egy stabilizátor kapcsolást.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) elektrorudi válasza ABU hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Szia!
Inkább földelési problémára gondolnék, mint táp hibára.
(#) doodikaa hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítsetek kérlek megérteni valamit. Megépítettem egy canamp klónt és elégedett is vagyok vele, szépen szól. A mellékelt képen megjelölt nagy fólia és az smd padnak kinéző valami szerepére nem tudtam rájönni. Mi célt szolgálnak ezek?

canamp.jpg
    
(#) steelbird válasza doodikaa hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Szia.
Szerintem a csavarral lefogatott hűtőborda GND-re kötése miatt kell.
Már csak az a kérdés, hogy az smd alkatrész helyére mi menjen, hidegítő kondi, vagy ellenállás...?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) doodikaa válasza steelbird hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
A nagy fólia a trafó alatt van, ott nincs hűtőborda. Árnyékolásra tippelek én is egyébként és az smd pad talán egy átkötés lehet, opcionálissá téve a földre kötést.
(#) fufuka hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Sziasztok Urak!

Szeretnék kérni....
Na itt jön a problémás rész, amihez hozzáértő kell! Van egy 2x20w-os TDA2005 ből épített végfokom, amit igazán fejhallgató erőlködőnek szántam... de...
a 30 ohm-os AT fejhallgatóm nem igazán megy a 4-8 ohmon. (na TDA 2005 erősítési tényezőjét már a felére vettem ellenállás cserével) de így sem jó! Mi a megoldás? ill. tudom mi az... csak?!?!?
1. kellene építenem hozzá egy impedancia illesztőt?
2. inkább a TDA maradjon meg a hangfalánál és építsek egy jó 30ohmos fejhallgató erősítőt?

Ha verzió 1. akkor tisztelettel kérnék egy rajzot, ha van nyáktervvel... ( nyák levilágítás-maratásból jó vagyok )
Ha pedig 2. verzió... Na mit cifrázzam?!?!? Kérhetnék abból is kapcs rajzot ill. nyák tervet?

Véleményeket, ill. hatékony segítségetek előre is megköszönve: T. Lőrincz László ( home.lorincz@gmail.com
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Szia! A "nem igazán megy" alatt mit kell érteni? Elvileg csak zajos és könnyen túlvezérelhető lehet. Ezen 100-200ohm-os soros ellenállás szokott segíteni.
(#) fufuka válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Szia!
gyakorlatilag... zajos, túlvezérelt, csúcsban letilt a TDA... igazán nem tudom "előállítani"azt az egyensúlyt, hogy egy aránylag magas ( 2-300mV) bemenő feszültségszinttel terheljem, mert az erősítő 10k bemeneti potijával nagyon le kell szabályozni, hogy valamennyire működjön. A TDA erősítése most kb 250 szeres szinten lehet, az 500 szoroshoz képest. Így nagyon zajossá vált...
jobban jönnék ki szerintem, ha fognám magam kéregetnék itt egy jó fejhallgató erőlködő rajzot és megépíteném!
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Elsőként próbáld ki a fejhallgatóval soros ellenállást amit javasoltam!
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Azt meg sem kérdeztem, hogy hídban, vagy csatolókondenzátorral használod a TDA2005-öt. Ha hídkapcsolásod van akkor egyéb bonyodalom is adódhat.
Következő: »»   88 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem