Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
 
Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 24
(#) Pali79 válasza Directors hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Igazán nincs mit! Örülök, hogy működik!
(#) Pali79 hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy erősítő amibe van analóg kivezérlés jelző Az a gondol vele, hogy az egyik fele nem úgy mozog mint a másik. Vagyis leginkább egyáltalán nem mozog, csak megáll valahol a mutató. A kapcsolási rajzot megpróbáltam a panelről visszafejteni, remélem sikeresen. A trimmereket hiába tekergetem. A mutató alap pozíciója változik, de nem működik rendesen. Az ellenállásokat és a kondikat végig mértem, teljesen egyforma értékeket mutat mindkét oldal.
Hol keressem a hibát?

kivez.jpg
    
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A műszerben. Valószínüleg szorul, alhajlott a mutató, vagy elkoszolódott.
(#) ronin75 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szerintem elsőnek próbáld kizárni a müszerhibát. Elötét ellenálláson keresztül, változtatható táppal próbáld ki, hogy normálisan müködik-e.
(#) Travolta válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2015 / 1
 
Probáld meg átcserélni a 2 műszert. Evvel ki tudod zárni az elektronika hibát. Ha ugyan úgy az a műszer nem csinál semmit, akkor műszerhiba.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Bocsi, hogy eltűntem, de sikerült kilőnöm az egyik végfokot, ezért nem tudtam továbblépni.
A műszerek működnek, de korántsem egyformán. De talán ennyi difi még beállítható lenne a trimmerekkel. A nagyobb bajom az, hogy a műszer skálázása logaritmikus és a felirat alapján a kimenő teljesítményt hivatott mutatni 4 ohm terhelésen. Keződődik a skála 0,05-től (talán), középen 20, a végén pedig 85 van. A meghajtó elektronika nagyon illik ehhez, mert ha letekerem, hogy teljes hangerőn ne verje a mutató a műszer oldalát, akkor kb. fél hangerőn kezd el mozogni. Ha meg lentebb veszem akkor már fél hangerőn kifekszik a műszer. Ami tovább bonyolítja a dolgot, hogy kikapcsolt állapotban a műszer a 85-nél "pihen" és bekapcsoláskol vánszorog át a másik oldalra.
Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mit tudnék tenni, hogy normálisan működjön?
(#) Helios hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok! Kaptam 2 db kivezérlés jelző műszert egyik ismerősömtől. Gondoltam épitek hozzá egy meghajtó egységet. De nem tudom hol is kezdjem. A műszerek tekercsének ellenállása átlag 1,1kOhm, tipusát vagy egyéb adatot nem tudok róluk. Csak annyit hogy egy Schneider kombiban volt benne. (Rádió, magnó és bakelit lejátszó). Tudnátok ajánlani egy kapcsolást?
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Hello! Itt van az ajánlatom..
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Köszönöm! Ez használható külön egységként is? Mert ez csak egy kijelző modul lenne... 2 erősitőt szeretnék rá kötni, és egy váltó kapcsolóval jelezné hogy melyiken épp milyen a kivezérlés szintje.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Nem egészen értem mi a kérdés/cél. Ez egy (sztereó) áramkör, ami meghajtja a műszeredet. Aztán hogy mit mérsz vele, az attól függ mire kapcsolod. Két erősítő jelét, hogy fogja egy műszer mutatni? Maximum úgy tudom értelmezni, hogy egy váltókapcsolóval ide-oda kapcsolgatsz a két erősítő között. De ennek sok akadálya nincs. Viszont ehhez az erősítők és a műszer GND-knek célszerű közösnek lenni.
(#) shield válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
LM3914/ -15/-16 között van valami nagy különbség?
(#) proli007 válasza shield hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Természetesen, de ha megnézted volna az adatlapját rájöttél volna egyből. A 14-es lineáris (Vagy is a bemenő feszültség növekedésével egyenes arányban kapcsolódnak be a Led-ek). A 15-ös és a 16-os logaritmikus, de más a skálázásának lépéstávolsága. Ezeknek nagyobb az átfogási tartománya. Mert a fül hallásgörbéje is logaritmikus. De ez a téma itt OFF..
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) mate886 hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Pár oldallal ez előtt írtam már, most végre eljött az idő hogy megépítsem a kijelzőt!
Már minden megvan csak egy kérdésem maradt..
A mellékelt képen a KC01 KC02 KC13 KC14 kondenzátorok hány voltosak illetve milyen típusúak? Elko vagy bipolár kerámia, fólia?!
Válaszokat köszönöm!
(#) Gafly válasza mate886 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Praktikusan:
KC01, és KC02 stiroflex, vagy poliészter (nem polarizát, feszültsége mindegy, kicsi).
KC13, és 14 elektrolit, amilyen kis feszültségűt találsz (6.3...16V).
(#) mate886 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Gondolom akkor az elekrtrolit - kivezetése megy a gnd re
(#) granpa válasza mate886 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Amint az ábra mutatja.
(#) Lacko12 hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Beépítettem az alábbi kapcsolást egy led szalag vezérlővel kiegészítve egy autóba.
4 darab 15 cm hosszú led szalagot hajt erősítő vonalkimenetéről kapja a jelet.
Tökéletesen teszi is a dolgát viszont ha be van kapcsolva főleg alacsony hangerőn hallható kis zúgás a hangszórókon.
Maga a kapcsolás okozhat búgást az rca-n keresztül vagy inkább a kábelezésben keressem a hibát?
Előre is köszönöm a válaszokat.

vezerlo.JPG
    
(#) gerleimarci válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Földhurok lehet a gond. Próbáld meg kikötni a jel testjét.
(#) fufuka hozzászólása Júl 17, 2016 /
 
Kedves Proli007!

Van egy igen szép leírásod egy analóg kivezérlésjelző vezérléssel kapcsolatosan. Mint olvastam ennek a vezérlésnek már elkészítetted a több tranyós verzióját is.
Kérdés: Meg tudnám kapni tőled ennek a verziónak a kapcs. ill. nyák rajzát? Akár pdf, akár sprint layout-ban? Továbbá az ellenállások értékét számolva 12 V tápfeszültség, és 250mV-5V bementi jelszintre pioneer Ct-506- os deprez műszerhez? ( home.lorincz@gmail.com )

Előre is köszönettel: T. Lőrincz László
(#) proli007 válasza fufuka hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Hello! Egy linket küldhetnél miről van szó, mert ez a "több tranyós verzióját" megzavart.
De nem tudom a CT506-nak milyen érzékenységű az alapműszere. Bár ez csak egy soros ellenállás kérdése, hogy kb. 5V-ra térjen ki a végkitérésre. (Ha a cikkbeli kapcsolásra gondolsz.)
(#) fufuka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Itt a fórumban olvastam, hogy a cikkbeli kapcsolást megcsináltad áramgenerátoros módozattal... vagy keverem a szezont a fazonnal???

a műszer paraméterei: RAW-109 55. 5.21

...meg van... az általad javasolt áramtükröt !
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
(#) proli007 válasza fufuka hozzászólására (») Júl 18, 2016 / 1
 
Nem én építettem meg, hanem más, én csak itt javasoltam az áramtükör használatát.
A műszer típusával én nem sokra megyek, mert így nem találom meg, hogy az alapérzékenysége mennyi. De mint írtam, az csak a műszerrel soros ellenállás helyes magválasztásán múlik.
De hogy segítsek is, megrajzoltam hogyan lehet megoldani a dolgot.
(#) fufuka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Köszönöm!

Basszus... Te állat módon értesz ehhez!!!!!!!! Minden tiszteletem!!!!

A héten meg barkácsolom, eredményről beszámolok!
...és még egyszer köszönöm!!!

Már csak egy kérdés, hogyan tudom fotózható módba letölteni a képet?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
(#) proli007 válasza fufuka hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Azt én nem tudom. Ez bmp-ből van konvertálva png-re. Van aki úgy csinálja, hogy a *-com képet a Sprint alá beteszi, és arról másolja a Sprintbe. Vagy is "kottaként" használja a rajzot. De nekem Sprint sincs, csak egy demó. Azzal meg nem lehet menteni, nyomtatni, stb. Maximum ki tudok javítani egy Sprint nyákot és képként feltenni..
(#) gerleimarci válasza fufuka hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Szia!
Mivel meg van adva a panel mérete a beültetési rajzon, ezért nem túl nehéz mérethelyesen kinyomtatni.
(#) fufuka válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Szia!

Rajzod megépült... ...IGEN!!! ez műszervezérlés!!!! A tökéletes elégedettség undorító mosolyával a pofámon gyönyörködöm a lengedező mutatók iszonyúan dinamikus mozgásában!!!

Köszönöm! ezt kerestem!!!
(#) gerleimarci válasza fufuka hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ezt biztos nekem címezted?
(#) fufuka válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Mellényúltam Prolinak ment!
(#) fufuka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
T. Proli007!

Megoldható? ill. ha igen, hogyan, hogy a mellékelt előerősítő+hangszínbe a jelölt ponton beillesszem az általad tervezett műszervezérlést?
(#) proli007 válasza fufuka hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Hello! Igen használható hozzá, de..
- Ne az LM bemenetére tedd, hanem az NE kimenetére.
- Mivel az NE egy tápfeszültséggel működik, a kimenetén a táp fele mérhető. Így az NE kimenete és kivezérlésjelző közé, egy 1µF 50V-os kondit tegyél. Az elkó + fel az NE felé álljon.
- Egyébként ha az NE bemenetén a C3 és C8 polaritásfüggetlen kondi, akkor illene a C5 és C4-nek is annak lenni.
Következő: »»   20 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem