Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   180 / 276
(#) gaga1 válasza Hetope hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
A vezérlést értem,de a "mindkét oldal". Fényképezzem körbe a dobozt?
(#) Phile80 válasza gaga1 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Leírtam már mi a baja. Ha nem érted amiről beszélek, akkor inkább vidd el egy szervizbe.
(#) gaga1 válasza Phile80 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Meg is értettem,azt a beszélgetést nem én kezdeményeztem.
Bocsáss már meg ha válaszolok a hozzám intézett kérdésre!
(#) Hetope válasza gaga1 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Hát nem gondoltam hogy lefotózod így nem kibontva. Azt szeretnénk látni hogy hogyan néz ki belülről akkor talán tudnánk mondani valami hasznosat.
(#) kovacs8 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy tudja-e valaki a T.I.P. 14O-es kis Co hegesztő főtrafójának eredeti menetszámait és a huzalvastagságokat? Köszönöm előre is ha tud valaki segítani!
(#) pisti35 hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Sziasztok, ez a co hegesztő hogyan működik? A huzalelőtolás poti skálázása olyan furcsa, mi ez a plusz, mínusz jelzés. Jó lehet ez a megoldás?
(#) JZoli hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Bocsi, hogy így ajtóstól rontok be a fórumba, de érdeklődni szeretnék, hogy volt-e itt valaki aki inverteres CO hegesztőt készített? ha igen be is vált?
(#) Pareck hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Sziasztok
Esab power compact 250 co hegesztő elektronikája bolondult meg nekem úgy hogy állandóan nyomja a huzalt és nem reagál sem a ravaszra sem a potméterekre. 555ös ic-k kilettek cserélve de semmi változás. A panelen levő teljesitmény FET pedig nagyon melegszik... hagyományos trafós gépről van amúgy szó.
Előre is köszi a tippeket
(#) Pareck hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
A FET típusa pedig IRC54
(#) maszek0005 válasza Pareck hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Cseréld ki a Fet- et-
(#) Isti69 hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Sajnos megszakadt a tekercse a hegesztőmben a JQX-29F-A típusú relének. Mivel lehet helyettesíteni vagy hol lehet beszerezni ilyen nagy áramú ill. feszültségű relét? Már végig böngésztem mindent de nem találok sehol.
Kösz a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) zosza18 válasza Isti69 hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Üdv!
Nekem van ilyen relém itthon ha kell.
(#) Isti69 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Küldtem üzenetet. privátba
(#) laki79 hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy co hegesztőm, és van olyan amikor hegesztés, vagy pontozás után megakad a huzal (nem olyan mint amikor huzal beég az áramátadóba). Ha tovább nyomkodom a pisztolyon a gombot egy idő után ismét megindul, aztán megint jó egy darabig. Ilyenkor nem kattog a mágneskapcsoló sem, szerintek a pisztoly gombja a hibás, vagy esetleg az előtoló, mágneskapcsoló, vagy az elektronika rosszalkodik?
(#) BlackForce válasza laki79 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Ilyen esetben kontakt hiba lehet az euró csatin(ha van a gépen),vagy a kis kapcsoló a psztoly végén (amit nyomogatsz),esetleg magában a hegesztőkábelben sérült a vezeték.
A kábelhibát hogy kizárd,vagy megerősitsd az eurócsatin lévő két kis hüvelyt (kb fi 1,5mm) rövidrezárva ugyan azt az efektust kell kapnod mint amikor megnyomod a hegesztőkábelen lévő aktiváló kapcsolót (be lell indulni az előtolásnak és a mágneskapcsolónak).
Jelezd meddig jutottál.
(#) laki79 válasza BlackForce hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsokat, ma jól működött a gép.
(#) darvasi hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a képen mellékelt vezérlőkártyával kapcsolatban. Hibát nem találtam rajta, mert minden jónak mutatkozik, viszont a bekötését nem ismerem. Próbáltam kisilabizálni, de a váltó áramú részig jutottam. E greatz kimenetén meg is jelent az egyen 24 volt, de nem tudom a motor és a mágneskapcsoló ill pisztoly kapcsoló hova mehet? Minden segítséget előre is köszönök. Egy bekötési skicc lenne a legjobb vagy egy rajz. A hűtőbordán az egy BTA 10-400B tipusú triak.
(#) fongab válasza darvasi hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
szia
Nézd meg ezt a kapcsolási rajzot
Elvileg a motor 24Vos max28V AC köthetsz a panelra. A Mk pontjára is 24V os tekercsfeszültségű, dil AC mágnes kapcsolót tennék, amit külön kell megtáplálnod.

üdv.
(#) darvasi válasza fongab hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Köszönöm a választ! Sajnos az mk pontot már én karcoltam bele a fólia felől és az m-et is. A linkelt bekötés szerint nem működik, de a panel sem olyan.
Ilyen kör csatlakozókat alkalmaztak más kártyákon is? Talán szabványos a kiosztása. Ez egy 3 fázisú "Super Mig 182 Turbo" nevezetű német vagy osztrák gyártmányú, nem gagyi hegesztőben volt, csak szétbelezve vásároltam.
A kártyán egy vinnyettán annyi van, hogy "coll nov.1987" A panelen pedig rá maratva "ED O583.1"
(#) fongab válasza darvasi hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Szia
Akkor sajnálom.
üdv.
(#) darvasi hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok! Porbeles(1kg) dobtartót hol lehet vásárolni? Mekkora áram kell a 0,9 porbél lepirításához? Egy ilyen bóvli rajzát legyen kedves valaki bemutatni, ha lehetséges. Mekkora egy ilyen trafó vasmag keresztmetszete?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) szendi001 válasza darvasi hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Szívás az egész, ne vesződj vele. Nekem van bóvli gépem is... ha kell megmérem neked úgy 1émil EI150 es vason 50mm.
(#) dB_Thunder hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Kedves kollégák!
Egy 200A-es Co gépnek kb milyen üresjárati feszültségei vannak?
(#) Phile80 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Ideális esetben az ívfeszültség: Uív=14+0,05*Iív. 3 fázisú gép esetén nem sok az eltérés az üresjárási feszültséghez képest, viszont 1 fázisnál ha van elko akkor az felhúzza az üresjárási feszültséget majdnem az ívfeszültség duplájára. Itt leírtam egy gép adatait, hátha segít.
(#) Phile80 válasza darvasi hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
60-120A között lehet használni kb. Gyári barkácsgépek vasmag keresztmetszete 30-40m2.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016

fluxmig.jpg
    
(#) szendi001 válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
cm2.
(#) darvasi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Köszi a választ! Olyan amatőr kérdésem volna még, ha veszek egy co palackot pl egy 20kg-ost, és van rajta 2 év a nyomáspróba lejártáig, de tudom, hogy ezt én addig nem fogom kihasználni üresre. Akkor a cserénél nem cserélik ki ha lejárt, vagy kérnek arra is pénzt?
Hogy zajlik ez? Háztartási gázpalacknál ez nem kérdés mert ma cseréltem ki egy 20 éve üres pb gázpalackot és senki nem szólt semmit.
(#) darvasi hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Van egy 380v-os 2,8kw(volt ráírva, és eredetileg is CO2 trafó volt) EI trafó vasmagom. Mindhárom oszlop keresztmetszete 4x4cm. Ezt milyen tekercseléssel lehetne legjobb teljesítménykihasználással átörökíteni 1 fázisú co2 főtrafóra?
(#) Kinka István válasza darvasi hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Szia!
Én a Linde-nél cseréltem eddig palackot (CO2 és O2), a lejártat is cserélték. Viszont saját tulajdonú palack esetén, minden cserénél van egy plusz összeg a gáz árán felül.
(#) granpa válasza darvasi hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Mekkora teljesítmény szükséges? Átlemezelve (2 oszlopra) is csak kb. fele.
Következő: »»   180 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem